Traktor

Moderator: toza

Post Reply
User avatar
pakodibango
Posts: 8
Joined: 04 Feb 2012, 20:11
Location: bg

Traktor

Post by pakodibango » 12 Feb 2012, 21:09

imam par pitanja vezana za taj program pa ako ima nekog ko zna da barata njime nek se oglasi :)

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: Traktor

Post by dino92avfc » 14 Feb 2012, 16:03

Pitaj pa da vidimo.. :) Radim s njim nekih godinu dana, msm da bih ti mogao pomoći..

User avatar
pakodibango
Posts: 8
Joined: 04 Feb 2012, 20:11
Location: bg

Re: Traktor

Post by pakodibango » 14 Feb 2012, 17:47

posto sam video da moze da se koristi tastatura kao midi kontroler pa me zanima da li moze nekako da se linkuje tako da aktiviram efekte preko tastature ? :D

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: Traktor

Post by dino92avfc » 22 Feb 2012, 23:16

Yep. Po defaultu ti je i namešteno da skoro sve ide preko keyboard shortcut-ova. Ako želiš da ih promeniš po svom ukusu, u Traktoru ideš na Preferences (onaj zupčanik gore desno), pa onda karticu Controller Manager. Tu ćeš moći da customizuješ kontrole po svojoj želji, bilo da je MIDI kontroler ili tastatura u pitanju. U Traktoru mapping deluje nešto komplikovanije od recimo onog u VDJ-u, ali je po meni barem mnogo moćniji.
Jedino nisam uspeo da skontam kako želiš da mapiraš tastaturu, da li ta preko nje uključuješ/isključuješ efekat, ili da ih listaš, ili da ti svako dugme bude drugi efekat... ugl. ako se ne budeš snašao, javi u čemu je problem, pa ćemo rešiti to ođe na forumu. :)

Uzdravlje :ziveli:

User avatar
pakodibango
Posts: 8
Joined: 04 Feb 2012, 20:11
Location: bg

Re: Traktor

Post by pakodibango » 10 Mar 2012, 22:59

Posto sam pazario Akai mpk mini napokon i izvalio sam kako se sta mapuje, i nije tako lose uradjeno kao sto sam ocekivao, gotivno je ono learn button, steta sto nema ta opcija i za mapovanje tastature i kul je setap po difoltu, samo dok nadjes kontrolu koju oces da mapujes malo se pogubi covek :D a vdj nisam nikad koristio jer mi ne deluje tako ozbiljno kao traktor a i navikao sam se na njega. Nego imam sad problem sa onim Monitor Cue, ako znas sta je to i na sta mislim :D da preslusavam pesmu na sluskama, ne znam kako to da podesim a pritom nemam zvucnu vec koristim onaj ASIO4ALL v2, i ne kapiram kako to da podesim ? ako znas kako pisi molim te samo mi to fali do savrsenog setapa za traktor :DD

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: Traktor

Post by dino92avfc » 13 Mar 2012, 08:26

Aha, monitor cue. U slučaju da nemaš zvučnu karticu, morao bi da na zvučnoj kartici od kompa imaš dva zvučna izlaza (2x zeleni 3,5mm, najčešće je jedan pozadi, a drugi napred na kućištu zajedno sa mic inputom). Ukoliko ih nemaš, takav setup će ti biti gotovo nemoguć (u VDJ-u je koliko se sećam moglo da se namesti Stereo separation, npr. da ono što treba da ide na levo uvo bude main out, a desno uvo monitor out, pa ti je za to trebao onaj "Y" 3.5mm adapter, ali bi ti tada zvuk na oba izlaza bio mono..). U slučaju da imaš dva zelena priključka, prati uputstva za savršen setup :D :

1. Otvori Traktor, uđi u Preferences, tab Audio Setup,

2. Namesti da ti je Audio driver ASIO4ALL i idi na njegov Settings, ključ dole desno namesti tako da nije precrtan,

3. Sa leve strane ćeš imati listu dostupnih i/o zvučnih kartica. Postaraj se da ti je uključena samo samo ona od kompa (ako nemaš nijednu drugu priključenu, to će ti verovatno i biti jedino na listi). Ako si to uradio i nacrtano ti je malo "play", znači da je sve u redu i nijedna druga aplikacija ne koristi tu karticu za svoje potrebe (u suprotnom bi se na mestu gde stoji "play" pojavilo crveno "X").

4. Pritisni na ključ tako da ti sad bude precrtan, a da se na levoj listi pored svakog izlaza pojavi +/-.

5. Pritisni na "+" da ti se otvori lista dostupnih priključaka na aktivnoj kartici i uveri se da su ti uključena oba izlaza koja tebi trebaju (da se prepoznati po imenima, npr. meni su "HD Audio rear output" zadnji zeleni i "HD Audio front headphone" prednji zeleni izlaz, al' ta imena zavise od proizvođača).

6. Ako ti je tu sve u redu, možeš izaći iz asio settings prozora i idi na tab "Output Routing",

7. Podesi da su ti Monitor Out slušalice, a Output Master zvučnici. Podešavanje ide u stereo varijanti, tako da ćeš imati verovatno listu od bar 4 izlaza koji se zovu isto, ali će biti numerisani sa 1, 2, 3, 4, gde će ti 1 i 2 biti levi i desni zvučnik, a 3 i 4 leva i desna sluška (ili obrnuto, opet zavisi od vendora).
Kad si to namestio, prilagodi volume levele (da ti ne eksplodiraju zvučnici ako su ostali pojačani - lično iskustvo, usro sam se :D ) i probaj da vidiš da li sve radi kako si zamislio. Ako ti se desilo da ti na sluškama ide master, a na zvučnicima cue, samo nazad u output routingu zameni mesta izlazima (1 sa 3 i 2 sa 4) i to je to.

Nadam se da je ovo pomoglo, javi da li je uspelo.
Uzdravlje :ziveli:

User avatar
pakodibango
Posts: 8
Joined: 04 Feb 2012, 20:11
Location: bg

Re: Traktor

Post by pakodibango » 13 Mar 2012, 17:22

Imam 3 audio ulaza pozadi nemam nijedan sa prednje strane jer je prastar komp i samo kuciste :D roze, zeleni i plavi i imam 5.1 zvucnike i centralni zvucnik i sub su u plavom u zelenom su prednji levi i desni i na roze su zadnji levi i desni. A u samom Traktoru kad odem u Output Monitor/Master imam 8 izlaza ''Hd Audio output''.I kad stavim Master na 1 i 2 , a bilo koji drugi output na Monitor Output cujem isto sto i na Master Outputu ???
Tako da ne znam sta da radim onda :D u koji dzek da ubacim sluske posto kad traktorisem meni trebaju samo 2 prednja zvucnika ne znaci mi nista zadnji a ovaj centralni jedino zbog basa ali prezivecu bez njega, u principu zanima me u koji dzekda stavim sluske a u koji zvucnike ? :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest