Da li idete na koncerte klasične muzike?

Moderators: Critical, Trooper

Marko85
Posts: 18
Joined: 11 Mar 2011, 15:41

Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Marko85 » 10 Oct 2011, 23:19

Ja volim da idem na koncerte klasične muzike. Idem skoro uvek kad me obaveste da fakultet umetnosi organizuje neki koncert (nekad to bude možda jednom u mesec dana, nekad bude jednom u nedelju dana, a nekad i češće) jer mnogo više volim da slušam klasičnu muziku uživo, nego preko kompa, a i mogu da čujem nešto što inače ne bi moglo da se nađe na internetu.

A vi? Da li idete na koncerte klasične muzike?

Ako idete, koliko često idete otprilike? Ako ne idete, zašto ne idete?

Ako u vašem gradu postoji akademija, da li idete na diplomske i ostale koncerte koje organizuju?

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Kristiko » 11 Oct 2011, 02:40

Ja idem s vremena na vreme, ne preterano često al' kad je neki koncert u skupštini ili na "Kolarcu", može i u galeriji SANU-a. Volim da idem na koncerte orguljaša u crkvi, bio sam na "Danima orgulja". Ima stalno nešto, čovek bi rekao da niko to ne sluša ali dosta je sve to posećeno, čak često i puno. Evo, baš sad dvadesetog moja profesorka klavira drži koncert u skupštini, krajem novembra hor FMU-a nastupa na "Kolarcu" i tako... :)

Marko85
Posts: 18
Joined: 11 Mar 2011, 15:41

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Marko85 » 11 Oct 2011, 12:31

Kristiko wrote: Ima stalno nešto, čovek bi rekao da niko to ne sluša ali dosta je sve to posećeno, čak često i puno.
Kod nas u Nišu često bude dosta praznih mesta na koncertima. Al' Beograd je ipak dosta veći, pa je normalno i da posećenost koncerata bude veća tamo.

Evo juče je nastupala jedna profesorka klavira iz Beograda i bilo je možda oko 20 ljudi u celoj sali (mada obično više ljudi dođe).

Znam da verovatno ima dosta ljudi koji vole klasičnu muziku, a ne znaju kad se neki koncert održava, ali ljudi sa fakulteta umetnosti obično obaveste ljude preko maila (na njihovim programima za koncerte piše kako neko može da se prijavi na mailing listu) i preko FB kad organizuju neki koncert.

Nisam za neko reklamiranje koncerata preko televizije jer se dešava da kad se neki koncert reklamira na TV, da dođe neko ko baš i nije neki ljubitelj klasike (možda iz nekakve znatiželje, da vidi kako izgleda koncert klasične muzike), pa priča s društvom za vreme koncerta dok ga neko ne opomene ili dok mu ne dosadi koncert, pa ode kući. Mada, bez obzira da li se nekom sviđa muzika koja se svira, trebalo bi da ima bar toliko vaspitanja da zna da nije u redu da za vreme koncerta priča toliko glasno da ti možeš da ga čuješ iako sediš nekih 10-15 metara od njega/nje.
Kristiko wrote:Volim da idem na koncerte orguljaša u crkvi, bio sam na "Danima orgulja".
Volim i ja da slušam orgulje, samo što se orguljaški koncerti kod nas retko održavaju. Neki ljudi se i iznenade kad čuju da u Nišu postoje prave orgulje. :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Duane » 11 Oct 2011, 21:37

a kako i gde mogu orgulje da se čuju?

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Kristiko » 11 Oct 2011, 23:26

Duane wrote:a kako i gde mogu orgulje da se čuju?
U crkvi Blažene Djevice Marije u Neimaru mogu da se posete neki od mnogih orguljaških koncerata i oni su vrlo posećeni. Mislim da bar još tri katoličke crkve u Beogradu takođe imaju orgulje i tamo se takođe održavaju koncerti. Čak ih ima i kod mene u Somboru ali se tamo slabo svira, koliko znam. :)

User avatar
TinTin5
Posts: 61
Joined: 08 Oct 2009, 14:58
Location: Београд

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by TinTin5 » 12 Oct 2011, 00:09

Ја радо слушам класику, али никако да одем на неки концерт, или не стигнем или не чујем за њега на време, па ми после буде жао што нисам отишао...јбг, мораћу боље да се информишем..

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by faks » 12 Oct 2011, 00:46

TinTin5 wrote:Ја радо слушам класику, али никако да одем на неки концерт, или не стигнем или не чујем за њега на време, па ми после буде жао што нисам отишао...јбг, мораћу боље да се информишем..
ista situacija

javite za te dogadjaje..
tenks in advens
:cao:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Kristiko » 20 Oct 2011, 23:35

Dakle, ko je zainteresovan - u petak, 21-og oktobra (odnosno, sutra) u 20h, u skupštini Beograda održava se solistički koncert moje prof. klavira Maje Mihić. Ulaz je slobodan. Na programu se izvode dela Mocarta, Ravela, Berga. Toplo preporučujem. :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Kristiko » 24 Feb 2012, 15:44

Večeras od 20h na "Kolarcu":



User avatar
Cakana
Posts: 104
Joined: 01 Aug 2011, 16:45

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by Cakana » 14 Sep 2012, 12:45

Uglavnom posećujem ovde kod nas.




User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li idete na koncerte klasične muzike?

Post by pipistrello » 27 Sep 2013, 09:05

Dok sam živela u Novom Sadu i dok sam bila srećni student sa stipendijom išla sam na koncerte skoro svaki dan. Otkako sam završila sa master studijama i preselila se u moj maleni grad ^^, ne idem nigde i uglavnom se podučavam o svim dešavanjima na netu. Čim dobijem prvu platu sigurno ću biti aktivnija. Eto žao mi je jer neću moći 3.oktobra da budem na Kolarcu, svira Evgenije Kisin, kojeg jako volim da slušam. :) Svima, koji vole romantizam, preporučujem ovaj koncert :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest