Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sezam » 23 Apr 2009, 23:42

sub_zer0 wrote:Ovaj klip nije ubrzan. Oficijelni Ginis je u pitanju. Najobicnija cirkuska tacka, a sto se mene tice ne bas sjajno izvedena. Pogledao sam neki drugi, "normalniji" klip lika i mogu ti reci da sam dobio ono sto sam ocekivao. Nedostatak emocija, tona i mojo-a. :grummel_2: Ali neka svira, mozda se popravi. :)
Zato sam više za klasičnu gitaru: nema laži, nema prevare.
Nema ni kod elektricne. A istovremeno moze da bude i kod jedne i druge :) Ne treniranom uhu (uvu?) je lakse da primeti gresku kod sviranja akusticne nego kod sviranja elektricne (ne kazem za tebe, nego za prosecnog coveka, ne muzicara). To ne znaci da gresaka nema. Na primer, ima mnogo klinaca koji misle da je Alexi sjajan/najbolji gitarista. Gledao sam neki klip gde on svira Gilbertovu frazu. Jasno se vidi da je razlika izmedju njih nebo-zemlja. Sinjor Gilberto moze da ga pojede za uzinu :lol:
Greške su sastavni deo sviranja, bez obzira na instrument, ali i pevanja takođe. Čovek nije mašina koju isprogramiraš i gotovoro. Muzika mašinu ne poznaje. Muzika je umetnost upravo zato što nosi emociju, što nosi sve ono što čovek ima. Tremu, dan kad mu ne ide, nekoga koga vidi u publici i mnogo toga što utiče na svirku. Zato je muzika nedokučiva kao kosmos. Slušam Pako de Lusiju i 'Tiko tiko' pa ima mnogo grešaka. A to je ljudski, jedino čovek zna i ume izvoditi muziku. Jedino je to njemu dodeljeno u celoj prirodi. Zato je i on deo prirode.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by sub_zer0 » 24 Apr 2009, 01:32

Opet ti ne citas ono sto pisem :)

Greske jesu sastavni deo sviranja, a kod njih postoji granica tolerantnosti tj broj koji je prihvatljiv. Slucajna greska i ne uvezbanost se razlikuju :) Niko ne trazi od pro muzicara da budu masine.

Muzika i kosmos jesu dokucivi, ali ne nama trenutno na pravi nacin. Ne zna samo covek da izvodi muziku ;) Evo ti primer http://www.youtube.com/watch?v=kpfsYIN9cZ8

User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Virtuoso Spanish Guitar video - ubrzano ili ne?

Post by Aca » 23 May 2009, 22:49

Tih ludaka sto sviraju brzo danas imas kolio hoces...
Ali mene ovaj bassista odusevljava...

http://www.youtube.com/watch?v=ZYpfMsJDjz4

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest