Da li ste za operu?

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 23 Sep 2008, 19:23

Moram da priznam da nisam ... i zao mi je sto nisam.Jel'istina da su druga dva dela cak bolja od prvog :?: ...jednom sam pricala o tome sa jednom nastavnicom,i rekla mi je da ih obavezno preslusam jer se njoj muzicki vise svidjaju...aj ako ih imas narezi mi i to...obecavam donecu ti brdo cd-ova kad te vidim na akademiji :)

User avatar
Antilopa
Posts: 33
Joined: 12 Oct 2008, 13:48
Location: nbg

Re: Da li ste za operu?

Post by Antilopa » 16 Oct 2008, 16:05

volim opere bez njenih pevaca :roll: doduse to zavisi od pevaca, zar ne ... i malo opera ovako mogu da slusam ...
generalno ne mogu da odlusam celu operu, i kad se latim da slusam, slusam je po nedelju-dve ... ariju po ariju ...
vise volim balet ...

User avatar
ITNOG
Posts: 8
Joined: 06 Jun 2008, 13:18

Re: Da li ste za operu?

Post by ITNOG » 02 Nov 2008, 14:11

La Divina wrote:
Ylvaon wrote:Solo pevaci su najgori muzicari od svih, i to je prosta cinjenica. Gotovo svi pevaci jedino znaju da pevaju, pri tom misleci na to da nemaju cak ni najelementarnije znanje solfedja, teorije muzike, dok je njihov odnos prema harmoniji i kontrapunktu ekvivalentan odnosu fizickog radnika i najnovije verzije teorije struna. Oni su sigurni da su centar sveta, da je opera jedina vredna stvar na svetu, ne slusaju nijednu drugu muziku, do vokalnu, i to iskljucivo za svoj glas, i to iskljucivo arije koje najvise rabe ambitus pevaca.
Hvala na komplimentima, narochito na prvoj rechenici! :cry: :cry: :cry:
Ma ko je tebi sta rekao i sta se ti pronalazis tu?Sta se trpas tamo gde ti nije mesto i ti se nesto zahvaljujes.Iskreno iako sam ti dechko,sa likom se slazem,ne bas u potpunosti ali u nekih 80% se slazem.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Da li ste za operu?

Post by Cortex » 02 Nov 2008, 19:15

:lol: Shpanska serija. Priceless.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Da li ste za operu?

Post by vasko » 02 Nov 2008, 22:44

uvenuce narcis beli sto sam tebi hteo dati xD

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 16 Nov 2008, 20:08

musiclover wrote:Ovako... Slusam i obozavam operu i "klasicnu" tj. umetnicku muziku, ali vidim kao i svugde da sam i na ovom forumu u manjini... Da bih malo pokrenula temu volela bih od vas da cujem (ako ima zainteresovanih) koji su vam omiljeni operski pevaci, kompozitori ili arije...

Moja omiljena pevacica je italijanski mezzosopran Cecilia Bartoli. Najbolje arije (a i najteze) su Mozartove, po mom misljenju. Mnogo volim muziku italijanskih starih maistora (A. Scarlatti, B. Marcello, Caccini, itd.)

Volela bih da neko od vas odgovori, da se ne bih vise osecala usamljeno... :)
Ниси сама. Била би у мањини на сваком нашем форуму, али је питање колико то том форуму служи на част.

- Stuart Burrows (тенор са, по мени, најплеменитијим гласом), Nicolai Gedda, Fritz Wunderlich, Roberto Alagna, Luigi Alva, Thomas Allen, Leo Nucci, Peter Schreier, Hermann Prey,
- Rugiero Raimondi, Dieter Fischer Diеskau, Robert Lloyd, Kurt Moll, Nicolai Ghiaurov,

- Lucia Popp, Teresa Berganza, Maria Calas (три убедљиво најбоље певачице), Pilar Lorengar, Edda Moser, Kiri Te Kanawa, (и ове три су веома моћне), Erika Koth, Eli Ameling, Elizabeth Schwarzkopf, Ann Murray, Christina Deutekom, Felicity Palmer, Edita Gruberova, Barbara Hendricks, Victoria de los Angeles, Frederica von Stade, Mariana Nicolesco,



Композитори:
1. Моцарт, 2. Хендл, 3. Пучини, 4. Верди, 5. Белини, 6. Росини, 7. Доницети
(Вагнера сврставам у концептуализам, то није права опера).

Опере:
1. Дон Жуан, 2. Чаробна фрула, 3. Фигарова женидба, 4. Јулије Цезар, 5. Тоска, 6. Севиљски берберин, 7. Риголето, 8. Тако чине све, 9. Норма, 10. Служавка господарица, 11. Каирска гуска
Last edited by dejankuki on 16 Nov 2008, 20:49, edited 1 time in total.
Reason: zabranjeno je praviti duple postove...

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 17 Nov 2008, 09:14

Заборавио сам Jose Carreras-a.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Da li ste za operu?

Post by Kole man » 26 Nov 2008, 19:27

znaci procitao sam sve ovo :rlol: ne mogu da verujem

tenorbg
Posts: 3
Joined: 16 Oct 2008, 13:50

Re: Da li ste za operu?

Post by tenorbg » 02 Dec 2008, 17:48

jeste culi ovo... www.youtube.com/watch?v=lBesj41wUi4
Interesantan mix ... dobri glasovi...

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by Ylvaon » 22 Dec 2008, 00:13

Wagnerove opere nisu prave opere? Zanimljivo...

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Da li ste za operu?

Post by Dete epruvete » 22 Dec 2008, 13:18

moram da priznam da je moje znanje o operi samo povrsno i da uopste ne slusam opersku muziku, a kamoli da posecujem neke koncerte.
jezik je taj koji me odbija, jer ne vidim poentu da odem tamo i kao nesto uzivam, a u stvari blage veze nemam o cemu pevaju.

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by Ylvaon » 23 Dec 2008, 10:40

Mozes da prosto da slusas glasove, ili muziku, ili muziku i glasove, da gledas scenografiju, itd... Prenesi se u XIX vek, vreme bez filmova, pa sagledaj operu sa te tacke.

Uragan Katrina
Posts: 42
Joined: 21 Dec 2008, 22:07
Location: Zrenjanin

Re: Da li ste za operu?

Post by Uragan Katrina » 26 Dec 2008, 23:24

Kole man wrote:znaci procitao sam sve ovo :rlol: ne mogu da verujem
I ja sam pročitala sve ovo i mogu ti reći da ni ja ne verujem.Pipistrello,ako čitaš ovo,a trebala bi,pošto je ovo tvoj fah,samo da ti kažem da očigledno ima ljudi koji više od mene vole da se prepucavaju.Ja zaista volim da javno kažem svoje mišljenje,ali ne volim da vređam druge osobe i profesije.Iskreno,uopšte ne volim solo pevanje,delom zbog toga što mi ne ide... :lol: a delom zbog toga što mi se takva muzika ne sviđa,ali zaista cenim solo pevače,nije istina da oni znaju samo da pevaju,lično sam se uverila da nije tako.Pozdrav svima!

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by La Divina » 27 Dec 2008, 18:15

Preporuchujem svim solo pevachima da prochitaju knjigu Brune Shpiler "Umjetnost solo pjevanja", fenomenalna je! :mrgreen:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Da li ste za operu?

Post by Kole man » 09 Jan 2009, 22:20

Uragan Katrina wrote:
Kole man wrote:znaci procitao sam sve ovo :rlol: ne mogu da verujem
I ja sam pročitala sve ovo i mogu ti reći da ni ja ne verujem.Pipistrello,ako čitaš ovo,a trebala bi,pošto je ovo tvoj fah,samo da ti kažem da očigledno ima ljudi koji više od mene vole da se prepucavaju.Ja zaista volim da javno kažem svoje mišljenje,ali ne volim da vređam druge osobe i profesije.Iskreno,uopšte ne volim solo pevanje,delom zbog toga što mi ne ide... :lol: a delom zbog toga što mi se takva muzika ne sviđa,ali zaista cenim solo pevače,nije istina da oni znaju samo da pevaju,lično sam se uverila da nije tako.Pozdrav svima!
Ne kapiras,ja ne mogu da verujem da me nije mrzelo da citam 2 i po strane o operi i pevanju :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest