Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Moderator: toza

Post Reply
User avatar
ZygOmatiC
Posts: 12
Joined: 15 May 2008, 16:38
Location: Novi Sad
Contact:

Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by ZygOmatiC » 25 Aug 2008, 20:20

Koliko je pametno da DJ na CD player-ima, na uzivo nastupu pusta muziku sa CD-ova narezanim u kucnoj radinosti???

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: KOL'KO JE PAMETNO??

Post by toza » 25 Aug 2008, 22:34

Ne mogu da kazem koliko je pametno. Mislim da sve zavisi od samih player-a koje koristi.
Moja preporuka je da te CD-ove koje je narezao u kucnoj radinosti testira vise puta
pre samog nastupa. Mislim da na taj nacin moze da proveri da li je sve ok i u najgorem
slucaju ako CD ne radi/ne cita, moze da ga nareze ponovo na vreme. :)

User avatar
ZygOmatiC
Posts: 12
Joined: 15 May 2008, 16:38
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KOL'KO JE PAMETNO??

Post by ZygOmatiC » 26 Aug 2008, 16:47

OK je to, apsolutno se slazem kada je u pitanju testing CD-ova!! Ali, ja sam imao na umu prvenstveno pitanje kvaliteta zvuka reprodukovanog sa przenih diskova u poredjenju sa, recimo diskova kupljenih u CD shop-u. Primera radi, sa "original" audio diska ekstrahujes numere u MP3 format na racunar. Zatim, na osnovu istih MP3-a narezes audio disk, takoreci kopiju prvobitnog "original" diska. ???GDE JE RAZLIKA???

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: KOL'KO JE PAMETNO??

Post by toza » 26 Aug 2008, 20:29

Aha, izvini, nisam skonatao pitanje. :D

Sto se tice razlike izmedju audio diska koji si kupio u radnji i WAV-ova na kompu (istih pesama)
ne smem da kazem na glas, ali razlika ne bi trebalo da bude velika. Dacu moje obrazlozenje za tu izjavu,
pa ako nisam u pravu molim da me neko ispravi :D .
Znaci, mini linije i ostali audio uredjaji tog tipa imaju specifican zvuk za razliku od kompjutera.
Mnogi slusaju muziku na integrisanim karticama i onda im taj audio CD koji su platili 1500 ili vise dinara,
ne zvuci tako "lepo" na kompjuteru sve dok ga ne puste na liniji. E sad iz ovoga sledi ostatak odgovora :mrgreen: .

Znaci skoro svi znamo da je mp3 nizi kvalitet od WAV-a :wink: .Stoga ako ripujes sa audio CD-a pesme po meni bi bilo
pozeljno da ih ripujes u WAV format. Eh sad sta ces dalje raditi sa pesmama ne znam, ali pretpostavljam
da zelis da sa nekoliko audio diskova poskidas po par pesama i napravis svoju kompilaciju za set.....srecno :)

U svakom slucaju nadam se da ti je ovo bilo bar malo od pomoci :) .

User avatar
ZygOmatiC
Posts: 12
Joined: 15 May 2008, 16:38
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KOL'KO JE PAMETNO??

Post by ZygOmatiC » 26 Aug 2008, 21:36

Fino razjasnjeno! A thousand thanks!!

djchechen
Posts: 3
Joined: 28 Dec 2008, 11:52

Re: KOL'KO JE PAMETNO??

Post by djchechen » 28 Dec 2008, 12:19

toza wrote: Znaci skoro svi znamo da je mp3 nizi kvalitet od WAV-a :wink: .Stoga ako ripujes sa audio CD-a pesme po meni bi bilo
pozeljno da ih ripujes u WAV format. Eh sad sta ces dalje raditi sa pesmama ne znam, ali pretpostavljam
da zelis da sa nekoliko audio diskova poskidas po par pesama i napravis svoju kompilaciju za set.....srecno :)
Jos bih dodao da od tih wav-ova napravis audio CD a ne da se konvertuje u mp3 format.To je bar po meni format koji ubija ozvucenje!!!

SZT
Posts: 37
Joined: 29 May 2009, 04:13

Re: Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by SZT » 02 Jun 2009, 09:52

Samo je jedan format koji moze da dostigne originalnost CDovog snimka a taj format nije mp3 nego flac... nije ni on jednak originalu ali moze da se mjeri sa njim skoro pa u potpunosti e sad je najveci problem koji to DJ CD player moze da pusti flac.....

enaB
Posts: 57
Joined: 11 Jun 2008, 21:42

Re: Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by enaB » 02 Jun 2009, 12:12

Nareže se flac kao audio CD pa može svaki :D

SZT
Posts: 37
Joined: 29 May 2009, 04:13

Re: Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by SZT » 05 Aug 2009, 23:12

enaB wrote:Nareže se flac kao audio CD pa može svaki :D
ovo je najpametnije rjesenje jer flac je jedini koji po kvalitetu skoro pa moze da se mjeri sa originalom prije ripovanja...

Mozza
Posts: 6
Joined: 17 Apr 2009, 20:02

Re: Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by Mozza » 08 Nov 2009, 22:47

S tim sto flac pre toga konvertujes u wav posto programi kao npr Nero ne prepoznaju flac format pa ga je nemoguce narezati na audio disk..

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by sl0e » 08 Nov 2009, 23:44

Zato EAC resava sve probleme.

Mozza
Posts: 6
Joined: 17 Apr 2009, 20:02

Re: Koliko je pametno da DJ uživo pušta CDove?

Post by Mozza » 09 Nov 2009, 22:36

Ja koristim FLAC Frontend i odlicno radi :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest