Dosije „Srpski metalac“

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Duane » 16 Jul 2009, 14:42

Bluesko wrote::D Peace `n love 8)
Image


ps. a jesi citao onaj' - pis maco... peace baba

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Nyarlathotep » 16 Jul 2009, 14:46

Bluesko wrote:Ne slusam klasicnu muziku,ali mislim da savremena KLASICNA i OZBILJNA muzika nikako ne ide u definiciju elektronske muzike,tj. u ono sto se podrazumeva pod elektronskom (hausovi,minimal tekovi,teske masinerije,psiKodelije i slicne radosti)... :grummel_2:
za pocetak se malo informisi...
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_music
Bluesko wrote:Pored toga,po tebi,Mira Skoric koja ima sigurno neku stvar sa 3 akorda,pere za medalju ove sto sviraju klasicnu muziku... Mislim da si malko karikirao i generalizov`o stvari sto se toga tice :ziveli:

MIra Skoric ne... ali strukture najvecih pesama fank, rege, rok i bluz muzike imaju pod 3 akroda, otprilike, i zaista peru sve ove sto uce zvucne katedrale napamet, a nemusti su da sklope svoje dve cepanice.

:ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 16 Jul 2009, 14:53

To je ipak bezrazložan strah.
ma to se podrazumeva, zato nisam ni iskomentarisao

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Bluesko » 16 Jul 2009, 14:55

Nyarlathotep wrote: a nemusti su da sklope svoje dve cepanice.
Ni sa ovim se ne bih slozio,siguran sam da dosta izvodjaca klasike to moze,ali verovatno zbog "ja sam baja jer sviram klasiku" ili slicnih tripova ne zele da imaju kontakt sa takvim formama... kaman,ne verujes valjda da svi oni uce NAPAMET svako delo i pritom nemaju pojma da pesma mozee da se napravi sa G,D,Am.. :ziveli:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Nyarlathotep » 16 Jul 2009, 14:58

ok, ne kapiras me ocigledno... nema veze. :)

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Bluesko » 16 Jul 2009, 15:07

:music-smiley5:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Reverse » 18 Jul 2009, 05:42

Bluesko wrote:
Nyarlathotep wrote:ne verujes valjda da svi oni uce NAPAMET svako delo i pritom nemaju pojma da pesma mozee da se napravi sa G,D,Am
Evo, ja cu da ti potvrdim da je u 95% slucajeva tako!

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 18 Jul 2009, 10:54

Bluesko wrote:
Nyarlathotep wrote:ne verujes valjda da svi oni uce NAPAMET svako delo i pritom nemaju pojma da pesma mozee da se napravi sa G,D,Am


CCCCCC Bluesko razocarao si me ne ne ne, po ovom krugu bi trebalo G,D,A dur ......... :XD: :XD: :XD: :XD: :XD:

E ajde svarno malo oladite s pljuvanjem po skolovanim ljudima..... Po cemu je bilo ko od vas bolji od nekog ko je skolovan??????? Preterano ste nadobudni, zasto postoji akademija? Da bi neko uzeo i skinuo sa neta par lekcija i bio bolji od nekog ko je godinama peglao klasiku......
Pricate gluposti, a garantujem da vecina vas uopste nikad nije sela i lepo porazgovarala sa tim ljudima, cast izuzetcima, i da sigurno je kompleksnija pesma sa 400 akorda, nego pesma od G,D,A, u cemu je razlika: sto svako moze da sklopi npr. Tisinu od Bajage, a ne moze svako da napravi Rahmanjinov koncert za klavir u c molu.......

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 18 Jul 2009, 11:17

odustajem. covek ti kaze jedno, ti se bacis na nesto peto. jedini koji je nadobudan si ti, sigurno nije nadobudno deset ljudi koji na tvoj snishodljivi komentar dodje i nesto ti objasnjava umesto da te iskuliraju skroz. jedini koji generalizuje si ti, postoji li sta tendencioznije i nadobudnije od toga??? ali ne, drugi su nadobudni jer se bakcu tvojom iskrivljenom percepcijom. zelim ti srecu u zivotu, a s tobom vise ne ulazim ni u kakve diskusije, pa makar bile o sladoledima i jastucima.

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 18 Jul 2009, 11:33

Bluesko wrote:Tema zatrovana gluposhtinjama do maximuma :D
Mada,mislim da si pod "elektronskom muzikom" oznacio haus,minimal,psy i slicne tripove,pa te momcad sa foruma nije dobro skontala..... Inace,u stekanju gitare u pojacalo nema niceg loseg,posebno ako je doticna u rukama GIlma` kralja ili slicnog mu virtuoza.... :ziveli:

Bas to sam oznacio sa ELEKTRONIKOM, niti sam ja ikada rekao da je elektricna gitara losa stvar, p jbg na kraju bez nje ne bi bilo scorpionsa i cepelina i parpla koji su def. jedni od najboljih bendova ikada

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 18 Jul 2009, 11:36

Doolio wrote:odustajem. covek ti kaze jedno, ti se bacis na nesto peto. jedini koji je nadobudan si ti, sigurno nije nadobudno deset ljudi koji na tvoj snishodljivi komentar dodje i nesto ti objasnjava umesto da te iskuliraju skroz. jedini koji generalizuje si ti, postoji li sta tendencioznije i nadobudnije od toga??? ali ne, drugi su nadobudni jer se bakcu tvojom iskrivljenom percepcijom. zelim ti srecu u zivotu, a s tobom vise ne ulazim ni u kakve diskusije, pa makar bile o sladoledima i jastucima.


Prethodni post uopste nije trebao da bude odgovor na tvoj post, vec uopstena kritika shvatanja klasike

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 18 Jul 2009, 11:42

za rastanak, evo ti tvoj post iscepkan:
E ajde svarno malo oladite s pljuvanjem po skolovanim ljudima...
niko nije pljuvao po skolovanim ljudima zato sto su skolovani. u stvari, sta se ja pecam na tvoju prizemnu izazivacku semantiku, niko nije pljuvao po skolovanim ljudima, tacka.
Po cemu je bilo ko od vas bolji od nekog ko je skolovan???????
niko to nije rekao, a i pricas gluposti i mesas babe i zabe i ubacujes stvari koje veze sa temom nemaju.
Preterano ste nadobudni, zasto postoji akademija?
mi nadobudni, a ti si taj koji cele muzicke pravce svrstava po kvalitetu onako kako mu se digne kurcic??!?
akademija postoji da cike nauce da lepo pevaju i sviraju kao i svaka visoka skola. takodje, kao i svaka visoka skola, ne uci cike da budu lepi, pametni, ruzni, vaspitani, duhoviti, bolji ljudi, kreativni, originalni ili bilo sta od osobina.
Da bi neko uzeo i skinuo sa neta par lekcija i bio bolji od nekog ko je godinama peglao klasiku......
opet ti sa bolji i gori. sta ti to znaci? opet klasifikujes ljude kako ti se digne pisica...
Pricate gluposti, a garantujem da vecina vas uopste nikad nije sela i lepo porazgovarala sa tim ljudima, cast izuzetcima
mislim da su svi seli i razgovarali, zaboravljas da je ovo muzicki forum kao i da su ovde ljudi mahom stariji od tebe tako da je prirodno da su razgovarali jebiga. eto, znam lika koji ima demiju, a voli covek okej bend. tako da, sta ti znaci 'tim ljudima', kakvi su to 'ti ljudi', opet generalizujes i to opako. a vidim i drski smo, drugi pricaju gluposti i gospodin garantuje da nisu seli i razgovarali sa 'tim ljudima'. sramota.
i da sigurno je kompleksnija pesma sa 400 akorda, nego pesma od G,D,A
pa? od kada 'kompleksnija' znaci 'bolja'? jel to nesto promenjeno u recniku srpskog jezika? niko me nije obavestio:( naravno da moze da bude bolja i naravno da ne mora da znaci jebote jebote jeboteeee. pojedi prsutu sa sladoledom, lukom, limunadom, pivom i cokoladom, a onda pojedi samo prsutu. pitam se sta je gotivnije.
u cemu je razlika: sto svako moze da sklopi npr. Tisinu od Bajage, a ne moze svako da napravi Rahmanjinov koncert za klavir u c molu...
koliko ja znam, nijedan lik sa demije nije napravio taj koncert VEC GA JE NAPRAVIO RAHMANJINOV, A TISINU JE NAPRAVIO BAJAGA.

nemoj se truditi da odgovaras jer me boli patka vise da se raspravljam s tvojim vetrenjacama, mada mozes da razmislis o ovom postu iako znam da neces nego ces da dodjes sa tripovima 'ja sam pitao strica i on mi je rekao da sam u pravu'.

puno zdravlja i srece.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 18 Jul 2009, 11:45

ognjen93 wrote:
Doolio wrote:odustajem. covek ti kaze jedno, ti se bacis na nesto peto. jedini koji je nadobudan si ti, sigurno nije nadobudno deset ljudi koji na tvoj snishodljivi komentar dodje i nesto ti objasnjava umesto da te iskuliraju skroz. jedini koji generalizuje si ti, postoji li sta tendencioznije i nadobudnije od toga??? ali ne, drugi su nadobudni jer se bakcu tvojom iskrivljenom percepcijom. zelim ti srecu u zivotu, a s tobom vise ne ulazim ni u kakve diskusije, pa makar bile o sladoledima i jastucima.


Prethodni post uopste nije trebao da bude odgovor na tvoj post, vec uopstena kritika shvatanja klasike
nisam ni mislio da jeste. opet si rekao carsku stvar, o klasici se ovde ne raspravlja koliko vidim. svejedno, opet ne slusas sagovornike uopste, nema svrhe, nemam nista protiv tebe, ali nauci da razgovaras. nije lako napisati deset dugackih postova da bi pricao zidu.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Duane » 18 Jul 2009, 12:01

doolio, comrade, iskuliraj, bzvz se cimas...

sto bi reko ko kurt kobejn

ja nikad necu moci da sviram ko andre segovia... ali ni andre segovia nikad nece moci da svira kao ja

so who gives a fuck anyway?

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ac10 » 18 Jul 2009, 12:29

ognjen93 wrote: E ajde svarno malo oladite s pljuvanjem po skolovanim ljudima..... Po cemu je bilo ko od vas bolji od nekog ko je skolovan??????? Preterano ste nadobudni, zasto postoji akademija? Da bi neko uzeo i skinuo sa neta par lekcija i bio bolji od nekog ko je godinama peglao klasiku......
Pricate gluposti, a garantujem da vecina vas uopste nikad nije sela i lepo porazgovarala sa tim ljudima, cast izuzetcima, i da sigurno je kompleksnija pesma sa 400 akorda, nego pesma od G,D,A, u cemu je razlika: sto svako moze da sklopi npr. Tisinu od Bajage, a ne moze svako da napravi Rahmanjinov koncert za klavir u c molu.......
ti si da izvines.... jedna veeeelika budala,ako stvarni mislis ovako

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest