Normalni narodnjaci?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Normalni narodnjaci?!

Post by Kristijan » 28 Jul 2009, 07:07

Blackbolt wrote:da budu kao neki narodnjaci, ali neki normalni...
Ja stvarno ne volim da komentarisem oglase za muzicare, posebno ako nisam zainteresovana strana, ali sam zaista zbunjen kako si ovo uspeo da iskombinujes. Narodnjaci, ali neki normalni... to je oksimoron. Osim ako nemas neki mnooooooogo temeljno argumentovan primer, ali ne bih se na to kladio. OK je to, neces da se potucas po malim klubovima za nikakve pare, resio si da uzmes kintu, imas pravo na to, svako bira svoj put. Samo nemoj sebe da obmanjujes, niceg finog tu nema. Tako me je nedavno jedahn gitarista ubedjivao kako eto, sta sad, svira tu nesto od Harisa Dzinovica, ali shatro se iskljuci i ne slusa pevanje, a ono sto svira gitara je latino, i tu mi sad na sitna creva analizira Harisovu pesmu... i onda je kao to fino i normalno... Ma lozi babu! Ne posmatram svet crno-belo, ali neke stvari su prosto takve da "ni pas s maslom ne bi progutao". Da si prosto rekao da se sviraju narodnjaci, rec ne bih rekao, ali ovo dovijanje i maskiranje, kao neki narodnjaci, ali normalni... Hajde malo integriteta da vidimo! Mnogo dobar zeludac ti treba da odradis samo jednu noc narodnjacke tezge, ako ti zastaju knedle u grlu dok jos samo pises o tome, zaboravi ti to odmah.

Al' ono... za svoju dusu picis power... pa si kao zato cool... shatro... :ma bravo:

User avatar
tyler durden
MF veteran
Posts: 482
Joined: 20 Oct 2007, 17:41
Location: obrenovac-beograd

Re: Trazim Veselu druzinu za osnivanje benda!!!!???

Post by tyler durden » 28 Jul 2009, 16:14

naravno da je razlika ako sviras nesto od harisa ili recimo od kareluse.....haris ima podosta zajebane deonice za gitare, koju polovina vas ljutitih metalaca, rokera i sta vec, ne bi mogla u zivotu da odsvira....nemoj da omalovazavas ni jednu muziku.... (osim turbo folka) XD....ali haris nema veze sa time.....

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Trazim Veselu druzinu za osnivanje benda!!!!???

Post by Bluesko » 28 Jul 2009, 17:49

tyler durden wrote:naravno da je razlika ako sviras nesto od harisa ili recimo od kareluse.....haris ima podosta zajebane deonice za gitare, koju polovina vas ljutitih metalaca, rokera i sta vec, ne bi mogla u zivotu da odsvira....nemoj da omalovazavas ni jednu muziku.... (osim turbo folka) XD....ali haris nema veze sa time.....
Hahaha..... Stari,Haris se od Karleuse ne razlikuje po "solo deonicama",vec po necem drugom..... veruj mi...no,kad smo vec kod oksimorona "normalni narodnjaci" i mene zivo interesuje koji bi to bili normalni narodnjaci koje bi svirao Blackbolt.... Mis`im,ja cenim Harisa,ne kao Zvonka Bogdana,ali naravno da se ne moze on porediti sa necim "urbanijim".... (uz to,ne bih ga nikad svirao..... :mrgreen: )

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Trazim Veselu druzinu za osnivanje benda!!!!???

Post by Kristijan » 28 Jul 2009, 19:20

Ne omalovažavam muziku, nego porive. "Jooooj, 'ajd'mo raja, svi na astal!" i svako "stvaralaštvo" koje propagira, podržava i "nadima jedra" takvom sistemu vrednosti za mene je pogrešno i štetno, i ne razmatram tu muzičke kvalitete uopšte, ne može to da stigne na dnevni red uopšte, jer je to idejno izopačeno. Svaka muzika koja poziva na besomučni dernek, kurčenje i šabanisanje više ne sme da se posmatr samo kao muzika, samo kao aranžman, samo kao gitarska deonica... To je onda nešto drugo. I dokle god se ne govori o tome dovoljno često i dovoljno otvoreno, ništa se neće promeniti. A svaka takva "muzika" i poziva društvo da se ama baš ništa ne menja, da batice uvek budu batice, da sponzoruše uvek budu sponzoruše, da se klinci navikavaju da budu alkosi kakvi su im i očevi, da se drpa gde god se stigne i da nemaš stida zbog toga. Ne smatram da su samo "narodnjaci" (a posebno su mi antipatični što su za sebe prigrabili etiketu narodne muzike, koja im ne pripada) u tom fazonu, postoji jedno masivno pače rok muzike koje samo može da se svrsta u ono "Daj peechke r-dž-dž-dž, daj rakije r-dž-dž-dž - hej!!!", a mogli bi tu razni subkulturni modeli da se pomenu, ali i ovako sam preopširan.

Pogađa me ta ravnodušnost, taj nedostatak strasti, nedostatak kriterijuma. Ono, sat vremena ćemo da drljamo "normalne narodnjake" za raju, a posle ćemo da "nahranimo" dušu powerom... I da sve to radi neko koga je malo pregazio život, pa mu ponestaje opcija, pa i da ne reagujem. Ali kad jako mlad čovek tako razmišlja, to me baca u očaj, ali najozbiljnije!

Izvinjavam se za off topic. Ali se nikome neću izvinjavati zbog stava.

User avatar
Blackbolt
Posts: 43
Joined: 02 Mar 2008, 22:54
Location: Ripanj

Re: Trazim Veselu druzinu za osnivanje benda!!!!???

Post by Blackbolt » 29 Jul 2009, 07:34

Toliko Rechi, a tako malo recheno :)
ajmo redom :
- normlani narodnjaci == to su oni koje vredi slushati... Pochev od Tome, Zlate, Bekute, LJube, Cuneta, SHabketa kao i mnogo etno i srpskih stvari... Njih zaista vredi slsuhati... rekao sam NORMLANIH, a znam i zashto-zato shto to automatski iskljuchuje TUBRO FOLK(Kiki i to ti znash, a siguran sam da si i ti iskljuchio odmah), kao i onaj odvratni Dizel nrodnjachki stil, kao shto si rekao "JA SAM BAJA,JA SAM OVO, JA SAM ONO"... itd itd...

- drugo, U Srbiji nema provoda uz metal, ma GENERALNO... ko mi kaze, KAKO JE BILA DOBRA METAL ZURKA, OVO-ONO, ja se samo nasmejem i kazem "PA BASH LEPO..."... Nemam nishta protiv, super su, ali nema provoda i veselja...

- trece, jako je teshko voditi OBJEKTIVNU RASPRAVU sa ljudima koji gledaju samo napred i ne zele da pogeldaju levo ili desno...(BEZ UVREDE)...

- kuckacemo se mi josh :)

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by ness » 29 Jul 2009, 13:33

Ova rasprava nema smisla. Svako svira i slusa ono sto voli,znaci ako neko svira narodnjake,mora da pronikne u svaku tu pesmu,da je slusa,da oseti ritam na kraju krajeva.Znaci mora da voli tu muziku da bi je odsvirao kako treba.A izgovor tipa "sviram narodnjake samo zbog para" je najgluplji izgovor od svih izgovora koji postoje. Mada,mozda stvarno i postoje ljudi koji vole i narodnjake(akcenat na vole narodnjake) i jos neki drugi muzicki pravac,ali ih je zbog okoline sramota da to priznaju.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Trazim Veselu druzinu za osnivanje benda!!!!???

Post by Kristijan » 29 Jul 2009, 14:08

Blackbolt wrote: - normlani narodnjaci == to su oni koje vredi slushati... Pochev od Tome, Zlate, Bekute, LJube, Cuneta, SHabketa kao i mnogo etno i srpskih stvari... Njih zaista vredi slsuhati...
Etno nema nikakve veze sa Tomom, Zlatom i ekipom. Etno je ono što rade Teofilovići i njima slični, pažnje vredni izvođači.

A ova ekipa koju si ti nabrojao su perjanici birtijaške "filozofije" i ljudi koji su svojim prizemnim pristupom opoganili ono što bi trebalo da budu najfinije emocije.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by sinisake » 29 Jul 2009, 14:10

Kristijane, a ti smatras da su prave narodne (etno) stvari po defaultu dobre?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Kristijan » 29 Jul 2009, 14:16

Ne. Samo volim da se razgraniči šta je šta. Inače ako si mislio da ljude nagovaram da idu u Drvengrad, pogrešno si mislio! Ne kapiram da moram da nosim šiljkane da bih imao dovoljno jaku vezu sa svojim praprecima.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by sinisake » 29 Jul 2009, 14:18

U Drvengrad - nikako! :lol:
A sta mislis, da li Kusta stvarno oseca i razume sta je dobar srpski domacin? :ziveli:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 29 Jul 2009, 14:22

Crnibolte,a tebi je muzika samo za provod i punjenje baterija???? :lol: Sta li sam ja onda slus`o sve ove godine....
Pa jes`,power i Zlata,to su bas srodne nauke....
Kristijan wrote: A ova ekipa koju si ti nabrojao su perjanici birtijaške "filozofije" i ljudi koji su svojim prizemnim pristupom opoganili ono što bi trebalo da budu najfinije emocije.

Kako koji,dragi moj,kako koji....

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Kristijan » 29 Jul 2009, 14:24

Tja, sa Kustom se ja po svoj prilici nikako ne bih razumeo, ne cenim ga ni kao sineastu, a o ovim novim tendencijama najradije ne bih diskutovao... Ja sve nešto držim da ni Kusta ne zna kako se oseća...

User avatar
Blackbolt
Posts: 43
Joined: 02 Mar 2008, 22:54
Location: Ripanj

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Blackbolt » 29 Jul 2009, 14:59

:) da bi se proveo uz neku muziku, mora da ti se doapda, da je osetish, da je volish...
:) Da bi napunio baterije uz neku muziku, PONOVO morash da je osetish, da prodresh u nju i ona u tebe...

To je ono shto se podrazumeva:), ja vrlo chesto kazem da slusham Normlane narodnjake i normlan metal...
Neko reche da je "normalni narodnjak" OKsiom??? tako beshe?
to je zato shto ne slushash narodnjake, ili slichno, a zamisli kako je kad nekom fenseru, ili okorelom narodnjaku kazem da slusham "normalan metal"??? Pa oni me isto tako napadaju, kao i vi sada ovde :) tako da... hehe

A shta je normalan Metal??? ajde neko da proba da mi kaze shta to moze da bude NORMALAN METAL???
Chisto da probate da shvatite o chemu vam govorim....

Btw, narodnjake sviram jer ih volim, Gothic i Power sviram jer ih volim... Picu jedem jer je volim, plivam jer to volim, tucam ribu jer mi je lepo, a da bih zaradio lovu, E ZATO IDEM NA MATEMATICHKI FAX...
Poenta je da ne budete iskljuchivi, da kazete kako jeste, a ne kako bi vecina rekla??? zar je toliko strashno razlikovati se???

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Trazim Veselu druzinu za osnivanje benda!!!!???

Post by Historik » 29 Jul 2009, 15:00

Kristijan wrote:Ne omalovažavam muziku, nego porive. "Jooooj, 'ajd'mo raja, svi na astal!" i svako "stvaralaštvo" koje propagira, podržava i "nadima jedra" takvom sistemu vrednosti za mene je pogrešno i štetno, i ne razmatram tu muzičke kvalitete uopšte, ne može to da stigne na dnevni red uopšte, jer je to idejno izopačeno. Svaka muzika koja poziva na besomučni dernek, kurčenje i šabanisanje više ne sme da se posmatr samo kao muzika, samo kao aranžman, samo kao gitarska deonica... To je onda nešto drugo. I dokle god se ne govori o tome dovoljno često i dovoljno otvoreno, ništa se neće promeniti. A svaka takva "muzika" i poziva društvo da se ama baš ništa ne menja, da batice uvek budu batice, da sponzoruše uvek budu sponzoruše, da se klinci navikavaju da budu alkosi kakvi su im i očevi, da se drpa gde god se stigne i da nemaš stida zbog toga. Ne smatram da su samo "narodnjaci" (a posebno su mi antipatični što su za sebe prigrabili etiketu narodne muzike, koja im ne pripada) u tom fazonu, postoji jedno masivno pače rok muzike koje samo može da se svrsta u ono "Daj peechke r-dž-dž-dž, daj rakije r-dž-dž-dž - hej!!!", a mogli bi tu razni subkulturni modeli da se pomenu, ali i ovako sam preopširan.

Pogađa me ta ravnodušnost, taj nedostatak strasti, nedostatak kriterijuma. Ono, sat vremena ćemo da drljamo "normalne narodnjake" za raju, a posle ćemo da "nahranimo" dušu powerom... I da sve to radi neko koga je malo pregazio život, pa mu ponestaje opcija, pa i da ne reagujem. Ali kad jako mlad čovek tako razmišlja, to me baca u očaj, ali najozbiljnije!



Izvinjavam se za off topic. Ali se nikome neću izvinjavati zbog stava.

Respect za ovo objasnjenje. Da se nadovezem, posto sam kao istoricar naucno pratio odredjene pojave u drustvu:

Danas su Toma Zdravkovic i Haris Dzinovic neka vrsta evergrina, kao nisu oni seljaci i slicno. A obojca su notorni alkoholicari, 90% pesma im je o kafanama i preljubi, kako je sve to muzicki upakovano uopste nije vazno-bili bi mi podjednako gadni i da im je Mocart komponovao muziku. Oni promovisu taj nezdravi nacin zivota i do krajnjih granica potpaljuju najprimitivnije porive koji ovaj nas, uglavnom neemancipovani narod, ima i svakodnevno upraznjava. To sto su posle njih dosli jos gori likovi, dizelasi, turbo-folkeri i njima slicni, to je samo nasa nesreca, ali njih ne cini velikim umetnicima. Da nije bilo Tome i Sabana, ne bi bilo ni Cece i Karleuse, to mogu da garantujem. U domenu narodne muzike, covek moze umetnikom da smatra npr. Cuneta Gojkovica, Bokija Milosevica (koji je pre Granda svirao sa nejeminentnijim muzicarima narodne muzike u Evropi), Zvonka Bogdana ili takve ljude, ogromnog muzickog opusa i visedecenijskog kvaliteta. Druga je stvar da li to neko voli da slusa (ja naprimer popizdim kad cujem Zvonka Bogdana, nesto me u njemu zestoko nervira, ali je on veliki umetnik, izvodjac i autor, i oko toga ne moze da se diskutuje). Stoga, bez namere da ikome osporavam licne afinitete i muzicki ukus, imajte na umu da kod nas narodnjaci nisu vrsta muzike, nego destruktivna subkultura koja je umnogome doprinela kulturnom sunovratu srpsko i okolnih naroda.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 29 Jul 2009, 15:03

Blackbolt wrote::) da bi se proveo uz neku muziku, mora da ti se doapda, da je osetish, da je volish...
:) Da bi napunio baterije uz neku muziku, PONOVO morash da je osetish, da prodresh u nju i ona u tebe...
:mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest