SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Control

Moderator: toza

Post Reply
dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Control

Post by dino92avfc » 01 Dec 2010, 00:45

Nov sam u ovome..

Već jedno mesec-dva dana konstantno radim u programima kao što su Virtual DJ, FL Studio i ozbiljno sam se zarazio xD.. međutim da budem iskren sve to je još uvek na vrlo skromnom nivou :)
Skontao sam da u Virtual DJ-u više ne mogu da se služim samo mišem i tastaturom, tako da sam se ozbiljno uključio u potragu za nekim MIDI kontrolerom.

Da pređem na stvar, trebala bi mi vaša preporuka oko nekog takvog uređaja. Želeo bih da ima 2 jog wheelsa i uopšte duple kontrole (kako bi interfejs bio što sličniji onome u virtual dj-u) i da po mogućnosti ne košta više od 250-300€ (naravno ako uređaj valja poželjno je i za mnogo manje) ;)

Surfovao sam po netu i našao dva takva uređaja koji su mi zapali za oko, pa me zanima vaše mišljenje o njima:

Numark Omni Control: http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=6287# (ustvari mi je za oko prvo pao Stealth Control, ali kažu da je to ustvari Omni Control bez integrisane zvučne kartice, tj. za one ljude koji već imaju eksternu..) i
Numark Mixtrack Pro: http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=6562# (kažu "nazvati za cenu", ali mora biti dosta jeftiniji od Omni Control, pogledao sam na proaudiostar.com i odnos cena im je Mixtrack Pro:Omni Control=$249.00:$349.95)

Pa vas eto pitam za pomoć, koji vam se čini kao bolje rešenje za početnika poput mene, kakav je odnos cene-kvaliteta... Za svaku pomoć živi bili i dabog se jednog dana našao sa vama b2b na nekom stejdžu :D

Unapred hvala! :)

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by toza » 01 Dec 2010, 13:49

Dobrodosao na forum :cao:

Da ne duzim puno pricu. I ja sam bio u slicnoj dilemi sta uzeti od kontrolera ovog tipa, ALI bila je tu jedna, dobro, mozda dve bitne razlike.
1. budzet (koji je bio upola tvog)
2. eksterna zvucna (koju vec posedujem)

E sad... Da ti kazem uzmi ovaj ili onaj, to necu uraditi. Moj predlog je da pogledas malo review-ove na youtube-u, da procitas po neki
tekst sto nadjes o njima i tako blize i tako dalje.
Ono sto ti mogu reci i sto cu ti reci je da je po meni (samo moje razmisljanje-mozda i gresim) bitnije da imas dobar zvuk.
Sto znaci- dobra kartica. U ovim kontrolerima, kao i slicnim, kazu da nisu bas sjajne kartice, ali necu da pljujem po onome sto nisam cuo svojim usima.
I jos nesto. Proizvodi ove klase i nisu bas jeftini i imaj na umu to da ono sto sad uzmes, imaces nekoliko narednih godina
(ili dok ne skupis pare za nesto bolje) = u prevodu, kupi ono sa cim ces biti zadovoljan i sto se tebi cini kao dobra opcija!

Oba uredjaja su dobra. Mixtrack je novijeg datuma za razliku od Omnija, ali Omni na primer ima metalno kuciste (tako sam ja barem skontao).
Oba imaju zvucne kartice u sebi, a uz njih dobijas i po neki od DJ softvera u LE varijanti (LE Varijanta je potpuno osnovna, ali radi posao za pocetak
i to vise nego odlicno, a plus je i legalni komad softvera)!

Eto, za kraj te ostavljam sa 2 klipa, pa kad kupis i kad se uvezbas, da se nadjemo na b2b :wink:
Srecna kupovina!


dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by dino92avfc » 01 Dec 2010, 16:16

Ok, hvala na savetu :)

A da li postojala mogućnost "korekcije" loše interne zvučne kartice nekom boljom eksternom?

Npr. kupim kontroler i skontam da mu je soundcard šit- da li bi neka druga bolja eksterna kartica rešila problem, ili sam se zezno za trajno? (verovatno je glupo pitanje, al jbg xD)

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by toza » 01 Dec 2010, 17:25

Pa nije glupo pitanje.

Koliko sam ja shvatio, ti uvek mozes da koristis karticu koju namestis u samom softveru. To bi znacilo da ako kupis recimo Omni,
a posle kupis drugu zvucnu, ti biras kroz koju zvucnu ce ici tvoj "Master OUT".

E sad, ako si mislio da li se zvucna u samom kontroleru moze menjati, to cisto ne verujem... :?

Sve u svemu, to zbog zvuka ti govorim zbog ustede novca. Na primeru bi to bilo ovako:
Kupis kontroler za 250e, a zatim na to kupis zvucnu koja kosta jos 100-150e. To znaci da si dao oko 400e za kontroler i zvucnu.
Ja sam u tom cenovnom rangu nasao ovakve stvari:
http://www.player.rs/product.php?ID=2323
http://www.player.rs/product.php?ID=1617

Pazi, ja ti ovo sve govorim samo iz razloga da gledas na stvar iz sire perspektive. Najvaznije je da uzmes ono cime ces biti zadovoljan
i sto ce te na najbolji nacin sluziti :) Gledaj na ovo kao na dobronamerne savete :) Sta god da odlucis, apsolutno je na tebi!
:cao:

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by dino92avfc » 02 Dec 2010, 16:10

Ahaa, u tom slučaju super, mogu se eventualno korigovati.. Nisam ofc mislio za menjanje kartice unutar kontrolera, to bi bilo besmisleno.. ;)

Pročitao sam dosta reviewa, odgledao klipova na ytbu, uporedio cene.. i kad sve saberem, odlučio sam da je za mene u ovoj fazi trenutno najbolji Mixtrack Pro..
Image
http://www.digitaldjtips.com/wp-content ... ck_pro.jpg
http://www.digitaldjtips.com/2010/10/nu ... ro-review/
http://www.djstore.com/item/nummixtrackpro.htm

Jednostavan je, lepo izgleda, ide uz Virtual DJ koji trenutno više koristim (što je doduše nebitno kad se uzme u obzir da je torent učinio svoje ;) a i mape za traktor neće biti problem) i cena mu je dobra, za 200€ ja nisam našao nijedan kontroler koji može da mu priđe: svakome fali nešto, za te pare ovaj ima sve.. :)

vuja92
Posts: 1
Joined: 12 Aug 2011, 05:15

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by vuja92 » 12 Aug 2011, 05:27

I,sta bi? sta si uzeo. Ja sam u slicnoj dilemi,pa bih voleo da znam kako si ti prosao ? :)

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by dino92avfc » 14 Aug 2011, 07:18

Uzeo sam nov Mixtrack Pro u Artist-u za 200€ i zasad sam prezadovoljan s njim. :)

Jedine moje zamerke su:
- Kompletan je od plastike, pa kad "umastim" knobove oznojanim prstima 'oće malo da klize,
- Kad jogove pritisneš na pojedinim mestima maalo teže idu,
- Output 2 i Headphones priključak su fiksno povezani (ja sam mislio da ima 3 različita outputa, Output1, Output2 i headphones, kad ono dva su ista i jedan različit).
- Mic Through je bukvalno "mic through", tj. signal sa uštekanog mikrofona ide direktno na main output (zvučnike), bez da prethodno prolazi kroz računar i softver, tj. na taj mikrofon ne možeš snimati ništa na kompu (npr. u Sound Recorder-u).
(Za poslednje dve zamerke neki su rekli da se softverski mogu rešiti, ali ja sumnjam. Ako pak saznate da može, obavestite me ;) )

Sem tih sitnica sve ostalo je super. Ima integrisanu zvučnu, responsivness je odličan, LED osvetljenje fenomenalno, s obzirom da je od plastike konstrukcija mu je iznenađujuće čvrsta i ako mene pitate odlično izgleda. Tvrdim da se za 200€ ne može naći bolji nov kontroler. To je moj review ukratko :)

S druge strane, nedavno sam našao ovu grupu na fejsu http://www.facebook.com/groups/217550327346/ (DJ oprema- Oglasi) na kojoj sam video dosta interesantnih polovnih stvarčica, među kojima i Numark Omni Control (Neki lik ga prodaje za 170€). Tako da da sam na vreme saznao, ili pričekao još malo, verovatno bih se odlučio na njega. Ali opet, novo je novo. :)

Javi kad budeš pazario nešto. Uzdravlje! :ziveli:

Slipknotic
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2009, 20:08

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by Slipknotic » 14 Aug 2011, 16:51

Dobar dan dobri ljudi,bacite pogled na http://www.player.rs/product.php?ID=2869 pa recite utiske,procitao sam da ova externa kartica sto se dobije uz kontroler radi bolje posao od integrisane u mixtrack pro-u,ja sam nov u svemu ovome i jos sam u fazi virtual dj-a i stekanja para za neki kontroler,pogledao sam dosta stvari a prioritet mi je kvalitet zvuka,posto sad imam integrisanu u kompu i usb zvucnu kartu na koju kacim sluske,i kvalitet zvuka je ocaj,zanima me koliko se kvalitet zvuka poveca kupovinom npr mixtrack pro-a koji ima integrisanu ili nekog drugog kontrolera u odnosu na moju situaciju.Pesme koje mixam skidam sa youtuba i konvertujem na max kvalitet ali o5 je los zvuk,odakle vi skidate stvari za mixeve?Pozz i drzite mi palceve da sto pre skrpim pare jer sam se opasno izlozio xD

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by progg » 16 Aug 2011, 14:51

Ma kakav jutjub...Dzaba ih ti posle konvertujes na max, kada to u startu (u vecini slucajeva) nije kako treba i dolikuje... Nadji ares, emule ili nesto sl. Tu ces naci gomilu pesama za svoj mix.

Ako te vec interesuje kvalitet zvuka prilikom mixa, pazari kvalitetan audio interfejs i kakav-takav kontroler (kvalitet plastike kod njih je manje-vise isti). Integrisan audio interfejs na kontrolerima je obicno neka low budget varijanta, osim ako se ne radi o gornjoj cenovnoj granici istih, tipa xone 3d, xone 4d, bla bla...

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by dino92avfc » 22 Aug 2011, 22:44

Uff nee...
To je greška koju pravi dosta ljudi, zato što ne kontaju princip kompresije, pa ću ovde to ukratko objasniti:

Tipičan primer iz mog iskustva: Drug mi jednom prilikom doneo CD sa muzikom i rekao "Evo pesama, najkvalitetnije moguće, mp3, sve su 320kbps". Ja otvorio folder, ono 90% pesama u nazivu imala "- youtube.com". Samo sam pomislio "Nema..."

Fora je u tome što prosečni klipovi na youtube-u imaju protok zvuka kompresovan na oko 160kbps. Kad ti njega konvertuješ u mp3 fajl protoka 320kbps, ti nisi ništa napravio.
Sve što si uradio je da ti nekvalitetna pesma zauzima više prostora. To je kao da sliku rezolucije 300x200 u Photoshop-u razvučeš na 1800x1200. Ona će i dalje biti pikselasta, izgledaće isto kao da si onu malu zumirao, samo će više zauzimati.
Tako da ako želiš da skidaš pesme koje su sa (stvarno) kvalitetnim protokom, tj. ako ti je kvalitet zvuka zaista prioritet, NE SKIDAJ pesme SA YOUTUBE-A!
Ja uglavnom pesme skidam sa Zippyshare-a, a ako nemaju nešto što tražim, ulete ponekad Mediafire, beemp3, Hulkshare..

Ja to gledam kao 4S od kojih ti zavisi kvalitet zvuka (neka moja teorija xD ali ima smisla):
1. SOFTWARE - npr. Virtual DJ,
2. SONG - neki mp3 fajl,
3. SOUNDCARD (i AMPLIFIER ako ga ima) i
4. SPEAKERS.

1. Ja sam koristio VirtualDJ jedno kratko vreme, ali kad sam isprobao novi Traktor, prosto sam se raspametio. Čim sam prvi put ušao u njega i uradio nešto sa kontrolerom shvatio sam koliko VDJ ima problema kad je u pitanju output zvuka: pucketanja, krčanje, cue point jumps... Traktor je kao softver neuporedivo kvalitetniji u svakom pogledu, bez pogovora.

2. Uvek se trudim da su mi pesme koje skidam u 320kbps (i da nisu radio snimak ili konvertovane sa nekog klipa..), ali ako nakon preslušane pesme utvrdim da je snimak kvalitetan, može imati i manje od 320 (uglavnom tolerišem do 160kbps, a 128 samo u ekstremnim situacijama, ako je pesma predobra, snimak kvalitetan i ne može se nigde naći da je boljeg protoka ;) ).
Zapamti: RADIO SNIMAK PESME U 320kbps I CD RIP U 160kbps NE MOGU NI DA SE POREDE! (Bolje je ovo drugo naravno)

3. S obzirom da sam se maknuo sa mrtve tačke zvane "kompova integrisana", da sam početnik i da mi budžet ne dozvoljava ništa preskupo, smatram da sam dobro prošao. Ovo sam uzeo za prvu ruku da vežbam malo i učim. Kad se naštrebam, ako okolnosti budu zahtevale bolje uslove i veća ulaganja- snaći ćemo se nekako. :)

4. Trenutno sam u fazi potražnje za nekim dobrim zvučnicima, pošto mi je "sound system" trenutno priključen na stari 5.1 sistem od kućnog bioskopa. Spreman sam da izdvojim do 100€ na njih. Pa ako imate nekih preporuka... svaki savet je dobrodošao. :)

--
Kad sumiram sve, slažem se da je kvalitet SoundCard-a važan, ali takođe smatram da su kvaliteti samih fajlova-pesama, kao i zvučnika, mnogo bitniji! Dobra zvučna kartica ne može poboljšati zvuk ako je pesma lošeg kvaliteta, kao što ne može učiniti ništa ni ako su zvučnici trube.

Tako da, po meni barem, veće razlike u kvalitetu zvuka prave loša i dobra pesma (misli se na protok) i loši i dobri zvučnici, a da je kod loših i dobrih zvučnih kartica i pojačala ta razlika mnogo manje uočljiva.

Prosurfaj još malo, pogledaj detaljno, kada sve uporediš i konstatuješ da ne možeš bolje za te pare naći - kupuj! :)

Pozdrav! :ziveli:

User avatar
DjMladenJanjusevic
Posts: 28
Joined: 25 Jun 2010, 13:26
Location: Subotica, Backa Topola, panonija
Contact:

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by DjMladenJanjusevic » 10 Jan 2012, 14:12

Procitao sam sve sto se pisali ima puno korisnih informacija :)
Ali me zanima da li ovde neko ima direktnog iskustva sa Numak Omni kontrolerom posto njega planiram da kupim i kad vec spominjemo zvucne kartice koje se nalaze u kontrolerima zanima me kakva je u Omni-u??? 8)

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by dino92avfc » 13 Jan 2012, 17:21

Sa Omni Controlom nisam imao prilike da rukujem. Na osnovu pročitanih review-ova sam zaključio da je Omni kvalitetnije građe od Mixtracka (ima metalnu konstrukciju), a za kvalitet zvučne kartice stvarno ne bih znao reći. Meni lično više štima raspored dugmića na mom Mixtracku, jedina zamerka mi je da su mogli staviti još par dugmića i makar 2 knoba (za gain ili filter svejedno, ionako bi ih mapirao drugačije ;) ), i pitch fader je prekratak i trebao bi da ima neki "škljoc" u sredini, da ga ne moram milimetarski nameštati pola sata na sredinu. Po meni prednosti Mixtracka u odnosu na Omni su cena, izgled i jogovi. Već sam napisao gore negde, naišao sam par meseci nakon kupovine Mixtrack Pro-a na oglas, neki lik je prodavao Omni za 170€. Da već nisam kupio MP verovatno bih se odlučio za tu opciju, al' sam takođe konstatovao da se nijednog momenta nisam pokajao što sam uzeo MP. Čekao sam pola godine dok ga nisu dobili u radnji, platio sam ga 200 ćabri. Kasnije sam na mnogim DJ forumima video da je veoma tražen kontroler, tako da mu je posle samo pola godine u istoj radnji gde sam ga uzeo cena na akciji bila 220€.
Ne znam koliko ti je ovo gore bilo od koristi (xD), ali kad sve sumiram smatram da je Omni odličan kontroler za svoju cenu, ima dosta zadovoljnih kupaca i nećeš se pokajati ako ga uzmeš. S druge strane ako već imaš neku eksternu zvučnu ili planiraš da je kupiš odvojeno, imaš i Stealth Control. Proguglaj sve detaljno, pa vidi šta ti najbolje štima. :D
Živ bio :ziveli:

User avatar
DjMladenJanjusevic
Posts: 28
Joined: 25 Jun 2010, 13:26
Location: Subotica, Backa Topola, panonija
Contact:

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by DjMladenJanjusevic » 15 Jan 2012, 14:49

Hvala u svakom slucaju sto si izdvojio vremena da napises post :) Mislim da cu ga kupiti 8)

User avatar
pakodibango
Posts: 8
Joined: 04 Feb 2012, 20:11
Location: bg

Re: SOS oko kupovine: Numark Mixtrack Pro vs Numark Omni Con

Post by pakodibango » 14 Feb 2012, 17:53

Pozdrav kolege :D
imam par pitanja vezana za mixtrack pro posto i sam planiram da ga pazarim za traktor, pa me zanima kakva mu je zvucna ? i da li moze nekako sa njim da se radi sa 4 decka ? posto bi mi to bas puno znacilo :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest