Da li ste za operu?

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 26 Jan 2009, 14:38

pipistrello wrote:ma koliko god neko tvrdio da ona lose peva meni se Bartoli i dalje svidja...ma skroz je loooda na sceni
http://www.youtube.com/watch?v=1p8LMTjrPvk
Шта да кажем, када јој иде, иде јој. Изгледа да јој Вивалди веома лежи...

Ја не инсистирам толико на томе да је лоша, више на томе да прилично заостаје за старијом гардом.
А симпатична јесте, и има очаравајући, "луд" наступ.

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by oziman » 26 Jan 2009, 14:46

pipistrello wrote:Soooooooo GAY!!!!
UFFFF! Mislio sam da ce ti se dopasti arija i izvodjenje, a ovde ispadose GAY i tenor Zachary Stains i svi oko njega i ja zajedno sa njima ! Priznajem BLAM! :(

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 26 Jan 2009, 14:54

draganmi wrote:
pipistrello wrote:ma koliko god neko tvrdio da ona lose peva meni se Bartoli i dalje svidja...ma skroz je loooda na sceni
http://www.youtube.com/watch?v=1p8LMTjrPvk
Шта да кажем, када јој иде, иде јој. Изгледа да јој Вивалди веома лежи...

Ја не инсистирам толико на томе да је лоша, више на томе да прилично заостаје за старијом гардом.
А симпатична јесте, и има очаравајући, "луд" наступ.
hehe...pa zaostaje,ali je jako zanimljiva

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 26 Jan 2009, 14:57

oziman wrote:
pipistrello wrote:Soooooooo GAY!!!!
UFFFF! Mislio sam da ce ti se dopasti arija i izvodjenje, a ovde ispadose GAY i tenor Zachary Stains i svi oko njega i ja zajedno sa njima ! Priznajem BLAM! :(

ma joooj...
to je bio moj prvi komentar...mada mogu da kazem da je i drugi slican-dobro izvodjenje,ali...gayyyyy :lol:
i nisam rekla tebi da si gay :) vec mi je opera suvise otvorenog karaktera :)

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by oziman » 26 Jan 2009, 15:03

to je bio moj prvi komentar...mada mogu da kazem da je i drugi slican-dobro izvodjenje,ali...gayyyyy :lol:
Razumem te! Mada prilikom gledanja opere mozes imati na umu da Cezar jeste bio zena svih muskaraca Rima, ali i muz svih zena ! :)

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 26 Jan 2009, 15:22

oziman wrote:
Cezar jeste bio zena svih muskaraca Rima :)
:rlol: izvini...ali ne mogu da se ne smejem

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 27 Jan 2009, 20:34

pipistrello wrote: [hehe...pa zaostaje,ali je jako zanimljiva

"Злосрећни бродић". Ухватила се теме бродолома, нашла се у томе и добро јој иде... Њени клипови полако постају омиљени део моје видео колекције.
Црвена хаљина јој стоји боље од плаве. Видећемо како стоји ствар са зеленом..

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 27 Jan 2009, 22:29

evo je i u crnom izdanju :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=jujGSXoa2QQ
ali ovo mi se stvarno ne sviđa

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 28 Jan 2009, 09:07

pipistrello wrote:evo je i u crnom izdanju :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=jujGSXoa2QQ
ali ovo mi se stvarno ne sviđa
Уф, ово је заиста страшно. Мени је чак мучно.
Једва се чује поред партнера, прозукла је, фалшира, глумата.
Наступ јој личи на испад пијане рашчерупане вештице која покушава да буде духовита, инфантилна и добро расположена...
Као што рекох, она није ни за какав озбиљан репертоар, а посебно Моцарта мора да заобилази у широком луку.

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 28 Jan 2009, 09:10

И као што сам обећао, ево је и у зеленој хаљини. Стоји јој још горе него плава.

http://www.youtube.com/watch?v=YruVzW6zjdk

И опет пева скроз јадно. Моцарт у њеној интерпретацији ми личи на песму неког оматорелог, мутираног славуја који пева кроз нос док се вози на ролшуама.
Није у стању да се одрекне неприличних гримаса и бечења чак и док пева "алелуја". Фацијално је потпуно неконтролисана, изгледа да су то тикови. Уз то се и клати и страсно удише као да се налази у облаку марихуане.
А телесни став јој је као да се управо спрема да скочи у даљ.
На крају се кези као да је опевала неку урнебесну арију из неке Росинијеве опере. Нисам потпуно сигуран у њено душевно здравље...

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Da li ste za operu?

Post by oziman » 28 Jan 2009, 10:19

Уф, ово је заиста страшно. Мени је чак мучно.
Једва се чује поред партнера, прозукла је, фалшира, глумата.
Наступ јој личи на испад пијане рашчерупане вештице која покушава да буде духовита, инфантилна и добро расположена...
Као што рекох, она није ни за какав озбиљан репертоар, а посебно Моцарта мора да заобилази у широком луку.
Cemu toliko blacenje Bartoli. Ono je bio zabavan sou. Voditelj nije operski pevac a izveo je papageno numeru zajedno sa Bartoli. Ono je vrsta skeca i to uspelog. Bartoli ne bi bila to sto jeste da je takva kakvom je opisujes.
"Једва се чује поред партнера, прозукла је, фалшира, глумата.." Da je ona zapevala kako ume, njen "partner" tv voditelj ne bi se ni cuo.

I ovo "пијанa рашчерупанa вештицa, прозукла је, фалшира, глумата" ovo je prosto neprijatno citati
to nije kritika vec praznjenje necije negativne energije (najblaze receno)

Ovde ima i postovaoca njene licnosti i dela a ova tvoja nazovi "kritika" je ..... tri tacke.

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 28 Jan 2009, 10:38

Јеси ли ти икад чуо да човек има право на свој став?
Што се мене тиче, можеш и да се заљубиш у њу, или да је слушаш до бесвести.

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Da li ste za operu?

Post by pipistrello » 28 Jan 2009, 13:29

neee oziman je u pravu...ne bi trebao na taj nacin da blatis nekoga...okej je reci da je ona losa u izvodjenju mocartovih opera...ali reci da je vestica i sta ti ja znam...to je vec nepristojno...ona svakako nije zasluzila takvo blacenje...jer ipak priznaj da ono sto ona peva od baroka niko ne peva tako dobro

draganmi
Posts: 40
Joined: 16 Nov 2008, 10:06
Location: Врачар

Re: Da li ste za operu?

Post by draganmi » 28 Jan 2009, 15:42

pipistrello wrote:neee oziman je u pravu...ne bi trebao na taj nacin da blatis nekoga...okej je reci da je ona losa u izvodjenju mocartovih opera...ali reci da je vestica i sta ti ja znam...to je vec nepristojno...ona svakako nije zasluzila takvo blacenje...jer ipak priznaj da ono sto ona peva od baroka niko ne peva tako dobro
Мој опис одговара мом виђењу.
Ја рекох само "Наступ јој личи на..." Дакле, говорио сам само о њеном конкретном наступу. И рекао сам да "личи", односно да ме подсећа на вештицу (својим сценским наступом).

"Озиман" по свом већ од раније уоченом обичају апсолутизује туђе релативне ставове и вади их из контекста, али то нисам очекивао од тебе.

Не знам да ли постоји и једна од ствари које сам рекао, а да за то не постоји поткрепа у њеном наступу? Ако мислиш да нешто од тога не стоји, реци шта?

OljaSing
Posts: 4
Joined: 07 Jan 2010, 20:50

Re: Da li ste za operu?

Post by OljaSing » 07 Jan 2010, 21:13

Ok,vratimo se na temu!!! xD
Dakle od domaćih - Danijela Jovanović,a ostalo... Hm,Netrebko je stvarno fascinantna pojava ali po meni ima malo grub glas te se ipak opredeljujem za Anu Mofo (Anna Moffo). Poslušajte njenu Đildu... Božanstveno..
Pozdrav od JOŠ JEDNE solo pevačice :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest