E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Derrick » 17 Feb 2009, 16:46

KnightOfDoom wrote:Jeste bre, nemojmo skretati sa teme i pricati o fenomenalnoj video igri(ci) ciji je budzet veci od svega sto ces ikada posedovati u zivotu. Ajmo da pljujemo po kanibalima, njihova muzika je zlo i vec 20 godina truje mlade i pretvara ih u psihopate.
Kad smo kod toga ajde da lincujemo sve one skotove sto su radili na filmovima hostel 1 i 2, ma bre i one iz ekipe Saw 1,2,3,4,5... AAAAAAAAAAAA :motz4:
Pa u odnosu na CC i njihove tekstove, fabula i smisao BioShock-a je čist Šopenhauer. ( :lol: ) :mrgreen:

Naravno da treba da nastavio pljuvanje po CC, zato ova tema i služi. :) A o nameni, smislu i ciljevima "umetničkih dela" u vidu SAW serijala filmova nećemo ovde diskutovati. :)

E sada ozbiljno: Nisam otvorio ovu temu da bih pljuvao, već ja zaista ISKRENO NE RAZUMEM o čemu se radi u njihovoj muzici. Doolio-evo objašnjenje mi je, doduše, malo pomoglo u shvatanju pojave zvane CC, ali ako ima ikoga ko se pronalazi u njihovoj muzici, voleo bih da čujem ŠTA je to u čemu se prepoznaje, ili što u sebi oseća. Npr., ja bih znao da objasnim šta mi se sviđa u muzici koju ja pretežno slušam...

@Duane:

Silent Hill 2 je takođe čista filozofija o čoveku koga pojela griža savesti i oterala u ludilo - halucinacije, amnezija... Bacite pogled malo na WIkipedia-u, pa vidite o čemu se USTVARI radi u toj igri. Svako ko misli da je Silent Hill 2 besmisleni horor u stilu Resident Evil-a, preporučujem da baci pogled ovde:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Si ... ent_Hill_2

i shvati zašto "monstrumi" (namerno pod navodnike) baš tako izgledaju, a ovde

http://en.wikipedia.org/wiki/Silent_Hill_2

da bi saznao o čemu se radi. :)

Recimo, jedan mali deo:
* Mannequin


Headless, armless living sewing dummies which bear a resemblance to French artist Hans Bellmer's Dolls, directly modeled after the images from some of his work, depicting two sets of legs joined by their waists. These monsters consist of a feminine human torso and legs, upon which rest two more legs standing upright. The top pair of legs are used for striking while the bottom pair are used for walking. The creatures react highly to light and tend to stand still in plain sight. However, once the player approaches about three to five feet away they spring to life and start to attack. The Mannequin is a manifestation of James' natural urges and inclinations which, accordingly, the game features two sequences depicting a Pyramid Head raping two of them. Although they are not overly strong creatures, they have the advantage of stealth, as the radio will not emit any static to warn the player of their presence until the mannequin moves. They are commonly found in the apartment buildings and the Hotel.

* Pyramid Head

In Silent Hill 2, his existence is directly tied to James Sunderland's subconscious[1]; James's repressed anger and desire to be punished for the death of his wife are what compels Pyramid Head to pursue him. Pyramid Head functions as both an executioner of Maria, but more importantly, as the constant tormentor of James. Watching Pyramid Head repeatedly murder a highly eroticized tulpa of his late wife brings a great deal of grief to James, thus completely satisfying his masochistic desires. Once these desires are fulfilled, Pyramid Head's power over James is removed. This is evidenced in one of the game's final scenes, where just before battling two Pyramid Heads simultaneously, James gains insight into his situation, admitting that he needed them because he was weak, and that he has no further use for them. It is only after James asserts this that the Pyramid Heads eventually impale themselves on their own spears and thus free themselves of their roles (it is mentioned that they are both punisher and victim of crime).

The entity that James encounters is a delusion of his own mind, a projection of the memories he has hidden away. Although it is unclear if the energies that formed the delusion come from Valtiel/Xuchilbara, it is suggested that others in the past have seen the manifestation. This is most likely due to the common faith in the community's history.




I ne kažem da će neko postati psihopata slušajući CC, već se samo pitam u čemu je stvar kod CC-a.
Last edited by Derrick on 17 Feb 2009, 17:00, edited 1 time in total.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 17 Feb 2009, 16:56

Zamislite sada "umetnika", slikara kome je dosta tradicionalnih tehnika i slika. On zeli nesto da promeni i da se buni protiv dosadasnjeg stanja.
Naziva izlozbu "Bunt na platnu" i krece sa pripremom. Uposli nekoliko ljudi da nedelju dana jedu: jedan spanac, drugi cveklu, treci sargarepu, cetvrti, peti... I da ne seru isto nedelju dana.
Otvara se izlozba i dolaze njih petorica skidaju gace, i kenjaju na tanjire. Ima lepih boja i sad taj "umetnik" brije svoje genitalno podrucje pravi cetkice i krece da slika tim divnim bojama. Ima dobru tehniku i zavrsava sliku, a na slici je jedno go*no, sa sve naslikanim komadicima mesa i povrca na zlatnom tanjiru.

Sada neki bi rekli da je genije kako se pokenjao po industriji i cemu sve ne, oni ga valjda razumeju, drugi bi rekli da lud i da ga treba hospitalizovati, oni valjda nemaju sluh za taj vid "umetnosti". Isto tako neki bi kupili njegovu sliku napravljenu od kake, a drugi bi se ispovracali na samu tu pomisao. Ja nikada ne bih stavio takvu sliku na zid, jbg ja ne razumem to.

Preterano kenjanja u ovom mom postu, al jbg. Sad, zar nije poenta bunta zelja za promenom? Mislim bunt u punku je bio usmeren protiv vlasti i sa zeljom da se nesto promeni. Ako je cilj ovog bunta promena u muzici, ja stvarno ne zelim da se bilo sta menja u tom pravcu.

Ovako nekako ja dozivljavam tu pojavu, neko moze da kaze da je revolucionarna, ja jednostavno smatram degutantnom ili ako hocete ne razumem.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 17 Feb 2009, 16:58

pa ko kad bi tebe pitali u cemu je stvar kod technical punka(nemoj sad da shvatas kao poredjenje Death Metal vs Technical Punk vs Acid Jazz i slicno) :mrgreen: neko kapira jedno neko kapira drugo... ja licno nemogu da skapiram CC, ali znam ljude koji mogu, al npr ti ljudi nekapiraju Sonic Youth(u zadnje vreme sam hipnotisan njima) ili Blajnd lemon dzhefersona... :D i na kraju nit meni fali nesto(valjda), nit njima fali nesto(valjda)... :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Cortex » 17 Feb 2009, 17:03

Au na shta lichi ova tema. Znao sam i na pochetku da je besmislena ali je zanimljivo bilo videti koliko Derrick mrzi ovo :D ali pojma nisam imao da ce se pretvoriti u ovo, a Kristijan me bash negativno iznenadio, buduci da chovekove postove rado chitam i poshtujem.
Shta reci...od samog pochetka sam znao da ako se ovo i pretvori u raspravu da ce biti josh jedna od onih koju je nemoguce dovesti do kraja, jer ne pochiva na apsolutno proverivim argumentima, argumentima matematizirane preciznosti i tachnosti. Kada se dvoje raspravljaju o tome da li su dva trougla slichna, a jedan zna tachno kako da dokazhe da jesu, onda je on u pravu(a u pravu je jer su njegovi argumenti proverivi i tachni kao takvi, intuitino, bez ikakve sumnje), jer VISHE ZNA i gotovo. Ovde, kao i u 95% rasprava na ovom forumu, to nije sluchaj, stoga je svaka rasprava unapred osudjena na propast. Shta je imao Kristijan shto se posrao na CC i njegove fanove, ljude "prosechne inteligencije", promless nerd-ove, shta je imao Doolio od svoje dugachke pisanije, 90% ljudi to nije ni prochitalo(hell, nisam ni ja svaki deo!), i ko je kome shta ovde objasnio? Mislim da znate odgovor.
Koliko god Zolijeve rechi mozhda delovale sirovo i lishene vELICHINE kojoj raspravljachi ovde tezhe(a neretko i ja, priznajem to), najistinitije su, mozhda igrom sluchaja...
Ili volish ili ne volish i GOTOVO.

Ja sam vishe na stranu, volim. :) Ne znam zashto...moguce da sam malo poremecen. :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by KnightOfDoom » 17 Feb 2009, 17:06

@cccira ma da bre, nisam gledao film ali kad smo vec krenuli... :D

@ Derik U cemu je fora? Pa nemam pojma, valjda je kod svakoga drugacije. Ja licno slusam cannibale godinama i ne znam ni jedan text, ne napamet, vec ni o cemu se radi. Po (vrlo opisnim) nazivima pesama imam neku ideju, ali nikad nisam imao preteranu zelju da trazim textove po netu.
Ali to sam ja, slusam muziku, 5 para ne dajem na to o cemu se peva. Jedna od budicih tema ce sigurno biti "Rhapsody (of Fire) , da li su oni normalni?" . Ni njih ne volim zbog zmajevi-magije-qrci-palci textova vec zbog muzike. Ali svakako da ne sedim kuci i razmisljam u cemu je problem ljudi koji se loze na takve tekstove. Nek slusa ko sta 'oce.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Derrick » 17 Feb 2009, 17:15

KnightOfDoom wrote:@ Derik U cemu je fora? Pa nemam pojma, valjda je kod svakoga drugacije. Ja licno slusam cannibale godinama i ne znam ni jedan text, ne napamet, vec ni o cemu se radi. Po (vrlo opisnim) nazivima pesama imam neku ideju, ali nikad nisam imao preteranu zelju da trazim textove po netu.
Ali to sam ja, slusam muziku, 5 para ne dajem na to o cemu se peva. Jedna od budicih tema ce sigurno biti "Rhapsody (of Fire) , da li su oni normalni?" . Ni njih ne volim zbog zmajevi-magije-qrci-palci textova vec zbog muzike. Ali svakako da ne sedim kuci i razmisljam u cemu je problem ljudi koji se loze na takve tekstove. Nek slusa ko sta 'oce.
Eto, recimo ovo je jedan smislen odgovor, a takav mi i treba. Ne želim, naravno, dalje da ulazim u diskusiju. :)

@mislim_stvarno: Ja se u potpunosti slažem sa tobom. Primer ti je, doduše, malko gadan.... :)

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by sub_zer0 » 17 Feb 2009, 17:39

Ja nikada ne bih stavio takvu sliku na zid
Ima ljudi koji bi kupovali slicne stvari. Endi Vorhol?


Kakva slucajnost, sa pominjanjem Silent Hilla, bas moj buraz igra keca trenutno. Bioshock je kult. Mozda najbolja igra koja je izasla te godine.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 17 Feb 2009, 17:46

Nazivanje video igara "igrice" je uvreda za višegodišnji rad ogromnog tima ljudi (pisaca, dizajnera, arhitekata, programera, muzičara...) i cca. 25-30 miliona dolara, koliko košta proizvodnja jedne "igrice". Davno je prošlo vreme kada se igranje video igara smatralo zabavom za decu, ali to je već sada potpuno druga tema...
koji si smarac :mrgreen:
znaci, uvek sam ih tako zvao i zvacu ih, a nema coveka verovatno na ovom forumu ko ih je odigrao vise ili ko se vise zanimao za iste. cak sam i sam par degenskih napravio:) a ovo ti pricam iz tripa sto termin 'igrice' ne treba kapirati kao deminutiv vec kao sleng, tj kolokvijalni izraz za video igre. mislim, sad ti mene pitas 'e dule jesi napravio neku novu pesmicu' i ja se iznerviram, pa znam valjda da ne mislis na deminutiv, tj da ga nisi iskoristio tako. plus sto ni to nije paralela, jer 'igrice' stvarno nisu deminutiv vec sleng.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 17 Feb 2009, 17:59

sto se tice ovog primera sa likovnom umetnoscu, ja licno ne mogu tu da vucem paralele, jer nikad nisam mogao da gledam na likovnu umetnost isto kao na muziku. zato sto mi je likovna umetnost struka i prilicno sam 'versed' u tome, tako da mogu sa ogromnom sigurnoscu da analiziram neko umetnicko delo iz te branse, ma kom zanru ono pripadalo, takodje, znam koliko je pisanje krvi i odricanje postici neku solidnu tehniku, da ne pricam o vrhunskoj. a muziku volim, ali sam sigurno manje upucen u nju kao izvodjac i kompozitor, a vise kao slusalac nego sto je to stvar kod likovne umetnosti. ja pretpostavljam da je to razlog, ali nisam siguran. oduvek sam vise slobode davao muzici i vise sam 'prastao'. i za ceo zivot ja u likovnoj umetnosti nisam video nesto sto nema neki vid tehnicke zahtevnosti, a da je dobro, a u muzici sam to video, lupam, kod nirvane. takodje, cela gitarska muzika je u stvari nastala kao drndanje nekih 'barijera' i neko buntovnicko jedenje govana, tako da tu uvek postoji taj neki trip. u likovnoj umetnosti je bilo toga (razne ere i pravci), recimo impresionisti su skroz uzdrmali te neke temelje. medjutim, impresionisti poseduju zavidnu tehniku, samo pice na drugu stranu od, recimo, baroka. iz svega ovog sledi da ja ipak imam drugaciji pogled na ove dve umetnicke grane, da je obrnuto, mozda bih pljuckao po CC, ko zna. medjutim, meni se cini sasvim okej i CC i morphine i 2pac i tozovac i pink flojd i placebo i pro-pain.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 17 Feb 2009, 19:03

Mislim, bez obzira sto ti je to struka, da li bi podrzao takvog umetnika koji koristi taj materijal za slikanje? Ok, ima ideju, ali da li je ta ideja bas dobra?
Ja sam malo to nalupao, ali mislim da donekle to poredjenje stoji.

Jedva razumljivi (ili nerazumljivi) grawl koji pevo o sakacenju ili silovanju je meni jednak slici govneta koja je radjena izmetom. Mozda je to savrseno odsvirano sa ritmom od 89/112, i naslikano skroz realno, svaka cast na tehnici, ali meni se ta ideja cini losa. Svaki normalan covek ce se u stvarnosti gnusati i govneta koje nadje na trotoaru ispred sebe i vestima o ubistvu gde je zrtva seckana na sitne komadice, pacovi je jeli itd...

Ne zelim da pljujem sad po necemu sto ne mogu, i iskreno ne zelim da razumem. Mozda to ima poentu, mozda nema. Ja tu nista ne mogu da promenim.


Ako neko kaze voli takav nacin sviranja ili energiju koju oni imaju to mi je mnoooogoooo vise razumljivo od toga da voli takve tekstove.

Ako kazes da je bunt, kuda on vodi? Koja je njegova poenta?
mislim_stvarno wrote:Ako je cilj ovog bunta promena u muzici, ja stvarno ne zelim da se bilo sta menja u tom pravcu.

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 17 Feb 2009, 19:38

Dulio pa ti uporedjus NIrvanu i neke vrhuske slikare?! Pa onda boje uporedi Nirvanu sa neki, lupam, crtacima stripova... I jedno i drugo bi moga da skine neko ko se cak i kao hobijem bavi svirajem tj crtanjem, nemoj reci da nije..
Znam, uhvatio sam se za detalj, ali nisam mogao da predjem cuteci preko toga :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 18 Feb 2009, 02:49

kurtrose:

pa nije bas, recimo, imas crtace stripova koji jebu keve, nego ljudi vole da crtaju stripove vise nego da slikaju slike na primer. vuce ih vise ta pop kultura ili sta god, imaju taj urbaniji izraz ili recimo imaju smisao za naraciju, pa rade strip. imas isto tako lose slikare i lose stripadzije, osrednje ilustratore, kao i vrhunske ilustratore itd itd itd. znaci, nije ti poredjenje bas najbolje. istina je da je mozda slikarstvo nekako 'uzvisenije' i 'umetnickije' od stripa, ali ako gledamo tehnicku stranu, mogu se naci najraznorazniji primeri u svim podbransama crtaca i slikara. dakle, ljudi koji rasturaju imas svuda.
tako da, nisam mislio na to, vec na element nekog filinga, prezentacije, transfera emocija. tako npr imamo hiperrealiste cije slike su uglavnom besmislene tehnicke demonstracije koje ne poseduju nijednu drugu ulogu, niti umetnicku, niti filozofsku, niti atmosfericnu, niti originalnu, kreativnu itd. sa druge strane imamo npr pomenutog marka sagala koji slika (lose) stilizovane ljude i predmete, medjutim, poseduje neverovatnu atmosferu, kolorit, kompoziciju, osecaj za prenos filinga. pri tome ove kategorije ne spadaju u neki misticni domen individualnog utiska (brate, meni ova slika ima neki trip) vec su tu prilicno nezavisno od toga u kom je fazonu posmatrac. i mogu se jasno i objektivno upotrebiti kao aspekti pri analizi njegovih slika. takodje, imam utisak da je on umetnik koji do tih stvari nije dosao empirijski i baj d buk, vec da poseduje jednostavno neki iskonski trip koji mozda i nije moguce nauciti. suprotan primer bi bio leonardo, koji je hirurski preciznom tehnikom i poznavanjem psihologije i ostalih nauka, analizom, naucnim radom i praksom postizao atmosferu na svojim slikama. ako bih pokusao da vucem paralelu sa muzicarima, recimo da bi sagal bio neki brkati ciga sa mandolinom koji svira tuzne pesme od kojih svako u publici place ili se raduje, a on sam ne zna zasto je udario tu bas taj mol ili sekvencu tonova, nego je samo 'osetio' da je to mnogo nekako tuzno ili radosno kad se svira. sa druge strane imamo leonarda koji ima super dzitru i maksimalno je koristi i tacno zna, lupam, koji raspored zvucnih talasa tera mozak slusaoca da se oseca melanholicnim ili srecnim ili besnim i to i te kako uspesno koristi u svojim kompozicijama. pritom, nemojte mesati to sa tim da leonardo nije kreativan i da nema 'svoj trip', daleko od toga. to bi bili mozda pomenuti hiperrealisti.

malo sam otisao u pizdu materinu sad, ali nebitno, nadam se da sam objasnio na sta sam mislio:)


mislim stvarno:
Mislim, bez obzira sto ti je to struka, da li bi podrzao takvog umetnika koji koristi taj materijal za slikanje? Ok, ima ideju, ali da li je ta ideja bas dobra?
Ja sam malo to nalupao, ali mislim da donekle to poredjenje stoji.

Jedva razumljivi (ili nerazumljivi) grawl koji pevo o sakacenju ili silovanju je meni jednak slici govneta koja je radjena izmetom. Mozda je to savrseno odsvirano sa ritmom od 89/112, i naslikano skroz realno, svaka cast na tehnici, ali meni se ta ideja cini losa. Svaki normalan covek ce se u stvarnosti gnusati i govneta koje nadje na trotoaru ispred sebe i vestima o ubistvu gde je zrtva seckana na sitne komadice, pacovi je jeli itd...
o ovome sam se izjasnio u proslom postu, verovatno nisi uspeo da izvuces:) mozda sam lose objasnio moje vidjenje stvari.
dakle, pod jedan, ne gledam isto na takve pojave u slikarstvu jer imam intimniji, upuceniji, zadrtiji i 'skolskiji' odnos prema slikarstvu, vise sam sklon tome da cenim neku tradiciju i postulate jer su se pokazali nepromenljivima kroz desetine hiljada godina istorije zvrljanja i smatram da su provereni. stavise, usudicu se da kazem da jeste tako. tako da, bunt u slikarstvu, POGOTOVO u nekom tehnickom smislu kao sto je 'ajde da slikamo govnetom' mi je izuzetno neprijatna i dekadentna pojava.

sto se tice muzike, naravno, i tu postoje fundamentalije koje su iste, lupam, sekvenca od pedeset tri trecine tona pracena kakofonicnim sumom sigurno nije prijatna za uho i svaka kompozicija bilo kom zanru pripadala, od davnina, pa do danas, ce se drzati nekih, barem najosnovnijih stvari. jer su i one na neki nacin proverene, ako nista, onda barem bioloski:) medjutim, nekako mi se cini da je to ipak dosta slobodnije u muzici. da sad dodje neki klinac, mozda i talentovan i da krene nesto da brlja na platnu, to ce biti lose i moze da brlja koliko god hoce koliko god da je talentovan, to ce opet biti lose, ako se ne povinuje nekoj fundamentalnoj praksi, pa tek posle na to kalemi svoje tripove. a u muzici da se to nije desilo, ne bismo imali ni bitlse, a ni verovatno pola bendova popularne muzike do dana danasnjeg:)

e sad, cela peripetija je nastala zbog tog mog poredjenja, ali ovde moram da stavim disclaimer da je to moj neki licni utisak i da stoga nisam preterano merodavan jer i sam vidim da nemam iste arsine za muzicku i za likovnu toleranciju. jedino sto ne znam da li je taj moj stav izgradjen cisto na mom zivotu, situaciji i shvatanju jednog i drugog, ili ima neko uporiste u objektivnoj stvarnosti. to sam samo pomenuo jer mi je palo na pamet da se drugacije odnosim prema ovakvim pojavama u slikarstvu i u muzici. u slikarstvu mislim da je lose sto je postojao neki vorhol ili neki polok ili neka biljana cincarevic, uros djuric ili jelena blecic. a u muzici mislim da su jako bitni neki exploitedi na primer. zato mozda i ne umem da gledam na to kako treba, a mozda i gledam. a mozda i mesam babe i zabe:)
Ako kazes da je bunt, kuda on vodi? Koja je njegova poenta?
pa ja nesto mislim da je to jedan 'larpurlartizam', samo obrnuto:)
znaci, da je poenta tog bunta u buntu i da se poslo od nekog tripa da je cak i iskazivanje bunta na konvencionalan nacin (pusite mi svi *****, ocu da se oblacim ovako i ovako, ocu anarhiju, jebes religiju, pusite ga matorci, pusi ga drzavo itd itd itd) previse konvencionalno, pa kao, ajde da odemo u totalni bunt radi bunta, znaci da pricamo o nekom kasapljenju jer, eto, to je bas, bas neukusno i pusite nam svi *****:)
jer, kao sto sam vec rekao, koja je poenta skarednih frizura bitlsa i njihovih previse slobodnih tekstova, ako ne ista ovakva? samo sto je ovo drasticnije, medjutim, to svi znamo, sama klima, drustvo i muzicki poligon je bio otvoreniji tada kad su dosli kanibali za drasticnija zgrazavanja nego onda kad su bili bitlsi. a opet, u srednjem veku bi bitlse spalili po kratkom postupku. i tako dalje.
ne kazem da je to dobro, ne kazem da je korisno jer ja to ne znam. samo sam uzdrzan jer ne znam sta ce to doneti. i jer mislim da se to stalno desava i desavalo se i uvek je dolazilo do pojava raznih sranja, ali i do pojave nekih kul stvari, samo sto je ovo ipak dosta drasticno i deluje besmisleno, pa mislim da ce ljudi vise da gledaju u cudu u pojavu kao sto je CC nego u pojavu kao sto je, ne znam, type o negative, lupetam.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by mislim_stvarno » 18 Feb 2009, 09:12

OK, shvatam ja da posto ti je to profesija, ti ces uvek drugacije gledati na likovnu umetnost nego na bilo sta drugo, jbg, ja mozda previse kenjam o nekim stvarima u koje nisam previse upucen, ali meni je ipak i muzika i slikarstva veoma slicno.

Ja i danasnju muziku i likovnu umetnost ne dozivljavam toliko kao umetnost nego vise kao medij za izrazavanje dostupan svima (naravno da postoje umetnicka dela i umetnici, ali u nekoj manjoj meri nego sto ima muzickih i likovnih stvaralaca). Znaci isto kako postoje stripovi, tako i bilo kakva muzika se razvija. I stripovi i bluz, jazz su krenuli kao zabava za jedan deo populacije, jednu ciljnu grupu, a danas ih smatraju za umetnost (naravno ne neke uber-komercijalne stvari). Zbog ovoga mislim da je kompletna moderna muzika jednaka stripu, neki smatraju za umetnost, neki ne, neke stvari su tu samo kao poligon za kenjanje, izrazavanje sopstvenog misljenja, neke su tu samo radi pokazivanja tehnike koja je u sluzbi nekih, za mene losih ideja (nesto slicno kanibalima u strip verziji ili nekih anime perverzija koje bi se mogle naci). Isto kao sto ti ne smatras za dobru stvar neke od slikara koje si naveo, mnogi ljudi bilo da im je to profesija ili ne, ne smatraju dobrim, a jos manje umetnoscu mnoge od modernih zanrova muzike.

Bolje da prestanem sa ovim kenjanjem, linchovace me ako nastavim :mrgreen: ali po tvojoj prici (ovo kazem zato sto ja ne znam, a ne da bi poredio stavove) slikarstvo je mnogo konzervativnije od muzike, a ne znam zasto je tako

Za bunt si mozda u pravu. Ako jesi, onda ne znam, ne znam da li da mi se svidi vise ili manje, i dalje mi se ne svidja ali u svakom slucaju ne znam sve je to meni preterano. Ako je to bunt samo radi iskazivanja bunta, frustracije, i zalje da se ljudi sablaznjavaju nad njima onda su uspesni, ali ako se ide dalje, da bi neki sledeci bend bio bunt, morace da zajebe ove... Neki od danasnjih bendova vec zrtvuju i ubijaju zivotinje na sceni da li su sledece device?

Ne zelim da ulazim u dalju raspravu, jbg ovo sve je neko moje vidjenje, meni nisu simpaticni, i cak i da imaju neku dobru ideju meni nisu nista vise zanimljiviji...
Sto rece Cortex, ili volis ili ne volis i gotovo. Ja ne volim. Obicno mogu da zazmurim na tekstove i to radim kad su glupi, ali this one takes the cake...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 18 Feb 2009, 10:40

mislim_stvarno wrote: Sto rece Cortex, ili volis ili ne volis i gotovo. Ja ne volim. Obicno mogu da zazmurim na tekstove i to radim kad su glupi, ali this one takes the cake...
ok ali ako je tako, nemozes da kazes da su tekstovi glupi nego da ti se nesvidjaju... nekom su doorsi glupi, meni su licno genijalni i neprevazidjeni i kako ja onda da reagujem ako neko jima morrisona nazove propalim pesnikom i slicno? tako ce i svako ko razume CC ili bilo sta da reaguje...

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 18 Feb 2009, 11:52

Dulio nisam ja hteo da se pravim pametan oko crtanja sTRIPOVA :D tj slikanja jer nemam pojma samo hocu da kazem da to sto je popularno(u proslom slucaju Nirvana) ne znaci da je najkvalitetnije..
Eto verovatno 1000 puta vise ljudi kupi neki strip i gleda ga i cita i uziva u svemu tome a da verovatno u zivotu nisu otisli na izlozbu necijih dela, recimo Van Goga ili koga vec..
Isto tako je i 20. 000 ljudi skaklo na koncertu Nirvane a da pritom nisu culi nijedno delo Baha ili nekog proslavljenog kompozitora klasicne muzike..
Tako da mislim da u obe sferer umetnosti kvalitet nije presudan za popularnost..
Aj ziveli..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest