Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

Post by nemanjavelimirovic » 05 Feb 2009, 03:11

Palo mi na pamet, a mozda ce biti i interesantna tema, jer primetim da po nekim pitanjima ima nas dosta slicnih.

1.Oko cega se najvise CIMATE - Naprimer - da li Vam se krivi vrat na gitari kada je shetate po hladnom vremenu pa udjete u topao studio na probu (tj. prostoriju za probe), kad cujete da na visokim frekvencijama kao da horna na pojacalu ili zvucnik krcka, kada Vam se cini da vam zice na instrumentu rdjaju prebrzo, da se pojacalo sporije greje nego ranije (lampashi), da recimo mikrofon ne radi kao ranije, da nesto ne valja u zvuku. Da Vam se rastimava gitara u toku svirke (ne osteno), nego onako malo, pa malo i smeta, da Vam zuje pragovi vise nego sto je bilo ranije, da kada slucajno padne gitara na nesto relativno mekano sa male visine nije se nesto zauvek ostetilo itd...dakle malo o PARANOJI...

2.Oko cega se NERVIRATE - Naprimer - kada ostavite gitaru kod majstora koji Vam nije bas siguran, pa cak i ako jeste, da slucajno ne bude nesto bezveze uradjeno, kada Vam kasne kolege iz benda na probu/svirku, kada postoji mogucnost otkazivanja koncerta za koji ste se spremali mesec dana...itd. NERVOZA...

3.LUDILO MUZIKANATA - Naprimer - kupio sam gibson, ali nekako mislim da sam bacio pare, mislim dobra je gitara, ali ipak mozda sam trebao dve jeftinije pa da imam da kombinujem ili suprotno, imam par gitara, da li da ih sve prodam pa da si kupim neku preteranu, pojacalo mi je kombo, ali hteo bih full stack, ili half stack, pa onda posle toga...joj ko ce to nositi, ali zvuci super. procesori ili pedale, Bass sa 5 ili 4 zice, mozda sam trebao ipak sa 5, ali eto, mada mozda prodam opet pa kupim drugi i tako te igrarije...znaci LUDILO oko opreme itd...

Ako je bezveze tema, brishite je, a ako nije a recimo nisam je okacio na pravo mesto, prebacite je...eto, meni delovalo interesantno...pa mozda ce i Vama. :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

Post by sinisake » 05 Feb 2009, 03:13

Ha, ha, ha, redovni posetioci foruma ce znati sta mene najvise zabrinjava.

Ha, ha, ha, a nisam imun ni na ostatak navedenog u sekciji CIMANJE.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

Post by nemanjavelimirovic » 05 Feb 2009, 03:15

pa da...to je SHOW PROGRAM...a niko nije imun, u stvari mozda i jeste??? :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

Post by cccira » 05 Feb 2009, 10:18

Moja dijagnoza: 100% stavka broj 3 :(

Ove prve dve i nisu toliko izrazene

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

Post by robilad » 05 Feb 2009, 15:05

Najvise se nerviram oko zakazivanja svirke, kada dodjes kod doticne gospode menadzera i cujes sledeca pitanja:
1 - Dobro, 'ajde sad realno, koliko ljudi mozete da DOVUCETE i/ili koliko VASIH sigurno dolazi
komentar - ne dovlacim ljude posto nisam zapovednik logora, nasih - tetka, stric, burazer...
2 - Kako piju ovi vasi, starija ili mladja ekipa?
komentar - piju na usta, i po sopstvenom nahodjenju, mozda sde neko i polije
3 - Vidi, ja ne mogu nista da ti kazem unapred, ali klub uzima 55%, baba sera 5%, obezbedjenje 15%, tonac 10%i moja tasta 25% tako da mi u startu dodjes 2 somica (karikiram)
komentar - nema ga, znojim se i povracam
Mogao bih ovako jos ali posto ne bih da obeshrabrim ljude prekidam ovdI :hide:

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Cimanje Nervoza Ludilo ....nas muzikanata

Post by Highway One » 06 Feb 2009, 08:45

cccira wrote:Moja dijagnoza: 100% stavka broj 3 :(

Ove prve dve i nisu toliko izrazene
Neizleciva stvar :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest