Muzicka kritika

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Muzicka kritika

Post by djomla » 24 Nov 2011, 15:26

16 - 61 wrote:Tu treba da dodje tzv ziri do izrazaja i da im kaze gde grese a ne da laprdaju bez veze.
Secam se one operacije trijumf, gde pobedi onaj bosanac ni kriv ni duzan. Kako su njih maltretirali, te neki profesori,
te Ajs Nigrutin i Vikler, te neki kuvari, aposebno mi je bio odvratan Doktor Feelgood (kako sam sebe naziva) koji im je
kao zamerao sto su jeli slatko i sto nisu pojeli brokoli :? I te ljude su tako mlatili sa svim i svacim a ponajmanje sa pevanjem i casovima istog.

P.S. Decko u prvom postu pitao za kritiku a mi odosmo uuuuuuuuuuuu :)

Pa eto dobio je materijala, a mi na pivo pa da hejtujemo do mile volje... :)

16 - 61
Posts: 73
Joined: 23 Nov 2011, 18:46

Re: Muzicka kritika

Post by 16 - 61 » 24 Nov 2011, 15:54

U to ime :ziveli:

opera_fan
Posts: 3
Joined: 23 Nov 2011, 23:35

Re: Muzicka kritika

Post by opera_fan » 24 Nov 2011, 21:03

Hvala na datim predlozima...uzecu sve u obzir i napisacu rad....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Muzicka kritika

Post by dejankuki » 25 Nov 2011, 00:35

P.S. Decko u prvom postu pitao za kritiku a mi odosmo uuuuuuuuuuuu :)
Pa bas to... mis'iiimmm.. ::ranting::




Elem, muzicka kritika i uopste kritika nekog umetnickog dela je licno (ne objektivno ili subjektivno) vec licno vidjenje stvari.. No medjutim... kriticar mora da se postavi pre svega autoritativno i sa svoj "stav" objasni "realnim" pogledom na delo...

Eto, uzev taj glas Srbije, (koji BTW ja ne gledam niti cu...) mora prvo da se zna da je to samo i jedino u sluzbi zamajavanja gledalastva i pravljenja puke razonode... plus tu niko nece postati zvezda, samim tim je i cela emisija sprdnja sa pevanjem i igranjem... i gledanje da, po uzoru na neke strane idole i pevacke emisije (koje su takodje za zabavu i zamajavanje po principu 'leba i igara) ne ispadnu mnoooogo smesni, jer su platili ili licencu ili fransizu... tako da...

A onda ide "kritika" koja ne mora da bude kritizerstvo (tipa sve negativno) vec bi trebalo da se sagleda i neki pozitivan segmenAt...

Pa bi po meni to islo nekako ovako..
Ja kriticar u pokusaju wrote: Emisija _________ je sama po sebi vec vidjeni koncept, koji je na ugasenom 3 kanalu imala svoje opravdanje, a koji je opet "preuzeo" takmicenje sa neke strane TV... najverovatnije. Danas, je to samo pokusaj da nekoj devojci ili decaku barem priblizi ostvarenje sna da bude na estradnom nebu. Mozda ce tek barem neko iz te plejade mladih pevaca shvatiti kako to ide i odluciti se za taj dalji put. Iako je "dupli dejavu" osecaj prisutan tokom svake numere koja se izvodi u emisiji ipak, gledaocu prija da eto i estradne "zvezde u pokusaju" imaju lepe glasove, iskazuju svoj stav pesmom ili pak vidno se muce da udju u samu srz pesme. Doduse, u takvim situacijama je uvek prisuan faktor treme, ma koliko da su ucesnici verzirani da rade sa ljudima u kaficima, dvoranama ili halama ili su njihove glasovne sposobnosti culi samo najblizi i to u trenucima neobaveznog opustajuceg slobodnog vremena...

Naravno, ne smemo zaboraviti ni same ljude pod eflektorima, pevace i pevacice koji se svojski trude da svoj izbor iznesu na najboji moguci nacin. Nekada je to stvarno uzivanje slusati i/ili gledati, a nekad je samog gledaoca stid. No obzirom da se pretplata za taj kanal ne placa, daljinski je uvek dostupan.

Sam ziri je sastavljen od umetnika sasvim razlicitih senzibiliteta i naravno ne moze se ocekivati da svi uvek isto misle, a poznato je da je misljenje sasvim individualna stvar i ne moze se ocekivati da favoriti uveki prodju, mozda ce im zafaliti glas clana zirija koji jednostavno mrzi pesmu ili originalnog izvodjaca, pa ce i jadni ucesnik realiti show-a izvisiti, no ako je za utehu, njegova verna publika ce mu reci da je on moralni pobednik. Ionako se na estradu ne dolazi misljenjem tri clana zirija vec se angazuje ceo tim... koji radi na osmisljavanju svega vezanog za buducu zvezdu... a samo misljenje troclane komisije... pa svako ima misljenje... kao i tur.

Jos jedna stvar, posto je ovo emisija na kanalu _____ mora se uzeti u obzir i sta su producenti hteli ovom emisijom. Da stvarno nadju prvi glas nase zemlje ili da podignu rejting televizije na kojoj s prikazuje ovaj show... doduse, treba se zapitati i gde su pravila i gde je u svemu tome stvarna i prava vrednost pevaca odnosno pevacica i koji je nivo ispod koga nesme da se ide dole.

Kada se sve uzme u obzir, ako se emisija gleda kao zabava za pucanstvo - uspeli su u tome, a ukoliko se trazi neki nivo i istinsko trazenje "prvog glasa" opste misljenje je da se ovako ne traze buduci nosioci estrade (mada ako je suditi po fleka TV... moguce je iz satorske odmah doci na grand scenu..), a to ce vam reci 70% ljudi koji su danas na, u ili oko estrade....


naravno.. ovo je moje vidjenje "kritike" i kao sto pomenuh u "tekstu" svako ima dupe... odnosno misljenje ... tako da jedino je vazno koliko ima autoritet i koliko ljudi koji citaju kritiku "veruju" kriticaru...i kako "manipulise" recima/masom/srdzbom ili humorom....


opet moje vidjenje kritike...


P.S. obratite paznju na > pod navodnicima < reci da se ne bihsmo objasnjavali


:ziveli:

Vex
Posts: 4
Joined: 06 Dec 2011, 00:06

Re: Muzicka kritika

Post by Vex » 11 Dec 2011, 02:30

Možeš i da dodaš da Prvi Glas Srbije koristi autotune. Bar mislim da je tako. Falševi bi se manje primećivali bez autotune-a jer ovako se čuje onaj elektronski zvuk. Bar je to neko moje iskustvo. Uostalom i X faktor koristi autotune. A evo i video klip gde se zapaža: http://www.youtube.com/watch?v=qGnxDYYn2yA

Na 1:43 čuje se obrada tona i na početku prvog refrena oko 0:50. Previše je providno... Toliko o prvom glasu Srbije. :ma bravo:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest