Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

didzejevski
Posts: 7
Joined: 07 Mar 2009, 18:39

Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by didzejevski » 11 Apr 2009, 01:07

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MQ9PRzIyzFA&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/MQ9PRzIyzFA&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

zdravo svima, naleteo sam na vrlo amazing clip na youtube, pa ga sherujem sa vama. ako hocete fullscreen idite direct na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=MQ9PRzIyzFA

Ono sto me zanima jeste vase misljenje da li je ovo ubrzan clip ili ne? Obratite posebno paznju na vreme oko 1:00 i malo kasnije, rekao bih da su pokreti glave cudno brzi. Ali opet, njegov treptaj na tacno 1:09 je vrlo realan, cak previse spor da bi bilo ubrzano. Jel moguce da su neki delovi ubrzani a neki normalni?

Ne zelim ovde da komentarisem pravce muzike, da li postoji bolje i brze sviranje od ovoga, zanima me samo ono gore navedeno za ovaj konkretan clip. 8)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by bokicasa » 11 Apr 2009, 10:55

nije ubrzan,ne znam odakle ti ideja uopste za to.Ocigledno nisi gledao vise klipova od rollinsa,i nisi odslusao neke pesme..Covek je jednostavno nenormalan,a po youtubeTU mozes da nadjes neke live pesme iz bivseg benda,tj dueta,gde takodje razvaljuje kako svira.

User avatar
Regrin
Posts: 80
Joined: 06 Aug 2008, 21:57
Location: Sombor

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by Regrin » 11 Apr 2009, 11:23

Nije ubrzano, covek je ubica :bow:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by Funkomat » 11 Apr 2009, 13:32

Nije ubrzano, naravno.
Cak ni ne izgleda ubrzano. :D

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sub_zer0 » 11 Apr 2009, 13:50

Ovo je proslogodisnji rekord za brzinu na elektricnoj


Naravno, ton je jako los i jednostavno nema smisla svirati tim brzinama, ali eto, moguce je.


Kad smo vec kod ubrzavanja, meni se cini da na spotovima Dragonforsa Herman Li ima ubrzane solaze. A i on mi je smarach i ton mu je jadan :XD:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by frkadela » 12 Apr 2009, 01:29

Meni je ovaj sa klasičnom užas... :grummel_2:

Ima na par mjesta dobrih tema, ali ono izdrkavanje je besmislno...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by nemanjavelimirovic » 12 Apr 2009, 01:49

Moja reakcija na onog lika sto je najbrzi na svetu
http://www.soc.ucsb.edu/sexinfo/images/ ... xtCirc.jpg

USE IT WISELY MAN!!!!
:lol: :XD: :lol: :XD: :lol: :XD: :lol: :XD: :lol:

Neka se niko ne uvredi od brzih gitarosha....Samo se malko shalim... Jer...zaista je bezveze od muzike ili uopste umetnosti praviti sport :D
Last edited by dejankuki on 12 Apr 2009, 09:17, edited 1 time in total.
Reason: neka bude samo link... ipak... mnogo je ostaviti sliku... po meni..

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by Doolio » 13 Apr 2009, 00:19

jeste ponekad besmisleno sve to, ali dobro, ako je on srecan, ja sam jos srecniji:) u svakom slucaju, ja to ne umem i zato svaka mast:)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by frkadela » 13 Apr 2009, 01:25

Doolio wrote:jeste ponekad besmisleno sve to, ali dobro, ako je on srecan, ja sam jos srecniji:) u svakom slucaju, ja to ne umem i zato svaka mast:)
To jes, ali može ono fino da uspori i napravi pet pjesama od jedne solaže.
Sreća te skala pogodnih za iživljavanje po njima nikad neće nestati. :)

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sezam » 23 Apr 2009, 14:39

sub_zer0 wrote:Ovo je proslogodisnji rekord za brzinu na elektricnoj


Naravno, ton je jako los i jednostavno nema smisla svirati tim brzinama, ali eto, moguce je.


Kad smo vec kod ubrzavanja, meni se cini da na spotovima Dragonforsa Herman Li ima ubrzane solaze. A i on mi je smarach i ton mu je jadan :XD:
Jednostavno ovo se ne može uporedjivati. U pitanju su dve tehnike i vrste sviranja gitare. Dok je predhodno u pitanju klasična gitara koja se svira sa prstima bez ikakvog razglasa druga je električna gitara sa pojačalom svira se trzalicom i tip jednostavno svira hromatiku. Uz to u predhodnom primeru imate elemente flamenko gitare, dok je u drugom primeru tipično za rok gitariste. Lično dajem prednost klasičnoj gitari koja je mnogo teža za sviranje jer iziskuje dobro poznavanje gitare i muzike, dok u drugom primeru svirate unisono i sve se na tome završava. Uz to u prvom primeru imate i sviranje dvozvuka /tj. terci/, i polifonog sviranja, sviranja umetnutih harmonika ili flažoleta, a toga u drugom primeru nema.
Jednostavno u pitanju su dve tehnike sviranja gitare kao i dva različita sveta. Poželjno je znati i jedan i drugi.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sub_zer0 » 23 Apr 2009, 15:10

:O.o: Erm...mislim da nisi shvatio ono sto sam hteo da kazem :)


Mada, kada si vec pomenuo, izjava da je teze svirati akusticnu mi je smesna isto koliko i ona da je gitara najlaksi instrument za sviranje. :) Obicno je ona prva propaganda koju sire nastavnici muzickih skola iz svojih ego tripova. Ti vise volis akusticnu, ja elektricnu, neko treci bendzo itd., ima nas raznih :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by Duane » 23 Apr 2009, 16:39

sub_zer0 wrote::O.o: Erm...mislim da nisi shvatio ono sto sam hteo da kazem :)


Mada, kada si vec pomenuo, izjava da je teze svirati akusticnu mi je smesna isto koliko i ona da je gitara najlaksi instrument za sviranje. :) Obicno je ona prva propaganda koju sire nastavnici muzickih skola iz svojih ego tripova. Ti vise volis akusticnu, ja elektricnu, neko treci bendzo itd., ima nas raznih :ziveli:
ja bendzho!
:ziveli:

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sezam » 23 Apr 2009, 18:08

sub_zer0 wrote::O.o: Erm...mislim da nisi shvatio ono sto sam hteo da kazem :)


Mada, kada si vec pomenuo, izjava da je teze svirati akusticnu mi je smesna isto koliko i ona da je gitara najlaksi instrument za sviranje. :) Obicno je ona prva propaganda koju sire nastavnici muzickih skola iz svojih ego tripova. Ti vise volis akusticnu, ja elektricnu, neko treci bendzo itd., ima nas raznih :ziveli:
Pa ja lično sviram i jednu i drugu. Poznata mi je tehnika i jedne i druge. Što se tiče ubrzavanja o kom pričaš, pa verovatno ima u tome i istine. Malo mi je nelogično po zvuku koji čujem da je ovo ljudsko sviranje. Elektronika čini čuda pa zašto ne i u ovom slučaju. Zato sam više za klasičnu gitaru: nema laži, nema prevare. Nadam se da se slažeš.

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by friedman » 23 Apr 2009, 18:21

Kakvih laži i prevara ima u sviranju električne?

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sub_zer0 » 23 Apr 2009, 19:04

Ovaj klip nije ubrzan. Oficijelni Ginis je u pitanju. Najobicnija cirkuska tacka, a sto se mene tice ne bas sjajno izvedena. Pogledao sam neki drugi, "normalniji" klip lika i mogu ti reci da sam dobio ono sto sam ocekivao. Nedostatak emocija, tona i mojo-a. :grummel_2: Ali neka svira, mozda se popravi. :)
Zato sam više za klasičnu gitaru: nema laži, nema prevare.
Nema ni kod elektricne. A istovremeno moze da bude i kod jedne i druge :) Ne treniranom uhu (uvu?) je lakse da primeti gresku kod sviranja akusticne nego kod sviranja elektricne (ne kazem za tebe, nego za prosecnog coveka, ne muzicara). To ne znaci da gresaka nema. Na primer, ima mnogo klinaca koji misle da je Alexi sjajan/najbolji gitarista. Gledao sam neki klip gde on svira Gilbertovu frazu. Jasno se vidi da je razlika izmedju njih nebo-zemlja. Sinjor Gilberto moze da ga pojede za uzinu :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest