E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 16 Feb 2009, 17:52

Cuti Derrick i trpi plodove svoje teme :lol: 8) :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by KnightOfDoom » 16 Feb 2009, 17:54

Jbg Derice, sad je kasno :)


:lol: :lol: :lol:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 16 Feb 2009, 18:07

okej, fer inaf. ipak cu ti odgovoriti, a ti vidi dal mlatim praznu slamu, mislim, meni je zao sto ti tako kapiras moj trip i svestan sam da on mozda deluje tako. volim ja da se proseravam, ali sam se i mnogo puta u zdravlju i veselju rastao sa likovima sa kojima se ne slazem. eto, gosn zlo na primer.
sa druge strane, nisi ni ti cvecka:) imas neke tvrde stavove i kada se neko ne slaze sa tobom, lako planes i krenes u 'argumentum ab hominem' i slicno i tesko podnosis kad neko ima dijametralno suprotne stavove. gomilu puta si rekao stvari tipa 'eto tako i tako i boli me *****' sto po meni nije fer prema sagovornicima. ali je ipak vise fer nego biti toliko siguran u nesto sto je ipak predmet diskusije. znaci, ne razgovaramo o zelenoj travi i plavom nebu vec o nekom bendu koji tehnicki uopste nije los, filozofski jeste, ima svoju publiku, obojica ga ne slusamo. po meni je ovo toliko otvoreno polje za diskusiju da je to neverovatno, jer jednostavno, materija je takva, na topic su dosli ljudi koji gotive CC i ljudi koji ne gotive.
Svakako bi trebalo da ti onda bude poznato kakve greške nastaju kada se forsiranjem solipsizma završi u agnosticizmu. Neprekidno pod plaštom tolerancije profuravaš ideju koja samo vodi ka obaranju svih kriterijuma, jer ako je svaki čovek nezavisno merilo sveta, onda ne postoji nikakvo kretanje napred, ne postoji oslanjanje ni na jedno pozitivno iskustvo, postoji samo onaj momenat koji pojedinac sagledava ovog trena. To što ima pametnih ljudi koji vole CC i dalje ništa ne govori, odnosno ne govori u prilog CC, samo govori da ima pametnih ljudi koji nemaju dovoljno izoštrene kriterijume kad je muzika u pitanju. Koliko razne muzike ima koju ja volim, ali sam svestan da je đubre... I ne pada mi na pamet da bilo kome objašnjavam kako je to značajna muzika, niti da je moj stav merodavan. Nesumnjivo je da svako ima pravo na stav, na sopstveni ukus, i niko to ne spori, i ne znam zašto stalno o tome pričaš, kad to zaista niko nije dovodio u pitanje. Ali to što neko ima stav, ne znači da mu je stav dobar, ne znači da je istinit. Ovako kako ti postavljaš stvari, sve je istina i sve je dobro, jer za svaki fenomen na ovom svetu postoji najmanje jedan poštovalac tog istog fenomena. A kad je sve dobro i istinito - ništa nije istina, ništa nije dobro.
e vidis, o ovome ti pricam. kod tebe nema nikakve sumnje u to sto pricas iako me, recimo, nisi ni upoznao. ti imas neki utisak, nebitno kakav i to je to. i smatras da imas dovoljno elemenata za dedukciju. ja to ne bih uradio nikad. uradio sam malkice sada jer si to ti uradio, ali ja necu da stanem iza toga jer smatram da nemam dovoljno materijala za to. i u tome je razlika. i to je okej. ono sto nije okej je to sto si ti toliko siguran u to sto pricas da diskusija zato nema smisla. sto se tice obaranja kriterijuma, ne, ja to ne radim, ja samo kazem da su kriterijumi lelujava stvar, pogotovo u popularnoj muzici gde nista nije rigidno. da nije tako, mi sada ne bismo pricali ni o bitlsima ili nirvani, tako da ne, ne mislim da je sve dobro i da sve ima svoje opravdanje, ulogu, vaznost, vec sam samo oprezan kod etiketiranja bilo cega. ako mi je nesto nepoznato, trudim se da shvatim, a ne da odbacim, ako me bas ne interesuje, onda iskuliram potpuno tu pojavu, ali je opet ne odbacim kao sranje vec kao nesto sto me ne zanima. tako ja kontam CC, mozda ja nisam u pravu, to je sasvim okej, ali eto, ja cvrsto verujem u ovo sto pricam, isto kao i ti, ali ja imam rezervu, a ti ne. primera radi, bitlsi su imali 'skaredne' frizure, isto metaforican bunt uprt jednostavno u neko stanje stvari, isto ko i ovi sto se jebu nozem. tebi nije, meni jeste, to je kraj rasprave i necu te ubedjivati da to nije tako kako ti kazes, samo sam uleteo jer smatram da tvoj princip dedukcije ne valja, tj da gledas mnogo usko na CC kao pojavu.
Ja nikad ne bih pokrenuo ovakvu temu. Pre svega, izaziva potpuno nenormalnu količinu negativne energije. Drugo, kako sam spomenuo, volim ja kojekakve gluposti, pa kontam da isto tako ima još ljudi koji vole neke druge gluposti, i onda je nekako neumesno da ja upirem prstom u tuđe gluposti. Međutim, kad već vidim da se i oko ovoga raspreda ta stara priča, nekako mi je glupo da stojim po strani. Pregledaj malo šta pišeš ovde po forumu, počeo si samog sebe da plagiraš... da, da - da plagiraš, jer ja bih mogao da kapiram ovo kao tvoj stav koji konstantno braniš kada bi malo pooštrio kriterijume gde ga plasiraš, a ti ovu priču samo premeštaš od teme do teme, kao da imaš template za diskusije koji sam ubaci nešto od ključnih reči iz date teme, tek da se pomalo uklopi. Uopšte nije bitno o čemu se priča, samo li tema poživi dovoljno dugo, eto ga Doolio da nam svima objasni kako ne smeš imati negativno mišljenje o bilo čemu dokle god postoji makar jedna ameba koja o tome ima pozitivno mišljenje. Da li kapiraš koliko si kontradiktoran? Nije svaki zbir ukusa isto što i zbir činjenica. Nije svaka kritika, pa ni gomila kritika upućena na istu adresu dovoljna da se ustanovi činjenično stanje. Ali nije ni gomila pohvala. I ta masa ljudi za koje ti tvrdiš da su pametni ljudi, a vole CC, ne mora da predstavlja kritičnu masu koja nesumnjivo govori o kvalitetu CC. Previđaš jedan jako bitan momenat - a to je da zbir POZITIVNIH iskustava tokom vremena formira kriterijume. Odnosno, zbir pojedinačnih stavova, koji su sami za sebe uvek i samo teoreme, u zbiru, kroz proveru, stiču mogućnost da jednog dana postanu aksiom, da budu deo jednog kolektivnog nasleđa, da budu kriterijumi. Ti pljuješ na kriterijume. Voleo bih da nisam u pravu, ali posle svega što sam pročitao, ipak sam prilično siguran da si odabrao tako da radiš jer samo tako imaš ovako veliki poligon za svoj intelektualni egzibicionizam.
ne bih ni ja pokretao ovu temu jer je besmislena i uvek ce se svesti na ovakve rasprave. sto se tice gluposti, volim i ja gluposti i volim da mislim da sam svestan sta su odo onoga sto volim gluposti, a sta nisu.
ovo za pametne ljude koji slusaju CC jeste tacno i to je glup argument sa moje strane, priznajem. medjutim, taj argument je prosto odgovor na tvoju etikeciju sa likovima koji nisu isli na matursko.
e sad, ovo bih voleo da procitas i primis k znanju jer imas pogresan utisak: ne pljujem na kriterijume. stavise, imam ih i sam dosta. imam i neke kretenske stavove koje necu da menjam jer, eto, volim ih iako su retardirani. nisam ja takav ko sto ti mislis, da furam neki zen fazon zarad promovisanja sopstvene blagosti ili ne znam, spoznaje. fazon je sto ti pricas o jednoj stvari, a ja o drugoj. oces da diskutujemo o nekoj knjizi koja je tebi do jaja i smatras da je bas kvalitetna, a ja mislim da je sranje? ajde, pa ces da vidis da cu da je pljujem mnooooogo. medjutim, nikad necu plasirati svoj stav, utisak, misljenje, kao cinjenicu. i priznajem, kad to neko uradi, mogu da upadnem u neki frenzy i mozda i da ispricam gluposti od prevelike zelje da pokazem koliko je to pogresno. jer, imaj stavove, postovacu te, imaj najzadrtije i najrazlicitije stavove od mojih, budi nacista ako oces, bukvalno, budi nacista, sve je to okej sa mnom. samo nemoj svoja ubedjenja meni da serviras kao cinjenice. (ne pricam tebi, pricam uopsteno da skontas moj stav). znaci, stvarno, kad vidim nesto tipa 'taj bend je sranje', a recimo ja mislim da nije, meni skoci pritisak. znam da su misljenja kao dupe, svako ih ima, ali nije tesko napisati 'mislim da su bezveze' ili 'ja ovo ne razumem' ili 'rekao bih da je ovo najgori bend na svetu' od 'to je sranje'. i sta ako meni nije i ja isto tako mislim da sam lepo sabrao dva i dva i da imam globalne kriterijume i opet mi ispadne da nije sranje (ne da je glupost za koju sam vezan nego da nije sranje). ispada da sam ja manje perceptivan, prefinjen ili sta vec od tog drugog lika, a to mislim da je bezveze. takav vid komunikacije. to je sve, dakle, nadam se da sad razumes, ne trazim apsolutnu toleranciju i obaranje kriterijuma, rekoh, iznenadio bi se koliko imam stavova koji mozda i nisu zasnovani na nekoj dedukciji vec mi se digo ***** tad i tad i koliko sam i ja zadrt u nekim stvarima bez zelje da se menjam, medjutim, nametanje i holier than thou stav mi smetaju.
Znaš, nekoliko puta sam počeo o ovome da pišem, pa sam odustao. Odustao sam iz nekoliko razloga. Kao prvo, ti voliš da se natežeš, i nisam primetio da je korisno diskutovati sa tobom, je mislim da prosto teraš dok tvoja ne bude zadnja, samo tvoja često bude zadnja ne zato što si u pravu nego zato što verovatno imaš više slobodnog vremena od drugih, pa pišeš li pišeš... što ti uopšte ne smeta da recimo povremeno okrpiš tvog imenjaka za skribomaniju. Drugo, čim čovek uđe u diskusiju sa tobom, samo ti daje još beskrajno mnogo prostora da se poigravaš svojim intelektualnim vratolomijama, a ja ne smatram da je to ikome korisno, šta više - mislim da je za tebe jako loše.
tacno, volim da se natezem. ali iz toga ne mora da sledi ovo sto si napisao posle toga. ne teram do moje zadnje, vec rasprava cesto hoce da krene u petnestom pravcu jer moj sagovornik shvati nesto deseto iz mog izlaganja i onda se to svodi na mene koji vicem 'nisam na to mislio' pet strana. mozda se lose izrazavam i ne umem da kazem lepo to sto hocu, ali ne volim ni ja kad rasprava ode u ***** jer se izgubi nit i ostrina i krene se u ***** materine, ko ti i ja sada. sto se tice ovog 'moja zadnja' iznenadio bi se kolika sam ovcica i kako slusam i gutam ono sto sagovornik prica ako on to prica pristojno i na lep nacin bez dozivljavanja sebe kao nekog etalona za kriterijume.
Kažeš da polazim od sebe. SVI polaze od sebe, to je jedini način da kreneš bilo gde. Ti takođe polaziš od sebe. I nije to problem kad se sa tobom diskutuje, problem je što je nemoguće utvrditi kuda ti ideš, jedino je očigledno da obožavaš da pišaš uz vetar, samo da bi postojao večni povod za besmislenu raspravu.
polazim od sebe, ali ovo sam vec pokrio gore, imam rezervu, da nije tako, nikad ne bih nista naucio ni od koga vec bih tvrdoglavo furao svoje tripove kao cinjenice. evo, ovo za pisanje uz vetar sam takodje, ja mislim, pokrio gore, nije u tome stvar vec je stvar u tome sto me 'zacnu' uglavnom ovakve stvari, pa tu i reagujem na taj 'paladinski' nacin.
eto toliko, voleo bih da odgovoris i nisam pizdeo na tvoje slobodno zakljucivanje, a i zanima me sta ces mi odgovoriti, posto ja smatram da ne mogu iz tvojih postova da zakljucujem tako vispreno i perceptivno kao ti iz mojih;)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 16 Feb 2009, 18:07

derrick:
eto vidis da sam kul, lepo napisah sta sam teo:)

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 16 Feb 2009, 18:24

KnightOfDoom wrote:Jbg Derice, sad je kasno :)


:lol: :lol: :lol:
A uuu.. al bi ovaj lik bio ostro kritikovan na forumu :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by KnightOfDoom » 16 Feb 2009, 18:33

Pa vec ga kritikujete, to je njegova reakcija :lol:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 16 Feb 2009, 18:45

Mislio sam koja bi fora bila kada bi bio clan MF.. Ma nema veze, tripujem se, ne obracajte paznju na moje postove danas :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 16 Feb 2009, 19:53

a ima on citav opus fucklipova... npr ono kad pljuje nesto u Warcraftu.. kao on igra, lozi se i onda jebe kevu vilenjacima i slicno... :D

kakav car choeche...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 16 Feb 2009, 19:54

ahahahaha

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 16 Feb 2009, 19:57

ma kazem ja korpsgrajnder objasnjava... cak mu je i umetnicko ime genijalno :mrgreen:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by KnightOfDoom » 16 Feb 2009, 20:00

To je iz tog klipa, samo delovi gde pizdi :)

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by SRVFan » 16 Feb 2009, 20:09

Ja mislim da propaganda...sve shto kazu...NIJE ISTINA! :lol:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Шмајсер » 16 Feb 2009, 23:02

Duane wrote:ma kazem ja korpsgrajnder objasnjava... cak mu je i umetnicko ime genijalno :mrgreen:
није уметничко име него је у том бенду певао пре ЦЦ.
али све једно је заје&ано :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 16 Feb 2009, 23:30

Шмајсер wrote:
Duane wrote:ma kazem ja korpsgrajnder objasnjava... cak mu je i umetnicko ime genijalno :mrgreen:
није уметничко име него је у том бенду певао пре ЦЦ.
али све једно је заје&ано :D
al ga zovu corpsegrinder... to sam mislio... sad u neku dublju historiju se nerazumem, al zato znam otprilike bassis of CC :D

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by zolideathmetal » 17 Feb 2009, 13:11

I kao ja sad neko ko slusa/svira death metal, trebao bi nesto da kazem.

Death metal je jos jedan pravac muzike, oslanja se na brutalnost. Sto brze, jace, brutalnije. Neko nalazi tu neki smisao, neko ne. Imate milion bendova, milion pod-zanrova blah blah.

CC je jedan od prvih bendova koji su svirali tako nesto, i pevali o tako nekim stvarima (o smrti generalno), uvek sam cenio, i uvek cu ceniti njihove textove. I to samo zato sto se jedinstveni, i sto nikad nisu odustali od toga, i napravili su karijeru od death metala. I ta karijera nije za zezanje, uvek prepune svirke, milion fanova itd itd.

Specificni su, jer imaju bubnjara koji je jednostavan, dok su riffovi komplikovani, zato se isticu danas, i zato su slavni (jer je pitkije od danasnjih tehnickih bendova).
Sviraju muziku, tu nema rasprave. To jeste muzika, tj jedna forma muzike. Naravno, mozemo preterati, pa se zapitati da li je neki harsh noise muzika? Jel buka muzika? Jel belo platno umetnost? A rascerecen les? :)
Ko voli slusa, ko ne voli pljulje :) tako je bilo, tako ce i da ostane :)

Nego, izasao novi album CC, jel neko bacio uvo? Ja jos nisam, cujem da nije nesto :P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest