Dosije „Srpski metalac“

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Duane » 27 Jun 2009, 20:59

ognjen93 wrote:
sinisake wrote:
Kad neko pljuje narodnjake verovatno misli na Tanje, Lemie, Lukase i ostale, zasto? Pa sto je cela pesma C, Am, F sa nekom solazom na harmonici od 2-3 tona....... dovoljno, a pritom su tekstovi tipa-moje gacice aaaaaaaaaa , su jos kod tebe aaaaaaa sa mnogo falsiranja.....
Pa ne bih bas rekao da je problem narodnjaka u muzickoj jednostavnosti, dapace. Opaki muzicari cepaju to, Ognjene, opakiji od ljutih rokera.... :twisted:
Ovi akordi meni vise vuku na Iron Maiden, ako cemo pravo? :metal:
(doduse, oni dodaju i G) :mrgreen:
Aj sad ga pretera za maidene...... ipak su oni legende koje hodaju :D :D ...
nek si nam rek'o

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by cccira » 27 Jun 2009, 20:59

ognjen93 wrote:
cccira wrote:
ognjen93 wrote:Aj neko nek objasni vrednost elektronske muzike.....
Zao mi je, ali to je nemoguce... :ziveli:
Zasto, svi me prozivaju kad kazem da je sra** a ne zna/ ne zeli da kaze niko zasto nije....
Druze, moze tebi neko da napise doktorsku disertaciju na tu temu, ali nije problem u tome :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Kristijan » 27 Jun 2009, 21:06

Ognjene, Ognjene... Dan kada budeš shvatio kad je pravo vreme da se povučeš iz diskusije biće srećan dan i za tebe i za nas. Ovo ću ti reći onako najdobronamernije, a ti tumači kako hoćeš. Internet diskusije su takve da te niko ne može zaustaviti, dokle god ne napraviš sve greške na koje te pravila foruma upozoravaju, i ne daš povoda adminu da te banuje, možeš u nedogled da pišeš. I to je OK. Ipak, lepo je da znaš da bi, da si rođen nekih 20 ili 30 godina ranije, i da si jedino u mogućnosti da komuniciraš sa drugima licem u lice, a ne ovako virtuelno, u najboljem slučaju doživeo da te neko pošalje po pljuge i cirku, u malo lošijem obrtu sudbine neko bi te poslao da proveriš da taj neko nije iza ćoška, a u težoj situaciji bi te neko oterao kući, da odrasli mogu da pričaju na miru. Dakle ti si ipak privilegovan, niko te ne tera kući, i to je OK, nema smisla nekoga posmatrati samo kroz njegove godine. Ipak... IPAK... Makar ponekad se seti da si privilegovan i nemoj previše da zloupotrebljavaš te privilegije virtuelne komunikacije. Nerado te podsećam na tvoje godine, ali šta ću kad prosto prisiljavaš sagovornike na to. Spusti loptu, razmisli ponekad pre nego što počneš da pišeš, nemoj da se brukaš. Sve je to ok, young scum full of cum, adolescencija i sve ostale radosti koje idu u paket aranžmanu... svi to razumeju... do dređene mere... A ti baš preteruješ, baš nikad ne znaš za meru.

Ne želim da te vređam, niti omalovažavam. Pokušavam da ti ukažem na realnost. A realnost kaže da smo se mi, koji smo kroz bespuća adolescencije prošli u vreme realne, a ne virtuelne komunikacije, brukali u nekom relativno malom krugu ljudi (a brukali smo se definitivno, svi adolescenti prave budalaštine zbog kojih se kasnije stide). Vi, adolescenti koji imate mogućnost da komunicirate virtuelno, brukate se u medijima, pred ogromnim auditorijumom. Seti se nekad toga. Pa izbroj do 10 polako. OK?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by sinisake » 27 Jun 2009, 21:10

A realnost kaže da smo se mi, koji smo kroz bespuća adolescencije prošli u vreme realne, a ne virtuelne komunikacije, brukali u nekom relativno malom krugu ljudi (a brukali smo se definitivno, svi adolescenti prave budalaštine zbog kojih se kasnije stide). Vi, adolescenti koji imate mogućnost da komunicirate virtuelno, brukate se u medijima, pred ogronim auditorijumom. Seti se nekad toga.
Ajoj, carskog li posta i velike li istine! :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 27 Jun 2009, 21:12

ognjen93 wrote:
cccira wrote:
ognjen93 wrote:Aj neko nek objasni vrednost elektronske muzike.....
Zao mi je, ali to je nemoguce... :ziveli:
Zasto, svi me prozivaju kad kazem da je sra** a ne zna/ ne zeli da kaze niko zasto nije....
zato sto bi to bilo isto kao da sad uzmemo da objasnjavamo nekom KKK liku da je istripovo. sta mislis, kad bismo ga ubedili pa makar nam argumenti bili od suvog zlata?
imas wikipediju, imas verovatno i na ovom forumu nekoliko tema koje pokrivaju elektronsku muziku i hip hop, sta se pravis blesav, ti da oces da se informises, ti bi se davno informisao. nego bi samo da prskas spermom okolo.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by nebojsak » 27 Jun 2009, 21:13

Polako, možda čovek ima 93 godine, ili je iz 93. bloka.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 27 Jun 2009, 21:16

ili ima patku od 93 santima?

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 27 Jun 2009, 21:17

U redu shvatio sam, sad bez cinizma, sarkazma....
Jel moze neko u kratkim crtama da mi objasni vrednosti elektro muzike, bio bih mu jako zahvalan, da ne moram da citam 10000 stranica da bih nasao 10 recenica koje mi trebaju, naravno niko ne treba da sad trazi po internetu za mene ali ako neko zna.....

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by sl0e » 27 Jun 2009, 21:20

Bravo na post-u. :ziveli:

Ja bih samo da se nadovezem i da pitam zbog cega zelja za spaljivanjem necega sto ti se ne dopada - konkretno u ovom slucaju elektronike (muzike, naravno)?

Slusaj brate to sto volis, gledaj svoja posla i to je to. Mislim cemu ubedjivati ljude da su stvari koje oni vole bullshit, a da su stvari koje ti volis alfa? Primer: Meni su recimo Maideni :povrac:, ne volim da ih slusam i to je to; ne kapiram strah od mraka pa bezanje u brdo, ali kapiram da ljudi nalaze poentu u tome sto slusaju i to je kul sa mnom - ne pljujem ih, niti javno komentarisem njihovu muziku, zato sto stvarno nemam potrebe. Kome se svidjaju, on ce da ih slusa, kome ne - nece, simple as that. Nemam potrebu za uzimanjem bacaca plamena.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 27 Jun 2009, 21:21

ognjen:

pa lepo ti ljudi rekose da nije u tome poenta, mislim, ajde ti meni objasni vrednost bilo kog muzickog zanra po tvom izboru. pritom se nemoj voditi subjektivnim tripovima.

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 27 Jun 2009, 21:24

Doolio wrote:ognjen:

pa lepo ti ljudi rekose da nije u tome poenta, mislim, ajde ti meni objasni vrednost bilo kog muzickog zanra po tvom izboru. pritom se nemoj voditi subjektivnim tripovima.
Uredu shvatio sam da je problem u tome sto sam bio nadobudan, a npr vrednost klasike u periodu baroka ne treba objasnjavati....
Ali zasto onda svi pljuju narodnjake? Nije da ih volim, ali ne razumem......

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Doolio » 27 Jun 2009, 21:43

sto se mene tice, koliko god postojala subjektivnost, postoje i neki objektivni faktori za ocenjivanje neke muzike. a turbo folk uglavnom pada tu:) jer jednostavno, to je ceo zanr isfabrikovan sa jednom jedinom svrhom zgrtanja para i masovne produkcije, a to tesko da moze da bude preterano kvalitetno. da se razumemo, ja mogu da uperim prstom i u odredjen predstavnike drugih zanrova isto kao sto mogu da uperim u bojana bjelica. npr, isto se moze reci i za mtv rap poslednje decenije.
muzika se mora posmatrati i kao socijalni fenomen. sa te strane rep i hip hop su veoma, veoma znacajni i ljudi koji kritikuju takvu muziku su u 90% slucajeva apsolutno neupoznati sa samim fenomenom, a u ostalih 10% im se licno ne svidja i to je to. bez te filozofsko-socijalne komponente, nijedan pravac popularne muzike ne moze da se posmatra niti da se ocenjuje, jer je ta komponenta jako bitna. a mislim da ti na to ne obracas paznju pri donosenju suda. takodje, ovo je sad malo konkretizacija, ali ne moze da skodi, naravno da ti mozes da uzmes sad dobar komp, da se naoruzas programima, nasnimas semplove i krenes da radis neku elektroniku. to moze svako. takodje, svako moze da uzme dzitru ili bubanj i da drnda po njima i da pravi neki rok recimo. e sad, to sto ce u oba slucaja to da bude sranje, to je druga prica. da bi napravio nesto kvalitetno u BILO KOM muzickom pravcu, treba da se otelis.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Derrick » 27 Jun 2009, 21:50

Aaaaa, ja mr Bojana Bjelića znam lično, jer sam iš'o sa njim u osnovnu.... :wink: Bio je onako debeljuškast i smešan, te ga je prozivalo pola škole, a ona druga polovina mu se samo smejala iza leđa. :mrgreen:

Sorry za off... :)

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by sl0e » 27 Jun 2009, 21:52

Doolio wrote: da bi napravio nesto kvalitetno u BILO KOM muzickom pravcu, treba da se otelis.
:bravo: :bow: :ziveli:

Bojan Bjelic, ekspresni alfa muzjak?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Dushan S » 28 Jun 2009, 05:51

Ako ja dobro kapiram, onaj koji je otvorio temu nije i autor teksta, zar ne? Ne znam zašto su neke reči njemu upućene.

Inače ako se ne varam, članak je sa Pop Boksa, i treba ga razumeti u tom kontekstu, tj zašto je tu i ka kome usmeren. Odvojeno od konteksta u kome su generalno metalci seljaci samim tim što su metalci, ima puno istine u samom članku i ja kao neko ko (doduše između ostalog) konzumira dosta tvrđe muzike, ni najmanje se ne osećam "prozvanim". S tim što je u stvari taj psihološki profil opisan u članku boljka i rana najviše upravo onima koji se doživljavaju kao deo metal scene. Tj, što neki fan death metala ima para za pivo ali nema za CD ili ulaznicu na cert nekog domaćeg DM benda i slično. Ali kažem u kontekstu toga da sličan tekst neće biti napisan o omatorelim kvazi intelektualcima, nesvršenim studentima sa dioptrijom i in urbanim dojajnim leekovima koji se okupljaju na koncertima jarbola, o skupovima neshvaćenih beogradskih gotičara, ili o tome da li je moguće da se konačno tortura i udaranje u glavu populacije novim talasom kao arhetipom jedine prave i kvalitetne muzike koja je nastala no ovim prostorima završi, jednom za svagda. Niti će pop boks napraviti psihotest "Saznajte kako vaša boja džempera govori o tome da li ste pravi fan nove srpske scene". Dakle tekst treba gledati u kontekstu toga da oni ljudi sa svojim sajtom eto, imaju neku svoju politiku koju teraju i sprovode i na koju uostalom imaju i pravo, pa kome se ne čita - ne mora. Sam članak se inače samo bavi iznošenjem onoga što je loše, van konteksta, što uz određenu dozu literarnog talenta, nije teško. Svako ko je normalan može opisati šta ne valja ako se malo zagleda, ali nisam siguran da je to poenta.

Ono što članak ne kaže (a naravno da ne kaže, da sad ne ulazim u to zašto ostaje samo na upiranju prstom u "Srpskog metalca" bez ikakvog zaključka) je zašto je taj "Metalac" takav, zašto je u svom mentalnom getou. Sve ovo je isto kao kad se neko silno začudi pa kaže "Eto, ljudi i dalje slušaju Riblju Čorbu, Bajagu i Azru, nema novih bendova, šta je to, smrt dinosaurusima". Znači to što združenim snagama ti isti u medijima koji nekad "skreću pažnju na problem" u stvari imaju višegodišnju tradiciju razgrađivanja i destruktivnog uticaja na ono malo rock scene što je postojalo posle devedesetih, nikom ništa. U slučaju Pop Boksa, eto, mogli bi samo da se ugledaju na princip po kome ne moram ja ili nešto moje biti dobro samo tako što ću isticati kako je sve ono drugo loše. Dovoljno je biti afirmativan u vezi sebe i raditi pozitivno, nije potrebno pljuvati. Znam da bi to bilo bolno, jer bi literarni talenti bili uskraćeni za priliku da pokažu šta znaju i koliko visoke koeficijente inteligencije poseduju, te koliko su bolji od svih ostalih, ali bilo bi bolje za sve - siguran sam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest