The Simpsons vs South Park

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

The Simpsons vs South Park

Post by Santana » 12 Aug 2009, 17:05

Saut Park je ,,in medias res'' ali pored toga sadrzi gomilu banalnog humora (ne uvek u sluzbi poente ili slikanja likova) od koga se tesko spava a ne mozes da se ne nasmejes u trenutku.
Simpsonovi su lepsi, sa poentom ali takvi da ih i deca mogu gledati. Replike sa malo prefinjenijim humorom (ne snaznijim) i jednako zivopisni likovi kao u South Parku.

Kad odgledam south park on postigne onaj trazeni efekat kod mene ( ono CCCC i blago gadjenje i kazes ,,istinito'' ) ali ne mogu mnogo epizoda za redom da odgledam jer mi dosadi i umori me bas ona grubost i robusnost (koju velicaju svi saut park fanovi ) bez koje taj crtac ne bi bio to sto jeste. Omiljene epizode ,, I'm a little bit country'' i ,,Major Boobage'' .

Simpsonovi me nasmeju i opuste za peticu i ima epizoda koje obozavam stvarno ali u drugu ruku, ima i onih malo omasenih. ( Ruku na srce ima ih i u saut parku )

Meni ovo dodje kao Deep Purple vs Led Zeppelin tako da ne mogu da odgovorim.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Kole man » 12 Aug 2009, 17:21

Takodje mislim da ne bi trebalo porediti,ni simpsonove,family guy-a,south park,american dad...Svaki je sjajan na svoj nacin

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Wolf » 12 Aug 2009, 17:47

Volim da gledam i jedno i drugo, tako da ostajem neopredeljen. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Duane » 12 Aug 2009, 17:55

family guy

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: The Simpsons vs South Park

Post by pax404 » 12 Aug 2009, 18:10

Nema smisla porediti ih, obe serije razbijaju :)

SP zna da bude ponekada preteran, dok Simpsnonovi znaju da budu smorni? U svakom slucaju, obe serije su unikatne i odlicne :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: The Simpsons vs South Park

Post by nemanjavelimirovic » 12 Aug 2009, 18:17

South Park DEFINITIVNO!!!

Simpsoni su dobri, ali Matt i Tray su brutalniji....Sve zavisi kakav humor volite...ja volim shto crnji i shto ludji. :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Cortex » 12 Aug 2009, 18:28

Simpsonovi.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Doolio » 12 Aug 2009, 18:34

south park sto se mene tice i to miljama ispred. ako vec radis satiru i alegoriju, radi je, nemoj da jedes govna. simpsonovi jesu prilagodjeni i deci, ali ja nisam deca, tako da me boli *****:)))
humor u simpsonovima mi je izandjao, previse americki i previse na prvu loptu, isuvise puta sam znao celu epizodu sta ce da se desi deset sekundi unapred, a nisam neki medijum:) priznajem da ima nekih tema koje su okej obradjene, recimo neki medjuljudski odnosi, medjutim, sve je to prilicno, kao sto rekoh, na prvu loptu i naivno, cak i u poredjenju sa SP koji generalno ne razradjuje previse ovu temu. south park ima prefinjenije alegorije, aktuelnije i kompleksnije teme, sagledane sa vise aspekata, ovde ne govorim o 'in medias res' ili o prezentaciji, britkosti i tako tim stvarima, jednostavno govorim o kvalitetu.
sp takodje ume ponekad da pati od americkog tipa humora (npr preterivanje koje nije u sluzbi poente, a nije ni duhovito), ali u mnogo, mnogo manjoj meri od simpsonovih koji su puni takvih stvari.
obe serije pate od progresivnog pogorsanja, s tim sto se to sa simpsonovima desilo posle 2-3 sezone, a sa SP se desava poslednje dve recimo. simpsonovi su imali poentu i mogao je covek da se identifikuje sa njima u prvim sezonama (kad su bili ruzno nacrtani) jer su likovi bili normalniji, a ne preterano iskarikirani jer se onda obrce krug i to pomalo gubi poentu. homer je imao barem neku svest i covek je mogao da se identifikuje sa njegovim nemarom, naivnoscu, nezreloscu. serija se posle pretvorila u amerikanizovani pie in the face humor a la adam sendler uz jako plitke analize i alegorije (koje ima i adam sendler:) ), a to kod mene ne pije vodu.

moja dva dinara:)

p.s.
dosta puta mi se desilo da odgledam epizodu SP i da kazem 'koje sranje', a onda, ako je odgledam ponovo skontam sloj ispod sloja koji nisam video prvi put i shvatim da je epizoda u stvari odlicna. to je za mene veliki plus za jednu americku, pogotovo crtanu seriju. u simpsonovima mi se to nikad nije desilo, stavise, desavalo mi se da odem 'ispred' epizode, pa se onda razocaram razvojem stvari.
grubost i robusnost (koju velicaju svi saut park fanovi ) bez koje taj crtac ne bi bio to sto jeste.
ja ovo uopste ne koristim u poredjenju jer mislim da nije fer, to su dva razlicita izraza, bitna je sustina, sto se mene tice, SP je kvalitetniji i bez bilo kakve ostrine.
Last edited by Doolio on 12 Aug 2009, 18:40, edited 1 time in total.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Stanko » 12 Aug 2009, 18:40

Cortex wrote:Simpsonovi.
:1:

Nikad nisam bio veliki fan south parka, malo mi i crtez smeta (znam da je namerno tako radjen :P ), istina simpsonovi imaju dosadnih epizoda, ali po meni, south park ima potpuno nebuloznih :) pa jedan od njih je valjda rekao nesto kao: "U pocetku smo govorili sta mislimo, sad imamo para da se tuzimo, pa prozivamo redom :D"

Ali stoji ovo sto rece doolio, da obe serije pate od nastavaka, malo su se i jedni i drugi izlizali...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Doolio » 12 Aug 2009, 18:42

te nebulozne su cesto ovo sto sam ja pomenuo u post scriptumu, ne uvek, ali cesto.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Kristijan » 12 Aug 2009, 19:19

Više volim South Park. Mada mislim da nisu za poređenje ove 2 serije.

E sad, onako "istorijski" gledano, mislim da bez Simmpsonovih ne bi postojao SP. Do Simpsonovih, rekao bih da su jedini "crtaći" koje su odrasli gledali (a da im ne bude frka da kažu da gledaju "crtaće") bili animirani rađeni po stripovima Roberta Kramba, s tim da ti animirani nikad nisu imali šanse da dospeju do širokog auditorijuma, bar ne u vreme kada su nastali. S te srane gledano, moram da odam priznanje Simpsonovima, jer su bili početak jedne priče u kojoj su se kasnije našli South Park i Family Guy. Samo je scena već bila razvijena, neke ograde već porušene, publika već pripremljena.

Istina je da su Simpsonovi ponekad u "ja bih... al' da mi ne uđe" fazonu, samo serija je i započela tako, i da sam ja u kreativnom timu, pre bih je ugasio i započeo tvrđu seriju nego što bih je radikalno menjao. Lično buh je zasigurno ugasio ranije, ali budući da jako dobro znam situaciju u industriji animiranih serijala, u potpunosti razumem zašto je i dalje "voze".

South Park je po meni koncipiran daleko zgodnije, jer iako imaju momente gde se radnja tako otrgla kontroli da samo deus ex machina može da spase slučaj, ipak je to koncept na koji možeš nekako da "lepiš module" do besvesti i da sklopka na kraju nije nefunkcionalna, što kod Simpsonovih, po mom mišljenju, nije slučaj.

Nisam sklon da bilo kome "gledam kroz prste" na tu kartu bilo šta, ali eto, Simpsonovi kod mene imaju i dalje kredit ubog "revolucionarnih zasluga", mada ipak daleko više volim South Park.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Bluesko » 12 Aug 2009, 20:13

Kod SP me nervira preterivanje u toj grubosti,nekad mi se cini da je epizoda napravljena da bi se scenaristi izivljavali fuck all forama i zajebavanjem svega i svacega a ne da bi imala poentu... Toga kod Simpsonovih nema (bar ne cesto),iako ponekad stvarno lice na los pokusaj humoristicke serije... Ipak,dajem glas Simpsonovima uvek,nekako su mi topliji,prijemciviji ali ne na onaj Dzejson Bradrs ljiga fazon,nego mi imaju neki family/funny/fini trip... :ziveli:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: The Simpsons vs South Park

Post by cccira » 12 Aug 2009, 20:17

Saut park definitivno! Ispratim i svaku epizodu simpsonovih ali mi je saut park daleko ispred. Btw. ovih dana zavrsavam drugi (za mene i poslednji posto sam prakticno gledao unazad :mrgreen: ) serijal family guy-a kog preporucujem fanovima i SP-a i Simpsonovih :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Doolio » 12 Aug 2009, 20:48

Toga kod Simpsonovih nema (bar ne cesto)
:O.o:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: The Simpsons vs South Park

Post by Guitar_thrill » 12 Aug 2009, 20:51

South Park kad hocu da se smejem kao manijak, Simpsonovi kad hocu da se bas opsutim i da gledam vise epizoda,i da me roditelji ne gledaju kao manijaka *kao kad ide South Park) :D Family Guy mui bukvalno dodje kao u onoj epizodi south parka kako su opisali, kao da morske krave izvlace kuglice sa licnostima, totalno nepovezano :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest