Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dushan S » 04 Jul 2009, 18:17

sinisake wrote:
Nešto ne verujem da će na kraju niti on niti bilo ko drugi stvarno meriti dužinu penisa time što će snimiti neke mp3-je kako sviraju, tako da nebitno.
E, tu gresis!!!
Hajde, misevi, da vas vidim sad!(Samo sam deo uploadovao, da vas ne isfrustriram preterano)

LINK

8)
:lol: :lol: :lol:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 18:20

pa da ali ti si taj koji pljuje po svemu a ne ja, i koji nalazi neke nevazne detalje iz necijih zivota, nevazne za muziku.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Funkomat » 04 Jul 2009, 18:23

sinisake wrote:
Nešto ne verujem da će na kraju niti on niti bilo ko drugi stvarno meriti dužinu penisa time što će snimiti neke mp3-je kako sviraju, tako da nebitno.
E, tu gresis!!!
Hajde, misevi, da vas vidim sad!(Samo sam deo uploadovao, da vas ne isfrustriram preterano)

LINK

8)
:lol:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dushan S » 04 Jul 2009, 19:09

dweezil wrote:pa da ali ti si taj koji pljuje po svemu a ne ja, i koji nalazi neke nevazne detalje iz necijih zivota, nevazne za muziku.
Što ne bi radio nešto korisno za promenu, na primer, otišao malo na temu o Queen-u? Možeš tamo da citiraš nekih 20 post-ova u kojima se priča kako su Queen nikakav bend, minimum - onda se sa njima preganjaj kako nisu u životu ništa uradili pa da imaju pravo tako da pričaju o Frediju. Traži im da ti otpevaju Bohemian Rhapsody u originalu, kao uslov da bi im uvažio mišljenje, a da ti zatim iskomponuju još bolju pesmu da bi imali pravo da komentarišu Queen. Zatim pređi redom na ostale teme na ovom podforumu - svako ko je nešto negativno komentarisao na forumu je tvoja prilika da mu objasniš da nema adekvatna životna postignuća da bi iznosio svoje mišljenje! Koliko je tu šansi da pokažeš intelEgenciju i izboriš se za pravdu! Onda zovi Sleša na fon i objasni mu da je trebalo da se u životu više bavi muzikom a manje nabadanjem u venu ili reklamiranjem Džeka Danielsa, i da napiše knjigu o muzici a ne o tome kako mu je dop bio najvažnija stvar u životu - jer ipak ti bolje znaš koji su važni a koji nevažni detalji iz nečijeg života, možda i bolje od njih samih! :wink:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 19:28

nekim ljudima ni droga ne bi pomogla da bolje sviraju. :) A sto se tice Slasha ja mislim da je on u muzici dosta rekao.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Guitar_thrill » 04 Jul 2009, 20:54

sinisake wrote:
Nešto ne verujem da će na kraju niti on niti bilo ko drugi stvarno meriti dužinu penisa time što će snimiti neke mp3-je kako sviraju, tako da nebitno.
E, tu gresis!!!
Hajde, misevi, da vas vidim sad!(Samo sam deo uploadovao, da vas ne isfrustriram preterano)

LINK

8)
:lol: :lol: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by dweezil » 04 Jul 2009, 21:54

sta radi Dersu Budala, bash glupo sto ga nema da kaze nesto pametno. :) A salim se ja malo al morao sam da ovo napishem odavno mi se rimuje u glavi.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Kristijan » 04 Jul 2009, 22:27

sinisake wrote:
Nešto ne verujem da će na kraju niti on niti bilo ko drugi stvarno meriti dužinu penisa time što će snimiti neke mp3-je kako sviraju, tako da nebitno.
E, tu gresis!!!
Hajde, misevi, da vas vidim sad!(Samo sam deo uploadovao, da vas ne isfrustriram preterano)

LINK

8)
Mogao sam komotno da se kladim da je ovo u pitanju! :lol:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dersu Uzala » 05 Jul 2009, 01:14

dweezil wrote:o ovom coveku
Jes provalio na snimku da Golden Dave kasni sa ulaskom u prvu strofu, Eddie se odma snasao pa ocviro uvodni rof jos jedared i gleda ga ispod oka i misli se kako ce da mu zakine kintu za cert to vece.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dersu Uzala » 05 Jul 2009, 01:44

dweezil wrote:sta radi Dersu Budala, bash glupo sto ga nema da kaze nesto pametno. :) A salim se ja malo al morao sam da ovo napishem odavno mi se rimuje u glavi.
Manuo se corava posla, trebalo mu je dan-dva da skapiram s kim ima posla ali je na posletku ipak ukapirao :ziveli:.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dersu Uzala » 05 Jul 2009, 02:14

nebojsak wrote: Nisam primetio da si odreagovao u ovom slučaju.
nebojsak wrote:Ne, ovde je u pitanju onaj loš "znaš li ti bre ko sam ja?" trip u kombinaciji sa klasičnom patkometrijom. I to sad možeš da pravdaš na foru "jeste, ali on je tako zato što je onaj tako..." i tako možemo do početaka teme.

Uostalom, muzika je nešto sasvim neopipljivo i nemerljivo, i ništa mi ne znači iskazivanje stava od strane nekog ko živi u US of A, to jest -da budem jasniji- nema mi veću težinu od stava nekog ovdašnjeg, mlađeg i neiskusnijeg, pošto se radi o (kao što rekoh) nečemu što ne potpada pod sport ili egzaktnu nauku, pa da se može dokazati ili izmeriti.
Posto su neki izgubili nit, da ih podsetim kako je tekao dijalog i ko se tu bavi patkometrijom:

Prvi post u kome se pominje doticni lokalni Dutja.
sinisake wrote:Uf, Dushan_S je bolji od Baneta Jelica, ipak...
Nit smo ga spomenuli Dweezil nit ja.

Nastavalja se...
ac10 wrote:
sinisake wrote:Uf, Dushan_S je bolji od Baneta Jelica, ipak...
on kako je krenuo bolji je i od edija o kome je trebalo da bude reci ali je nema :XD: :ziveli:
Znaci njihova interna zajebancija jos uvek.
sinisake wrote:Pa pazi, Edi sigurno ne pise tako dugacke i studiozne postove, tako da...

Dusane, izvini, malo se zezamo... :ziveli:
Znaci, ista meta isto odstojanje.

Onda se ukljucujem i sam sa vrlo jednostavnom licnom konstatacijom:
Dersu Uzala wrote:Dushan je verovatno najkreativniji kompozitor i djitrista koga sam ja ikad cuo iz Juge :ziveli:. Taj moze odma' da se preseli bilo gde u svet i pravi karijeru od svirke.
Znaci, eto cuo sam mnoge gitariste (znaci ja licno, nema potrebe da stalno to podvlacim, ne pricam o tome sta su drugi culi i kako treba da razmisljaju vec iznosim svoja iskustva i licno razmisljanje jelda).

E sad se tu zakuvava iz nekog meni neznanog tripa, nit spominjah ikog drugog nit Boz pomozi.
Johnny Rainbow wrote:edi je zakon ma sta ko govori,nije izmislio sviranje ali je bog...a da je taj car najjaci gde je?Jel poznat?Jel ko cuo za njega van tog mesta,beograda itd?
Sta reci? A, da.
Dersu Uzala wrote:Koji car? Dutja je poznat sirom sveta. Nije poznat ko Eddie ali i ne zivi u L.A.-ju. Nadamo se da ce uskoro da se preseli. Kad bi se Eddie odselio za BG, zametnuo bi mu se svaki trag.
Fanfare, ulazi Dweezil u pricu na velika vrata iako nicim isprovociran, sta vise niti pomenut u prethodnoj prici. Niti je iko, sto se da videti iz prilozenog, pominjao Gary Kramer gitare. Ljubomora?
dweezil wrote: ...a sto se tice Dushana i Gary Kramer gitara, with all respect ja na onoj strani ne vidim nijednog poznatog gitaristu koji ih svira...mislim drago mi je da je neko odavde uspeo da ga stave u Kramer katalog, ali mozda je Dushan stvarno i najbolji medju onim likovima za koje niko ne zna.
dweezil wrote:Ono respect za Dushana i njegov band ali sama cinjenica da je neko u katalogu Gary Kramer gitara, ili bilo kom drugom katalogu, nije nikakav parametar muzicke ozbiljnosti i kvaliteta.
Dersu Uzala wrote:Prodali su i Gambale i Holdsworth znanje sirom sveta, ali ponajvise muzicarima. Kad odes na njihov koncert u L.A.-ju to je sve po kultnim manjim fusion barovima, skupe se svi muzicari u gradu. Posle obicno usledi jam session, mada je jam recimo utorkom u Baked Potato-u, dodju ovi iz Deff Leppard, Slash, Lukather citava ekipa koja zivi u gradu i pice. Ne secam se da sav video Eddie-ja doduse, ali kazem, covek je odavno pukao.

Daleko od toga da su Gambale i Holdsworth intelektualna jazz izdrkavanja, muzika im je jednostavno 'sublime'. Dira u nerv. Eddie je za cupkanje i djuskanje, malo kosa head-banging, malo curice njisu zanosnim kukovima. Prodje i to vreme mada ne kazem, voim dan danas da opicim ultraglasno Unchained i starije radove. Beautiful girls. Van Halen je jednostavno L.A. party band.

Dalje, Eddie je, pricao je i sam, tapping prvi put video live u jednom od tih istih lokala (znaci bio je nekad davno i on tamo) od Holdswortha. Onda je on to spustio u mase. I ima neki svoj stil, ne kazem. Sasvim je cool lik. Ali on cak i ne svira taj tapping bolje od Holdswortha, a o mladjim generacijama da i ne pricam. Ili Stanley Jordanu. Holdsworth je to iskoristio u jednoj i li dve pesme i otisao dalje, a Eddie ga rabi vec 30 godina, napravio je od toga citav svoj zastitni znak i stil. I'm not much impressed personally. Bio sam '78, doduse.

Dushan S me s druge strane veoma impresionira. Kreativnoscu ponajpre a onda i tehnikom. Moze on da oCvira sve sto Eddie komponuje i oCvira, a u obrnuto ne verujem. Ko je onda veci baja?

Naopmenuo bih doduse da Dutju smatram drugarom a Eddie-ja ne poznajem tako da ostavljam mogucnost da sam malcice subjektivan :lol:.
sinisake wrote:
Ko je onda veci baja?
Moze i MAB da odsvira sve sto je SRV svirao, ili sto Jeff Beck svira, obrnuto bi tesko islo, iz vise razloga...

Ja mislim da su potonja dvojica ipak mega-baje, u odnosu na sirotog MAB-a? Muzika nije takmicenje u tehnici i virtuoznosti, bar ne bi trebalo da bude...
Dersu Uzala wrote:Mislim da MAB ne moze da odsvira te neke stvari. Ne sto nema ruku za to, nego nema u glavi. Taj frajer pici samo pravolinijski ravnomerno. Ne ume da 'dise'. Ne ume da ostavi prazan prostor u tim njegovim ispucavanjima koji bi samo jos vise naglasio odsviranu temu. Kod njega je sve ra-ta-ta-ta, ko masingever. Ko mitraljez. Barata sa otprilike 3 skale i 2 tonaliteta ali ih izvodi tako rafalno da to impresionira. Slicno i onaj Impelitteri. Zato je Ingveta 'veci' tojest poznatiji i bogatiji od obojice jer em zna da komponuje stvar em i kad prasi, zna da promeni malo frazu, da zagrcne, da zaplete, ostinato, pedal point, ispusti oktavu, preskoci iz harmonskog mola u diminished, koristi se svim sredstvima da zacini malo stvari. E sad, i on je prolupao verovatno posle onog udesa. Toliko je bildovao tu desnicu da je prebildovao.

Ja i dalje ne pominjem nikoga (sem Dutje) po imenu niti prozivam ikoga jelda. Pricamo o tim gitaristima koji su koliko toliko poznati i renomirani. Medjutim sad dobijam packu, licnu, kako lupam.
dweezil wrote:@Dersu Uzala ono sve sto si napisao je krajnje subjektivno a neki delovi su totalno smeshni al ono, uzdrzao bih se od daljih komentara. A sto se tice Eddie Van Halena on je def jedan od najvaznijih rock gitarista, i vidis meni vise dira u nerv i emocije kad cujem recimo "Top Jimmy" ili nesto sl, nego sve sto su Holdsworth i Gambale ikad snimili al opet, sve je stvar ukusa, poenta je da je Eddie uradio to sve da bude zanimljivo, a opet i pevljivo i hitichno tako da sto se mene tice to je veca umetnost neg ovi penzosi al ajd. A posebno Gambale, mislim covek je dosada na kvadrat.

a sam si naveo odlican primer, Impelliteri, i on svira seep arpegios bolje od Yngwieja, al jbg, Yngwie lepse zvuci, tako i Eddie i Holdsworth, mozda je Holdsworth to prvi i smislio, mada cisto sumnnjam, al opet eto meni se vise djasvi kako to radi Eddie. Jbg :)
I dalje insistiram na prici o Eddie-ju i drustvu i ponavljam da su moji stavovi oko citave druzine bas to, samo moji stavovi:
Dersu Uzala wrote:Ne slusas ti mene sta pricam, a opet kazem to je samo (moja) prica. Naravno da je sve subjektivno. Tako da je meni hiticno i ono sto su Gambale i Holdsworth svojevremeno napravili. Imaju oni i popularnih albuma, tu su malo smanjili uzitak, stali na loptu pa da moze i 'narodno uvo' da lepo sve cuje sta oni to rade. Ali slazem se da cesto ima nekih avanturistickih odiseja u njihovom repertoaru, meni se i to svidja, muzika me vodi svud po svetu. A i sire.

Anyway, bas cu sad da si pustim Frankov pop albumcic, laganica, pitke note za Subotu popodne. Ne znam ni kako se zove, cek da vidim. Evo ga, "The Great Explorers". Uzgred, naleteh sad i na Holsworthov 'Metal Fatigue'. Briljantno. U tom periodu se Allan bio zamorio bombardovanjem heavy-metala sa engleskih radio stanica i sire, pa je napravio pomalo sarkastican album gde u stvari svira neki proto-progresive metal, smekerski. Ali nema veze sa dz-dz. Iako svira na dz-dz zvuku. Ludnica.

Elem, ova dva lika su za razliku od Eddie-ja svirali sa velikanima muzike. Svirali bi i sa Miles Davis-om da je jos ziv. Nije nazalost. Enough said.

Eddie je u sustini McDonalds, a ova dva lika su "fine dining". Eto.
dweezil wrote:to sto neko svira jazz ne znaci da je veci muzicar od nekoga ko je rocker, poenta je u genijalnosti i onome sta je on doneo za muziku. Sta bi imao Eddie Van Halen da trazi sa Davisom, stvarno neznam. A reci da je Eddie Van Halen Mc Donalds je ono stvarno bzvz. Nije neko velikan samo zato sto svira instrumentalnu muziku i samo zato sto svira jazz ili neam pojma progressive, fusion, bilo sta. Ja ne kazem da su Holdsworth i Gambale proseci i losi muzicari, daleko od toga, ali mislim da su ipak malo overprized. Edijeva genijalnost je u tome sto je uspevao da od obicnih fora i trikova napravi citave pesme, sto je doneo zvuk koji ranije nije postojao kao i stil koji ranije nije postojao, nije sve samo u tappingu nego u celom odnosu kako tretira pesmu a da ne bude dosadan i smoran. On je prvi prestao da smao svira ravno i poceo da prosipa fore konstantno kroz celu pesmu a da bude zanimljivo, za to je potrebno mnogo vise znanja, vestine i talenta, nego sto na prvu loptu izgleda. Kada nesto zvuci lako ali je u stvari bash zajebano. U tome je njegova genijalnost. Laku noc deco :)
Eddie respect 8)
Dersu Uzala wrote:Veruj mi da uopste nije zajebano. Zvuci lako jer je lako. Eddie jeste pionir sto se zvuka tice i njegov zvuk je tu dosta kumovao svemu. Slicno kao i Hendriz, i on je bio veliki experimentator i hteo je da se prvenstveno zvukom razlikuje od ostalih. Legendarni su njegovi marifetluci po raznim firmama u L.A.ju koje se bave izradom gitara gde su ga pustali da vrslja do mile volje polovinom sedamdesetih. Legendarni su i njegovi marifetluci oko tehnike snimanja prvih par albuma, pogotovu slave-ovanja Marshalla. To se dotada nije radilo u velikoj meri, i Eddie-ju je odradilo posao. Nije on doduse izmislio, ali dok je vikao 'jos, jos, hocu jos snage i distorzije, hocu da se studio rusi', neki od tehnicara se dosetio i reko 'ok, fasten your seat belt, I'm gonna slave the 4 fuckers now'. Od zaglusujuce buke u studiju pocrkase stakori :metal:.

Elem, Eddie-ju kapa dole, no kako rekoh potosji hamburger generalno, ne mora onaj najgori iz McDonaldsa, ali postoji i 'fine dining'. Pre ili kasnije covek razvije istancani ukus i dosadi mu stalno hamburger.


Fanfare!


dweezil wrote:ok ajde ako je lako onda evo nek neko sa foruma okaci sebe kako svira jednu ali celu pesmu od Halena, notu po notu, u tajmingu i sve?! Hoces ti ili Dushan S?




Prema tome druze, ko je tu koga prozvao? Ko se bavi patkometrijom? Mislim da ti je sad jasnije. Mozes da procitas i nastavak price na stranicama unazad gde sam ja drage volje rekao da cu ucestovati u tome ali i da doticni kolega koji je prozvao bilo Dutju bilo mene i sam ucestvuje u patkometriji, ne kao sudija nego kao takmicar. Na sta se on povukao iz te price ali i nastavio da podjebava i pljuje Dutjin lik i (ne)delo.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Funkomat » 05 Jul 2009, 02:44

Image

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by nenadnenad » 05 Jul 2009, 02:44

Meni su uglavnom te osamdesete, na celu sa van hejlenom i slicnim bendovima, skroz smesne...previse je corny, previse cock rock, previse podseca na one odvratne akcione filmove iz `80 i ranih `90 ....tabacine..zan klod van dam ili samo neki tom kruz...politicki tacni , all american jebaci sa izrazito simetricnom facom i izvajanim telom koji se na kraju dana uvek izbore sa svojim mukama i koji po zavrsetku svakog filma naprave bar 300 novih henchman udovica.

@Sinisak - Jeben ti to bend :mrgreen: kad znaju da sviraju sa tobom ulazak u harem unazad...
ali ako si prava faca, uzmi periku i ponesi ventilator na exit da ti duva u kosu .......i nauci da sviras ovu pesmu


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Dersu Uzala » 05 Jul 2009, 02:55

U svakom slucaju, nadam se da smo svi i dalje kul i da prozivke terba da prestanu u tom kontekstu. Bez obzira na to ko je prvi poceo. Kao starija garda, ja prvi nisam smeo 'da se primim' ali eto prozvan sam pa sam i sam prozvao. Nasi smo, znamo se. Elem, citava prica je za mene voda ispod mosta, zivot ide dalje. Back to topic.


Nego da se dotaknem neceg drugog sto si rekao, set the record straight there as well sto kazu...Samo da nadjem citat...

A da.
nebojsak wrote:Uostalom, muzika je nešto sasvim neopipljivo i nemerljivo, i ništa mi ne znači iskazivanje stava od strane nekog ko živi u US of A, to jest -da budem jasniji- nema mi veću težinu od stava nekog ovdašnjeg, mlađeg i neiskusnijeg, pošto se radi o (kao što rekoh) nečemu što ne potpada pod sport ili egzaktnu nauku, pa da se može dokazati ili izmeriti.

Znaci slazemo se tu. Ni meni nista ne znaci neciji iskaz automatski, 'for granted'. U vecini slucajeva. Mada opet postoji neki oportunizam u cinjenici da kad razglabamo o kuhinji sa Tajlanda, bez obzira sto je ima na svakom cosku i jeli smo je sto puta, ako nesto hoces podrobnije da se raspitas, pitas jelda nekog sa Tajlanda o njihovoj hrani. Oni u svom nekom automatizmu ipak imaju neko defolt preimucstvo, za verovati im je kad je u pitanju njihova hrana, o Mojsije. Nece valjda da lazu. Neki put ce da favorizuju neko jelo, u zavisnosti iz kog kraja Tajlanda su i to je to.

Shvatas alegoriju nadam se. Slashu je recimo bas a i Eddieju L.A. ono sto Partibrejkersima, EKV i Koji, Trigger-u, Korni Grupi Beograd. Mos ga vidis okolo kad tumarate po istom kraju. I masu ovih drugih likova. Ne moras uopste da citas o likovima op novinama, tu su ispred tebe u redu na kasi. Ili kupuju sladoled da se rashlade. Kao sto toni Montana igrao sah u SKC-u. Neki se kriju kao zvezde a neki igraju fudbal (Englezi) svake nedelje u isto vreme na istom mestu. Provodis zivot sa tim likovima i znas neke. Slusas price bogami i traceve. Odes kod ortaka a on popravlja Vai-jevu Flo. Flo ej! Pa to mu je druga najmomiljenija gitara posle Evo. A Evo je otisla u penziju. Sad mu je Flo prva. I tako dalje i tako dalje, sjajne stvari se desavaju na dnevnoj bazi.

Elem, da skratim, LA je grad muzicara u zemlji muzicara. Rock muzicara vecinom doduse, ali ipak, grad muzicara. Ima tu svasta. I kao kad zujis Beogradom ili drugim nasim vecim gradovima, pa cujes i vidis svasta, tako i u LA-ju vidis svasta. Fora je sto su oni tu kod kuce, pa su najopusteniji. Vidis im i slabosti, hocu da kazem. Ma , nebitno. Ja samo prenosim onako kako vidim. Nije ni bitno sta ce ljudi da misle, ja samo citam vesti, svako nek shvati kako mu odgovara :ziveli: .

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Eddie Van Halen je kriv za sve ?!

Post by Bluesko » 05 Jul 2009, 02:57

vat a shiti topic :XD: :XD: :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest