Kompromisi?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Kompromisi?!

Post by cccira » 30 Aug 2009, 22:39

Tako nekako :mrgreen:

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: Kompromisi?!

Post by Mogut » 31 Aug 2009, 00:22

Ako sviraš za pare, onda koliko para toliko kompromisa. (pa svako po svojoj tarifi).

Ako sviraš nešto iz ljubavi i jer te ispunjava, onda prag treba postaviti jako nisko.
Ako su kompromisi veliki, to je jer se ljudi prosto ne slažu na neki način,
i cela akcija će svejedno kad-tad pući (obično vrlo uskoro). A onda si džabe
pristajao na kompromis.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kompromisi?!

Post by Kristijan » 31 Aug 2009, 06:54

Upravo tako.

User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Re: Kompromisi?!

Post by M1los » 23 Sep 2009, 11:48

IMHO, ne-tezgaroški bend* bi trebao biti sastavljen od ljudi istog ili bar dovoljno sličnog muzičkog opredjeljenja da ne bi dolazilo do situacija u kojima su potrebni "kompromisi". Tačnije, pod pravim kompromisima smatram situaciju da je bend npr. u hard-rock fazonu, ali su im omiljeni bendovi različiti, pa nađu kompromis tipa "ajde, jednu ćemo od ovih, a jednu od onih", i u suštini su svi zadovoljni, jer kompromisi nisu uticali na glavnu orijentaciju benda (hard rock). Ipak je to bend napravljen da bi se uživalo u sviranju omiljene muzike, a to bi prevelik broj "kompromisa" sigurno pokvario.
Nevezano za to, smatram da je za zdravu atmosferu unutar benda najpotrebnije međusobno poštovanje članova... Ne volim "Ja ovdje najbolje sviram i zato sam vam car" stavove, kakvih u mojoj okolini nažalost ima puno. Moj bivši bend sam napustio zato što su se ostali članovi deklarisali kao neki rokeri-zajebanti, a ustvari su bile razmaženi mamini sinovi koji su mislili da su bogovi samo zato što znaju par pjesmica i fazona na svojim instrumentima :XD: , i sa njima bilo kakav dogovor nije bio moguć.

*mislim da je tezgaroškom bendu najbitnija zarada (ne kažem da je to loše :D ), pa smatram da unutar njih važe malo drugačija pravila. Ispravite me ako nisam u pravu :)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Kompromisi?!

Post by bokicasa » 07 Oct 2009, 19:40

nema kompromisa..ja sam uvek u pravu.. :!: :bambi:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Kompromisi?!

Post by muki17 » 07 Oct 2009, 19:53

bokicasa wrote:nema kompromisa..ja sam uvek u pravu.. :!: :bambi:
:twisted: nunka :mrgreen:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Kompromisi?!

Post by LazaRocker » 07 Oct 2009, 23:47

Trenutno sam sto se tice svega o cemu ste raspravljali do sada verovatno najsrecniji muzicar na svetu. Konacno imamo bubnjara ciji se muzicki ukus poklapa sa nasim(i tek smo sada shvatili koliko je to nenormalno vazno), dobro svira, i poprilicno je aktivan. Jos je pored svega toga i ekstra lik, muca i daltonista je :D . Imamo pevaca na koga uvek mozemo da se oslonimo sto se tice vezbe i organizacije(prem da njega tek uvodimo u magicni svet hard rock-a :) ). Mi gitaristi smo... gitaristi. Basistu smo otkacili zato sto smo skapirali da ne mozemo da se uoartacimo s njim, pa bas svira pevac. Opste stanje harmonije. I svima se svidja repertoar. A pored toga smo svi ekstra drugari.
Dok sam svirao u akusticnom bendu bila je skroz druga stvar, samim tim sto je bend bio akustican. Npr, ja nisam hteo da sviram Neko te ima nocas, Lepa Janju, Oprosti mi sto te volim (OPROSTI MI STO TE VOLIM! :povrac: ) itd... Msm meni je ok kad se skupi neko drustvo pa da sviramo te pesmice, onako sportski, al kad treba svirati u kaficu, to je druga stvar. I svako u bendu je imao jos tolko pesama koje nije hteo da svira... ali nemam pojma, dok smo na svirkama svirali te pesme, nekako osetimo neku jebovoznu energiju, i pocnemo da cak i uzivamo u sviranju istih. Nije tu bilo bas nekog kompromisa, nego neke kompromisne energije(jbt, zvucim ko entoni kidis :)) .
Znam da sam kakio malo, i vise puta otisao u offtopic, ali morao sam da podelim sa rajom ono malo svirackog iskustva i 4,5 svirki koje imam iza sebe.
Mej d fors bi vit ju!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kompromisi?!

Post by Duane » 08 Oct 2009, 02:02

LazaRocker wrote: Znam da sam kakio malo
keyword :D

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Kompromisi?!

Post by Mr. Sick Mick » 08 Oct 2009, 08:11

Kompromisi - tu rec sam poslednji put cuo pre cetiri godine dok je jos bilo u modi da se masovno koristi u reklamama za sminku i uloske, a ja jos bio u fazonu da gledam tv jer nisam imao dovoljno dobar net da mogu da predjem iskljucivo na sopstveni repertoar stvari za gledanje. Svirka moze da bude ili dobra ili losa. Kompromis je kad je svirka 'nje ali nije bas kompletno. Medjutim, to je i dalje 'nje, koliko god gledali kroz prste. A 'nje kad resi da se desi, ono se desi i tu ne mozes nista. Desavala su mi se 'nja i sa najjacim nasim bendovima ponekad, a ponekad sam imao kraljevske svirke sa zbrda-zdola sastavljenim jam ekipama.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Kompromisi?!

Post by LazaRocker » 08 Oct 2009, 15:19

Duane wrote:
LazaRocker wrote: Znam da sam kakio malo
keyword :D
i know :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest