Normalni narodnjaci?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 30 Jul 2009, 16:44

@ Sub zero
Pa stani brate,sto onda omalovazavas tekstove o satro alkoholisanju,kad kazes da te tekstovi ne interesuju? cemu onda ovaj smajli :O.o: Znaci,ti si kao argument protiv Tome naveo njegove tekstove,onda u sledecem postu kazes da ti tekstovi u muzici nisu bitni... :grummel_2: Sto se muzike tice,well,nije Toma a nije ni Cune Hendrix ali ima tu necega sto se moze okarakterisati kao jako dobro... Doduse,za Zvonka Bogdana bih se vec dvoumio da l` moze da uradi sa pesmom ono sto moze Satrijani.... Ponekad mi se cini da to radi cak i bolje od njega....

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 30 Jul 2009, 16:46

aha, okej, znaci idem da otvorim temu tipa 'kako najbolje cesati muda tremolo rucicom' i bas me zanima da li ces je odmah zakljucati jer je retardirana ili ces pustiti ljude da diskutuju dok god su on topic. mislim, znas o cemu pricam dobro.

bluzko da li si ti normalan, ti i dalje pricas s njim.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by sub_zer0 » 30 Jul 2009, 16:47

@Knight
OK. Fer. Cutim.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by KnightOfDoom » 30 Jul 2009, 16:49

Ne brate, takva tema je suvise ratardirana za sve i svasta a ne pripada u Battlegrounds. Ovde otvori " da li je bolje cesati muda tremolo rucicom ili headstockom" i pricajte do prekosutra.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 30 Jul 2009, 16:49

Nazdravlje :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 30 Jul 2009, 16:52

eto KoD-e, bez ikakve zajebancije, jel ti sad jasno sta pricam? sub zero dodje i isproziva izvodjaca A zbog neadekvatnih tekstova, pritom slusa izvodjaca B i C koji imaju jos gore propagiranje u svojim tekstovima, onda kad ga bluzko lepo pita cekaj brate kako to, onda sub zero kaze 'pa ja i ne slusam tekst'. i ko koga tu zajebava, ja sam barem svesno i posteno krenuo da se sprdam sa idiotskom temom, a gospoda se sprdaju dok su kao on topic, pa sta je gore izvini?

okej, znaci otvorim ovde 'jel bolje tremolom ili headstockom' i prvi lik odgovori 'tremolom', drugi 'headstockom' i vec treci ce da odgovori 'ja ne cesem muda, ja ih perem ahahha'. i to je normalno zato sto je retardirana tema. a ti ces da dodjes i trecem ces da podelis warn zato sto je off. to je jedino sto ja tebi zameram.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Kristijan » 30 Jul 2009, 16:54

Da se nešto razumemo. Ne tvrdim da su novokomponovani jedini koji imaju trulu muziku i glupe tekstove. Da se vrtim na početak priče. U pitanju su porivi, u pitanju je motiv. Koliko kantautora novokomponovane mutike znate? Ono, čovek sedne i napiše neki tekst, pa napiše muziku, pa to onda otpeva, odsvira, šta god... Dakle ima nekakvu ideju, svoju ideju, kakva god da je, pa tu ideju sledi i trudi se da je smesti u neku formu koja može da se izvede javno. Koliko takvih ima? Budimo realni, takvih je malo ili ni malo. Nego imaš ljude koji će da tezgare narodnjake dok ne namaknu pare da angažuju tim... a onda niz timova... Pa sad da vidimo... dakle treba mi tim koji će da spremi pesmu zbog koje će lik koji je karao sa strane pa se pokajao, ali je već bilo kasno, da zadene ćemanisti 100 evrića, pa tim koji će da spremi pesmu zbog koje će neka punačka tetka iz Geteborga žaleći za sestrom u zavičaju da zalepi pevaču 100 evrića na čelo, pa tim koji će da spremi pesmu zbog koje će tip koji je propio dedovinu trubaču u trubu da ubaci 100 evrića... Ne kažem da je to jedina muzika koja se pravi pod parolom "Uzmi novce i beži", ali je bar ovako lokalno gledano, nekako najnapadnije i najuočljivije da je to jedini poriv baš kod novokomponovanih.

Jeste li bili nekad na šabanskoj svadbi? Ja jesam, istina samo jednom, ali je bila onako povelika, pod šatorom pod kojim može i manja cirkuska trupa da nastupa. Ma kompletan aranžman, ludilo do koske, sa sve smrtnim slučajem, neki lik jeo i pio dok se nije izvrnuo u blato u kanalu... Istina nije bilo onog izvikivanja ko je koliko doneo, ali jesam morao na kapiji da se prijavim nekom ćati, da mi upiše ime i prezime, da uzme poklon i da detaljno zapiše šta sam doneo. Elem, pravo šabansko veselje. I primetio sam jednu zanimljivu pojavu. Postoje pesme koje su očigledno pisane s namerom da pojedine ključne likove na proslavi podstaknu da neprekidno baca šuške muzikantima. Kako kum malo zatvori novčanik, muzikanti mu zapevaju par stihova da ga malo isprozivaju, a ovaj se naravno peca na to kao ništa. A bilo je i strofa posvećenih drugim važnim titulama na svadbi. I sad, ništa semplovi, ništa ritam mašina, sve live, violinista koji se baš odrao od sviranja... Pa šta sad, zar zbog toga što nije neka Grand foliraža treba da se izrazim pohvalno o svemu tome? Izvinjavam se, ne mogu. Sve je to prostakluk od prvog do poslednjeg momenta. I sve je to surogat, ničeg iskrenog tu nema.

Možemo mi sad da raspravljamo kako se sa istim motivom fabrikuju u muzičkoj indstriji i likovi kakva je Britney Spears, samo se ja bavim sada jednim lokalnim fenomenom, da se ljudi kod nas penju na sto uz Britney, verovatno bih i to uvrstio detaljnije u ovu priču.

Nije ovde na tapetu šta se kome dopada. Nisam ja čovek koji samo troši vrhunsku muziku kojoj nikako ne možeš naći mane. Sasvim sam svestan da slušam i muziku koja nema objektvnu vrednost, ali sam ja u njoj našao nešto što me je privuklo. Ali to je priča o ukusima, i nikad ne bih pokrenuo temu koja pretresa ukuse, jer je to uvek tema osuđena na propast. Samo sam hteo da pričamo o porivima. Punk pesma od 3 akorda je možda loš muzički komad, ali ako ju je sastavio klinac od 16 godina jer se prvi put susreo sa korupcijom uživo pa je ispizdeo, ta pesma ima mojo, ima mooda. Nije bitno da li se meni dopada ili se ne dopada, to je autentična tvorevina gde neka emocija inicirala akciju. Novokomponovani detaljno osmisle akciju koja će da inicira surogat emocije. I to je ta ključna razlika. Pa neka je novokomponovanima muzička podloga i odsvirana i isproducirana da ti se smrzne dilindara, to je i dalje čist otrov. Nema ničeg tačnijeg nego kad pevaljka kaže da sprema novi projekt. Tačno tako, to su sve projekti, i ništa više od toga.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 30 Jul 2009, 17:02

Onda moz` da kazes da Satrijani pravi muziku da bi se lozili mladi gitaroshi koji imaju satro emocije,Malmstin pravi muziku za mlade gitaroshe koji se loze na brzinu i tehniku,Vanesa Mei pravi za mlade violiniste koji hoce da zvuce opako pred curama a da se pritom hvale matorim gitaroshima kako poznaju teoriju sve u shesnes`.... Sve se onda radi zbog para.... zar ne?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 30 Jul 2009, 17:06

pantera je uradila cemetery gates iz zajebancije pa ipak mogu da se tripujem uz nju i da budem melanholican i tako to.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by nemanjavelimirovic » 30 Jul 2009, 17:10

Normalni naeodnjaci su oni koje stoje paralelno sa podom ili recimo zidom, a nenormalni narodnjaci su oni koji stoje koso sa zidom, podom ili nekim drugim predmetom. Kvadrat Normalnog narodnjaka jednak je zbiru njegovih kate(tera)ta....

Niko tu nije normalan, a opet svi su paralelni sa objektom na osnovu kojeg se gleda. Dakle :ziveli: :mrgreen:
Evo za ekipu jedna nasha OMILJENA NARODNA PJESMA!!!!!!!!!!!!!!!!
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/g4mkUqR2BJI&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/g4mkUqR2BJI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 30 Jul 2009, 17:11

Kako bih se nadovezao slatko na ovaj nemanjin post,al` cu dobijem warn :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Kristijan » 30 Jul 2009, 17:22

Bluesko wrote:Onda moz` da kazes da Satrijani pravi muziku da bi se lozili mladi gitaroshi koji imaju satro emocije,Malmstin pravi muziku za mlade gitaroshe koji se loze na brzinu i tehniku,Vanesa Mei pravi za mlade violiniste koji hoce da zvuce opako pred curama a da se pritom hvale matorim gitaroshima kako poznaju teoriju sve u shesnes`.... Sve se onda radi zbog para.... zar ne?
Uh, baš si ga iskasapio i izbanalizovao, kao da nisi uopšte čitao šta sam pisao. Zar sam ja negde napisao da je sramota zaraditi novac? Pa ne tripujem ja da se živi od vazduha. Ali ima raznih načina da se dođe do novca. Porivi su nešto što pravi razliku između poštenog i prljavog zarađenog novca. Neko obilazi bolesnu baku jer smatra da je ljudski obići je, a neko zato što je napravio ugovor o doživotnom izdržavanju, pa otaljava svoj deo ugovora. Mešaš gramzivost i potrebu za novcem kao neophodnim sredstvom. Nije to baš tako sitna finesa da ti tako olako promakne!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by KnightOfDoom » 30 Jul 2009, 17:23

@Bluesko
Vec si dobio jedan za onaj obrisani deo iz posta na vrhu, ali jbg eno i wolf dobio otvarajuci temu u sve i svasta inpirisanu ovom temom. Jedan warn ko ni jedan.

@ doolio
I sta sad mi otvaras oci povodom toga kao da nisam video milion takvih scenarija i procitao dva miliona baljezgarija za ove tri godine koliko postoji forum. Kao ne znas kako i zasto je nastao battlegrounds i cemu sluzi pa te sve ovo do jaja nervira? Razumem ja da ti je tu i tamo ponekad dosadno pa se uvatis za ovako nesto i ne pustas... ali brate...
Uglavnom uspeo si jer sam shvatio da me aposlutno zabole vise da citam i razbiram izmedju 200 postova kad dodjem umoran ko pas sa posla u pokusaju da odrzim kakav-takav nivo foruma. Fala bogu imamo 4 globalna moderatora i jos nekoliko "obicnih" pa koliko vreme i zelja dozvoljavaju.

Bluesko i Wolf su kolateralna steta, **** ga. Skinuce se warn sam za 90 dana. Odo da blejim a vi nastavite, dobro vam ide.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 30 Jul 2009, 17:24

nemanja care ahahah
Kao ne znas kako i zasto je nastao battlegrounds i cemu sluzi pa te sve ovo do jaja nervira?
samim tim onda zasto ne pustis topic da ode u picku materinu sam od sebe ili sankcionises sve, ili ne sankcionises nikog?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by sinisake » 30 Jul 2009, 17:28

Pustite mene da moderisem, ima da se sredi sve za nekoliko dana...
Iskorenicemo smaracke teme o opremi, gitarama, zicama, pa da se ljuCki offtopikuje... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest