Atonalna muzika

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Atonalna muzika

Post by kide » 06 Aug 2009, 20:54

Doolio wrote:zaboravio si trecu opciju, a to je ispoljavanje sebe kroz tu svoju muziku, a sad, sa kolko ljudi se poklopis zavisi i koliko ces slusalaca da imas.
zavisi od načina kako se odnosiš prema samom sebi. ako si potpuno iskren prema sebi, poklopićeš se skoro sa svima i biti popularan, jer među nama su razlike zapravo minimalne. neki onda iz straha da će izgubiti sebe podižu veštačke brane i stvaraju geta, eto recimo atonalnost je takva veštačka brana, čist teorijski proizvod koji sa realnim potrebama sušalaca ima malo veze. potreba da se stvori nešto novo po svaku cenu motivisano je pukom sujetom i egoizmom, željom da se uđe u enciklopedije i istorije umetnosti pod B, Š ili V.

svaki muzičar želi da bude popularan jer tada sa najviše ljudi komunicira i postiže optimalan energetski i finansijski efekat svoje muzike. oni koji tvrde da to n žele, obično time prikrivaju manjak talenta ili su jednostavno sebični. a u muzici je najgore biti sebičan.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Atonalna muzika

Post by Doolio » 06 Aug 2009, 20:58

ne bih se slozio u tome da su razlike minimalne, jesu u nekim drugim stvarima, ali u muzici mislim da nisu. jednostavno mislim da neki trip koji ti imas i izneses recimo bas onako kako si hteo, nekog ce da vozi, a nekog nece. ja se sad smorim zbog neceg sto mi se desilo i napravim neku gej smorenu pesmu: neko ce se voziti na njoj, a neko drugi nece vec ce samo da konstatuje kako kapira sta sam teo da kazem ako sam ja to rekao na neki generalan nacin. ako nisam, nece ni skontati.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Atonalna muzika

Post by kide » 06 Aug 2009, 21:09

Doolio wrote:ne bih se slozio u tome da su razlike minimalne, jesu u nekim drugim stvarima, ali u muzici mislim da nisu. jednostavno mislim da neki trip koji ti imas i izneses recimo bas onako kako si hteo, nekog ce da vozi, a nekog nece. ja se sad smorim zbog neceg sto mi se desilo i napravim neku gej smorenu pesmu: neko ce se voziti na njoj, a neko drugi nece vec ce samo da konstatuje kako kapira sta sam teo da kazem ako sam ja to rekao na neki generalan nacin. ako nisam, nece ni skontati.
pa naravno da sa gej smorenom pesmom nećeš daleko dogurati. kad sam rekao iskren prema sebi, misilio sam da si svestan gde živiš i s kim, kakva je istorija kulturnih uticaja ovog podneblja i ukusi koji su ti uticaji odredili. moraš da prihvatiš ta dva glavna makro kulturna faktora a to je orijentalni melos i italo-mediteranski vajb. i jedan i drugi te vode do srca stotina hiljada i miliona slušalaca Balkana. na tebi je da se kroz njih izraziš. sa manjim ili većim varijacijama, ali to su podzemne vode i temelji.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Atonalna muzika

Post by sinisake » 06 Aug 2009, 21:11

vasko, sad si preterao...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Atonalna muzika

Post by vasko » 06 Aug 2009, 22:06

hahaha

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Atonalna muzika

Post by Doolio » 06 Aug 2009, 23:00

ahah :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Atonalna muzika

Post by cccira » 07 Aug 2009, 00:13

kide wrote:pa ja ne znam šta je zabavnije od toga... slemovanje, pogo, valcer, mošing, kolce?
Na zenske kukove mnogo vise udara spora i emotivna muzika, ali kao sto vec rekoh to je za neku drugu temu vec ;)

Tedoh jos nesto da napisem al' ulete sinisa mesto mene :ziveli:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Atonalna muzika

Post by kide » 07 Aug 2009, 01:00

sinisake wrote:vasko, sad si preterao...
siniša, zašto si napisao da je vasko preterao i zašto su se ostali nasmejali?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Atonalna muzika

Post by Bluesko » 07 Aug 2009, 16:39

:rlol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Atonalna muzika

Post by Reverse » 09 Aug 2009, 16:58

Ahahahaha :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Atonalna muzika

Post by Duane » 09 Aug 2009, 17:10

:mrgreen:

E P I K

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Atonalna muzika

Post by andrej] » 09 Aug 2009, 21:26

back to the subject.

potpuno atonalna muzika je vrlo ogranicena, jer se zasniva ugl na teoriji ili izdrkivanju i uglavnom nije nimalo interesantna. sama po sebi je brzo istrosena i neinteresantna meni (posto sam je dosta preslusao). svi su vec sve napravili.

potpuno harmonicna muzika je izandjala. uglavnom sve je potroseno, vec uradjeno, meni postalo jako dosadno. ja sam covek, potpuno sam iskren, ne zelim da se pravim tu neki intelektualac (to nisam, ogranicen sam samo na neka polja). na mene mediteranski i bliskoistocni melos ne uticu ni malo. mozda negativno. to se kod mene NIKAD nije slusalo u kuci. kao mali, bezao sam pod sto kad se pojavljivala zorica brunclik na tv-u. prva grupa koju sam slusao je bila the rolling stones (i azra). posto mi je slusanje muzike jos od osnovne glavna preokupacija u zivotu, cuo sam jako puno muzike. posle svega, standardne harmonije zapadne muzike su mi postale jako dosadne (volim pop, ali samo kad je potpomognut necim josh, kao npr. stavom ili bukom ili ritmom; stav je ono sto nam fali), kitnjaste su mi kich a neki jazz stilovi su mi razvodnjeni i nekoncentrisani. rani hip hop je osvezenje jer je resen melodijske linije. sve je na ritmu, a ritmovi su dobri. i to brzo postaje dosadno.

mislim da se ne moze napraviti nista dobro ako se ne kombinuje sve troje: harmonija, disonanca (cak i bez harmonijskog raspleta) i ritam. treba ganjati sto manje koriscene harmonije, sa ukusom birati disonance i staviti snazan ritam da to sve drzi na okupu. u suprotnom, sva tri elementa su dosadna sama po sebi. to je jedina buducnost muzike, sto se mene tice. ko je neupucen, nek cuje npr. bull in the heather od sonic youtha:
http://www.dailymotion.com/video/x2v47r ... ther_music


SAMA HARMONIJA JE PROPALA, COVECE! NIKO SE TU NE FOLIRA, ALI LJUDI KOJI IMALO OSECAJU UMETNOST NE MOGU CEO ZIVOT SLUSATI HARMONIJE, POSTAJE DOSADNO (i nije covek uvek u raspolozenju da cuje samo prijatne stvari, za ples ili opustanje; postoji sijaset slozenih duhovnih stanja i raspolozenja). MALO SMO PREVAZISLI ZIVOTINJE, BAREM NEKI OD NAS. ATONALNA MUZIKA JE SAMA PO SEBI SRANJE! JEDINA BUDUCNOST JE KOMBINOVANJE - A TO JE ONO STO NEKIMA SMETA. ZA RAZLIKU OD SVIRANJA NEKOG OD INSTRUMENATA, OVO NIJE NESTO STO SE LAKO NAUCI I MOZE DA NAVEZBA. ILI IMAS OSECAJ, ILI NE. POTREBAN JE UKUS!

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Atonalna muzika

Post by Bluesko » 09 Aug 2009, 22:13

:O.o:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Atonalna muzika

Post by Duane » 09 Aug 2009, 22:14

Bluesko wrote::O.o:
:1:

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: Atonalna muzika

Post by xho » 10 Oct 2009, 22:15

Sta je to atonalna muzika,jeli mozda kako mi kazemo falsiranje?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest