Jedno pitanje za Dudu

Ovde mozete postaviti svoja pitanja Dusanu Bezuhi.

Moderators: dejankuki, toza, Critical, zolideathmetal

Post Reply
nblues
Posts: 2
Joined: 22 Feb 2008, 19:37

Jedno pitanje za Dudu

Post by nblues » 22 Feb 2008, 19:57

Malo je reci da vam je album "Kao ja" prelep, sofisticiran,nezan, sto bi lala rekao prosto taman. Mnogo mi prija za raspolozenje. Iskreno se nadam da ce biti jos takvih. A sada bih vas zamolio da mi kazete kako da dodjem do "Tamo gde spava sreća" jer ga u Novom Sadu nema nigde, a do Beograda nesto bas i ne odlazim. Izvinjamvam se ako je ovo pitanje banalno ali ne znam kako drugacije da dodjem do tog, potpuno sam siguran, savrsenog zvuka.
Vidimo se na nekom od narednih koncerata...
Hvala Vam puno i zelim vam sve najbolj...
Nenad V.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by Sava » 25 Feb 2008, 18:43

Mislim da Duda nije ni video tvoje pitanje pa ću ja pokušati da ti odgovorim.

Danas sam prolazio gradom i u prodavnici Produkcije ploča u Makedonskoj ulici video da imaju album "Kao ja", ali nisam pitao za cenu. Album "Tamo gde spava sreća" je izdao privatni izdavač za kojeg mislim da više i ne postoji tako da tog albuma nema u prodaji. Jedino ti preostaje da kada dođeš u Beograd jeviš se meni pa da ti ga presnimim. Koliko poznajem Dudu on neće imati ništa protiv toga. Svojevremeno sam pronašao oba CD-a na nekom bosanskom sajtu onako u celosti pa pokušaj malo i da proguglaš.

nblues
Posts: 2
Joined: 22 Feb 2008, 19:37

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by nblues » 03 Mar 2008, 18:43

Hvala ti Savo! Zamolio bih te ako imas vremena da me kontaktiras na mojgruv@gmail.com cisto da imam tvoj kontakt. Hvala :shock:

doda
Posts: 1
Joined: 07 Dec 2008, 15:18

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by doda » 07 Dec 2008, 15:26

Savo procitao sam tvoj komentar da mozes da presnimis album od Dude Bezuhe "Tamo gde spava sreća" ,moj otac je stari roker i ne moze nigde da nadje taj album ,pa kako bi mogli da stupimo u kontakt da mi to narezes,hvala unapred...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by Sava » 07 Dec 2008, 17:20

doda wrote:Savo procitao sam tvoj komentar da mozes da presnimis album od Dude Bezuhe "Tamo gde spava sreća" ,moj otac je stari roker i ne moze nigde da nadje taj album ,pa kako bi mogli da stupimo u kontakt da mi to narezes,hvala unapred...
Nije problem, javi se na pm, snimim ti, nađemo se negde pa ti uručim.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by sinisake » 07 Dec 2008, 17:25

Mislim, ovo je vec sirenje piraterije.
Nelegalno umnozavanje Dudinog cedeja, i jos se o tome se prica u Dudinom podforumu.
Ha, ha, ha.
:mrgreen:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by Sava » 07 Dec 2008, 20:32

Ne, grešiš, nema piraterije, ovo je napisano uz Dudinu saglasnost. Umetnost kod nas nije na ceni tako da od ovakvih izdanja ne može da se zaradi te umetnici daju publici svoj višegodišnji rad potpuno besplatno. Nažalost, tako je. Vi budite fer pa dođite na svirke Zone B ili u Garžu na Kabare Gorana Sultanovića jer umetnici žive od takvih ovozemaljskih događanja.

Drugi put pre nego se latiš tastature raspitaj se malo bolje o situaciji u umetnosti. Rambo je recimo postavio svoj najnoviji album slobodno na net i svako može da ga skine uz opasku da od toga i tako nema zarade. Eto, ha, ha, ha... :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by sinisake » 07 Dec 2008, 20:41

Ma pretpostavio sam, Savo, znam da se znate, samo se zezam, a Vi sve mnogo ozbiljno shvatate.
(Samo je malo smesno izgledalo, kad se gleda ovako sa strane te sam potencirao blagu apsurdnost situacije, ali odsad koristim [zez][/zez] tagove)
Opustite se malo... :wink:


Svirke pomenutih bendova bih svakako posecivao da zivim u prestonici. :wink:
A na Kabare Gorana Sultanovica bih dosao samo pod pretnjom smrcu.
Ha, ha, ha. :mrgreen:

Duda Bezuha
Posts: 13
Joined: 15 Oct 2007, 19:08

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by Duda Bezuha » 09 Feb 2009, 17:08

Cao, CD-Tamo gde spava sreca, nema nigde da se nadje u prodaji,jel je objavljen od firme ZMEX 89. god.ali ako hoces mogu ti poslati na e-mail mp-3 svih pesama.Pozdrav Duda Bezuha

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by dweezil » 10 Feb 2009, 22:54

a mene zanima da li je Duda Bezuha svirao gitaru sa Dejanom Cukicem u muzici za jedan stari domaci film, akusticna muzika je u pitanju, mislim da se pesma zove "Kako te zelim". Il sam ja nesto zeshce pobrkao. Dodushe i taj film sam video samo jednom u zivotu i to kao klinac.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by Sava » 15 Feb 2009, 20:17

dweezil wrote:a mene zanima da li je Duda Bezuha svirao gitaru sa Dejanom Cukicem u muzici za jedan stari domaci film, akusticna muzika je u pitanju, mislim da se pesma zove "Kako te zelim". Il sam ja nesto zeshce pobrkao. Dodushe i taj film sam video samo jednom u zivotu i to kao klinac.
Znam da je Duda jako zauzet ovih dana i nema vremena da prati forum pa ću ti odgovoriti ja.

Tačna ti je informacija koju si dao, pesmu je napisao Cukić, a tekst Bajaga. U vreme nastanke pesme "otkrili" su Rej Kudera tako da je pod tim uticajem Duda dobio inspiraciju i uradio sjajan aranžman za tu numeru. Oni se i pojavljuju u tom filmu kao muzičari.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jedno pitanje za Dudu

Post by dweezil » 16 Feb 2009, 00:45

thanx @Savo
dobro me pamcenje sluzi, btw bash bedak da posle nikad nisu pustili taj film na tv. Mogao bi neko sa RTS da ga iskopa iz arhive i pusti josh koji put.
Cheers :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest