Da li ste za operu?

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Da li ste za operu?

Post by musiclover » 01 Aug 2008, 14:37

Ovako... Slusam i obozavam operu i "klasicnu" tj. umetnicku muziku, ali vidim kao i svugde da sam i na ovom forumu u manjini... Da bih malo pokrenula temu volela bih od vas da cujem (ako ima zainteresovanih) koji su vam omiljeni operski pevaci, kompozitori ili arije...

Moja omiljena pevacica je italijanski mezzosopran Cecilia Bartoli. Najbolje arije (a i najteze) su Mozartove, po mom misljenju. Mnogo volim muziku italijanskih starih maistora (A. Scarlatti, B. Marcello, Caccini, itd.)

Volela bih da neko od vas odgovori, da se ne bih vise osecala usamljeno... :)

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Da li ste za operu?

Post by buki85 » 04 Aug 2008, 13:54

Ja operu ni malo ne volim,razume ja da je to kvalitetna muzika i da ni malo nije lako pevati operu ali generalno je ne volim.ALi volim da cujem Nessun Dorma-Pavaroti kad iznese omaj nenormalni kraj kad se sav zacrvenni,to mi je super!

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Da li ste za operu?

Post by musiclover » 05 Aug 2008, 10:32

http://www.youtube.com/watch?v=VATmgtmR5o4

Evo Pavaroti. Preporucujem ti i da pogledas:

http://www.youtube.com/watch?v=DYRZOEzoOgQ

http://www.youtube.com/watch?v=_ufeyarJxNQ

Ovu drugu sam jako tesko nasla, jer pevacice uglavnom vriste i misle da to tako treba da zvuci.

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Da li ste za operu?

Post by buki85 » 10 Aug 2008, 03:14

O tome pricam,bas taj kraj je super,nenormalno dobro.A ovim ostalim na zalost nisi uspela da mi promenis misljenje o operi :) Kad devojka koja studira solo pevanje nije uspela da me kultivise da slusam operu ne verujem da ces i ti :D -

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Da li ste za operu?

Post by musiclover » 10 Aug 2008, 15:29

Pa... i ja sam solo pevacica. :D Vredi pokusati... :)

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Da li ste za operu?

Post by buki85 » 11 Aug 2008, 01:33

Pokusaj,ali ne garantujem ti uspeh :D

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 12 Aug 2008, 23:26

Hmmm........ :? veruj mi sto se tice Bukija,tesko da ces promeniti njemu misljenje.Pa ja to pokusavam da uradim vise od dve godine i dzabe,mnogo je tvrdoglav :) Nego da odgovorim na pitanje.Obozavam operu,a omiljena pevacica mi je Ana Netrebko.Ona po meni ima sve sto jedna solo pevacica treba da ima:kao prvo sluh,fenomenalan glas,stas,odlicna glumica i sto je takodje bitno-ume da zavede publiku.Dakle,svi njeni nastupi su tako originalni,kada peva arije njoj prosto nije potrebna scena,ona svojom glumom i sjajnim glasom uspeva da pupliku uvede u pricu i to mi se jako svidja kod nje.Njeni nastupi su dosta upecatljivi i posebni.

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Da li ste za operu?

Post by musiclover » 13 Aug 2008, 11:53

Ma dobro, nema veze. Pokušavam ja sve redom da preobratim u ljubitelje opere, čak sam i uspela neke prijatelje, zaklete narodnjake, da odvedem na par koncerata, a sad mi dosadjuju kad će biti ponovo... :lol: U pravu si za Anu, ne znam kako mi nije pala na pamet ranije. Devojka je neverovatno energična, sjajno peva, dobra glumica, a uz sve to i dobro izgleda... Ko kaže da dobre operske pevačice moraju da budu ružne i debele? :) Evo i dokaza:

http://www.youtube.com/watch?v=p_kaOYC_Fww

i još...

http://www.youtube.com/watch?v=uZzC6e6olCY

Buki nadam se da počinjem da te preobraćam... :D

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Da li ste za operu?

Post by buki85 » 13 Aug 2008, 13:13

Hm.....Znas kako,dobra je ova riba :D Verovatno cu da poginem zbog ovog ali sta cu morao sam reci! :D

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 13 Aug 2008, 22:40

Buki,o tvojoj pogibiji cemo kad dodjem kod tebe... 8) A sto se tice Ane,ona je stvarno po meni najbolja :wink:

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by La Divina » 09 Sep 2008, 10:28

I ja sam solo pevachica! :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Da li ste za operu?

Post by Cortex » 09 Sep 2008, 16:55

Generalizovati je u startu greshka, ali ja sam bio 2 godine u vezi sa solo pevachicom i sujetnijih, ambicioznijih i nabedjenijih osoba nema(pri chemu ne mislim da je ona bash u potpunosti takva, ali nije daleko). U njenom drushtvu sam se naslushao i nagledao takvih licemernosti i intriga da mi se stomak prevrtao. Prosto ne mogu da verujem kakvi su odnosi na akademiji i uopshte medju profesionalnim shkolovanim muzicharima. Neljudskost vlada tim svetom. Zhelim vam puno srece u ostajanju normalnim.

Dakle sa muzicharkom u vezi...vishe nikad.

Nemojte sad da se mnogo smorite oko ovoga i kao fazon...aaaaaaaa Cortex sad cemo mi tebi da pokazhemo, idiJote jedan :D, opushteno, znam ja da ste vas 3(?) sjaaaaaaaaajne osobe i da niiiiiiiiiiiiste kao ostali. :)

Pozdrav svim solo pevachicama!

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by La Divina » 09 Sep 2008, 19:44

Istina je da su muzichari uopshte jako uobrazeni... ALI JA NISAM!!! :):):)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Da li ste za operu?

Post by Duane » 09 Sep 2008, 19:48

wtF? odkud sad to za mujzichare...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by dejankuki » 09 Sep 2008, 20:01

Pre ce biti sujetni, nego uobrazeni.. ali ajde. Svako se razlicito unese i ponese.. to stoji...!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest