Problem sa šuštenjem ozvučenja

Moderator: toza

Post Reply
DJ_Bebi
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2009, 00:25

Problem sa šuštenjem ozvučenja

Post by DJ_Bebi » 18 Jul 2012, 21:31

Evo ovako, imam miksetu behringer xenyx x1204usb, dj kontroler hercules RMX i aktivne Mackie Kutije....e sada, javlja mi se šum kada spojim to sve, znači idem iz herculesa (usb je ulaz u laptop a stereo činč izlaz) u behringer i iz nje idem u zvučnike...moje neko mišljenje je da mi laptop daje šum, jer kad nešto radim na njemu onako otvaram fileove ili pretražujem amuzika ne svira, šum se menja u istom vremenu kako laptop obavlja zadanu radnju...također kada idem da snimam iz miksera u laptop a pri tome puštam recimo matrice iz istog laptopa, baca mi šum intenzivno, a kada otpojim laptop šum prestaje...e sad zanima me kako to da rešim, da li da nabavim neku bolju usb zvučnu koje reprodukuje izlazni zvuk iz laptopa ili šta??? Hvala unapred na pomoći

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Problem sa šuštenjem ozvučenja

Post by sixstring » 19 Jul 2012, 01:03

Pozajmi neku dobru eksternu zvučnu od nekog,pa čuj da li će i dalje da šušti (ja mislim da neće), onda tek kupuj. Zvučna bi trebalo da ti reši problem. Ja od kako sam kupio Audigy SE, i to polovnu (spada u jeftine zvučne) nestali su mi svi šumovi koje si ti naveo. (doduše ja imam Desktop PC)

DJ_Bebi
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2009, 00:25

Re: Problem sa šuštenjem ozvučenja

Post by DJ_Bebi » 19 Jul 2012, 14:56

E pa to i mene buni, zato jer sam hercules kontroler ima svoju zvučnu, koja je solidna, mislim dobar zvuk reprodukuje,a i tada se javlja šum, razmišljam da nije do napajanja laptopa ili nemam pojma, možda mu moram preformanse na maskimum odraditi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest