Vitas

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Vitas

Post by Ylvaon » 23 May 2009, 16:13

Hmm, hor... Ne znam, to je razbacivanje resursa. BILO bi preterano, ali mislim, daj... :) Kada bi ih sve na svetu pokupila opet ne znam da li bi bilo dosta za hor. Ali kamerni ansambl, to je vec pametnije... :)

Pa, okrenut je novcima. Zasto da peva umetnicku muziku, koja inace i ne koristi njegov glas, kada moze ovo, i jos da mlati pare... JA bih isto to uradio :)

Evo nesto slicno, samo zhenka: http://www.myspace.com/georgiabrownsinger

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 23 May 2009, 23:31

hihi...razbacivanje resursa :XD:
ko zna mozda jednog dana budemo u mogucnosti da genetski modifikujemo decu da mogu tako da pevaju :P i postanemo "divni novi svet" sa puno takvih horova :lol:

...pa u pravu si za Vitasa...ali opet steta :(

Georgia Brown...hmm...zanimljivo :bravo: moram da priznam da sam tek sad cula za nju :hide: sad moram i zbog nje da kopkam po netu :)

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Vitas

Post by Ylvaon » 24 May 2009, 02:24

Pa jeste :) Nas je to prvo sto nauce: ne razbacuj se raspolozivim sredstvima i budi ekonomican :)

Ja se nadam... Ja sam veliki favorizator a capella stila (nadam se da ces poslusati Jevandjelje po Judi za jedno mesec dana, kad ga snimim :) ), ali realno su horovi, pogotovo kod nas, prilicno ograniceni... Da ne kazem losi. Na srecu, postoje nacini... :)

Naravno. Ja bih prvi rabio takve mogucnosti, ali sta ces... Nemam da ga isplatim. Tacka. :)

Pa, muzika i nije nesto, iskreno, Vitas mi je bolji, mada su obe muzike prilicno bzvz. Nju sam nasao na Wikiju pod vocal range... :)

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 24 May 2009, 11:42

hehe...pa verujem,ali time ste onda nekako ograniceni-nemate slobodu pisanja...po meni je dovoljno napisati kompoziciju...pravi muzicari mogu da je osete i bez izvodjenja-citajuci note i zamisljajuci...to je nekako isto kao sa pisanjem knjige-bar meni :) -da bi skontao poentu nekog romana ne treba da odgledas film koji je snimljen po uzoru na njega ili da odes u pozoriste-dovoljno je da procitas knjigu-oni koji su upoznati sa slovima(notama) i koji su talentovani kao publika(koji mogu da osete neko delo) njima nije potrebna realizacija...dovoljna im je knjiga(partiture :) )

:1: takodje...pa ti javi kad snimis :) ...da! na zalost nasi horovi su uglavnom"ograniceni",mada kontam da je to zbog toga sto pevaci nemaju motivaciju...

.

pa...nista nije savrseno...talentovani pevaci uglavnom zele pare pa pevaju za pare,a netalentovani posto imaju mozak da shvate da nisu talentovani,prihvataju sve samo da bi se probili na scenu :)

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Vitas

Post by oziman » 24 May 2009, 12:43

Jeste li primetili da uvek nosi šal a na ovom spotu gde nema šal na vratu mu se vide neki cudni oziljci. Da nisu Rusi tu nesto eksperimentrsali sa operacijama glasnih zica ? Ako oni oziljci na vratu nisu napravljeni namerno za radnju spota (sumnjam).

http://www.youtube.com/watch?v=ygJYxMP_ICY

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 24 May 2009, 13:07

ma kakvi :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=5TzJx9icL1I evo odgledaj ovo...tu se lepo vidi njegov vrat...skroz je ok
aaaa u spotu ono sto prikazuju na vratu su skrge-to je deo price :D
zar nisi skontao da mu ona devojka stalno donosi ribe u nekim teglama
ovo je prevod pesme
"My house is finished but i am alone there. Door clapped behind me. Autumn wind's knocking at the window, weeping again for me. This is destiny, and I can't beg destiny nothing. All I know that the winds will wail over me.
tako da kontam da je poenta da niko ne zeli da ga voli jer je on cudak :? -decak riba-nesto kao muska sirena :lol:

User avatar
oziman
Posts: 71
Joined: 18 Jan 2009, 11:50
Contact:

Re: Vitas

Post by oziman » 24 May 2009, 17:19

Verovatno je teko kako kazes, mada ne bi me cudilo da su Rusi "pripomogli" prirodi operacijama glasnih zica ili nesto slicno.

A onaj spot su sa tim skrgama upropastili, dok su scene sa rasprskavanjem stakla na sve strane izuzetne.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Vitas

Post by nemanjavelimirovic » 24 May 2009, 17:25

Meni muzika (sad sam drugi put preslushao) neshto kao Zdravko Colic... :mrgreen: Ali kako covek zna da pishti, svaka mu dala.... :XD:

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 24 May 2009, 17:38

meni se bas skrge svidjaju :)
bas je super bolesno ::ranting::

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Vitas

Post by Ylvaon » 25 May 2009, 10:22

Pa, generalno jesi u pravu, ali u praksi si u krivu :) Verujem da bi Bach tesko mogao da cuje u glavi Metastaze od Ksenakisa. Problem je ako se u delu javlja novi zvuk, kapiras... Naravno, ako si svirala pet opera od Cajkovskog ili Verdija, naslutices i sestu... Ja recimo kad gledam partiture, mogu da naslutim o cemu se radi, cak i da prepoznam dobar fazon, ali tek kad se to odsvira mogu da razgovaram o tome... A odnos film/roman nije bas adekvatna analogija, to ti je kao da pitas nekog: kakva je muzika... Znaci, utisak prenesen u drugi medij, prilicno neadekvatan, i - prenesen pristrasno :)

Hocu, nemas frke... Jeste, postoji doduse kod hora objektivan problem, a to je intonacija, ne mogu ti oni ubadati tonove kao klavir...

Osim ako nemas budzet koji ce ti obezbediti headsetove za ceo hor, sto se radi, nije nemoguce...

Naravno, to jeste... Mada, ja sam skontao da moras imati balans u zivotu, recimo, ako ikada dospem u priliku da pravim trash za velike novce, ok, ali moracu nekako to da kompenzujem sa druge strane.

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 25 May 2009, 15:14

gledano iz tog ugla kapiram da sam u krivu :)

da,to... intonacija je ozbiljan problem kod pevaca,a to je samo zbog toga sto oni svoj instrument nose u sebi...pa ako su neispavani,bolesni ili imaju neke zdravstvene probleme,ili cak i psihicke(potistenost ili depresija-intonacija pada,
dok ushicenost,nemir-intonacija se penje) onda,dakle svo vezbanje pada u vodu ako instrument u tom trenutku nije u funkciji :)

.


pa kompenzacija je i jedino resenje ako zelis da opstanes kao kompozitor i muzicar :rolleyes:

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Vitas

Post by Ylvaon » 25 May 2009, 15:30

Mnogo veci problem od padanja/dizanja intonacije su skokovi... Pogotovo neki egzoticniji slucajevi, kao skok iz glissanda, 1/4 stepeni, itd...

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 25 May 2009, 18:21

a pa dobro...to jeste tesko :D
ali vezbanje radja dobre pevace,dakle vezbati,vezbati i samo vezbati :deda:


:lol1: phah sad sam bas bupnula :lol:

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Vitas

Post by Ylvaon » 25 May 2009, 19:05

Ne znam, ja sam uvek kontao da nemam sluha, ali opet manje vise lako zapamtim visine kada nesto pevam... Mada, to vazi za moje stvari, koje ipak poznajem :)

Ali, generalno, kao, svi se bune oko intonacije za hor... Maltene mozes da im dajes sekunde i terce. Velike i male...

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Vitas

Post by pipistrello » 25 May 2009, 22:32

pa dobro, kontam i sluh se treba vezbati,ja recimo imam taj problem otkad sam upisala akademiju,a u srednjoj nisam imala,jer smo na solfedju uglavnom radili samo diktate i mogla sam iz prve da zapisem diktat,a posto na akdemiji uglavnom samo pevamo,sad mi je problem i dvotakt da zapisem :|

...otkad pevam po horovima skontala sam da intonacija ne pada u delima koja su ''intervalska'' ...mislim pevaci dok ne nauce svasta pevaju,ali kad nauce intinacija je ok,dok dela koja su tonalna lakse se nauce,ali pevaci teze ostaju u intonaciji
ali opet je sve to stvar vezbe,naravno i malo talenta

...uiiii ::ranting:: mi smo kanda :theyareontome_2: otisli daleko od teme...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest