Pozeri

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Pozeri

Post by Doolio » 06 Jun 2008, 15:51

u pravu si to za dizajnere:) ne mozes ti da smisljas nesto novo, mozes da kombinujes mozda, ali i to cak verovatno spada u neku vidjenu kombinaciju, a i opet, cemu celo to tripovanje oko slicnosti/razlicitosti u odevanju. ja sam svaku svoju frizuru (a imao sam ih tipa 20 svojevremeno) video negde i svidela mi se. mislim da se mnogo toga pridaje nekom 'unutrasnjem ubedjenju' koje moze, ali i ne mora da igra nikakvu ulogu. ja sam trenutno celav potpuno, a zamislite, nisam skins, mislim, mora da sam pozer?:) kao sto sam vec rekao, 99% mog spoljasnjeg izgleda ima potporu u tome da se to meni svidja u nekom estetskom smislu ili mi je udobno, a mozda 1%, ako i toliko ima veze sa nekim 'fazonom', aj da se tako izrazim. imam starke, uvek sam gotivio starke iz ne znam ni ja kog razloga, nekako su mi olskool. imao sam dugu kosu, posle me smorila, pa sam je fiknuo. imam i martinke, do jaja su za sneg. imam i pirsing na obrvi, fino mi cuci pa sam se busnuo:) i ima jos gomila stvari koje bi verovatno zbunile 'tr00ness detectors' koji ima na svakom koraku i dobio bih pedeset prideva i ubacivanja u neke subkulture koji veze s mozgom nemaju.
mislim, ne mozes ti da vidis nekog na ulici i da zakljucis da je on pozer ili sta vec, to zavisi od njegovih poriva, razmisljanja, pa na kraju krajeva i od celog mentalnog sklopa i vaspitanja. takodje, ne postoji neki etalon skale pozerstva, tako da ljudi imaju svoje individualne arsine kojima to ocenjuju.


/////////////////////////////////////
obelezja u gluposti koje da ih pitas sto nosis,verovatno ne bi znali sta da kazu
pa sta? mozda im je gotivno? sta je tu lose? ajmo sad da obracamo paznju na simboliku svih stvari koje su nasa spoljasnja manifestacija. ja imam tri prstena trenutno, na jednom je neki znak koji pojma nemam sta je, ali fino stoji na prstenu, na drugom je list gandze. uvek mi se svidjao taj oblik, cak sam i jednu gajio kuci, zalivao i drzao u saksiji ne radi konzumacije nego zbog estetike:) a ne varim. i sta sad? jel sad treba da mi dodje gomila rastamana i da me iznabada? naravno da ne, oni ce da nose gandzu na majcama i prstenju zato sto imaju neku filozofiju i vole ljudi da purnjaju, ja zato sto mi je skroz lep oblik. jel taj sto nosi torov cekic mora da bude paganin i da veruje u tora da ne bi bio pozer? naravno da ne mora, torov cekic je jedna fina stilizacija i uklapa se u taj metalski fazon i to je to, zasto kopati dublje? mislim, mozemo onda da odemo u glupost, tipa, ja nosim beretku, ko zna kakva se strasna simbolika krije iza beretke, a ja je ne znam, koji sam ja pozer! usudio sam se da nosim beretku iz cisto tripa sto mi se svidja, a nisam se informisao i nisam postao beretka believer ili sta god! kamenujte me:)

druga je stvar ako lik nosi, lupam, torov cekic i stvarno lozi ljude da je u tom nekom fazonu, tipa juce je prineo kilo srnetine na torov oltar, a u stvari nije to uradio. to je druga prica i to bih ja nazvao pozerom, ali je i ta prica besmislena u sustini jer mene zabole dal je on pravi postovalac tora ili se pravi jer oce da jebe neke metalke, mislim ono...

i da, da naglasim jednu stvar pre nego sto neko dodje sa glupim argumentom:) ovde ne spadaju jaki simboli kao sto je recimo svastika koju ne bih nosio ni da mi se svidja jer je previse jak i globalan simbol i tu nema zabune zasto se nosi, a i zakonski je regulisano to, ako se ne varam. ni torov cekic, ni gandza, ni siske preko oka (btw imao sam tu frizuru jedno vreme, bas mi bilo zanimljivo, a zamisli, nisam emo. stavise, jedan lik je teo nesto da me smara na nekoj svirci, ja bio u fazonu ajde i on se iznenadi covek i zapali negde:) ) ni starke, ni ermaks (btw da imam para istog sekunda bih kupio air max 2 jer je to najbolja patika koju sam ikad obuo, a svi sitni mozgici sa 'to je dizelaska patika! omg omg!' recenicama mogu dase pitaju i dalje o cemu pricam) nisu simboli tolikog ranga i vrlo legitimno mogu da se koriste u 'cisto estetske' svrhe.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Pozeri

Post by Guitar_thrill » 07 Jun 2008, 10:55

ovaj, ne znam zasto juce nije hteo ni da mi salje postove ni nista da radi na forumu, bilo kako bilo, skontao sam da sam ja "promasio" temu, jer sam hteo uporedo da pricam o dve stvari.....
o prvoj, o "siskama na stranu"........pogresio sam kada sam rekao pozeri, nisam mislio na to, vec na moje licno misljenje, da mi je glupo da neko toliko vremena trosi na izgled....tj. imam druga koga svi cekamo 20 minuta dok se spremi za grad (namesti siske,promeni pertle na patikama i neke "emo" stvari (znam da to nije pravi emo,ili kako vec,ali danas svi ovo pored muzike smatraju odlikama emosa).......e sad oni nisu pozeri,oni prosto vole da malo vise brinu o svom izgledau,ali ja to ne razumem....ali nemam nista protv toga.......
i o drugoj stvari, o ljudima koji misle da si pozer ako nemas crnu majicu....ili o onim koji isto misle ako ne verujes u Svaroga i Peruna!? ili uopste o nekome ko se brine da ne ispadne pozer....kao da mozes ispasti pozer..(sto bi rekl ili jesi ili nisi :lol: )
e tu sam ja pogresio jer ni sam nisam kontao na trenutke o cemu pisem,i izvinjavam se :oops:
a sto se tice mene,ni ja naravno ne nosim svu odecu da nesto simbolise,ali uvek nosim bar nesto,ne znam ni sam zasto,jer mozda volim da propagiram sta sam,tj. sta volim u zivotu........ali ima odece koju nosim jer mi se prosto svidja(ali obavezno i da mi je udobna),ali nikada ne bih trosio puno vremena na to jer, mozda gresim,ali meni izgled nije najbitniji,i zato i ja sam malo vremena posvecujem tome....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pozeri

Post by dejankuki » 07 Jun 2008, 11:05

Pozeri su oni koji POZIRAJU, 8)


u stvari, oni koji celu svoju filozofiju stylinga, oblacenja, frizure i ostalo svode na to da budu primeceni!! :lol:


Ali, ne da budu sokantni, vec u trendu, tj da nose trenutnu modu!!!


U mojevreme, pozere smo zvali sminkeri, koji su i slusali tu vrstu muzike (modernu), posle su bili Japiji.



Guitar_thrill wrote: o "siskama na stranu"........(namesti siske),.........
:mrgreen: :rlol: :obrve: :cekic:

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Pozeri

Post by daemon's_smile » 14 Oct 2008, 20:09

Doolio wrote: mislim, mozemo onda da odemo u glupost, tipa, ja nosim beretku, ko zna kakva se strasna simbolika krije iza beretke, a ja je ne znam, koji sam ja pozer! usudio sam se da nosim beretku iz cisto tripa sto mi se svidja, a nisam se informisao i nisam postao beretka believer ili sta god! kamenujte me:)
:rlol: :rlol: :lol: :lol: Znaci odavno se nisam ovako nasmejao !!! Odakle ti samo inspiracija :)

Sto se tice teme ....
A jel u ovu kategoriju spadaju i one ribe iz Playboya? Mislim da su one bas hardcore pozerke! Zapravo mislim da su one trOO pozerke, i prilicno im dobro ide :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pozeri

Post by Funkomat » 14 Oct 2008, 22:59

Jel video neko negde da ima da se nadju block out majice sa onim Mitinim cikicom? Ili kakve god...
Nikad nisam nosio majicu sa bendom ali zelim da imam jednu njihovu.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pozeri

Post by Duane » 14 Oct 2008, 23:00

Funkomat wrote:Jel video neko negde da ima da se nadju block out majice sa onim Mitinim cikicom? Ili kakve god...
Nikad nisam nosio majicu sa bendom ali zelim da imam jednu njihovu.
I JA!!! I JA!!! xD

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Pozeri

Post by Orgasmatron » 21 Oct 2008, 09:07

daemon's_smile wrote:
Doolio wrote: mislim, mozemo onda da odemo u glupost, tipa, ja nosim beretku, ko zna kakva se strasna simbolika krije iza beretke, a ja je ne znam, koji sam ja pozer! usudio sam se da nosim beretku iz cisto tripa sto mi se svidja, a nisam se informisao i nisam postao beretka believer ili sta god! kamenujte me:)
:rlol: :rlol: :lol: :lol: Znaci odavno se nisam ovako nasmejao !!! Odakle ti samo inspiracija :)

Sto se tice teme ....
A jel u ovu kategoriju spadaju i one ribe iz Playboya? Mislim da su one bas hardcore pozerke! Zapravo mislim da su one trOO pozerke, i prilicno im dobro ide :)

Povuci vodu druze :], jbt jes' luuuudd :D

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Pozeri

Post by Critical » 21 Oct 2008, 12:05

ja sam trenutno celav potpuno, a zamislite, nisam skins, mislim, mora da sam pozer?:)
Ne ljubavi,samo si omatorio ,hahahahahahaahah

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pozeri

Post by Duane » 21 Oct 2008, 18:07

ma pozeri, to su oni sto nose majice od 90% pamuka a misle da nose 100... e sine koja je to uvreda za tekstilnu industriju... xD
man'te se ljudi vakije tema...

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Pozeri

Post by friedman » 21 Oct 2008, 18:24

Ja se danas sa drustvom dosadjivao po gradu, i prolazi jedan momak pored nas u Iron Maiden majici, onako isfuran (reklo bi se oko 15-16 godina da ima). Ja mu kazem: Imas od mene 5e ako nabrojis 5 IM albuma ili 5 clanova postave.
Krece lik: Khm, khm, "Powerslave"... I ne zna dalje.
A nosio je Fear of the dark majicu. xD

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Pozeri

Post by Doolio » 21 Oct 2008, 18:27

znaci ne verujem, smarate ljude po ulici ahahah

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pozeri

Post by dejankuki » 21 Oct 2008, 18:37

Ja ocekujem da se sad javi faca kojije clan foruma i da se vadi u smislu "A to si ti bio, pa jasam se zbunio mislio sam da ces da me bijes ako ne znam..."

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Pozeri

Post by Z*Z*Z » 10 Nov 2008, 19:33

Ja sam toliki pozer, da inspirishem ljude da prave pesmu o tome (uradio sam se u Paint-u) :mrgreen:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Pozeri

Post by Critical » 10 Nov 2008, 20:39

Z*Z*Z wrote:Ja sam toliki pozer, da inspirishem ljude da prave pesmu o tome (uradio sam se u Paint-u) :mrgreen:
Evo ja vec duze vreme razmisljam na koje muke da te stavim zato sto si sebi docrtao kabl u paint-u,pozercino goreces u paklu :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Pozeri

Post by Z*Z*Z » 10 Nov 2008, 20:56

Critical wrote:
Z*Z*Z wrote:Ja sam toliki pozer, da inspirishem ljude da prave pesmu o tome (uradio sam se u Paint-u) :mrgreen:
Evo ja vec duze vreme razmisljam na koje muke da te stavim zato sto si sebi docrtao kabl u paint-u,pozercino goreces u paklu :mrgreen: :mrgreen:
Stvarno sam najgori, zamisli za 100 godina, da me pamte kao pozera po kom je nastala (pozerska)pesma, kakvo zavestanje :cry:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest