Gramofoni

Moderator: toza

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Gramofoni

Post by Acidum Dominicum » 19 Sep 2007, 21:03

Evo vam i tema vezana za gramofone... Diskutujte... :D

A mene interesuje gde i po kojoj ceni (otprilike makar) mogu naci Technics SL1210 mk5 (li bar SL 1200)... I kako povezati gramofon(e) sa kompjuterom, direktno odgovarajucim kablovima ili mora preko miksete/specijalnog pojacala??

I gde mogu naci ploce (u Beogradu), i kutije za ploce?

I gde mogu naci delove za gramofone (igle, potove...)? Imam jedan stariji pa bih ga osposobio...

Toliko...

Zasada...

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 19 Sep 2007, 21:10

I mene zanimaju ploce i delovi (igle i kajsevi). Gramofon je sony ps 1700

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 19 Sep 2007, 22:42

Postoje zvuchne kartice sa ulazom za gramofon, kako i shta, nisam bash upucen.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 20 Sep 2007, 04:02

Svakako preporučujem da se gramofon vezuje za comp preko mixera. Dobiće se znatno pogodniji signal za reprodukciju ili usnimak i dalju obradu.

BTW na lošem ste mestu otvorili temu obzirom da se ovde teme automatski brišu posle 30 dana tako da apelujem adminima da presele temu na adekvatniji podforum.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 20 Sep 2007, 09:16

Uf gramofoni, koja nostalgija! Nažalost prodao sam ga davno, ali mi je ostala vagica za pritisak, stroboskop za brzinu i šablon za optimalni ugao. Koje su to zabave bile!

Pridružio sam se temi samo da napomenem da gramofon MORA da se uključi u pojačalo koje ima gramofonski ulaz ili treba nabaviti gramofonsko pretpojačalo pa i to zavisi da li imate MM ili MC glavu (moving magnet ili coil). Ploče su snimane sa RIAA standardom i da vas mnogo ne zamaram detaljima (tehnički ne bi stali zapisi jedne numere na ploču da nije korišćen ovaj sistem sabijanja basova koji imaju najveću amplitudu) morate imati pretpojačalo koje tu krivu pretvara u linearnu. Laički rečeno ovo je nešto kao koder i dekoder. Nikakve miksete, DiBoxovi i sl. vam neće pomoći da dobijete dobar zvuk. Izuzetak su DJ miksete za koje pretpostavljam da imaju takav ulaz, bar bi trebalo da imaju po prirodi stvari.

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 20 Sep 2007, 13:36

@Fox IV

Postavio sam pitanje staff membersima pre kreranja teme, mislim da mi je Zoli predlozio ovu lokaciju!! :evil: Mislim, pitao sam da li da je stavim u "ostale instrumente" (mada tehnicki nije instrument vec uredjaj za reprodukciju) ili u npr "elektronsku muziku" mada bih tako ogranicio temu... Imam mnogo ploca koje sam nasledio od roditelja koje nikako ne spadaju u elektroniku... Jean Michel Jarre u redu, ali Saxon ili rani radovi Lepe Brene, anyone!?!?

@Staff Members

PLEEAASE!! Premestite temu tamo gde Vi mislite da bi se uklopila, i onda nas samo obavestite mailovima o tome...

@Sava

Hvala, hvala, ovo je zaista dobro doslo!! Neki konkretan predlog, mozda?

btw. Zadovoljan sam odzivom na temu... Cudi me da ovo niko nije ranije spomenuo... A odgovori na pitanja?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 20 Sep 2007, 13:44

Evo zbunjeno gledam u ovo...nemam pojma... Moglo bi u "ostali instrumenti" a opet i ne :D ... Ajde dajte neki predlog gde da ide ovo, imate metar dana :rlol:

Dj Dejan Carevic
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2007, 15:10
Location: Novi Sad

Post by Dj Dejan Carevic » 20 Sep 2007, 15:18

Pozdrav! Imas Technics-ove gramafonje u PLAYER-MUSIC shopu u Beogradu. Ja mislim da jedino oni zastupaju njih !! I ja si ocu kupiti technics-a ali 1210mk2 !!!

POZZZ

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 20 Sep 2007, 16:02

Logicnije bi bilo da ide u "Zvucnici" ili "Pojacala i Efekti", nego u "Ostali Instrumenti".

Ko vam je kriv kada nemate podforum "Gramofoni" :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 20 Sep 2007, 17:49

Acidum Dominicum wrote: @Sava

Hvala, hvala, ovo je zaista dobro doslo!! Neki konkretan predlog, mozda?

btw. Zadovoljan sam odzivom na temu... Cudi me da ovo niko nije ranije spomenuo... A odgovori na pitanja?
Za klasičan način ti je potrebno pojačalo koje ima ulaz za MM ili MC gramofonsku glavu pa onda kablom iz line out pojačala ulaziš u line in zvučne kartice. Ponavljam, ne znam da li DJ miksete imaju phono ulaz, ali pretpostavljam da moraju da imaju. Najjeftinije rešenje je kupovina na oglasu nekog starog pojačala za male pare i eto ti veselja.

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 20 Sep 2007, 21:28

Dj Dejan Carevic wrote:Pozdrav! Imas Technics-ove gramofone u PLAYER-MUSIC shopu u Beogradu. Ja mislim da jedino oni zastupaju njih !! I ja si ocu kupiti technics-a ali 1210mk2 !!!
Jel dj kao DeeJay? Ajde me prosvetli povodom par stvari, s'il te plait!
Isto pitanje na koje je odgovorio Sava, sa posebnim osvrtom na DJ miksetu, jer stvarno nemam nikakvog iskustva sa tim... Eto, priznao sam! A gde mogu da uporedim karakteristike Technicsovih gramofona? Blam me zivi pojede ali nisam ni znao za mk2!! :oops: I kolike su im (otprilike) cene, na sajtu pise "pozovite"... Plasim se moje reakcije kad cujem glas koji mi izgovara nenormalnu cifru... I gde mogu kupiti ploce (osim na ulici kad je lepo vreme)?

@ChordMaster

Pa bas mi i nije nekako za "zvucnike" ili "pojacala i efekte", previse je razlike... A mozda bi, pa, hmm... Gde su staff membersi...

@knight of doom
A zar ne bi mogli otvoriti "podforum" (istog ranga kao za pojedinacne instrumente) pod jednostavnim nazivom "Gramofoni"?? I tu bi se nasle teme vezane za sve ovo ovde, plus nabavka ploca, opreme i delova, plus bi osobe sa iskustvom u dj-ingu mogle da ta iskustva razmenjuju medjusobno, ili da poducavaju nas uboge pocetnike... Mislim, i vi imate teme i postove sa lekcijama iz sviranja gitare...

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 20 Sep 2007, 22:02

Znam da nije za te podforume, ali ne znam gde drugde da ide. Svakako bi bilo najbolje da se otvori podforum sa naslovom "gramofoni", ali to zavisi od volje (i nedostatka pomenute) nasih urednika.

Nego gde mogu da se nabave igle?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 20 Sep 2007, 22:31

OK, vi pricate o "dj" gramofonima (a ne onim "standardnim")jel tako? Da vam napravim podforum "DJ Oprema" medju muzickim instrumentima?

Dj Dejan Carevic
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2007, 15:10
Location: Novi Sad

Post by Dj Dejan Carevic » 20 Sep 2007, 22:34

hahaha jeste kao DeeJay. Uporedba za technicsove gramafone sa ostalim markama nemoze da se meri jer technic je standartd vec 20 i kusur godina za Dj-ing jer pravi jako dobre i jako izdrzljive gramafone, sto se tice modela ja koji sam naveo 1210mk2 je jedan od standarda vec duze vreme. Technicsove gramafone kodnas nemozes naci ispod 500 eura NOVE, a zastupa ih samo PLAYER MUSIC SHOP. A sto se tice Ploca ja ih kupujem preko neta, a imas sigurno DJ Shop u beogradu, a ima i vamo kodmene u Novom Sadu, pa sto nenadjem kod njih onda preko neta se kupi.

Dj Dejan Carevic
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2007, 15:10
Location: Novi Sad

Post by Dj Dejan Carevic » 20 Sep 2007, 22:50

@ Sava:

Svaka dj mixeta ima gramafonske ulaze.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest