Normalni narodnjaci?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 26 Aug 2009, 23:28

brate, de nadje visnjicicu za starogradsku:)

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by The Mask AE » 27 Aug 2009, 10:56

Turbo Folk
Neo Turbo Folk

Trece nema.

limfa
Posts: 9
Joined: 20 Dec 2007, 19:14
Location: lazarevac

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by limfa » 27 Aug 2009, 13:40

Otkud znam otprilike sam stavio!Ja ionako nisam narodnjak slusam punk ali mislim da se dovoljno razumem u pravce!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 27 Aug 2009, 16:03

dobro, nemoj se ljutis odma...al stvarno je greska i po reci za visnjicicu da je starogradska, a to sto ne slusas narodnjake nema veze, ne slusam ni ja death pa nikad ne bih reko da je madona death:) a visnjicicu si ucio na muzickom u osnovnoj:)

u svakom slucaju, za bilo kakvu raspravu, treba definisati sta su to narodnjaci jer se taj termin nalazi u naslovu teme.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by ssmc » 27 Aug 2009, 18:22

Doolio wrote:dobro, nemoj se ljutis odma...al stvarno je greska i po reci za visnjicicu da je starogradska, a to sto ne slusas narodnjake nema veze, ne slusam ni ja death pa nikad ne bih reko da je madona death:) a visnjicicu si ucio na muzickom u osnovnoj:)

u svakom slucaju, za bilo kakvu raspravu, treba definisati sta su to narodnjaci jer se taj termin nalazi u naslovu teme.

Madona je težak death!!!

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 27 Aug 2009, 19:43

E bas nije,sto kenjate,oduvek je bila black!!! Ne volim one koji su juce poceli da slusaju Madonu i odma` je bacaju u death.... Naravno,ne prelsusavsi ranije albume,kad je bila underground... ::ranting:: :grummel_2:

tja
Posts: 0
Joined: 08 Dec 2010, 21:25

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by tja » 08 Dec 2010, 21:31

U koji pravac ubrajaš njih
Slatki Greh

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Duane » 08 Dec 2010, 21:43

u pravac šolja!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Kristijan » 09 Dec 2010, 04:58

:XD: pa ne mogu da verujem kakva sam ja zaludna budala! Što bih voleo da mogu da se vratim unazad na dan kada sam otvorio temu da pitam samog sebe da li mi je dobro.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by MetalFunk » 09 Dec 2010, 22:02

Je l' Toma i dalje old school, ili... ? :O.o:
Na zlo navedose me idiJoti. :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Duane » 10 Dec 2010, 01:07

Kristijan wrote::XD: pa ne mogu da verujem kakva sam ja zaludna budala! Što bih voleo da mogu da se vratim unazad na dan kada sam otvorio temu da pitam samog sebe da li mi je dobro.
šerlok holms, na delu!

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by vertigo_beat » 13 Dec 2010, 21:55

Derrick wrote:Evo ja ću da pokušam da objasnim "prostim jezikom" zašto mi se ne sviđa narodna, odnosno "narodna", muzika:

Takva muzika, odnosno te melodije, taj i takav niz tonova, stil pevanja, ritam(...), kod mene ne izaziva (i čisto sumnjam da će ikada izazivati) bilo kakvu pozitivnu reakciju - da me digne na noge, da padnem u sevdah, da me asocira na...nešto...bilo šta što budi onaj specifični "topao" osećaj u meni kao kada slušam muziku koju pretežno slušam (a za potrebe ove diskusije nije ni važno koja je muzika u pitanju).

Dakle, na "veseljima" koje ja organizujem i gde ću se ja pitati nešto, narodne muzike (i uopšte njenih derivata) neće biti. Ma, ni na venčanju, ni kada mi se budu rađala deca, ni kada me unaprede na poslu... NIKADA ! ! !

Jednostavno, ono što sam ja (dakle, sve ono što me sačinjava - karakter, narav, obrazovanje, ukusi...) ne mogu NIKAKO da povežem sa melodijama i/ili tekstovima narodne muzike. Apsolutno ne osećam bilo šta kada čujem Cuneta, Lepu, Zvonka, Šabana, Miroslava........i sve ostale. Jedino što narodna muzika može je da me iznervira kada me njome obasipaju u velikim količinama.

Eto, prosto i jednostavno. :ziveli:
Ko` da sam ga ja reko`....sad ovde ide onaj krstic sa jedinicom
:1:

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Zlo » 02 Feb 2011, 20:27

Ispratio 3 strane i ne moram više.
Moj stav je
Ne postoje "normalni narodnjaci" .Postoje:
1 seljačine koje bezobrazno koriste tu muziku da nezasluženo na'vataju kintu
2 pametni ljudi koji bezobrazno kosriste tu muziku da nezasluženo na'vataju kintu
3 umetnici tipa pokojnog Staniše Stošića koji su zaista poznavali ,poštovali i negovali muzičko nasleđe našeg naroda .
4. navedite sami jer sam verovatno propustio nešto
Ne postoje ni "normalni metalci".Ljudi tipa Max Cavalere su intiligentni ,svesni globalnog zla koje nas sahranjuje kao pojednince,većina prilično obrazovana i načitana,kritičari jebenog novog svetskog poretka i njegovog uticaja i posledica po ljudski rod.
Ostatak su il' pozeri(graderoba,imidž,spletke,tatoo,izrežirani nastupi) koji imaj pristojno sviračko umeće i 'vataju kintu ili mnogo bolesni umovi koji su u dubokom undergroundu i imaju malu ali vernu bazu obožavaoca.
Ovo je moje ,mišljenje prosečnog srpskog vola.
Podržavam Kristijanov stav .Mada jesam alkos i notorni pušač :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by sinisake » 02 Feb 2011, 20:45

Ne postoje ni "normalni metalci".Ljudi tipa Max Cavalere su intiligentni ,svesni globalnog zla koje nas sahranjuje kao pojednince,većina prilično obrazovana i načitana,kritičari jebenog novog svetskog poretka i njegovog uticaja i posledica po ljudski rod.
:bambi:

Rekao bih da nenormalni narodnjaci nisu ono najgore... :lol:

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Zlo » 02 Feb 2011, 20:52

Rekoh mišljenje Srpskog vola.
Nisam najpametniji i ne moram uvek da budem u pravu :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest