Majstor za mixete

Moderator: toza

Post Reply
alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Majstor za mixete

Post by alavuk » 29 Feb 2008, 19:42

ne dj mixete vec se radi o soundcraft spirit folio sx mixer uzecu je veoma povoljno , pa me zanima koliko ce me kostati popravka fadera i slicno i naravno ono najglavnije znate li dobrog majstora tj kvalitet popravke = ok cena :]]]]

evo linka da se prisetite kako izgleda ovaj mixer

http://www.soundcraft.com/download.asp? ... x_grey.jpg

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Majstor za mixete

Post by Rocket Roll » 29 Feb 2008, 23:39

ALCPro (Audio Light Concept) Zemun - oni su zvanični distributeri Soundcrafta za Srbiju a time - kako stoji na njihovom sajtu - i zvanični serviseri. E sad, ja kod njih ne videh servis... Ali svakako znaju da preporuče nekog "ovlaštenog" (čitaj: nekog ko neće naslepo da bode po toj mikseti).

alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Re: Majstor za mixete

Post by alavuk » 01 Mar 2008, 13:53

vidis veoma bliz komsiluk i nikako da mi padne na pamet da im se obratim :) doduse iz istog razloga kao sto si rekao da niko ni ne zna da su i serviseri ali dobro ce se obratim "komsijama" mada bi to dao u ruke boggy-u i kompaniji ali im je posao izgleda lepo krenuo :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Majstor za mixete

Post by Rocket Roll » 01 Mar 2008, 15:42

Čuvaj Boggyja za "zakučaste" stvari. :) Nadam se da će ALCPro vrlo brzo rešiti probleme, kao serviseri imaju pristup "fabričkim tajnama" (ne samo šemama nego i priručniku za servisere koji upozorava na najčešće kvarove), itd.

alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Re: Majstor za mixete

Post by alavuk » 01 Mar 2008, 16:45

naravo da cu cuvati boggy-a za nesto vece , inace mixer ima problem nekog bruma na izlazu , par krckanja fader-a i jos neke sitne stvari , ako je neko radio slicne popravke , da li mi mogao da kaze cenu koju je platio , da znam u okvirima ne sad da je to ta cena

Pozdrav!

alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Re: Majstor za mixete

Post by alavuk » 02 Mar 2008, 22:34

evo uzeo sam mixer danas i isprobah zvuk i ostalo , veoma mi se dopada zvuk kao i same opcije , skoro pa neutralan

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Majstor za mixete

Post by toza » 02 Mar 2008, 22:41

Odlicno! Cestitam!
Neka te odlicno sluzi! :)
Ajde ako te ne mrzi i ako nadjes vremena, daj napisi neki kratki review i tvoje ocene u Testovi i Recenzije.
Tipa, sta ti se dopada, sta ne, da li kod kupovine ovakvog uredjaja na nesto treba obratiti posebnu paznju itd.

P.S.
Sto se tice brujanja i shuma, moj ekvilajzer je imao taj problem, pa se ispostavilo da je neka masa
pravila brujanje, a sto se tice puckanja kod pomeranja pot. i slider-a koristio sam kontakt sprej
i sada rade dobro.

alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Re: Majstor za mixete

Post by alavuk » 03 Mar 2008, 18:19

malo sam se danas smorio u vezi popravke i generalno oko mixera, mnogi su mi savetovali da ne uzimam taj mixer tj da ga ne rekapiram tj odradim mu generalku ili ih mrzi da rade elem , taj brum jeste masa tj nesto je otislo oko struje , odneo sam ga kod av majstora u komsiluku i rekao mu da mi je to najbitnije da se popravi , zvao sam alc preporucili su mi coveka koji se predstavlja kao gonzo i nebojshe iz marinkove bare , sad cekam da se javi av majstor pa da mi kaze dal moze da se popravi ili ne ako moze sledeca "muka" su mi faderi-i , kad se malo prepracunam mnogo cu dati na popravku nego sto bih ga platio ... zestoki smor ...

inace utisak je i dalje da je stvarno ok mixer da zadovoljava neke moje potrebe (kolicina inputa) pogotovu sto je lagan i taman stane pod misku ... nista idem da pitam soundcraft dal imaju jos fadere za njih , mada kapiram da ce da se iznenade da taj mixer jos neko koristi taj mixer , uzeo bih tapco mix 120 ali znam da cu da prerastem te potrebe kad dodju jos neke stvari pogotvu sto ima 1 send za razliku od ovog koji ima cak 3 .. :(

sikibaba
Posts: 53
Joined: 22 Jan 2008, 22:00

Re: Majstor za mixete

Post by sikibaba » 26 Apr 2008, 15:11

posedujem ovaj mixer...
najbolji je na svetu.ne zato sto je moj,vec je moj zato sto je najbolji.pre nego sto sam ga kupio,
iznajmljivao sam takav 3godine,pa sam ga na kraju i kupio.Kod mene je 6 godina,doduse ne radi punim kapacitetom,
nijedan pot ne skripi(jos) mada znam da su mekani.A kad sam ga uzeo vec je bio star 3god!
Inace,za neupucene,ovo je najpopularniji mix za "brze" i"pokretne"svirke:konkretno 3K dur i slicno
NESA je dobar ali verovatno mnogo skuplji od GONZE,sa oba sam lepo saradjivao i bio vrlo zadovoljan
u pravu si da ces se smoriti oko popravke ali j...bi ga,sad si ga uzeo...

chicagopn
Posts: 1
Joined: 22 Jul 2008, 21:45

Re: Majstor za mixete

Post by chicagopn » 22 Jul 2008, 21:57

pozdrav svima na ovom forumu posebno majstorima za mixete posto sam ja nov u svemu ovome imam jedno pitanje uvezi mixete nabavio sam TAPCO mix 100 pa me interesuje koristio bih laptop kao izvor muzike imam 2 pojacala da li trebam ukljuciti laptop na TAPE IN ili negde drugde i da li moram koristiti samo main out pa ulaz u jedno pojacalo pa iz pojacala da izadjem u drugo ili mogu da koristim jos neki izlaz iz mixete vidim da ima ctrl rm out a ima i tape out unapred hvala na pomoci

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest