E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by MetalFunk » 28 Apr 2010, 23:50

LazaRocker wrote:
MetalFunk wrote:zar nije lakse da ne slusate i NE KOMENTARISETE ako vam se ne svidja bend...
ko je sad jebeno komentarisao? samo sam izneo anegdotu, sta je tu lose? ti ono kao doruckujes uz kanibale?
Ne, ali zaspim uz njihove pesme.
I da....smiri dozivljaj.
:ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Stalker » 28 Apr 2010, 23:54

ljudovi, aj ono, ok je da komentarišete da vam se ne sviđa i to, no vi mlogo mudrujete :)

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by LazaRocker » 28 Apr 2010, 23:55

ne mogu pissed off sam celu nedelju... mora se istresem... makar virtualno... :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Stalker » 28 Apr 2010, 23:58

LazaRocker wrote:ne mogu pissed off sam celu nedelju... mora se istresem... makar virtualno... :mrgreen:
idi slušaj kartel, oni smire čoveka.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Шмајсер » 28 Apr 2010, 23:58

иди у клоњу и баци питона уз Addicted to Vaginal skin

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by MetalFunk » 29 Apr 2010, 00:05

Шмајсер wrote:иди у клоњу и баци питона уз Addicted to Vaginal skin
hahahah, taj rad! :D
Stalker wrote:ljudovi, aj ono, ok je da komentarišete da vam se ne sviđa i to, no vi mlogo mudrujete :)
:1:
LazaRocker wrote:ne mogu pissed off sam celu nedelju... mora se istresem... makar virtualno... :mrgreen:
covjece, boxerska vreca 50 eura....smirenost, neprocenjiva (:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by LazaRocker » 29 Apr 2010, 00:30

ma jok slusam panteru, to me smiruje. MAJKE MI. :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by doyle777 » 24 Jun 2010, 17:30

doyle777 wrote:max bi to trebao da bude, on je u soulfly sad, tako da je to on, ali ne znam da li uvek koristi 4-zicanu, to sam cuo od mog profesora pevanja koji je bio na konferenciji za stampu Soulfly-a
MetalFunk wrote:doyle. ne seri.
Sad se setih ove situacije... Posto sam skinuo sve od Soulfly-a...
Wikipedia wrote:Max Cavalera's own guitar is only strung with four strings, as he has claimed that he never used the highest two strings.
8) Bio sam u pravu.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Solomon » 24 Jun 2010, 17:43

vec je bila slika

Image

doyle oces ici na koncert 29 ? :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by doyle777 » 24 Jun 2010, 20:01

E jbg, skoro sam poceo da ih slusam, a vec da idem na koncert... Nema se para, za sad, mada sve moze da se desi...
A kog meseca je koncert, posto nema na zvanicnom sajtu nista za evropsku turneju da svracaju do nas, a od septembra su na turneji u Australiji???
Najblize sto ima je Metal Camp u Sloveniji 6. jula...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Solomon » 24 Jun 2010, 21:04

29 juna, SKC, 500 din bilo prvih 200 karata, sada 600 din, na dan koncerta 900 (ako ih je ostalo uopste :mrgreen: )

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by ZigiZelig » 17 Jul 2010, 18:04

Doolio wrote:evo ja cu da objasnim u mom dobra vila maniru:)

dakle, poenta njihove muzike je identicna kao i kod panka, blek metala, hacea itd, dakle bunt. ovde je bunt prikazan indirektno, znaci ne kao sto je to u panku ili repu direktno, vec metaforicki kroz 'sablazne' tekstove i muziku. dakle, trese, lupa, udara, a ja pevam o jebanju nozem jer sam mlad i lud i isfrustriran normama ili cime vec. uz to skacem i slemujem vuglom i eto meni oslobadjanja mladalackog bijesa. i mogu da primetim da je u toj svojoj primeni vrlo uspesna. dakle, ono sto je bitno da bi se ovo skapiralo je - adekvatnost. znaci, ti si neprilagodjeni tinejdzer pun sperme i nadrndanosti i niko te ne shvata i ti lepo uzmes da slusas kanibal korps, a 50% tvojih razloga su u cistom buntu koji ne mora da bude inteligentan i preterano smislen, bitno je da ga ima. a sto je besmisleniji, to je i 'skaredniji' po 'ustogljene mame i tate', tako da mu kanibali dodju kao jedan od jacih pretendenata na tvoj 'oruzjem protivu otmicara' fazon. niko nece u tom tripu da uzme i pusti betovena i da pije caj nego ce da ode na te kanibale, da skace i da se odvaljuje od piva, bude deo neke mase koja ga prihvata i zigose (jedna od osnovnih potreba krhkih djecaraca) i da se dere 'uau bre koji carevi ladno su rekli fakd vit a najf brate brate kevo cale jebanje nozem aaaaaa nisam ga razumeo pola teksta al boli me *****, a boli i njega jer je car'.

tako da, shvatam ja da je tebi ovo bezveze, i meni je recimo vrlo bezveze i mislim da bih pre uspeo da slusam, ne znam, mitra mirica nego kanibale, ali ne znam zasto ti je neshvatljivo, pa barem pola zanrova i izvodjaca koristi ovakav recept, neki ubacuju vise 'muzike' naustrb 'bunta' a neki manje i to je to. to je kao da si rekao 'brate, cemu oni tres filmovi sa zombijima i tinejdz komedije, ajmo da gledamo mihalkova i ejzenstajna po ceo dan, ono je uvreda za kinematografiju'. i jeste uvreda za kinematografiju ako ih gledas sa istog aspekta i ocenjujes po istim kriterijumima i to mnogo veca uvreda za kinematografiju nego sto ce kanibali ikad biti za muziku.
Dubok naklon brate.

User avatar
NushJa
Posts: 41
Joined: 12 Nov 2010, 16:19
Location: Kragujevac

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by NushJa » 21 Sep 2012, 05:12

Ima kvalitetnih death metal bendova al mora ovo da ispričam.. Pre 10-ak godina gledao sam Kragujevačku dečiju televiziju i bila neka emisija za mlade (tinejdžere, ne petliće) i doveli neki gradski death metal bend tj. pevača. Pevač standardan manekenski sređen čupavac u kožnjaku. Pustili spot hedbenguju oni iza žbuna dere se pevač pun pirsinga na licu (sve fejk) nešto nerazgovetno lupa i kraj spota. Posle ispade da pevaju na izmišljenom jeziku, mlada voditeljka se uplašila od spota, mladi voditelj pokušava da izvuče stvar i priča kako im je jezik ko Gospodar prstenova pevač odriče.. Suma sumarum: tu nema b od bunta već je to netalentovani pokretni gastritis koji je stalno na ivici da napravi biološku katastrofu. Mislim, zamislite lyric pesme: urgahu ha ha ma uragaa la sa na dia ra bla bla.. A riff.. pokušavam da pronađem taj bend odavno jer su me lepo nasmejali ali nema vajde.. Dosta njih svira takvu muziku jednostavno da bi se iživeli..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Kristijan » 21 Sep 2012, 05:54

NushJa wrote:Dosta njih svira takvu muziku jednostavno da bi se iživeli..
Апсолутно исту ствар можеш да кажеш и за модерне џез музичаре, или било које друге музичаре чија се публика своди практично само на друге музичаре из тог жанра. Ма шта причам, па можеш ама баш било који други жанр да наведеш, и да не погрешиш, једина је разлика што неко и заради од својих хирова, а неко не заради. А што се тиче штетности... Хм, шта је погубније, музика за бескичмењаке, или музика за агресивце, или музика за депресивце, или музика за квази-интелектуалце? Тежак избор...

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Stalker » 21 Sep 2012, 12:27

Најжалосније је то што су људи у суштини и дан данас изузетно плитки када се ради о музици. Репрезентативни представници неког жанра су им заправо неки извођачи виђени на ТВ-у, који су одавно изгубили суштину тиме што су били оптерећени формом, а то нису ни приближно добри нити репрезентативни бендови. Ово важи за све жанрове, али је најизраженије у блек металу и смрт металу. То је човјече жанр препун јако интелигентних, добронамерних и изузетних музичара.




и најепскији снимак:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest