Dusan Bezuha -Kratka biografija i obavestenje za clanove

Ovde mozete postaviti svoja pitanja Dusanu Bezuhi.

Moderators: dejankuki, toza, Critical, zolideathmetal

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Dusan Bezuha -Kratka biografija i obavestenje za clanove

Post by KnightOfDoom » 15 Oct 2007, 19:13

- Kratka biografija -

DUŠAN DUDA BEZUHA
Rođen 1958. Prva ozbiljna grupa sa kojom radi je grupa „Tilt“, tada jednim od najpopularnijih beogradskih bendova (u doba kada ima svega 13 godina), u kojoj su svirali Dejan Cukić, Nele Stamatović, Miroslav Cvetković, Predrag Jakovljević... Jedno vreme su nastupali i kao prateći bend Branka Marušića – Čuture.
1976. ulazi u grupu „Suncokret“, kroz koju je prošao i Bora Đorđević, i u kojoj jedno vreme svira i Ivica Vdović – VD.
Od 1979. radi kao studijski muzičar i svira mnogo turneja sa popularnim pevačima iz tog vremena. Tada počinje da radi i aranžmane, kao i posao studijskog snimatelja i producenta. Kako kaže Balašević, svirao je i sarađivao „na nebrojenim (stvarno ne-bro-je-nim) pločama manje i više poznatih grupa.“
1986. svira na Bajaginim „Jahačima magle“.
1988. sarađuje sa grupom „Alisa“.
Od 1991. počinje saradnju sa Đorđem Balaševićem, sa kojim snima sedam studijskih albuma (među kojima su „Marim ja“, „Jedan od onih života“, „Naposletku“...) i svira mnogo koncerata širom sveta.
1994. snima prvi solo album “Tamo gde spava sreća”.
1998. sa Vladom Divljanom radi muziku za film „Tri palme za dve bitange i ribicu“, koja izlazi kao istoimeni album.
1999. producira grupu „Viktorija“. U to doba počinje saradnju sa „Zonom B“.
2002. producira album „Ljuta sam“ (Bebi Dol).
Nedavno mu je u izdanju PGP- a izašao drugi solo album “Kao ja” sa instrumentalnom autorskom muzikom. Paralelno svira sa „Zonom B“ i kako sam kaze: “Sviram zbog zajednickog zadovoljstva muziciranja sa drugarima iz benda muzike kao što je bluz. Bluz je muzika specifičnog izraza i forme, savršena za izražavanje emocija.” Takođe radi i u satiričnom kabareu „Ja pevam svoj bluz“, sa Goranom Sultanovićem i Aleksandrom Grujićem. Diskografija mu je mnogobrojna, a za najdraže snimke smatra one sa „Zonom B“.


http://www.myspace.com/dudabezuha
http://www.myspace.com/zonabmusic

- Za clanove foruma -

Molimo vas da budete dobri domacini i ukazete postovanje Dusanu koji je ljubazno odlucio da podeli svoje znanje i iskustvo sa svima nama.
Ovaj podforum ce biti stroze moderisan, pazite na recnik i ponasanje jer posledice loseg ponasanja mogu biti katastrofalne po vas.
Mozete otvarati nove teme u ovom podforumu sa vasim pitanjima.
---------------------------------------------------------------------------------

Ceo admin/mod tim muzickog foruma zeli da se zahvali Dusanu koji se odazvao nasem pozivu i nada se da ce, ako mu to dozvoli vreme i obaveze, nastaviti da posecuje forum.

Hvala :)

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 16 Oct 2007, 00:02

Zaista FENOMENALNO.
Imati takvog čoveka na forumu je prava stvar.
Jedino bih zamolio članove foruma da ovo iskoristimo na pravi način da nešto naučimo i saznamo (a ne da smorimo čoveka pitanjima: da li je bolji Strat ili LP?).
Još jednom SVAKA ČAST!

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 16 Oct 2007, 09:37

Pozdravimo zajedno Dudin boravak ovde, sada je forum dobio dimenziju više. Retki su forumi na kojima možete direktno da postavite pitanje nekom vrhunskom muzičaru. Dudino tridesetpetogodišnje muzičko iskustvo je prava riznica znanja i podataka i to treba pametno iskoristiti.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Post by frkadela » 16 Oct 2007, 15:33

Samo da pozdravim jednog od nasih najboljih gitarista...
Uvijek sam zelio da vidim njega i Balasevica u svom rodnom gradu, ali mi se ne ispuni zelja... Za sad... :wink:

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 16 Oct 2007, 18:21

Slazem se da to treba iskoristiti, ne dolazi nam takva legenda svaki dan na forum.

MarcusS
Posts: 7
Joined: 12 Oct 2007, 18:06
Contact:

Post by MarcusS » 16 Oct 2007, 20:54

Pozdrav, i poštovanje.

Pitanje je:

Šta Vi misllite o projektu "Nenormalnih Balaševićevaca", popularnom Đoletovom tribute bendu?

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Post by maverick_nis » 16 Oct 2007, 21:34

Dobrodoshli,sve najbolje.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 16 Oct 2007, 22:26

Zamolio bih vas da radi preglednosti otvarate nove teme sa pitanjima a ne da ih postavljate ovde.Naravno, kada bude odgovoreno ako imate podpitanje postave ga u temi, nemojte otvarati novu :)

Hvala.

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Post by angel_of_light » 16 Oct 2007, 22:51

puno pozdrava i veliko postovanje za legendarnog gitaristu :) cast je imati njega na forumu :)

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Post by vbraca » 17 Oct 2007, 20:31

Moje postovanje,jedan odlican gitarista da dodje na nas forum,kakva cast.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 17 Oct 2007, 22:36

Takodje sve dobrodoshlice. :)

User avatar
IBANEZ
Posts: 40
Joined: 28 Jul 2007, 20:24
Location: Novi Sad

Post by IBANEZ » 30 Oct 2007, 14:01

I sa moje strane sve dobrodoshlice. :D

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Dusan Bezuha -Kratka biografija i obavestenje za clanove

Post by Mafi » 25 Sep 2009, 15:53

Super je imati ovakvog strucnjaka da nam podeli savete i njegova iskustva. Dobrodosli!

Pedjazz
Posts: 55
Joined: 23 Nov 2007, 05:32
Location: Boston trenutno Nis inace
Contact:

Re: Dusan Bezuha -Kratka biografija i obavestenje za clanove

Post by Pedjazz » 01 Jun 2010, 15:24

Zaista velika i super stvar za forum. Svaka cast moderatorima i dobrodoslica za Dusana :D

User avatar
doorsy
Posts: 3
Joined: 11 Jun 2010, 13:00

Re: Dusan Bezuha -Kratka biografija i obavestenje za clanove

Post by doorsy » 11 Jun 2010, 13:04

Pozdrav za mog komsiju kod koga sam bio da mi "overi" prvu(a i jedinu) gitaru...kopiju Strat-a :)
Veliki pozdrav Dudo! :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest