POTREBNA POMOC

Moderator: toza

Post Reply
DJRAKSA
Posts: 1
Joined: 26 Feb 2014, 15:10

POTREBNA POMOC

Post by DJRAKSA » 26 Feb 2014, 15:13

Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne...naime imam Numark Mixtrack Pro controller i hteo bih da ga povezem ne sa jednim vec sa DVA laptopa...postoji li mogucnost da se tako nesto uradi...Unapred zahvalan

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: POTREBNA POMOC

Post by toza » 01 Mar 2014, 18:39

Hmm morao bi malo da pojasnis kakav vid veze ocekujes.
Koliko ja vidim, jedina moguca i jedina izvodljiva varijanta je da drugi laptop koristis za snimanje miksa, jer vidim da uredjaj ima 2 audio izlaza.
Dakle jedan izlaz ces povezati na razglas, a drugi izlaz u ulaz drugog laptopa na kojem snimas sta pustas.

Ako mislis da ti mixtrack bude usb-om povezan na oba laptopa, zaista ne znam nacin kako bi to mogao da izvedes, jer je to pre svega teorijski neizvodljivo.
Hipoteticki receno, povezes ga nekako da kontrolise oba laptopa i onda koju god funkciju koristio na uredjaju, ona daje rezultate isto vremeno na oba kompa.

Pazi, ovo bi moglo da funkcionise (ali cisto teorijski, a ako napravis u praksi svaka ti cast):

- Morao bi da isprogramiras skriptu koja bi odredjenim tasterom "birala" racunar koji koristis za pustanje muzike
- Da napravis poseban USB kabl koji se racva na dva, a da pritom imas regulaciju struje koja ti dolazi u uredjaj
- I da ujedno isprogramiras sam firmware uredjaja da moze da kapira da je spojen sa dva kompa...

Mada evo, sad kad i ovo citam, sve je to naucna fantastika, jer tebi sav zvuk dolazi sa kompa preko usb-a. Ti bi prakticno morao da na mixtrack dovodis dva izvora signala preko usb-a (jer imas dva laptopa), a onda se postavlja pitanje koji laptop bi bio master, a koji slave, odnosno koji bi bio primarni, odnosno sekundardni maaa...

Realno sanse za tu varijantu, skoro pa ravne nuli...


Ono sto bi mogao da uradis ako vec hoces da koristis dva kompa, jeste da:
- uzmes fizicku miksetu,
- pospajas svaki komp na po jedan kanal.

Onda uzmes mixtrack, pa pustis pesmu sa jednog kompa, pa prekopcavas mixtrack na drugi komp i tako u krug...
Ne znam kakvu ideju imas, tako da ako mozes da nam pojasnis zamisao pa cemo moci da ti damo adekvatniji odgovor :cao:
Da budem iskren, bas me zanima za sta si mislio da koristis dva kompa? :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest