Problem oko izdavanja

Ovde mozete postaviti svoja pitanja Dusanu Bezuhi.

Moderators: dejankuki, toza, Critical, zolideathmetal

Post Reply
User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Problem oko izdavanja

Post by kurtrose » 06 Oct 2008, 20:01

Veliki pozdrav za gospodina Bezuhu....

Ne zelim puno da vam oduzimam vremena tako da cu direktno pitati a vi pokusajte da mi odgovorite ako imate neku ideju.
Pitanje glasi : kako da neki anonimni bend izda cd, mislim naravno kada ga zavrsi i snimi kompletno? Kako to pokazati pravim ljudima, ko su ti ljudi, kako doci do njih? I da li je uopste moguce da neko ko nije poznati muzickoj javnosti i samim muzicarima dodje u kontakt sa njima ne bi li im trazio savet ili pokazao svoje radove?

Puno pozdrava za sjajnog gitaristu i zelim vam da sto vise uspeha u daljoj karijeri...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Problem oko izdavanja

Post by sinisake » 07 Oct 2008, 12:28

Ako ne znas nekog ko je u tim vodama, ako nisi clan neke od trenutno aktuelnih vladajucih stranaka, vrlo tesko...

SVE ide preko poznanstava, preporuka, penjanja na glavu odredjenim ljudima (''Znate, ja sam onaj momak ciji ste CD dobili pre izvesnog vremena''), cimanja, nakanja, itd, itd...

(Ovo su iskustva dva benda iz mog grada koji su uspeli da objave albume, mada... bez adekvatne medijske podrske objavljivanje albuma NISTA ne znaci)

Treba prvo dobro da se smucis sam sebi, a onda sledi uspeh. :mrgreen:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Problem oko izdavanja

Post by kurtrose » 07 Oct 2008, 13:00

Hvala na pesimistickim ali verujem iskrenim odgovorima :) I ja sam kontao tako nesto ali reko nece me kostati nista ako probam da se raspitam... A za koga su izdali ti bendovi? I jel znas mozda neke sajtove izdavackih kuca?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Problem oko izdavanja

Post by sinisake » 07 Oct 2008, 18:26

Za PGP, prvi o kom govorim (imali su neverovatnu srecu da se dopadnu jednom nasem poznatom umetniku, koji je RESIO izdavanje:)), a i drugi, mislim...
Taj drugi sad nastupa sa jednom od najpoznatijih pevacica srspske scene.

Pazi, ovo sto sam napisao nije nikakav pesimizam nego realnost, to su stvari koje smo culi od pripadnika pojedinih afirmisanih bendova, koji su se nekako ugurali u taj voz. ("Sve funkcionise na preporuku i jedino tako" - rekao clan onog prvog pomenutog benda; a clanovi mog benda pricali sa bubnjarem Eyesburna, i sa momcima iz Jarbola o tome, pre 4-5 godina, koji su im rekli nesto slicno, sad je jos gore, verovatno)

Mozda ima vise sanse kod nekih manjih izdavackih kuca, treba probati... :)

Ne bih sad da pljujem po ''renomiranim izdavackim kucama'', ali neke su toliko ZATVORENE (i pored velike deklarativne otvorenosti), da je to smesno... ;)

User avatar
Bulatovic
Posts: 143
Joined: 07 Oct 2008, 04:11
Location: Novi Beograd

Re: Problem oko izdavanja

Post by Bulatovic » 08 Oct 2008, 02:39

Ja bih rekao sledece, sto mi je licno Bata Kostic (ex YU Grupa) rekao: "jednostavno zivimo u pogresnoj zemlji za muziku, ovde za otvoriti studio ili ziveti iskljucivo od muzike ili moras biti teski fanatik ili lud - ja sam bio fanatik, mada sam ziveo u drugom vremenu tako da nisam posle imao puno izbora..."

situacija gora nego tesko zalosna....

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Problem oko izdavanja

Post by Sava » 10 Oct 2008, 21:34

Duda ima problema sa šiframa na forumu pa ne može da se loguje.

Uglavnom rekao mi je da je problem ne u izdavačima već u kupcima kojih je sve manje jer većina skida muziku sa interneta praktično potpuno besplatno. Tako se događa Zoni B da i pored 20 godina postojanja i 5 objavljenih cd-ova praktično sami izdaju novi projekat, odnosno uz pomoć sponzora.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Problem oko izdavanja

Post by sinisake » 10 Oct 2008, 21:45

To se desava svuda u svetu, pa opet, izdavacke kuce opstaju i rade.
U stvari, i ovde ce ti izdati kazetu bilo ko, samo ako si spreman da platis. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(To naravno ako nemas dobre ''preporuke'' ili nisi renomiran muzicar, mada i sa preporukama mora da se plati deo tiraza, provereno)

Ej, tugo od zemlje i scene. :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest