E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Derrick » 15 Feb 2009, 18:07

...ne znam ni ja šta! Mislim, ako neko zaista OVAKO nešto može da sluša (i gleda) i da se na to "loži"...ne znam šta da kažem. :shock: Ja u ovim videima muziku ne čujem! :? Čujem samo buku i neartikulisano urlanje i režanje u mikrofon. O vizuelnom dojmu ne vredi ni raspravljati... :shock: :shock:

[youtube]ftMZpQYbgWU&feature=channel[/youtube]

[youtube]XVGcS5YWg_M&feature=related[/youtube]

[youtube]gY6JDLmpuWc&feature=related[/youtube]

[youtube]oN3u3Xa2noI&feature=related[/youtube]


Neka mi neko objasni u čemu je ovde "fora" ili "trip", i kako se ovo, uopšte, klasifikuje kao muzika? Prema mom mišljenju, ovo predstavlja apsolutnu degradaciju muzike i najobičniju kakofoniju. A pogledajte samo imena "pesama"?!?! :shock:

Naravno, nemam nameru nikoga da vređam, jer ovo je, ipak, spitfest. :wink:

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by friedman » 15 Feb 2009, 18:17

Apsolutno se slazem, Cannibal Corpse je jedna kretenska maloumna grupa koja 10 godina fura svoj maloumni kretenski fazon. Sramota je njih nazivati muzikom.

Nadam se da nisi mislio tako za ceo death metal (iako pise u naslovu), jer u death-u ima dosta dobrih bendova. ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Duane » 15 Feb 2009, 18:19

friedman wrote:Apsolutno se slazem, Cannibal Corpse je jedna kretenska maloumna grupa koja 10 godina fura svoj maloumni kretenski fazon. Sramota je njih nazivati muzikom.

Nadam se da nisi mislio tako za ceo death metal (iako pise u naslovu), jer u death-u ima dosta dobrih bendova. ;)
20 godina...

neznam kako ste tek sad skontali za CC... :D dojaja su oni...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by cccira » 15 Feb 2009, 18:21

Sta se ocekivali od benda koji se zove Cannibal Corpse? :lol:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Derrick » 15 Feb 2009, 18:29

friedman wrote:Nadam se da nisi mislio tako za ceo death metal (iako pise u naslovu), jer u death-u ima dosta dobrih bendova. ;)
Ne, nisam mislio na sve death metalce, nego sam samo želeo da naglasim u kom kontekstu govorim o CC. :wink:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 15 Feb 2009, 18:37

evo ja cu da objasnim u mom dobra vila maniru:) znaci, ne podnosim CC i bas nista ne mogu da nadjem u njihovoj muzici, medjutim savrseno mi je jasno i sta sviraju i zasto i zasto ljudi to gotive. a jasno mi je zato sto sam zen master, a ne sinisake :mrgreen: :)))

dakle, poenta njihove muzike je identicna kao i kod panka, blek metala, hacea itd, dakle bunt. ovde je bunt prikazan indirektno, znaci ne kao sto je to u panku ili repu direktno, vec metaforicki kroz 'sablazne' tekstove i muziku. dakle, trese, lupa, udara, a ja pevam o jebanju nozem jer sam mlad i lud i isfrustriran normama ili cime vec. uz to skacem i slemujem vuglom i eto meni oslobadjanja mladalackog bijesa. i mogu da primetim da je u toj svojoj primeni vrlo uspesna. dakle, ono sto je bitno da bi se ovo skapiralo je - adekvatnost. znaci, ti si neprilagodjeni tinejdzer pun sperme i nadrndanosti i niko te ne shvata i ti lepo uzmes da slusas kanibal korps, a 50% tvojih razloga su u cistom buntu koji ne mora da bude inteligentan i preterano smislen, bitno je da ga ima. a sto je besmisleniji, to je i 'skaredniji' po 'ustogljene mame i tate', tako da mu kanibali dodju kao jedan od jacih pretendenata na tvoj 'oruzjem protivu otmicara' fazon. niko nece u tom tripu da uzme i pusti betovena i da pije caj nego ce da ode na te kanibale, da skace i da se odvaljuje od piva, bude deo neke mase koja ga prihvata i zigose (jedna od osnovnih potreba krhkih djecaraca) i da se dere 'uau bre koji carevi ladno su rekli fakd vit a najf brate brate kevo cale jebanje nozem aaaaaa nisam ga razumeo pola teksta al boli me *****, a boli i njega jer je car'.

tako da, shvatam ja da je tebi ovo bezveze, i meni je recimo vrlo bezveze i mislim da bih pre uspeo da slusam, ne znam, mitra mirica nego kanibale, ali ne znam zasto ti je neshvatljivo, pa barem pola zanrova i izvodjaca koristi ovakav recept, neki ubacuju vise 'muzike' naustrb 'bunta' a neki manje i to je to. to je kao da si rekao 'brate, cemu oni tres filmovi sa zombijima i tinejdz komedije, ajmo da gledamo mihalkova i ejzenstajna po ceo dan, ono je uvreda za kinematografiju'. i jeste uvreda za kinematografiju ako ih gledas sa istog aspekta i ocenjujes po istim kriterijumima i to mnogo veca uvreda za kinematografiju nego sto ce kanibali ikad biti za muziku. ali to je po meni ogromna greska, prilaziti stvarima na isti nacin i ograniciti se na jednoobrazno kontanje stvari. mark sagal i vermer su fantasticni umetnici, ali ako bismo pridavali veci znacaj tehnici, sagal bi dobio keca ko vrata i isao na popravni, a ako bismo pridavali veci znacaj nekoj cistoti, prirodnosti, iskrenosti i tako tim stvarima, vermer bi morao da cuti:)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by cccira » 15 Feb 2009, 18:48

Kelner! Jedno pivo za gos'n Doolio-a :mrgreen:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 15 Feb 2009, 20:14

E na ove likove sam mislio kada sam rekao da "mrzim" death metalce... Ma kakav bunt, kakvi bakraci. ovo je cisto uznemiravaje sluha..

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by friedman » 15 Feb 2009, 20:19

Da, ali kad kazes da mrzis sve death metal bendove onda generalizujes.

Poslusaj Amon Amarth, Death, Carcass itd pa ces videti da i u Deathu ima neceg dobrog.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 15 Feb 2009, 20:20

E na ove likove sam mislio kada sam rekao da "mrzim" death metalce... Ma kakav bunt, kakvi bakraci. ovo je cisto uznemiravaje sluha..
tebi, meni, njemu, a njemu tamo opet nije. ili si spreman da kazes da su svi koji gotive kanibale antisluhisti i/ili debili? ako je tako, onda hvala dovidjenja, rasprava je zavrsena sto se mene tice:) a i mrzelo bi me da cimam ljude da se registruju na forum i da seru nesto. ljude koji verovatno sviraju i slusaju kompleksnije, komplikovanije i harmonicnije stvari od tebe, pored toga sto se kunu u kanibale.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Doolio » 15 Feb 2009, 20:22

a ovim sto kazes posle tri tacke pokazujes da ili nisi procitao nista sto sam napisao ili si procitao preko kurca i nisi skontao nista:) to uznemiravanje sluha i jeste taj bunt samo po sebi. najplasticnije receno i ne bas sasvim tacno, ali dobro, ako crtamo, crtamo:)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by sinisake » 15 Feb 2009, 22:23

jasno mi je zato sto sam zen master, a ne sinisake
Hehehehe, good for you, jedan od vecih zalova u mom zivotu je sto nisam bio neko drugi. :)

A ove Cannibal Corpse je meni pustao bubnjar, valjda ga se dojmilo sviranje bubnjeva, sta li. :mrgreen:

A imaju i jedno od najboljih i najsmesnijih imena za pesmu:
She was asking for it.

:mrgreen:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 15 Feb 2009, 22:36

Pa ako ce je to bunt onda... Meni je maltretitajne sluha... Tri tacke treba da ostave misao nedorecenu, a zasto to treba svako na svoj nacin da protumaci, to i jeste svrha.. Fora je sto svako moze da bude buntovik (bez razloga :lol: ) tako da me ovako pokazivaje bunta nikako ne impresionira... Svako treba na svoj nacin da protumaci postupke, dela pa samim tim i muziku, i ja ovo tumacim kao maltretiraje mozga i svega ljudskog u meni..
To je moje iskreno misljenje, moje shvatanje, mene bas zabole ako ce mi neko reci da su mu na pr. G'n'R, Nirvana ili Pearl Jam sranje ili slicno..
Nadam se da nece opet biti zabuna sa 3 tacke jer sam ih sad bas isforsirao...

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by kurtrose » 15 Feb 2009, 22:40

Da,i nisam rekao ni za koga da je debil,nemoj mi stavljati tudje izjave u post :D , pogotove ne za nekoga ko to slusa.. Samo ne shvatam zasto im se to svidja. Ne trazim objasnjenje jer je to ukus, vise se onako pitam u sebi i razmisljam na glas..

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: E, ovo je stvarno... (Cannibal Corpse, Death Metal)

Post by Bozha » 15 Feb 2009, 23:15

Doolio wrote:znaci, ti si neprilagodjeni tinejdzer pun sperme i nadrndanosti i niko te ne shvata i ti lepo uzmes da slusas kanibal korps, a 50% tvojih razloga su u cistom buntu koji ne mora da bude inteligentan i preterano smislen, bitno je da ga ima. a sto je besmisleniji, to je i 'skaredniji' po 'ustogljene mame i tate',
Svaka ti ko Njegoseva! ;) Tako je ovaj fazon pre stvar dijagnoze nego ukusa.

A posto smo u spit zoni... ja sve te likove otprilike ovako kapiram:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest