GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Svarun Gleb Veleslav
Posts: 5
Joined: 23 Sep 2009, 03:32

GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by Svarun Gleb Veleslav » 03 Oct 2009, 16:11

Poštovani,

Posle jučerašnjeg nastupa na GBOB takmičenju, u razgovoru sa onima koje smatramo merodavnim saznali smo za poražavajuće činjenice koje su pratile naš nastup, a tiču se isključivo kvaliteta zvuka na bini kao i u publici: monitoring na bini nije bio adekvatan za sastav te veličine, što se pre svega poražavajuće odrazilo na vokale, dalje: loš ekvilajzing klavijatura, dupla bas pedala koja je glasnoćom gutala ostale komponente, pre svega potpuno odsustvo jednog od vokala tokom čitavog našeg nastupa, što je uzrokovalo odsustvo čitavih strofi u pesmama, u šta smo se uverili pregledanjem snimaka sa tri fotoaparata koja su zabeležila čitav događaj i koje ćemo takođe uskoro okačiti na internet, kao dokaz o tome šta pričamo.

Iz razgovora sa publikom od poverenja, kao i, što je još važnije, pregledom video snimaka, došli smo do zaključka da je naš nastup bio neadekvatno realizovan, u najmanju ruku. Takođe, u potpunosti smo sigurni da je čitav problem mogao biti rešen njihovom napomenom da nemaju iskustva sa postavljanjem ovolikog benda, u kom slučaju bismo mi prosto poveli svog tonmajstora koji sa nama već dugo sarađuje i zna svoj posao vezan za nas.

Na kraju, svrha ovog pisma je naše nezadovoljstvo povodom realizacije nastupa grupe Svarun na ovogodišnjem GBOBu. Razlog je u potpunosti profesionalne prirode: mi smo profesionalni muzičari, rešeni da izgradimo karijeru u ovome što radimo. Imali smo poverenja da će nas predstaviti u najboljem mogućem svetlu, dok se desilo upravo suprotno. Nemamo nameru da ostavimo onaj deo publike koji je došao nas da čuje u uverenju da je Svarun grupa koja najbolje zvuči onako kako je zvučala tokom svog nastupa na GBOBu, iz prostog razloga što to nije istina.

Zahvaljujemo se svima koji su bili i podržali nas i izvinjavamo se na lošoj realizaciji nastupa od strane organizatora.

Svarun

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by nenadnenad » 03 Oct 2009, 17:21

better safe than sorry
i u mnogo boljim drzavama se desavaju veca sranja.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by sinisake » 03 Oct 2009, 17:57

E, moj Veleslave, dobar monitoring u Srbiji? I jos da se sve cuje kako valja, dole, u publici? To kod nas ne moze da bude! :lol:
Moracete da naucite da svirate i pevate, a da nista ne cujete na bini, tako to ide... Ili da smanjite broj clanova benda. (Pa ni onda nece biti mnogo lakse) :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by frkadela » 03 Oct 2009, 18:07

sinisake wrote:Moracete da naucite da svirate i pevate, a da nista ne cujete na bini, tako to ide...
Pa da... Navježbate do perfekcije, a onda na bini dok svirate možete i da stavite slušalice u uši i slušate nešto drugo, boli vas uvo. ;)

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by Mogut » 03 Oct 2009, 18:41

Veleslave, potpuno je nerealno da ocekuješ da će bend sa toliko članova
biti adekvatno ozvucen u klubu tog tipa. Tu je cesto problem namestiti i BBGGV postavku kako treba.
Najbolje je da ubuduće uvek vodite svog tonca. Ako i to bude rešilo problem, odlično.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by Funkomat » 04 Oct 2009, 02:57

Vi ste onaj devetoclani bend, jel da?
Slusao sam vas juce ali sam pozaboravljao imena bendova...

Ja iskreno sumnjam da je moguce odraditi 5 vokala (pogotovo u tako kratkom vremenskom periodu) a da to zvuci mnogo bolje od onog kako je... Ne racunajuci taj iskljuceni mikrofon, naravno. Sto se monitora tice, opet, ima vas previse a vise od 2 monitora za tako malu binu bi bilo suludo.
Ostali bendovi su se sasvim lepo culi.

User avatar
Svarun Gleb Veleslav
Posts: 5
Joined: 23 Sep 2009, 03:32

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by Svarun Gleb Veleslav » 04 Oct 2009, 11:10

Mi smo se bili navezbali toliko da mozemo da izvedemo pesme i bez monitora, ja sam i racunao na to da se ne cujem na bini, ali sam pevao normalno, jer sam predpostavljao da se bar u publici cujem.
Ali, na zalost to nije bilo slucaj. To JE najveci problem. Druga pesma se oslanja gotovo cela na moj vokal, a mog vokala nije bilo. Jako jadno zvuci kada to pogledam na aparatu. Ja se bacam na bini, vene mi se naduvale, a ne cuje se apsolutno nista.

Nama zaista nije u interesu da sviramo po svaku cenu i da smo imali nekoga (tonca) ko bi nam rekao stanje koje se cuje iz publike, prekinuli bi svirku istog momenta i ako se problem ne moze resiti, sisli bi sa bine. Ispali smo budale i mnogi ljudi mogu svasta da pomisle, a krivica nije nasa i nemamo razloga da trpimo neprofesionalnost nekoga. Ovo je "GLOBAL Battle of the Bands", mislim da je sramota za Novi Sad da ne mogu da urade zvuk bolje od gitarijade u Ratkovu, gde smo se culi svi gotovo idealno (opet se ja u monitorima nisam cuo, ali nije bio problem, vazno je da bar na razglas izadje).

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: GBOB, Novi Sad, Route66 - Neprofesionalnost

Post by nenadnenad » 04 Oct 2009, 13:56

bicete pametniji sledeci put....
najbolje poneti svog tonca posto su tonci obicno zli ili losi :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest