E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 18 Feb 2009, 14:10

ali po tvojoj prici (ovo kazem zato sto ja ne znam, a ne da bi poredio stavove) slikarstvo je mnogo konzervativnije od muzike, a ne znam zasto je tako
da, ovo je iz cisto mog nekog licnog ugla i unapred se ogradjujem od nekog apsolutnog tvrdjenja. ja imam takav utisak zbog raznoraznih stvari, ali je on vrlo moguce zamucen upravo mojim angazovanjem u datim oblastima. u slikarstvu ja nastupam sa mesta ucesnika koji barata tehnikom i zna tacan proces kako da postigne atmosferu i ono sto hoce na slici i svesno koristi to za tacan krajnji produkt, a u muzici ja nastupam mnogo laickije, tj mnogo manje znam sta radim, a vise idem na osecaj i neki 'iskreni transfer emocije', a ne na predatorski 'znam sta radim' princip. tako da mi je vrlo moguce i sama percepcija o muzici i slikarstvu iskrivljena.

zato ja ne mogu da uzivam u slici koja ne poseduje neke, da kazemo, elementarne stvari, kao sto su dobra kompozicija, filozofija, atmosfera, tehnika, kolorit, tonovi, potez itd. dok u muzici mogu da uzivam u bendovima kojima fale neke osnovne stvari, ali mi gadjaju neku zicu, a sigurno bih bio mnogo strozi da sam u tome kao u likovnoj umetnosti. zato kazem, mozda gresim u nekoj proceni.
Za bunt si mozda u pravu. Ako jesi, onda ne znam, ne znam da li da mi se svidi vise ili manje, i dalje mi se ne svidja ali u svakom slucaju ne znam sve je to meni preterano. Ako je to bunt samo radi iskazivanja bunta, frustracije, i zalje da se ljudi sablaznjavaju nad njima onda su uspesni, ali ako se ide dalje, da bi neki sledeci bend bio bunt, morace da zajebe ove... Neki od danasnjih bendova vec zrtvuju i ubijaju zivotinje na sceni da li su sledece device?
mnogo kenjam o buntu:) medjutim, sva popularna muzika se zasniva na tome, neka direktno (pank), neka indirektno (neka 'pametnija' alternativa npr), a neka je barem u korenu imala neki bunt (pop rok i slicno). tako da meni licno taj bunt predstavlja jedan bitan faktor kod benda i ako je on dobro i snazno prikazan, bend ce imati veliku energiju. e sad, ovo za zivotinje i device jesi u pravu i to jeste jako dobro pitanje. medjutim, pod jedan, da li stavljati CC u tu kategoriju, jer njima su, koliko ja znam, iskljucivo tekstovi blesavi. ako cemo tako, po uticaju tekstova, onda eto, mnogo pogubnije je slusati golden brown nego fucked with a knife:) da bi nekog jebo nozem jednostavno moras da budes psihotican i mislim da ti u tome nece mnogo odmoci neki tekst, a da bi uzeo dop, treba da budes malkice radoznao i nesvestan.
e sad, te device i zivotinje jesu generalno sranje, ali opet, jebiga, taj tocak je krenuo i sad se vrti i gotovo. zato kazem, u srednjem veku bi bitlse spalili na lomaci, sad je to previse gej i konzervativno, otkud znam, mozda cemo sutra zrtvovati device po koncertima. ali mislim da necemo. zasto? zato sto tu postoji jedna kvaka, a to je da se vodi racuna o ljudskim pravima, pravima zivotinja, uopste, covecanstvo je svesnije nekih stvari. jedno je sloboda izrazavanja (pevam o jebanju nozem), a sasvim drugo gazenje kucica i macica i klanje devica. pa i sada bi trebalo da ti likovi sto maltretiraju zivotinje krivicno odgovaraju i verovatno hoce ako to krene da se desava cesce ili postane trend, sta ja znam. tako da ne verujem da ce da se krece u tom pravcu, medjutim, mozda i dodjemo do nekog mazanja govnima na sceni i slicnih stvari. ali licno mislim da CC nece imati veze sa tim, pa ni u korenu.


kurtrose:
ja sam hteo reci da je meni nirvana kvalitetna:) ali dobro, to sam pokrio u odgovoru mislim stvarnou.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 18 Feb 2009, 14:30

@dvejn
Malo smarate sa tim "politicki korektnim stavom". Ja mogu da kazem i da je nesto glupo i da je nesto genijalno, a da li je to tacno, o tome mozemo da raspravljamo, a to je onda rasprava o ukusima. Niko ne moze nikome da zabrani da kaze da je nesto najvece djubre univerzuma ili nesto najbolje sto se desilo svetu od otkrica tople vode.
Ko se vredja na to sta neka leva budala pise o nekom 11 liku, pa jbg, ko mu je kriv...

Svako drzi do nekih svojih standarda i kako nesto ocenjuje, razmisli o likovnoj kulturi u osnovnoj skoli, koliko puta je neko dobio 5 za neki rad koji ti ne bi iskoristio za brisanje bulje. Da si ga ti ocenjivao dao bi 1, eventualno 2, ali nisi ti nego profesor i on je dobio 5. Mozda ti nemas dovoljno znanja i razumevanja za tako nesto, ali to ne menja cinjenicu da je tebi to uzasno.
Ljudi jedu machke i uzivaju u tome, pa je meni to i dalje ogavno...

Nemam zelju da budem korektan po svaku cenu. Mogu da volim osobu koja ima mnoge mane, i da mi one ne smetaju, ali to i dalje ne znaci da one ne postoje... Koliko ovde ima ljudi koji za neke druge bendove dodju i izvale nesto slicno ili mnogo gore, pa nista...

A i ako bi pogledao drugu stranu, postoje ljudi koji su se nasli uvredjeni onime sto CC, Sabbath, Direktori rade, pa ovi i dalje to rade i boli ih patka...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 18 Feb 2009, 14:52

iako je upuceno dvejnu, hteo bih malo da te ispravim:
Ja mogu da kazem i da je nesto glupo i da je nesto genijalno, a da li je to tacno, o tome mozemo da raspravljamo, a to je onda rasprava o ukusima.
moze se diskutovati o necemu jer neka fundamentalna merila postoje, a ukusi predstavljaju licne afinitete. posto je covek kao jedinka nesavrseno i zamagljeno bice, ta dva mu se cesto mesaju, ali u nekim okvirima se moze raspravljati. npr, ja mogu reci da su cepelini super, ali da ih ja ne podnosim, dakle: ukus - ne podnosim ih, objektivan sud - super su. i ta dva uopste ne moraju da se podudaraju. zato mislim da je takva vrsta rasprave moguca. ne raspravlja niko ovde o tome da li se nesto nekom svidja ili ne, to nije diskutabilno, nego diskutujemo da li je nesto objektivno dobro ili ne, kao pojava. ja ni u ludilu ne bih slusao CC, pa opet na ovom topicu ispada da ih branim...
volim ja cigare, pa znam da su sranje. necu ih ja braniti zato sto volim da pusim.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 18 Feb 2009, 15:01

niti sam ja korektan niti sam politicki :D ja samo kazem da ako ti se nesto nesvidja onda iskuliras ili kazes zasto je to tako, ne razumes ili razumes, ali ti je bzvz, ne dotice te, smara te ili jednostavno nije tvoj style/fah, al nemoras da kazes kako je to sranje i slicno... i to nije nikakva velja ilic politcka korektnost nego jednostavno sposobnost komuniciranja sa drugim ljudskim bicima... osim ako neces da se ogranicavas maksimalno ili pricas samo sa istomisljenicima... jer rasprava tipa "Euklid sucks balls, archmides would kick that mothafucka's ass!" ne prolazi :D

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 18 Feb 2009, 15:48

Doolio wrote:mnogo kenjam o buntu:) medjutim, sva popularna muzika se zasniva na tome, neka direktno (pank), neka indirektno (neka 'pametnija' alternativa npr), a neka je barem u korenu imala neki bunt (pop rok i slicno). tako da meni licno taj bunt predstavlja jedan bitan faktor kod benda i ako je on dobro i snazno prikazan, bend ce imati veliku energiju. e sad, ovo za zivotinje i device jesi u pravu i to jeste jako dobro pitanje. medjutim, pod jedan, da li stavljati CC u tu kategoriju, jer njima su, koliko ja znam, iskljucivo tekstovi blesavi. ako cemo tako, po uticaju tekstova, onda eto, mnogo pogubnije je slusati golden brown nego fucked with a knife:) da bi nekog jebo nozem jednostavno moras da budes psihotican i mislim da ti u tome nece mnogo odmoci neki tekst, a da bi uzeo dop, treba da budes malkice radoznao i nesvestan.e sad, te device i zivotinje jesu generalno sranje, ali opet, jebiga, taj tocak je krenuo i sad se vrti i gotovo. zato kazem, u srednjem veku bi bitlse spalili na lomaci, sad je to previse gej i konzervativno, otkud znam, mozda cemo sutra zrtvovati device po koncertima. ali mislim da necemo. zasto? zato sto tu postoji jedna kvaka, a to je da se vodi racuna o ljudskim pravima, pravima zivotinja, uopste, covecanstvo je svesnije nekih stvari. jedno je sloboda izrazavanja (pevam o jebanju nozem), a sasvim drugo gazenje kucica i macica i klanje devica. pa i sada bi trebalo da ti likovi sto maltretiraju zivotinje krivicno odgovaraju i verovatno hoce ako to krene da se desava cesce ili postane trend, sta ja znam. tako da ne verujem da ce da se krece u tom pravcu, medjutim, mozda i dodjemo do nekog mazanja govnima na sceni i slicnih stvari. ali licno mislim da CC nece imati veze sa tim, pa ni u korenu.
Sve sto si rekao stoji. Jbg, znam i ja te sve stvari, ali jedino ne znam ono sto si rekao, kuda se sve krece...
Opet se ponavljam, ali ja ne vidim mnogo sta gore u muzici od pevanju o prepolovljenom telu koje siluje grupa zombija ili sta vec da ne lupam previse.
Sledece sto bi bilo gore je live performance takvih tekstova prvo na stoci, a kasnije... Mislim to se mozda nikad ne desi i verovatno ovi nece imati nikakve veze sa tim, ali jbg, nekad je isto tako veliki greh i potpuno nezamisliva bila pojava homosexualizma, ali danas je druga prica... Mozda se za nekoliko desetina godina neki new-age-darkeri-maderfakeri budu smejali ovakvom razmisljanju dok budu na sceni seckali svinje (ako to rade lupam u klanici onda im ne mogu zabraniti :mrgreen: ) i polivali krvlju publiku, a mozda i ne. Opet preterano serem, ali ne znam...
Ja ocigledno nemam sluh za ovakve textove i sto rece Derrick, voleo bih da neko kaze da li su mu zanimljivi ti tekstovi i zbog cega.
Mogu da shvatim kad neko kaze da voli stil sviranja, energiju ili tako neke stvari, ali textove... Ne znam stvarno, bolje da prestanem da pisem da ne navucem gnev cc fanova protiv koih nije upereno, nego protiv ovakvog razvitka muzike...

A sad vezano za ovo o ukusima i sta (ne)treba reci. :D
Ja nisam rekao da je ovo ovde rasprava o ukusima, govorio sam uopsteno. (ovo je za dooliov deo)
a ovo za dvejnov:
Ja mogu da mislim i da je nesto sranje ili ne, ali kad kazem da je to sranje ja ne kazem da je to objektivno sranje, nego da je to ono kako ga ja vidim. Ja uvek pricam o svojim nekim afinitetima, i ne pokusavam da glumim objektivnost po svaku cenu. Mozda dvejne to tumacis kao izjavu nekih objektivnih cinjenica, ali sigurno nisam pokusao da kazem da ih treba strpati u zatvor zbog zlocina protiv muzike ili sta vec... Ja mislim da je ta ideja da se o tome peva losa, glupa, whatever. Meni je glupa. Ja jednostavno ne mogu da prihvatim takvu ideju... Meni je komunizam bulshit, i jos mnogo drugih stvari, pa necu svaki put da naglasavam MENI JE, reci cu "ma to je njesra"...Ako mene nesto asocira na govno, reci cu mislim da je govno, nije bitno sta, grand ili cc ili rap ili hard rock ili blues ili trabant ili mecka ... Mogu da kazem da je nesto glupo, ako iskoristim taj pridev umesto ne svidja mi se, ne mogu da podnesem...
Mislim mnogo veca uvreda po meni bi bila da neko izjavi "Kad to cujem meni se povraca" nego da kazem "glupo je"...
Mislim ko se vredja zbog nekih takvih stvari, pa, ko ga yebe.

Ne pokusavam da se ogranicavam, pricam o svom vidjenju stvari, rekoh da ih ne razumem i pitam se kuda taj njihov trip vodi. Ne vidim koja je poenta te ideje, kao sto ne bih video poentu da covek zubima pokusava da prokopa tunel kroz crnogorski kamenjar.
Ne razumem sta hoces da kazes, ja nisam rekao da su glupi ljudi koji to slusaju i da necu da imam nikakve veze sa njima?
Ne raspravljamo ovde da li su oni dobar bend ili ne, nego o tom tripu o kom pevaju.

Ideja da covek leti koristeci svoje ruke je meni glupa, i ja ne vidim drugi nacin da to kazem...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 18 Feb 2009, 17:30

ovo sto se ti i dvejn ne razumete:
mislim da se prica o dve razlicite stvari, tj da ti nisi njega skonto. u principu kad kazes za nesto da je sranje, ako nista, moze stvoriti zabunu u komunikaciji. zato sam ja sa tim oprezan i ako nesto znam, necu oklevati da to kazem bez ograda tipa 'mislim' ili 'smatram'. dakle, ja npr znam da je jiri anderle jedan od najboljih crtaca i to je cinjenica. covek moze da misli da to nije tako ako je neupucen ili je nesto istripovao. medjutim, to je stanje stvari, trava je zelena, anderle je jedan od najboljih crtaca. i tu nema potrebe za 'ja mislim'. a eto, ne volim ga ni malo, njegov rad mi se bas, bas ne svidja, ne bih ga okacio na zid da mi ga za dzabe daju. kapiras poentu?
ja kad neko samo blatantno kaze nesto, ja ocekujem da on iza sebe ima nesto opipljivo i neki zajeban kredibilitet, jer izjava 'to je sranje' je miljama od 'meni je to sranje'. ne po intenzitetu, vec jednostavno po samom kontekstu. tako da da, izjava 'glupo je' je mnogo pretencioznija od izjave 'kad to cujem ocu da se ubijem, povracam i pucam sebi u oko' jer se zasniva na drugom konceptu.
jebiga, mozda deluje da teram mak na konac, ali ja stvarno kad procitam tako nesto, zbunim se i tesko mi je da razdvojim sta je pisac mislio. mislim, izjava 'to je sranje' je nalik izjavi 'ipak se okrece', covek video da se okrece i nema tu cile mile, okrece se, nema meni se okrece, tebi ne. ako se tebi ne okrece, nisi obrazovan, tacka. ja sam u pravu, okrece se.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 18 Feb 2009, 17:52

Pa da, upravo je u tome stvar, samo sto imamo drugacija razmisljanja o tome kako se treba izraziti.
Ako ja kazem "glupo je", bez ikakvog objasnjenja, to je moj utisak, i nemam potrebu da ga objasnjavam i mislio sam (do sada :D) da nema potrebe posebno naglasavati da je meni glupo, a sa druge strane, ako znam sta ne valja, znaci sa sigurnoscu znam da, lupam, zadatak iz matematike nije tacan, reci cu glupo je iz tog i tog razloga...
Jednostavno, gledam na svaku izjavu kao iznosenje licnog stava i iskustva, a kad su u pitanju cinjenice i istine, tu vec mora postojati obrazlozenje...

Ne znam, jbg, mozda je tesko razumeti kad ne poznajes dovoljno ljude (a nekad i kad poznajes)... Mozda se ja ne izrazavam dobro, a mozda vi terate mak na konac :mrgreen: Zajebavam se...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 18 Feb 2009, 18:03

mislim_stvarno wrote:Pa da, upravo je u tome stvar, samo sto imamo drugacija razmisljanja o tome kako se treba izraziti.
Ako ja kazem "glupo je", bez ikakvog objasnjenja, to je moj utisak, i nemam potrebu da ga objasnjavam i mislio sam (do sada :D) da nema potrebe posebno naglasavati da je meni glupo, a sa druge strane, ako znam sta ne valja, znaci sa sigurnoscu znam da, lupam, zadatak iz matematike nije tacan, reci cu glupo je iz tog i tog razloga...
Jednostavno, gledam na svaku izjavu kao iznosenje licnog stava i iskustva, a kad su u pitanju cinjenice i istine, tu vec mora postojati obrazlozenje...

Ne znam, jbg, mozda je tesko razumeti kad ne poznajes dovoljno ljude (a nekad i kad poznajes)... Mozda se ja ne izrazavam dobro, a mozda vi terate mak na konac :mrgreen: Zajebavam se...
ma to... have a drink on me... :mrgreen:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 18 Feb 2009, 18:07

Znaci ti si me maltretirao da bi me naterao da kazem da je meni glupo c c c c :grummel_2:
zajebavancija

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 18 Feb 2009, 20:08

pazi... bar smo nesto zakljucili iz ove price... a to je: da liftovi rade brze kad je zima...

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by SRVFan » 18 Feb 2009, 21:19

Duane wrote:pazi... bar smo nesto zakljucili iz ove price... a to je: da liftovi rade brze kad je zima...
Ahaa! To ja celog zivota govorim i NIKO mi ne veruje! :lol:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by MetalFunk » 10 Jun 2009, 01:03

Cannibal Corpse RULEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES
eto me u BG na koncert kod njih
jbg, meni prze...
ae :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by MetalFunk » 10 Jun 2009, 01:09

Nego, izasao novi album CC, jel neko bacio uvo? Ja jos nisam, cujem da nije nesto :P
nak', nije nesto,self-titled pjesma je oke, a i bass lines se ne cuju kako treba....steta za Alexa :evil:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Bluesko » 10 Jun 2009, 01:27

Doolio wrote:ovo sto se ti i dvejn ne razumete:
mislim da se prica o dve razlicite stvari, tj da ti nisi njega skonto. u principu kad kazes za nesto da je sranje, ako nista, moze stvoriti zabunu u komunikaciji. zato sam ja sa tim oprezan i ako nesto znam, necu oklevati da to kazem bez ograda tipa 'mislim' ili 'smatram'. dakle, ja npr znam da je jiri anderle jedan od najboljih crtaca i to je cinjenica. covek moze da misli da to nije tako ako je neupucen ili je nesto istripovao. medjutim, to je stanje stvari, trava je zelena, anderle je jedan od najboljih crtaca. i tu nema potrebe za 'ja mislim'. a eto, ne volim ga ni malo, njegov rad mi se bas, bas ne svidja, ne bih ga okacio na zid da mi ga za dzabe daju. kapiras poentu?
ja kad neko samo blatantno kaze nesto, ja ocekujem da on iza sebe ima nesto opipljivo i neki zajeban kredibilitet, jer izjava 'to je sranje' je miljama od 'meni je to sranje'. ne po intenzitetu, vec jednostavno po samom kontekstu. tako da da, izjava 'glupo je' je mnogo pretencioznija od izjave 'kad to cujem ocu da se ubijem, povracam i pucam sebi u oko' jer se zasniva na drugom konceptu.
jebiga, mozda deluje da teram mak na konac, ali ja stvarno kad procitam tako nesto, zbunim se i tesko mi je da razdvojim sta je pisac mislio. mislim, izjava 'to je sranje' je nalik izjavi 'ipak se okrece', covek video da se okrece i nema tu cile mile, okrece se, nema meni se okrece, tebi ne. ako se tebi ne okrece, nisi obrazovan, tacka. ja sam u pravu, okrece se.
Ja ovo slobodno mogu da upotrebim za raspravu o Cannibal Corpse.... Znaci, meni je to aksiom, da oni ne valjaju, znaci niko me u suprotno nece ubediti nikad, pa i da je sam Mocart i da se pojavi neko k`o je toliko veliki kao on ( a ZNAM da niko ko se bavi muzikom na taj nacin nece CC okarakterisati kao nesto dobro) da ovo moz` da valja...
Svidja mi se/ne svidja mi se je nesto drugo.... Ali i u muzici mora da vlada objektivnost u pogledu na kvalitet.....
Mojih 102 cents ^^

ParasiteAesthetics
Posts: 8
Joined: 24 Jun 2009, 18:19
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by ParasiteAesthetics » 25 Jun 2009, 17:41

hhaha kakva gomila gluposti zanimljivije je bilo citati one sto raspravljaju o "atonalnom i disharmonicnom" u klasicnoj muzici... :mrgreen:

isti ste :)

jadan onaj Arnold Schoenberg sto ga spominju..haha

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest