Rock & Foll Lektira

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rock & Foll Lektira

Post by sinisake » 22 Mar 2009, 14:51

dweezil wrote:
sinisake wrote: Samo da (jos jednom) pojasnim, NE smatram da je konzumiranje heroina neophodno da bi se razumeli EKG tekstovi, ALI smatram da svest o tome da je MM bio narkoman MOZE POMOCI pri recepciji njegovog dela.
mislim ruzno je da ovako tendenciozno vredjash, a koliko sam ja provalio Ekatarinu najbolje kapiraju mladi i straight ljudi, normalni i neisfolirani.
Koga, bre, vredjam? Mi zivimo izgleda u razlicitim univerzumima. U tvom Milan nije bio narkoman... I zasto bi tvrdnja da je neko bio narkoman znacila odmah i srozavanje njegove licnosti??? Stvarno ne razumem...
Pa meni je veliki obozvalac EKV-a govorio o pojedinim albumima kao o narkomanskim trip-pricama, pricama o putevima zavisnosti i kriziranja, ja ZAISTA ne umanjujem vrednost dela zato sto govori o heroinskim iskustvima. Meni to ne smeta...
I mislim da time sto dalje srljash u neobjektivno kritikovanje necega samo sebe srozavash u ochima drugih, al ajd, svako ima nekih problema.
Dweezil, ne moramo se uvek slozili da bismo kulturno komunicirali, zar ne? (Priseti se toga, katkad, pre nego sto pritisnes "Posalji")
Pažljivo sam ih preslušavao i imaju prilično dobre tekstove, ali po mojim kriterijumima nisu vrhunski (dobro, par pjesama da, ali ne većina).
@frkadela, Predin je napisao "Praslovan" u devetnaestoj godini, ako se ne varam... Takvu stvar od srpskog rokenrola nikad necemo docekati, imam utisak... :(
Last edited by sinisake on 22 Mar 2009, 14:58, edited 1 time in total.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Rock & Foll Lektira

Post by frkadela » 22 Mar 2009, 14:54

sinisake wrote:
Pažljivo sam ih preslušavao i imaju prilično dobre tekstove, ali po mojim kriterijumima nisu vrhunski (dobro, par pjesama da, ali ne većina).
@frkadela, predin je napisao "Praslovan" u devetnaestoj godini, ako se ne varam... Takvu stvar od srpskog rokenrola nikad necemo docekati, imam utisak... :(
Hm, nisam znao za tu informaciju. :?
Ali da, taj tekst je u vrhu.
Žao mi je što mi je njihova diskografija ostala u Crnoj Gori... :hide:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 15:01

My murderous lyrics equipped with spirits of the Thugs before me
Pay off the block evade the cops cause I know they comin for me
I been hesitant to reappear, been away for years
Now I'm back my adversaries been reduced to tears

e, ovo je ono sto ja zovem 'adekvatnost'. ovo je toliko tr00 i epski da se uvek najezim kad slusam tu pesmu i nije mi dobro sat vremena posle. iako je tupak bio covek poeta, jako socijalno svestan, nacitan itd. pesma odakle je ovaj stih mi je jedna od omiljenih iako veze nema sa poetikom. ali ima muda do poda i bolja je od mase njegovih poetskih pesama koje nisu pisane za muziku. zasto? pa zato sto kad se uklopi sa matricom i kad on to maestralno odrepuje dobije se kraj svemira:)
tako isto moramo posmatrati i ekv, oni su svoje tekstove pevali uz sviranje, je li, a to se ovde zapostavlja stalno. i to su tekstovi za pevanje i valjda ih treba tako posmatrati.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Rock & Foll Lektira

Post by dweezil » 22 Mar 2009, 15:03

@sinisake ti to mene kao nesto opominjes ili sta?!
stvarno papir trpi svashta. :D mada bi bolje bilo otici kod psihologa ili popiti pivo na ovaj lepi sunchani dan ili se suociti sa svojim problemima
Last edited by dweezil on 22 Mar 2009, 15:07, edited 2 times in total.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 15:03

a?

edit:
editovo si, taj rad:)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rock & Foll Lektira

Post by sinisake » 22 Mar 2009, 15:07

@dweezil, ti si stvarno jadan... :(

Tvoje reakcije na ono sa cim se ne slazes sigurno bi se dale smestiti u jednu ili cak vise dijagnoza, i mislim, da bi tu ipak pre psihijatar imao posla, nego psiholog...

Verovatno cu za ovo popiti (privremeni) ban, pre nego pivo, al' nema veze... :ziveli:

Da me neko pita koji je najlaksi posao na svetu, odgovor bi bio: "Iznervirati sirotog Aljosu!". :mrgreen:
@sinisake ti to mene kao nesto opominjes ili sta?!
Eto, sad cak i vidis pretnje tamo gde ih nema?!? Samo sam pokusao uljudno da te zamolim da ne uradis ono sto si uradio sledecim postom. :)
Brate, setnja i medikamenti, pod hitno!!!
Last edited by sinisake on 22 Mar 2009, 15:13, edited 1 time in total.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Rock & Foll Lektira

Post by dweezil » 22 Mar 2009, 15:11

brate tebi treba pomoc nekog strucnog lica. Ja samo mogu da ti pomognem u korigovanju ponashanja ali to cemo u 4 oka tj. 3.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 15:13

:(

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rock & Foll Lektira

Post by sinisake » 22 Mar 2009, 15:14

Mozes da mi p******s, ali cu te ipak lisiti (i) tog zadovoljstva.

Eh, stigo Critical, tacno na vreme... :mrgreen:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Rock & Foll Lektira

Post by dweezil » 22 Mar 2009, 15:17

eto jel to lepo ponashanje recite vi meni?! Uh uh I kako da te iko ovde posle ovoga shvati ozbiljno?!

@sinisake molim te drzi se teme. :D

a znam je tebi se Milan ne svidja jer nije iz Slovenije, a i nije dovoljno alternativan za tvoj ukus. A jbg :)

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Rock & Foll Lektira

Post by VoxPopuli » 22 Mar 2009, 15:33

:roll: Primjetio sam grubo krsenje sva tri amandmana.

A narocito drugog. Iskren da budem nisam nekakav obozavatelj EKV, ali onaj ko izbjegava cinjenicu da je to dio bastine i da je nke stvari EKV uradio bolje nego sto je iko drugi onda nije dobro. Da bi se mogo posrat po necemu trebas znati po cemu seres.
Ne mos bez svijetla kenjat hehe.
Bezze vam ta prepucavanja.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Critical » 22 Mar 2009, 15:40

Kao sto vam obecah .....

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest