Numark dmx 06

Moderator: toza

Post Reply
Red_line
Posts: 9
Joined: 22 May 2009, 16:55

Numark dmx 06

Post by Red_line » 18 Oct 2009, 20:50

Uzimam uskoro ovu mix...pa me zanima misljenje o njoj, odnos cena kvalitet, i vase licno iskustvo...


Zanima me jos koje frekvencije mogu da "gainujem" na 3 band EQ-u...prvenstveno me interesuje bass potenciometar,tj freq koju on gainuje...

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Numark dmx 06

Post by toza » 19 Oct 2009, 00:22

Pozdrav!

Sto se tice same mixete, deluje sasvim ok :)
Odnos cena/kvalitet...uh...to je tesko pitanje :) Ja na ovaj tip opreme gledam ovako. "Ako se profesionalno bavis dj-ingom ili ti barem dj-ing donosi
neku kintu, onda se isplati kupiti ovako nesto".
Nemoj da me shvatis pogresno. Samo hocu da ti skrenem paznju na to da ne praznis svoj budzet ako to nije neophodno.
Ako se zanimas dj-ingom "s vremena na vreme" i nemas neke zarade (zapravo nikakve), onda da sam na tvom mestu, pogledao bih nesto jeftinije, ali
opet to sam samo ja...
Ne znam koliko si modela potrazio i pogledao, ali ovde mozes jos da ih pogledas i uporedis.
http://www.player.rs/category.php?PageNo=1&ID=22
(u toj prodavnici mozes sve da pogledas od te opreme!)

Moja preporuka je da pored internet razgledanja, prosetas do prodavnica i da ih "opipash" i "osetis" na licu mesta... Na taj nacin ces imati kompletniju sliku!
P.S. Za DJ mixere u ekonomskoj klasi, tu su pored Numarka i Vestax i Gemini, a ima i Behringer-a. Za neko ozbiljnije (profi) bavljenje, tu su Allen&Heath,
Pioneer, a i Rane :wink:

Sve u svemu, pogledaj jos modela, odluci kojoj kategoriji korisnika pripadas, idi pogledaj na licu mesta kako sve to izgleda i na kraju u shopping!
To te ne kosta nista, a mozda i ustedis koji dinar :wink:

P.S.2
Nisam nigde uspeo da pronadjem koje frekvencije boost-uje bass i ostali potovi na EQ, ali uglavnom je to oko 60-120Hz, po mom licnom iskustvu!

Pozdrav! :)

Red_line
Posts: 9
Joined: 22 May 2009, 16:55

Re: Numark dmx 06

Post by Red_line » 19 Oct 2009, 17:14

Radim kao dj,ali ne cesto (10-15 puta godisnje-bice bolje kada se malo izreklamiram i kada kompletiram opremu-fali samo mix :D)...imam svoje ozvucenje koje iznajmljujem za rodjendane pa usput budem i DJ, uzimam za vece oko 40e...Tako da 5 rodjendana i eto miksera :D...

Imam neku staru dj mix, pa sam resio da je promenim...Sto da ne, bolje uzeti nesto bolje pa ne razmisljati, imao sam ponude polovne opreme,ali necu...samo novo dolazi u obzir ovaj put...

Problem mi je ta boost freq, bilo bi lepo da je tako kako ti kazes, da nije 40 kao na omnitronic dj 50 battle mix...

Evo i slika opreme Image

Naravno prasina na mikseti :D, bila je odlozena 20-ak dana jer je omnitronik dosao na probu :D...

Red_line
Posts: 9
Joined: 22 May 2009, 16:55

Re: Numark dmx 06

Post by Red_line » 19 Oct 2009, 18:02

Zvao sam player, kazu mi da ta dj mix ima neki filter, koji je na 240Hz, i bas pot boost-uje sve frekvencije ispod 240Hz...

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Numark dmx 06

Post by toza » 19 Oct 2009, 18:56

Super onda!
Posto imas vec svoj neki setup, samo cepaj i unapredjuj!
Naravno, idi isprobaj u prodavnici ako mozes, a informacija skupi sto vise pre kupovine...
Srecno sa kupovinom! :wink:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest