Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by oziman » 23 Jan 2009, 10:11

Pre dve godine svemirska letelica „Vojadžer“ napustila je solarni sistem i nalazi se 14 milijardi kilometara od sunca.
„Vojadžer 1“ sa sobom nosi vremensku kapsulu u formi zlatne gramofonske ploče, na kojoj se nalaze snimljeni pozdravi sa Zemlje na različitim jezicima, kao i različiti muzički zapisi među kojima su i dela Mocarta, u slučaju da letelica naiđe na vanzemaljski oblik života.
Na zlatnoj Voadzerovoj ploci kao predstavnik opere zapisan je snimak Mocartove Kraljice noci u izvodjenju Edde Moser i to ovaj:


http://www.youtube.com/watch?v=ZNEOl4bcfkc

Da li se slazete sa izborom operske arije koja treba da predstavlja poruku vanzemaljcima ili mislite da je trebalo staviti nesto drugo?
I sta mislite, kako bi neki izvanplanetarni oblik zivota uopste reagovao na nasu muziku.?

Moje je misljenje da je muzika univerzalni jezik koji ne poznaje granice, pa cak ni granice izmedju izvanplanetarnih vrsta, a da je izbor bar sto se tice opere, sasvim ispravan, jer je Mocartova Kraljica noci vrh vrhova, pogotovu u izvodjenju Ede Mozer..

Uragan Katrina
Posts: 42
Joined: 21 Dec 2008, 22:07
Location: Zrenjanin

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by Uragan Katrina » 04 Feb 2009, 21:00

Svakako da je Kraljica noci vrh, ali mislim da bi vanzemaljci lakse razumeli cisto instrumentalnu muziku. Da li si cuo da je Zan Misel Zar 1987.godine napravio veliki koncert u Hjustonu, na kom je svojom muzikom dozivao vanzemaljce. Nije uspeo, ali mislim da bi njegova muzika mogla lakse da ''komunicira'' sa malim zelenim, ljubicastim, ili vec kakvim bicima. Poslusaj par kompozicija sa tog koncerta, pa mi napisi svoje misljenje. Inace, na tom komcertu su bili prisutni i Becki decaci...Pevali su kao andjeli.

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by oziman » 04 Feb 2009, 21:48

Uragan Katrina wrote:Svakako da je Kraljica noci vrh, ali mislim da bi vanzemaljci lakse razumeli cisto instrumentalnu muziku. Da li si cuo da je Zan Misel Zar 1987.godine napravio veliki koncert u Hjustonu, na kom je svojom muzikom dozivao vanzemaljce. Nije uspeo, ali mislim da bi njegova muzika mogla lakse da ''komunicira'' sa malim zelenim, ljubicastim, ili vec kakvim bicima. Poslusaj par kompozicija sa tog koncerta, pa mi napisi svoje misljenje. Inace, na tom komcertu su bili prisutni i Becki decaci...Pevali su kao andjeli.
Koliko sam shvatio on se bavi tehno muzikom. Kada sam na ovom forumu izneo svoje misljenje o atonalnoj muzici nastao je haos na toj temi, tako da se suzdrzavam da se izjasnim o tehno muzici.
Reci cu onda ovako. Postujem sve muzicke pravce i ljude koji ih slusaju, pogotovu kada to cine osobe sa muzickim obrazovanjem, poput tebe, ali meni ta tehno muzika lici na povratak u kameno doba i na udaranje bubnjeva i igranje oko logorske vatre. Sumnjam da bi tako nesto zainteresovalo inteligentna bica u svemiru.

Gde je nestala harmonija ????

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by DrGreenthumb » 04 Feb 2009, 22:04

Jean Michel Jarre se bavi tehno muzikom? Jedan od najkreativnijih i najcenjenijih kompozitora elektronske instrumentalne muzike ti lici na udaranje bubnjeva i igranje oko vatre? Nema harmonije? Dear bejesus! Pretpostavljam da je 3.5 miliona ljudi (da, da 3500000) na koncertu Moskvi oligofreno?
Dragi decace, "ko nema u vuglu ima u google-u", pa pre nego sto nesto tako lepo odvalis ti lepo klik pa na YT da vidis/cujes o cemu se zapravo radi...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by sinisake » 04 Feb 2009, 23:12

Da li se slazete sa izborom operske arije koja treba da predstavlja poruku vanzemaljcima ili mislite da je trebalo staviti nesto drugo?
Slazem se, ako nam je cilj da nikad ne stupimo u kontakt sa predstavnicima inteligentnog zivota izvan planete.
Doduse, kad bi culi operska izdrndavanja, verovatno bi i planovi o eventualnoj invaziji pali u vodu, yerbo bi vanzemaljci shvatili da smo opaki i da je bolje ne kaciti se sa ludim Zemljanima... :D
Da li si cuo da je Zan Misel Zar 1987.godine napravio veliki koncert u Hjustonu, na kom je svojom muzikom dozivao vanzemaljce. Nije uspeo,...
E, jbg... :(

Da se ja pitam, ja bi na te kazete u svemirskim brodovima nasnimio ovakvih stvari:

User avatar
dule
Posts: 43
Joined: 09 Sep 2007, 09:12

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by dule » 04 Feb 2009, 23:17

oziman wrote: Mocartova Kraljica noci vrh vrhova, pogotovu u izvodjenju Ede Mozer..
jest vrh vrhova,
s tim što je meni izvođenje Ede Mozer u najmanju ruku katastrofa,

dok mi je Serra neprevaziđena: http://www.youtube.com/watch?v=CqBW_9OjhlA

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by oziman » 04 Feb 2009, 23:27

dule wrote:
oziman wrote: Mocartova Kraljica noci vrh vrhova, pogotovu u izvodjenju Ede Mozer..
jest vrh vrhova,
s tim što je meni izvođenje Ede Mozer u najmanju ruku katastrofa,

dok mi je Serra neprevaziđena: http://www.youtube.com/watch?v=CqBW_9OjhlA
Eda Mozer ostaje kraljica noci. Luciana Serra nema tu snagu i agresivnost. Ona peva ariju skoro nasmejana umesto da izrazi sintezu ljutnje i agresije stopljenih zajedno sa uzvisenoscu melodije.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by Cortex » 04 Feb 2009, 23:37

Jbt kad sam prochitao za JMJ-a i techno samo shto se nisam onesvestio...Ja razumem da neko zna neshto o klasichnoj muzici, tj. ozbiljnoj, tj. umetnichkoj muzici, ali ne sme da ne zna o drugim vrstama muzike. Ne sme. JMJ - jedan od najvecih umetnika 20-og veka, heeeeeej, nisu to samo chike koje su komponovale za orkestarske ushtogljene chilce u trikoima :lol:

Imao priliku da zagrlim choveka, a njegov autogram krasi poslednje dve strane moje lichne karte! Ne zezam se, a koncert u Areni je bio nadrealno dobar! :)

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by oziman » 04 Feb 2009, 23:40

Za vas rokere ,koji ocigledno ne volite operu, bice interesantno znati da je na toj zlatnoj Vojagerovog ploci, kao rock kompozicija, snimljeno ovo:

"Johnny B. Goode" Chuck Berry

http://www.youtube.com/watch?v=AEq62iQo0eU

Ovo jeste zabavno, ali Eda Mozer je Eda Mozer !

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by ac10 » 04 Feb 2009, 23:53

ljudi stvarno neznaju sta ce vise pa salju muziku u svemir,iako radio talasi sa raznim porukama putuju svuda jos od prvog "namernog" radio signala.koliko daleko je pitanje al putuju daleko :lol:
e i ja sam bio na koncertu u areni a autogram krasi plocu kupljenu u italiji koju je on potpisao,za to je odgovorna moja keva :lol:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by Cortex » 05 Feb 2009, 00:28

Niti sam rocker, niti omalovazhavam operu, shtavishe, znam dosta o njoj, mada vishe silom prilika, long-term (ex)djevojka mi je bila(tj. ona to josh uvek jeste) operska pevachica. Ali stoji da mi je opere preko ku... :D

Fin izbor, Johhny Be Good, shto da ne. Mada su mogli i G'N'R - You Could Be Mine, da ih malo provociramo :lol:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by cccira » 05 Feb 2009, 00:31

Ma ja bi stavio neki mjetal pa da im ne padne na pamet da dodju ovde :mrgreen:

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by oziman » 05 Feb 2009, 00:33

Cortex wrote:Niti sam rocker, niti omalovazhavam operu, shtavishe, znam dosta o njoj, mada vishe silom prilika, long-term (ex)djevojka mi je bila(tj. ona to josh uvek jeste) operska pevachica.
E... na ovome mogu samo da ti zavidim. Bravo !

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by sinisake » 05 Feb 2009, 00:38

Jao... A to te pali, Terminatoru? :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mocart - Kraljica noci i vanzemaljci

Post by Cortex » 05 Feb 2009, 00:52

oziman wrote:
Cortex wrote:Niti sam rocker, niti omalovazhavam operu, shtavishe, znam dosta o njoj, mada vishe silom prilika, long-term (ex)djevojka mi je bila(tj. ona to josh uvek jeste) operska pevachica.
E... na ovome mogu samo da ti zavidim. Bravo !
Nemash na chenu da mi zavidish, upoznao sam mnogo njenih drugarica i sve do jedne su bile pune sebe do nepodnoshljivosti, sve se druzhe iz interesa, zajedno vode abrove u vezi svojih kolega zajedno plachu zbog istih profesora nakon svakog chasa i potom jedna drugoj vade ochi sledece nedelje...svet akademskih muzichara je jedan od najjadnijih i najperfidnijih na chijoj sam margini imao prilike da postojim imajuci uvid u sve perverzne detalje istog. Tolika ambicija, tolika frustracija, tolike suze i proklinjanje a opet prislina kurtoazija, licemerstvo, jedva ali jedva sam podnosio to iako direktno nije imalo veze samnom, ali indirektno, raskinuli smo jer je ona bila OPERSKA PEVACHICA, wooooow, razumesh??? Nisam mogao to vishe da trpim. Veruj mi druzhe, nema te operske pevachice koja je imala lak put i ostala normalna, nema. Sve su one iskomplexirane do maximuma, dok se probiju kandzhama i intrigama do "primadone" nekakve tamo opere, u njihovoj dushi nije ostala ni trunka ljudskosti kojom one trebaju meni da docharaju to umetnichko delo koje na sceni pokushavaju. Bitno je da se njihov glas chuje, bitno je da je scena shto pompeznija, bitno je da...ma zaboravi. Bio sam u samom sredishtu, jezgru tog sveta oko dve godine i smuchio mi se do granica koje niko ne mozhe da zamisli i nema vracanja vishe. Hiljadu puta cu pre da slusham nekog crnca koji svira saxofon u zadimljenom baru i sam ga je nauchio i svira iz srca i iz svoje tuge i zhivotnog iskustva nego neku iskomplexiranu osobu, ma koji instrument da svira a zavrshio je visoke shkole za to...sve ovo iznad vazhi ne samo za pevachice vec i za sve ostale, instrumentaliste.

Josh je moja devojka bila najbolja u klasi, shta bi bilo, kolika bi bila njena frustracija da nije??!?!?!

Rekao sam...nikada vishe sa profi muzicharkom.

Sem ako ne svira jazz na ulici :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest