"Kriterijum je kriterijum..."

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by kide » 29 Aug 2009, 01:31

hehe vidim ja ako okupim bend pa krenemo sa svirkama, moraćemo i do Bijeljine otići na piće... a MetalFank bi nas mogo odvesti do Janje u obiliazak porodične kuće Save Miloševića.

buraz, jel dogovor?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by MetalFunk » 29 Aug 2009, 01:36

kide wrote:hehe vidim ja ako okupim bend pa krenemo sa svirkama, moraćemo i do Bijeljine otići na piće... a MetalFank bi nas mogo odvesti do Janje u obiliazak porodične kuće Save Miloševića.

buraz, jel dogovor?
ma kak'a janja
nisam ja
janjarac xD
Sava milosevic? ahahahah
ako dodjes do BN-a imas crno niksicko na moj racun
:ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by nebojsak » 29 Aug 2009, 01:53

kide wrote:...
Karikiram?

Pazi, jasno je meni apsolutno o čemu ti govoriš. Ali. Mojne u tako širokim potezima. Eno, Derrick o masovnim raspadanjima porodice i tradicija. Doolio o Americi, sve ultimativni stavovi koji brutalno određuju celinu kao takvu. Zajebi to. Ti postojiš u mikrouniverzumu, i unutar mikrouniverzuma se rešavaju te stvari.

Evo, danas sam baš bio u bigzu, imao probu sa đitristom, proveli smo finih par sati riljajući i praveći stvari. Posle toga sam otišao tu blizu kod burazera, zapalili spravu, popili par piva i opet svirali. I malopre sam stigo gajbi srećan, sa muzikom u glavi, razmišljajući o tome kako će biti gotivno kad opet bude certova posle letnje pauze, i slamao u glavi potencijalnu set listu.

Previše se ovde bavi velikim makro nerešivim problemima, sve je sranje, ujedinjena scena, stop gazdama, stop grandu, stop internetu, stop procesorima, stop pedalama, stop Točku, stop Kobejnu, stop kurcu i stop palcu. A niko ne svira. Svoju muziku. Valjda je to poenta, *****™.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by kide » 29 Aug 2009, 02:00

MetalFank, znam da nisi iz Janje lepo piše Siti of B. ali eto zbog Save i njegovog životnog puta koji svi znaju Janja postade slavnija od Bjeljine. to je zbog ovakvih ponosnih izjava:
"VREME": Ubrzo si stigao u Partizan?

SAVO MILOŠEVIĆ: Ispašće da se hvalim, ali činjenice su sledeće: sa 15 i po godina stigao sam u Beograd kao prvi igrač u istoriji kluba mlađi od 18 godina za koga je Partizan platio obeštećenje. Moja Janja je dobila 5.000 maraka i prijateljsku utakmicu na kojoj je zaradila još 15.000 pa je tako moj transfer klubu doneo čitavih 20.000 maraka, u ono vreme čitavo bogatstvo.
nepravda jbga... a za piće ponudu prihvaćam :ziveli:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by Bluesko » 29 Aug 2009, 02:02

@nebojsak
Nije bre matori.... Ima dosta gotivnih stvari,nije sve sranje.... Samo diskutujemo... :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by MetalFunk » 29 Aug 2009, 02:04

kide wrote:MetalFank, znam da nisi iz Janje lepo piše Siti of B. ali eto zbog Save i njegovog životnog puta koji svi znaju Janja postade slavnija od Bjeljine. to je zbog ovakvih ponosnih izjava:
"VREME": Ubrzo si stigao u Partizan?

SAVO MILOŠEVIĆ: Ispašće da se hvalim, ali činjenice su sledeće: sa 15 i po godina stigao sam u Beograd kao prvi igrač u istoriji kluba mlađi od 18 godina za koga je Partizan platio obeštećenje. Moja Janja je dobila 5.000 maraka i prijateljsku utakmicu na kojoj je zaradila još 15.000 pa je tako moj transfer klubu doneo čitavih 20.000 maraka, u ono vreme čitavo bogatstvo.
nepravda jbga... a za piće ponudu prihvaćam :ziveli:
ma znam znas da nisam iz janje i znam da je janja po tome poznata, nego ne volim i ne pratim fuSbal... a jbg, po cemu ce BN biti slavan, jedino po kupusu :XD: sto je cista istina
sve u svemu
malo sam pijan, tako da nzm sta da kazem
:ziveli:
Last edited by MetalFunk on 29 Aug 2009, 02:08, edited 1 time in total.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by cccira » 29 Aug 2009, 02:08

nebojsak wrote:Previše se ovde bavi velikim makro nerešivim problemima, sve je sranje, ujedinjena scena, stop gazdama, stop grandu, stop internetu, stop procesorima, stop pedalama, stop Točku, stop Kobejnu, stop kurcu i stop palcu. A niko ne svira. Svoju muziku. Valjda je to poenta, *****™.
Hits the spot! :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by nebojsak » 29 Aug 2009, 02:11

Bluesko wrote:@nebojsak
Nije bre matori.... Ima dosta gotivnih stvari,nije sve sranje.... Samo diskutujemo... :ziveli:
Pa čiko, diskusije oduzimaju vreme. Koje se može iskoristiti za štogod pametno. Mislim, nije da bih ja sad tu kao nešto da solim pamet, kao ja sam neki baja, imam i ja ohoho praznog hoda i gubljenja vremena, ali ono... Kapiram ovaj MF kao mesto gde će se diskutovati o eventualnim tehnikalijama, problemima tog tipa, deliti se saveti takođe tog tipa itd itd. Ali diskusija o tome kako je sve narodnjak i futer i kako nema punk bendova i kako treba da se ujedini scena... pa čiko, da bi se scena ujedinila, prvo treba da je ima, tj njenih činilaca odn. tvari, a to znači da masa odavde (i ne samo odavde) uzme te svoje predmete obožavanja u ruke, krene da svira (svoju muziku, ne tribute), pa onda da nastavi da svira, i da svira i da svira i da svira... pa onda možemo da diskutujemo ako nešto nije u redu.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by kide » 29 Aug 2009, 02:15

MetalFunk wrote: ma znam znas da nisam iz janje i znam da je janja po tome poznata, nego ne volim i ne pratim fuSbal... a jbg, po cemu ce BN biti slavan, jedino po kupusu :XD: sto je cista istina :ziveli:
ok ali si zaboravio najjači brend tvog grada a to je BN televizija. ja često gledam i zabavljam se, tako nemoj zajebavati da je samo kupus 8)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by MetalFunk » 29 Aug 2009, 02:25

kide wrote:
MetalFunk wrote: ma znam znas da nisam iz janje i znam da je janja po tome poznata, nego ne volim i ne pratim fuSbal... a jbg, po cemu ce BN biti slavan, jedino po kupusu :XD: sto je cista istina :ziveli:
ok ali si zaboravio najjači brend tvog grada a to je BN televizija. ja često gledam i zabavljam se, tako nemoj zajebavati da je samo kupus 8)
a da BN :? ....ti mora da si stariji lik (bez uvrede), posto BN gledaju samo stariji ljudi...
jer BN TV smaraaaaaaa. inace, ne uzimaj me za ozb. jer mi je mrsko pisati i smisljati sta da kazem, pogotovo u ovo doba
kao sto rekoh, ne smatraj se uvredjenim
:ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by kide » 29 Aug 2009, 02:29

nebojsak wrote:tvari, a to znači da masa odavde (i ne samo odavde) uzme te svoje predmete obožavanja u ruke, krene da svira (svoju muziku, ne tribute), pa onda da nastavi da svira, i da svira i da svira i da svira... pa onda možemo da diskutujemo ako nešto nije u redu.
pa sve si u pravu ali nemamo svi iste postavke benda i svirke. evo ja trenutno nemam ni gitaru ni pojačalo ni pedale ni procesor. đitra mi je na opravci, pojačalo video si gledam tražim, a bend mi je posebna teškoća s obzirom da sam istripovo rokačinu sa pevaljkom. a pronaći kod nas ribu koja ima rokerski graul i skrim, pa još i da ima 2gr mozga da napiše par stihova - skoro pa nemoguća misija.
vidiš da je tebi lakše.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by nebojsak » 29 Aug 2009, 02:36

Pa dobro, đitra će ti stići sa popravke, za pojačalo vidim da si se rešio i obezbedio keš, a pevaljka... pa jbg, da li ti je bolje da čekaš svoju idealnu imaginarnu figuru 100 godina ili da uzmeš neku/nekog ko će ti makar okvirno odgovarati, makar za početak, i makar joj ti pisao tekstove? Pa kad se nađe prava, to je to.

Ideje ne treba sputavati niti odlagati za bolja vremena, pošto bolja vremena obično nikad ne dođu.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by Bluesko » 29 Aug 2009, 02:38

Ono kad pogledas...... Skroz si tacan..... :hide: :oops: :bravo:
Samo sto eto,izgleda nemam vremena da stavim u odnos:
Jesti govana po forumu < raditi sta drugo korisno.... a to sam opet ja kriv.... IZgleda da smo dosli do srzi problema velike vecine threadova na MF - "Be part of the solution,not part of the problem"..... Uleps`o si mi vece matori... Ako me ne bude po forumu,znaci da sljaka dzitra kako treba :ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by kide » 29 Aug 2009, 02:40

MetalFunk wrote:kao sto rekoh, ne smatraj se uvredjenim :ziveli:
ma kakvi uvređenim, ima na BN super emisija npr. kad neka pevaljka odavle dođe na Džungla bazene u Doboju i peva na plej bek pa se narod veseli... to mi je vrh, evo kao u ovom snimku sa gostovanje moje omiljene pevačice Jane Todorović :ziveli:


User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: "Kriterijum je kriterijum..."

Post by nebojsak » 29 Aug 2009, 02:44

Bluesko wrote:Ono kad pogledas...... Skroz si tacan..... :hide: :oops: :bravo:
Samo sto eto,izgleda nemam vremena da stavim u odnos:
Jesti govana po forumu < raditi sta drugo korisno.... a to sam opet ja kriv.... IZgleda da smo dosli do srzi problema velike vecine threadova na MF - "Be part of the solution,not part of the problem"..... Uleps`o si mi vece matori... Ako me ne bude po forumu,znaci da sljaka dzitra kako treba :ziveli:
Ma bre sve je ok, nemoj molim te da ovo moje shvatiš kao neko nadmeno popovanje ili štatijaznam. Samo mi se čini da se o muzici previše teoretiše, da se razvrstava, odlaže u fioke, analizira i vaga, a najmanje svira.

Serem i ja, omakne mi se, ali definitivno... postoji jak razlog zašto generalno izbegavam polemike o muzici, književnosti i filmu po forumima. Obavezno se svede na patkometriju, a patkometriji tu nema mesta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest