Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Guitar_thrill » 21 May 2009, 17:39

sinisake wrote:
Tako neki klinac u BG-u zna za Bandžija Jelića, možda slučajno zna za Zafu, a verovatno ne zna ko je Paja, ili neki tamo Neša.
Pa ne zna, naravno. A da l' bi oni znali da odsviraju Ulazak u harem unazad? :mrgreen:
ahahahaahahhaha :lol: :lol: :lol:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by DrGreenthumb » 21 May 2009, 17:49

sinisake wrote:
Tako neki klinac u BG-u zna za Bandžija Jelića, možda slučajno zna za Zafu, a verovatno ne zna ko je Paja, ili neki tamo Neša.
Pa ne zna, naravno. A da l' bi oni znali da odsviraju Ulazak u harem unazad? :mrgreen:

Btw, ko je Nesa, a ko je Zafa? :?:
Cekaj BRE, ja sam cuo da je odsvirio Uzicanku unazad, i da je tu Brega pokazao za sva vremena da je bolji gitarista od ovog Gume, ili kako vec, i da ima vecu kitu i tako to :D
:ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Duane » 21 May 2009, 17:51

ma da Guma nema pojma... ono oce bez leba pogacu, aj da je svirao bar 15 minuta na dan neke vezbice... al jebaga... bolje bi mu islo plivanje...

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Шмајсер » 21 May 2009, 18:52

Duane wrote:ma da Guma nema pojma... ono oce bez leba pogacu, aj da je svirao bar 15 minuta na dan neke vezbice... al jebaga... bolje bi mu islo plivanje...
или вожење бицикле (терање точка) :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Dersu Uzala » 27 May 2009, 10:52

Alex Lifeson, Ace Frehley, Mick Box, Andy Scott et al.


Image

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by sinisake » 28 May 2009, 01:09

A da l' se s ovom gitarom moze odsvirati "Ulazak u harem'', unazad, na 640 bpm???

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Dersu Uzala » 28 May 2009, 03:37

sinisake wrote:A da l' se s ovom gitarom moze odsvirati "Ulazak u harem'', unazad, na 640 bpm???
Moze. Tamo gde je manja gravitacija i redja gustina vazduha. Idealno, u vakuumu.

P.S. 'Ulazak u harem' je bas cool stvar sa naseg (kako pop/rock tako i gitarskog) podneblja. Ali otkad je merilo icega? Virtuoznosti? Koliko se ja secam iz muzickog obrazovanja, 'Bumbarov let' ili Paganinijevi kaprisi su tu za zajebanciju. Ovi drugi pogotovu u (pre)aranzmanu Henrika Vijenjavskog. Try that, ha!

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Dushan S » 28 May 2009, 05:25

Hvala drugarima koji me pohvališe za post! Za gitaroše, ja sam lupio par domaćih imena za koje znam da ih ne znaju mnogo - Zaffa je svirao i svira sa još mnogo nekih imena, ali nisam siguran da ljudi povežu. Mislim, ne verujem da lupam, neko gleda ko svira gitaru Ani Stanić. Neša je svirao sa Frenkijem, 357 i još kojekakvim varijantama koje nisu Rock. Paja je svirao sa kim padne na pamet, snimao dosta po studijima. Mislim, fabula nije u tome da ja hvalim ili kudim neke svoje kolege, nego ono, ima mnogo talentovanih ljudi, pa mi je nekad nebulozno da se ljudi osećaju pozvanim da pričaju recimo, o domaćim gitaristima - a u stvari ne znaju baš mnogo o njima. Ovi koje sam naveo su neki stvarni ljudi, radnici, koji stalno sviraju ili snimaju i ostavili su neki trag, nisu neki koji sede kući u sobi vežbaju i snimaju neke "solo albume" ili šta već. Znači, ako nekoga interesuje gitarizam u Srbiji, i prati to, morao bi da zna za Paju, ili Acu Metinija, ili koga već. A sad možemo da pričamo zašto ne znaju, jbg.

I opet, da se ogradim, ne mislim sad konkretno ovde na forum ili na nečiji post, nego uopšteno, da se ne oseti neko prozvanim.

btw:
Bata Nebojša, na svakom te forumu ima! :mrgreen: Ovaj Lionsheart ti je postao glavni terač, vidim :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by sinisake » 28 May 2009, 10:28

Dersu Uzala wrote:
sinisake wrote:A da l' se s ovom gitarom moze odsvirati "Ulazak u harem'', unazad, na 640 bpm???
P.S. 'Ulazak u harem' je bas cool stvar sa naseg (kako pop/rock tako i gitarskog) podneblja. Ali otkad je merilo icega? Virtuoznosti? Koliko se ja secam iz muzickog obrazovanja, 'Bumbarov let' ili Paganinijevi kaprisi su tu za zajebanciju. Ovi drugi pogotovu u (pre)aranzmanu Henrika Vijenjavskog. Try that, ha!
A da l' moze ''Turski mars'', Zeletova verzija?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Dersu Uzala » 28 May 2009, 11:01

Moze sve rodjace. Iako neki od nas nemaju blage veze ko je to Zele. Sve moze. Lopta je okrugla i igra se 90 godina.


Btw, bata Dule, ocito ja tebe pratim unaokolo. Bacas semenku svukuda ;)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by sinisake » 28 May 2009, 11:18

E onda dobro, rodjace. :ziveli:
Nego, sad bez zezanja, kakve veze ima slika one lepe gitare i navodjenje onih imena sa temom, imao sam utisak da si promasio temu, pa sam zato i pit'o za Ulazak u harem?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Dersu Uzala » 28 May 2009, 11:32

Aha, kapiram. Pa slicicu sam okacio apropo prvog posta, gde isto ima slicica (krenuo sam od nule jelda). A odgovor sam dao iznad slicice vizavi skola. 'Nesto iz-medju' sto kaze baka iz istoimenog filma. Niko te likove nije pomenuo pa ajde kao ja da pomenem svoje omiljene artiste/djitriste. Promaklo ti?

P.S. Cek bre, Zele je Sead, sad se opsetih. Davno je to bilo.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Duane » 28 May 2009, 12:23

sead bukovacha...

aj otvorimo temu za domace gitaroshe... kontam da bi stvarno trebali... eo ovo je prva tema da je neko pomenuo zaffu, a ja kapiram da covek kida kako svira... i za fuzzbox i ostale bJendove, cak je POKIDAO sa onim AceDece tribjutom... POKIDAO!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by sinisake » 28 May 2009, 12:35

Dersu Uzala wrote:Aha, kapiram. Pa slicicu sam okacio apropo prvog posta, gde isto ima slicica (krenuo sam od nule jelda). A odgovor sam dao iznad slicice vizavi skola. 'Nesto iz-medju' sto kaze baka iz istoimenog filma. Niko te likove nije pomenuo pa ajde kao ja da pomenem svoje omiljene artiste/djitriste. Promaklo ti?

P.S. Cek bre, Zele je Sead, sad se opsetih. Davno je to bilo.
A, blagodarim... A ovi sto si ih naveo su mi totalno nepoznati, al' cenim da je to zato sto nisu skidali Tochka... :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitaristi 'Stara skola' protiv 'Nove skole'

Post by Dersu Uzala » 28 May 2009, 12:39

Au, ne znas sta propustas. Googlaj ih redom, pa natenane. Jednog meseca jedan bend, drugog drugi, i u tom smislu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest