Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Moderator: toza

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 28 Aug 2016, 05:26

Lijep pozdrav svima.
Evo trazim po forumu vec sat vremena i nikako ne mogu da skontam sta meni treba tacno da budem Dj.
Imam zelju,volju,dosta znanja o muzici i solidan ukus, kako stare tako i moderne muzike ali ne znam sta mi od opreme treba.

Od citanja tema na ovom forumu sam zakljucio da sam ja PC Dj(laptop i udri :D)

Ali sta mi jos treba evo recimo da bi bio DJ na nekom partiju recimo ili rodjendanskoj zurci ?

Imam laptop i koristim Virtual DJ vec neko vrijeme ali sam zakljucio da mis nije dovoljan :D

Pretpostavljam da mi treba jos kontroler i zvucnici ili mi jos nesto treba ?
Kako onda da ih spojim ?
Isto sam zabrinut da li moze nesto da pregori zbog jacine zvucnika(ako bi kupio neke jake) ili ako bi nesto pogresno spojio, da li za to treba da brinem ?

Bio bi zahvalan ako bi mi neko odgovorio, i mozda spomenuo sta od opreme koristi i zasto mu treba oredjen dio.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by ProfessorBaltazar » 28 Aug 2016, 06:21

Traktor verovatno and you're good to go.

https://www.native-instruments.com/en/p ... -software/

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 28 Aug 2016, 23:21

haha izgleda da i ti trebas cekati odgovor

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by ProfessorBaltazar » 29 Aug 2016, 00:14

Ne izgleda. Ja znam. Vec sam ti rekao koja je ponajbolja opcija u tvom slucaju.

P.S. Ja ne koristim nista ali moji ortaci koji se time bave sto profesionalno sto amaterski koriste svasta ali svi koriste i Traktor. To im je najbolje za kojekakve tezge ako ne zele da vucaraju silnu opremu (koju imaju ali i kosta).

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 29 Aug 2016, 02:42

Mosta ja tu nesto ne vidim ali dao si mi link od programa, a ja pitam sta mi od opreme(hardware) treba i ako neko moze da pojasni.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by ProfessorBaltazar » 29 Aug 2016, 04:25

A pa sorry, promace mi.

Zavisi gde hoces da DJ-ises, koliko je to veliko zdanje i koliko para je u pitanju. Letimicno sam video da si PC-DJ i to nije nikakav problem. Taj Traktor radi na kojekakvim uredjajima a ima i svoj kontroler ako imas parinje. Ovi moji drugari su koristili Pioneer CDJ-1000 al sad uglavnom pice Traktor preko PC-ja, Ipada ili iPhone-a koji onda nakacis u mikser (koji ima pojacalo, popularan je Allen & Heath ili tako nekako se speluje ali moze bilo sta sto je mikser, sto ce reci da ima ugradjeno pojacalo). I onda brate u neke zvucnike. Pasivne. Ali mozes da uzmes i miksetu (bez ugradjenog pojacavaca) pa da se udenes u aktivne zcuvne kutije (sa pojacavacem), tipicno JBL. Al ovi moji ortaci obicno imaju nekakav razglas ili zvucnike po tim partijima pa se snadju. Imaju oni sve, al se ras;pitaju gde im je gig, da l' na gajbi ili u nekom ozvucenom prstoru, sta ima od opreme, pa po potrebi. Meni dodju na gajbu i luduju sa iPhone-om, Traktorom i ovim cudom koje radi za sve pare. Tresti samo tako, dovoljno za kucnu igranku od 10-15 ljudi.

Image

Al aok te nesto bas profi zanima, onda drugi padez. Al danas svi gledaju da gone sve to preko PC-a, a imas razne kontrolere, zavisno od budgeta, sa Traktorom ne mos da pogresis. pogledaj tamo na istom sajtu njegov(e) kontroler(e).

Sa srecom!

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 30 Aug 2016, 13:20

Ok hvala na odg.
Jel ima neko drugi da mi odgovori ko se bavi Djingom i ima iskustva sa kontrolerima itd..i koju opremu koristi ?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by Solomon » 30 Aug 2016, 23:10

imas bezbroj mogucnosti, pitanje je koliki ti imas budzet za sve to, na pocetku bi mogao da uzmes neki mali kontroler da se ucis, i mozes i na pc zvucnike da povezes, posle ide neka zvucna kartica + bolji kontroler i neki zvucnici (koje ces koristiti kuci samo uglavnom posto ako budes negdje nastupao imace sigurno neko ozvucenje) ili neka midi mixeta, ili najprofi rijesenje cd playeri+mixeta.
reci koliko bi ti izdvojio za sve to pa ti mogu preporuciti sta bi moglo u tom cijenovnom rangu :ziveli: :mrgreen:

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 31 Aug 2016, 05:00

Imam 1300 eura otprilike ali ne planiram da potrosim sve to mi je kao neka stednja :D
Skontao sam da mi treba kontroler koji u sebi ima zvucnu kartu tako da bi mogao da povezem zvucnike i slusalice na kontroler.
Mislio sam Numark Mixtrack Pro 2 uzeti, svidja mi se taj kontroler a i popularan je jako.
Imam neke vece zvucnike kuci tako da mi oni nisu bitni, a poslje cu uzeti neke pravo dobre ako budem radio na zurkama itd...
Necu da idem tom varijanom da kupim cd playere i mixetu, svidja mi se ovo sa kontrolerom, jako je portabilno a i obavlja posao bez problema.

Skontao sam i da ako kontroler nema zvucnu u sebi, onda moram kupiti externu.

Sad me samo zanima, da li da brinem da ce mi se nesto isprziti, da li nesto moze da pregori recimo ako previse snage koriste zvucnici ili nesto slicno ?

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by ProfessorBaltazar » 31 Aug 2016, 06:27

Trebaju ti aktivne kutije za taj Numark. Sa ugradjenim pojacavacem.

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by progg » 31 Aug 2016, 12:27

kakashi7593 wrote:Sad me samo zanima, da li da brinem da ce mi se nesto isprziti, da li nesto moze da pregori recimo ako previse snage koriste zvucnici ili nesto slicno ?
Neces sprziti nista; iz audio out na midi kontroleru (pod pretpostavkom da ces kupiti midi kotroler sa audio interfejsom) mozes da se povezes na aktivne zvucne kutije, power mixer I pasivne kutije, hifi kucni sistem itd.
S obzirom na to da si jos uvek "mlad i zelen", kupi neki jeftiniji midi kontroler sa audio interfejsom i vozi. Moci ces I zurkice da radis istim.

Sto se mene tice, dva gramofona (ili cd plejera) I mixer ne moze zameniti nikakav kontroler, ne zato sto je to bolje, vec sto vecina njih, koja krene sa midijem, ima drugaciji pristup mixanju dve (ili tri, cetiri) stvari - svi cepaju sync. Mada sa druge strane 80% pijane i drogirane publike ionako ne cuje nista, pa nije ni bitno (osim za sebe samog).

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by Solomon » 31 Aug 2016, 21:06

Mozes uzeti Mixtrack nije los kontroler (ako kupujes novi pogledaj i mixtrack pro 3 nije velika razlika u cijeni a ima vise opcija). Posle nekad ako nastavis da se bavis DJingom kupis neki 4channel kontroler tipa NI S4, Denon MC6000, Numark NV, Reloop Terminalmix 4 (ja ga imam i zadovoljan sam)...

Jel imas neke sluske za djing? kvalitetne sluske su bitnije od zvucnika (koje vec imas za vjezbanje po kuci). Najpopularnije su Sennheiser hd-25 i pioneer hdj 2000, razlika je sto su senn onear( spuzvice pritiskaju uvo) a pioneer overear (oko uveta) najbolje bi bilo da odes da isprobas te ili neke druge pa da vidis sta ti vise odgovara, overear su bolje za duze koriscenje ali kao dj ne koristis stalno slusalice, uglavnom ce ti biti oko vrata :D

I preporucio bih ti da predjes na Serato(koji moras kupiti) ili Traktor(koji mozes naci za dz :mrgreen: ) umjesto Virtual DJ-a. Ako te jos nesto interesuje pitaj :ziveli:

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 01 Sep 2016, 07:32

vec sto vecina njih, koja krene sa midijem, ima drugaciji pristup mixanju dve (ili tri, cetiri) stvari - svi cepaju sync.
Ja koristim sync ono da se orjentisem pomocu toga a onda jog wheel da popravim i ujednacim tempo kako se meni svidja.
A ako mislis ovako, da Dj treba da drzi tempo i amosferu, da ne mjenja naglo pjesme, to vec znam...Takodje gledam YT klipove dosta i citam po forumima sta raditi i sta ne, trazim cake itd...
Volio bih da mi malo objasnis ako moze da znam malo vise o tome, sta ne treba raditi i tako to...

Nasao sam Numark Pro 2 oko 150ak eura polovan pa cu vidjeti da ga kupim osim ako nije neka prevara al provjericu ga nije problem.
Gledam sad da pocnem sa necim pa cu poslje uzimati bolje ako mi se bude radilo ili ako to krene.

Imam slusalice Panasonic neke(oko 25 eura,jako dobre) over ear su, over ear samo i koristim jer volim da su udobne a i izoliraju zvuk.
preporucio bih ti da predjes na Serato(koji moras kupiti) ili Traktor(koji mozes naci za dz :mrgreen: ) umjesto Virtual DJ-a. Ako te jos nesto interesuje pitaj
Ne svidjaju mi se ti programi, a i puno zahtjevaju(specifikacije)
A zasto bi presao, tj jesu ti programi bolji od Virtual Dj il imaju nesto bolje ?

kakashi7593
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 05:18

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by kakashi7593 » 01 Sep 2016, 07:34

ProfessorBaltazar wrote:Trebaju ti aktivne kutije za taj Numark. Sa ugradjenim pojacavacem.
To znam...a mogao bi i pasivne zvucnike i pojacalo da koristim takodje ?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Totalni pocetnik, molim vas pomozite

Post by Solomon » 01 Sep 2016, 14:30

Pa kakav ti laptop uopste imas? koje specifikacije? Ako hoces ozbiljno da se bavis time nekad trebace ti i dobar lap. Traktor i serato su mnogo popularniji sa razlogom, naravno svaki ima svoje mane i vrline. Npr efekti su mnogo bolji, interfejs je bolji (uglavnom stvar navike ali bolji su :mrgreen: ), vise podesavanja i veca mogucnost mapiranja (kod traktora) i vecina kontrolera radi (originalno) ili na traktoru ili na seratu, naravno mozes ti mijenjati mappinge ali za ova dva ces naci mnogo lakse.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest