Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nebojsak » 03 Jul 2009, 23:50

[youtube]hgdCzZiPZBU&feature[/youtube]

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nebojsak » 03 Jul 2009, 23:56

[youtube]nuU35JzXyec&feature[/youtube]
[youtube]gW49qocN1Ig&feature[/youtube]
[youtube]WEBzcirJuwg&feature[/youtube]
[youtube]rvwzCobcxTw&feature[/youtube]
[youtube]t1Ft1aQJscc&feature[/youtube]

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dushan S » 04 Jul 2009, 15:23

nebojsak wrote:Dobro, niko ne zna da li Holdsworth voli da bode puževe golaće iglom. Ili da jede sline na javnom mestu. Ili da oblači Pampers Active Baby kad je sam na gajbi. Ko da je bitno.
Vraćam se mnogo strana unazad, ali vidiš ovo je interesantno. To je zato što je čovek držao svoje privatne stvari - privatnim, a poznat je po svom sviranju. Ne odgovaram direktno samo tebi nego se nastavljam na ovo što si rekao... Čak je i Halen koji je alkoholičar nekako to držao po strani. Kod Sleša mi je uvek bolo oči to da je svaka druga slika on i Jack Daniels. Dapače, na promo fotkama sam češće viđao 80-ih njega i flašu nego njega i gitaru. Kad je napisao biografiju, najviše vremena je posvetio svom konzumiranju narkotika i alkoholisanju, a onda mnogo manje muzici. Nije čak ni opisivao osim u crticama bilo kakve seksualne bahanalije, iako pretpostavljam da je mogla da se napravi samo o tome jedna knjiga. Ako je čoveku najvažnije to koliko se puta ubo u venu i ako mu je glavno što ume da izdvoji sa neke svirke u klubu kako je povraćao iza pojačala za vreme svirke, onda je i meni teško da ga gledam prvenstveno kao muzičara, to jest, ako je želeo da ga gledamo prvenstveno kao umetnika i muzičara - ima jako čudan pristup.
ja ne znam sta je covek snimio po netu pricam na osnovu onoga sto je okacio na myspace, ono kao i band u kome svira je neznam, meni ono nije nista posebno. Uostalom nisam ja anonimus al ajd. Kad vidim neke likove ni ne spominjem da sviram gitaru. Meni je samo smeshno kako neko ima toliko hejta prema velikim imenima a sam nije nista posebno.
Mislio sam da si anoniman, ali sad znam da si to u stvari ti, Dweezil Zappa lično i personalno. Elem, ajd ljubi te čiča, nemoj biti bezobrazan a praviti se kako si objektivan i normalan, to mi je za klasu gore i niže od običnih forumskih pljuvača koji direktno napadaju. Ako se ne slažeš sa nečijim mišljenjem lepo argumentovano objasni zašto nije u pravu i ne adresiraj njega kako je ovakav ili onakav. Prvo, niko te ne vuče za jezik, a kao drugo, da ne ponavljam sve ono gore vezano za Sleša, čovek se svesno i namerno reklamira i promoviše kao narkoman i alkos ceo život. Prodaje autobiografiju u stotinama hiljada primeraka na račun želje fanova da razgledaju njegov prljav veš i čitaju o tome kako je jurio bele miševe po hotelu i gde ga je i kada čekao diler posle koncerta, dakle govnarija. To što su G'n'R bili sjajan bend i snimili sjajne pesme se dogodilo prilično UPRKOS njima samima i tome što su karakterno nekvalitetni. Što se tiče veličina, i odnosa prema njima, potpuno nisi u pravu, pošto je poznato da sam ja dežurni drveni advokat da idem po temama i branim neke ljude, od Fredi Merkjurija do Bajage. Kraj tolikih genijalnih gitarista koji su svoje živote posvetili muzici i instrumentu, ne moram imati specijalno poštovanje prema slešu koji je eto veći deo života posvetio heroinu. Nekom SRV-u može da se oprosti, Halenu i Hendrixu može da se oprosti, ali oni su SVIRALI, a Sleš na svakom drugom video klipu koji sam video ne može na koncertu da benduje žicu a da ne promaši pitch, ili da ne ispromašuje to što svira. Možda nemam dovoljno simpatije prema narkomaniji JBG.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 16:44

pa ja sam lepo rekao da ono sto sam cuo od tebe na my space i na you tube, po mom misljenju nije nista posebno, ni sviracki ni bilo kako. Evo reci mi da li mislis da ce ijedna pesma koju si snimio dal sa neznam Lanom i Aldom, Trigger-om il vec bilo kim ostaviti neki dublji trag u muzici?! Mislim evo okaci ovde link i reci ovo je pesma koje ce se ljudi secati. LJudi ovde prozivaju Slasha ili Hammeta sto je smeshno ono kamo srece da mnogi ovde imaju delic njihovih muda.

Mislim nije mi namera da vredjam ja vidim da si ti citav zivot posvetio muzici, sav si u tome, za to svaka cast, ono imash dugu kosu, lepo ti stoji gitara, to je sve ok, ali sta je iza svega toga. Iza svega toga bi trebalo da stoji nesto konkretno, a bojim se dau ovom slucaju toga nema. Hocu da kazem da samo jedan si od mnogih, eto.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dushan S » 04 Jul 2009, 17:12

Dvizile ti se i dalje ponašaš. Već sam te molio da me preskočiš i odeš da se baviš nečim drugim - a ako ti ne razumeš zašto je nevaspitano kod neslaganja mišljenja početi sa pričom "ti si ovakav ili onakav, koje je tvoje pravo da pričaš ovo ili ono" nisam siguran koliko ću ja sad išta promeniti. Da ne govorim o tome da nije specijalno inteligentno govoriti meni da moja argumentacija nije u redu jer nisam postigao ovo ili ono - jer istom tom logikom, izvini, a šta si ti postigao da bi meni govorio da sam ovakav ili onakav ili da bi tvoje mišljenje o nečijem kvalitetu bilo merodavno? Ko si ti da kažeš da je Sleš dobar gitarista? Ko si ti da sudiš o tome da li ga ja omalovažavam jer pričam o njegovoj zavisnosti od supstanci? Jer po tvojoj logici trebalo bi odmah zatvoriti forum - NIKO ovde nije postigao nešto što bi mu po "težini postignuća" davalo pravo da priča bilo šta o velikim i malo manjim svetski poznatim gitaristima - pozitivno ili negativno - pa ni ti. Kapiraš? Nije na tebi da procenjuješ za bilo koga ovde na forumu šta je on, jer ja ne pričam o tome da li si ti eventualno debeo, koja ti je dioptrija, i da li si bio sa ružnom ribom 4 godine u vezi, te šta voliš da jedeš - nemoj me ni ti smarati sa pričom o meni i o mojoj "validnosti" da komentarišem. Ovo je forum - mogu da kažem šta mislim i da to argumentujem - ti mi ili kulturno odgovori protiv argumentima U VEZI SA ONIM što pričam - a ne u vezi sa mnom, ili me se jednostavno kloni. Konačno dobri sportski komentatori imaju itekako prava da pričaju o fudbalskim igračima a ne igraju fudbal, a filmski kritičari o filmovima - i mnogi od njih jako dobro poznaju umetnost iako nisu umetnici. Argument "Ko si ti da pričaš o ..." je na nivou rasprava dece u osnovnoj školi.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 17:15

nisam debeo, vegetarijanac sam (kao Vai :) )). :) ne volim ruzne i debele ribe, nego visoke i mrshave.

I molio bih te da mi odgovoris na pitanje a ne da skreces sa teme, kad si se vec u sve upetljao u sve. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nebojsak » 04 Jul 2009, 17:24

Čak i da sve to stoji za Sleša (moram priznati da nisam pratio njegov privatan život niti čitao biografiju), to opet nema veze sa njegovim sviranjem. Mislim, kapiram ja da je on tebi antipatičan zbog forsiranja tih stvari, ali "frćkavi narkoman i alkos" teško da može da bude validan argument u raspravi o muzici, jbg. I pored toga što Sleš nije moja krigla ruma.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nebojsak » 04 Jul 2009, 17:28

Dushan S wrote:Argument "Ko si ti da pričaš o ..." je na nivou rasprava dece u osnovnoj školi.
Misliš na ovako nešto?
Ti si moje цвече, срце другог нече, ne daj se isprovocirati. Na kraju krajeva, ako je vec usledila prozivka, mislim ajde da svi ostavimo tematski rad, nema frke jedan i po minut. Pa da vidimo koliko je Dweezil cool, koliko si ti cool i koliko sam ja cool. I'm game. Moze i preko 1 i po minut. najveci je bedak kad ti o muzici tupi muzicki anti-telenat.

Prema tome, I'm ready, vas dvojica. Nek citav forum zada tematiku pa da vidimo ko je tu baja. To se ponajvise odnosi na tebe Duane, i sad si prozvan. Ja cu sebe da okacim neminovno. You back your shit up. Fair enough?

Dutja naravno ni ne treba da se pokazuje, on je svoje pokazao. Nego ti i ja.
Nisam primetio da si odreagovao u ovom slučaju.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 17:47

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vGcxN2D1E34&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vGcxN2D1E34&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

jes da je sa Hagarom, ali je onako bash hejlenovski optimisticna i radosna pesmica, zato ih i volim. :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dushan S » 04 Jul 2009, 17:47

Ako vas dvojca mislite da je normalno da mene neko proziva za moj lik i (ne)delo zato što sam na podforumu koji se zove "spitfest" rekao za gitaristu koji ima frćkavu kosu i narkoman je (i tim se diči) da je frčkavi narkoman - pa sad ja još nešto treba da tu obrazlažem, blago vama. Moj komentar za Sleša nije politički korektan kao što nisu ni mnogi drugi na ovoj temi ili nekim drugim pa to nikome ne smeta. Mada, valjda ni ja nisam sasvim normalan kad na sve ovo odgovaram, jel. Dvizil očigledno nema kućno vaspitanje pa ne razume zašto je nekulturan tako da ne možemo dalje da komuniciramo na ovoj temi. Ako želi može da otvori temu o meni, i onda ćemo lepo tamo o tome ko sam ja a ko nisam i zašto sam njemu lično toliko interesantan pa prati moj rad.

E sad Nebojša što se tiče post-a Dersua, on je nekorektan politički, takođe - ali ima jako dobar razlog - samo što ja kontam da balkanska argumenticija "A ko si mi pa ti koji ***** da kažeš to i to" koju koristi Dvizil nije nešto na šta treba odgovoriti dokazivanjem da neko zna ili ne zna da svira. Nebojša, kao i mnogi koji ne žive ovde u lokalnijoj sredini, nema problem koji mogu imati ljudi koji žive ovde sa svojim komšijama, pa samim tim i voli kako ja sviram - pretpostavljam da ima neke svoje razloge - nismo se sreli lično ali mogu reći da je drugar - prijatelj. Verovatno mu smeta isto što i meni samo što je njegova reakcija takva. Nešto ne verujem da će na kraju niti on niti bilo ko drugi stvarno meriti dužinu penisa time što će snimiti neke mp3-je kako sviraju, tako da nebitno. To što je rekao za Dvizila da je anti talenat je bzvz, ali ima svoj koren u nečemu drugom: Ja na primer NIKADA nisam nekoga iz Srbije i okoline prozivao za svoje sviranje niti počinjao priču "ko si mi pa ti" - zato što cenim tuđi rad i razumem sa kakvim se teškoćama muzičari ovde suočavaju. Ovakav Dvizilov start obično na internetu znači da dotični ili ima nešto lično protiv nekoga, ili da je zavidljiv i ne baš plemenitog karaktera ili da ne svira uopšte osim možda sebi kući, za dušu. Pošto je Dersu još matoriji od mene, verovatno je to video mnogo puta koliko i ja. Konačno, ja čak i nemam neko specijalno loše mišljenje o Slešu - nevezano za to što sam mogao videti kako narkomanija i alkohol upropaštavaju kvalitetne ljude i imam jako loše mišljenje o tome, nevezano za ovu temu. Ne znam šta sam po tvom mišljenju trebao da odreagujem na citirani post, ali eto ti neki odgovor. Inače u pravu si da to kakav je njegov privatni život nije argument vezano za muziku, ali ako čovek na pola koncerata ne može da stoji i ako je njegov porok postao važnija tema u njegovom životu od njegovog zanimanja, nekako mi je normalno pomenuti i to.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 17:58

ti si Dushane S tezak demagog kad je tvoje dupe u pitanju, al nema veze. Ocekivao sam neke argumente. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nebojsak » 04 Jul 2009, 17:59

Ne, ovde je u pitanju onaj loš "znaš li ti bre ko sam ja?" trip u kombinaciji sa klasičnom patkometrijom. I to sad možeš da pravdaš na foru "jeste, ali on je tako zato što je onaj tako..." i tako možemo do početaka teme.

Uostalom, muzika je nešto sasvim neopipljivo i nemerljivo, i ništa mi ne znači iskazivanje stava od strane nekog ko živi u US of A, to jest -da budem jasniji- nema mi veću težinu od stava nekog ovdašnjeg, mlađeg i neiskusnijeg, pošto se radi o (kao što rekoh) nečemu što ne potpada pod sport ili egzaktnu nauku, pa da se može dokazati ili izmeriti.

edit: uostalom, ometate me u spremanju za battle.
Last edited by nebojsak on 04 Jul 2009, 18:01, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by sinisake » 04 Jul 2009, 18:01

Nešto ne verujem da će na kraju niti on niti bilo ko drugi stvarno meriti dužinu penisa time što će snimiti neke mp3-je kako sviraju, tako da nebitno.
E, tu gresis!!!
Hajde, misevi, da vas vidim sad!(Samo sam deo uploadovao, da vas ne isfrustriram preterano)

LINK

8)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nebojsak » 04 Jul 2009, 18:02

Jbt, slučajno sam pustio ovo unapred, i čuo satanističke poruke ispisane miroslavljevim pismom :o

Nego, ovaj, sad sam podigao Cubase, pa bih da pitam o pravilima betla, čisto da ne bude posle... je l može neki postojeći preset, ili solo mora da bude moj? :oops:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dushan S » 04 Jul 2009, 18:15

nebojsak wrote:Ne, ovde je u pitanju onaj loš "znaš li ti bre ko sam ja?" trip u kombinaciji sa klasičnom patkometrijom. I to sad možeš da pravdaš na foru "jeste, ali on je tako zato što je onaj tako..." i tako možemo do početaka teme.

Uostalom, muzika je nešto sasvim neopipljivo i nemerljivo, i ništa mi ne znači iskazivanje stava od strane nekog ko živi u US of A, to jest -da budem jasniji- nema mi veću težinu od stava nekog ovdašnjeg, mlađeg i neiskusnijeg, pošto se radi o (kao što rekoh) nečemu što ne potpada pod sport ili egzaktnu nauku, pa da se može dokazati ili izmeriti.

edit: uostalom, ometate me u spremanju za battle.
Možda ja imam problem da objasnim. Jeste i Dersuov nastup patkometrija, verovatno. Ali nisam mislio na to da on odande ima veći validitet samo zato što je tamo, već na to da on odande ima sećanje kakvi su ljudi po temperamentu ovde, kako se odnose prema svojim bližnjim a zna kakvi su ljudi tamo. Cela situacija da neko nekog pita "A ko si mi pa ti da kažeš nešto" i dalje uvlačenje u spiralu "A ko si mi pa ti da kažeš a ko sam ja" je TAKO srpska, i znam toliko Dersua da znam da na to reaguje. U ovoj situaciji izgleda da i nas dvojca ne pričamo o istoj stvari.
Btw kakav battle, paintball ili battle of the bands :D
ti si Dushane S tezak demagog kad je tvoje dupe u pitanju, al nema veze. Ocekivao sam neke argumente.
A vidiš ja od tebe ni nisam očekivao nikakve argumente za to što pričaš. Zašto bi ih imao? Normalno je da ih tražiš od drugih jer taj autoritet spontano isijava iz tebe, kao i diploma iz Slešologije koju držiš na zidu.
Pun mi je forumskih demagoga koji vide trn u svom a ne vide balvan u tuđem oku, kapiraš? A i ne znaš da odsviraš ulazak u harem unazad što te posebno diskredituje za bilo kakvu racionalnu raspravu! ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest