Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by Duane » 07 Oct 2008, 09:05

Juce u sava centru... ko je bio... vauuu... razbijanje, mislim da u sava centru nikad nije bila bolja atmosfera, zaista vrhunska svirka... pocelo sa hoochie coochie manom pa texas floodom i tightropeom, na foru vlatkovog novog albuma a zavrsilo sa vlatkovim i makedonskim pesmama... cak se jan akerman pridruzio(koji nazalost nije bio svo vreme na sceni) pridruzio izvedbi Gypsy Song-a koju verujem da svi znamo(vlatko je rekao da se jan zainteresovao u balkan blues xD)... svirali su i amazing grace koji su snimili u januaru ove godine u vlatkovom studiju i vlatko je tu koristio "violining" preko volume potenciometra i vrhunski je odsvirao... zatim su kuvali i kuvali dalje... atmosfera je bila fenomenalna, krenule su i karakteristicne makedonske pesme i kola, koje su jos vise podigli atmosferu... prvi bis i pam.... vlatko pali motor(xD al preko whammya), ljudi kako je to zvucalo i kakva je to atmosfera bila, nemam reci, publika se lozi strasno svi padaju u trans i samo odjednom... pa ra ra ram... kao kakao , onaj ludi riff... jea kkako je to bilo... i zavrsise sa solazama out of this world, koje su i za vreme samog koncerta bile out of this world xD na kraju kao neko cepanje jana i vlatka i to je stvarno bilo strasno i frustrirajuce za sve muzicare u publici, salim se bilo je kraljevski xD
dakle ... kako svira ovaj covek, pa njemu treba most podici... a vlatku dva mosta! xD mislim da nisam bio na boljem i vatrenijem koncertu(vatrenijem u zatvorenom prostoru gde se sedi, nazalost nije bilo na otvorenom, onda bi bio definitvno najbolji koncert koji sam ikad cuo, a i da se napomene da je vlatko digao strava centar na noge)...
ko nije bio, jebiga... trebali ste XD
aj bacajte postove, kako vama bilo, ko je bio itd... jednostavno sam morao da napisem ovo... xD

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by Rocket Roll » 07 Oct 2008, 09:12

A što ti stalno koristiš "xD", "xD", "xD" kad pišeš postove? "Ovde leži zakopan Duane (Allman)"? "(I Suffer From) eXtreme Dandruff"?

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by Sava » 07 Oct 2008, 10:06

Gledao sam hrvatsku verziju koncerta na HTV i na osnovu toga na jednom forumu napisao sledeće:

"Od prvog dana postojanja sam zavoleo i pratio "Leb i sol", kasnije sam išao na neke Vlatkove solo koncerte koji su bili zaista dobri. Vreme je prolazilo, a on po meni nije napredovao bez obzira na neke nove projekte (Tadić na primer). Smeta mi to što je počeo da vrti skale unedogled toliko da je već i dosadno, postao je sasvim predvidljiv. Pri tom je postao i neobično i previše prepotentan i narcisoidan pa sam za sebe kaže da je najbolji (u TV intervjuu). Naravno da je najbolji kada je jedini koji na taj način tretira gitaru na ovim prostorima.

Što se tiče bluesa mnogo sam od toga očekivao i žestoko se razočarao. Gledao sam koncert na HTV i nisam mogao da se načudim koliko je to pevački loše. On je izjavio da je to njegova interpretacija bluesa što je tačno, ali po meni i jako loša. Svirački je bilo korektno, ali ništa više od toga. Ja jednostavno nisam osetio blues dušu u njegovoj svirci, on definitivno nije blueser. Točak, Vedran Božić ili Duda Bezuha bi ga pojeli sa sve cipelama u toj oblasti."

Danas sam pročitao izveštaj i video fotografije koje je postavio jedan forumaš i odgovorio sledeće:

"Hvala za info o koncertu i fotografije. Uglavnom si potvrdio sve što sam ja napisao na osnovu TV prikaza.

Znam da sam bio na koncertu da bih bio zadovoljan jer Vlatko fantastično komunicira sa publikom i svi njegovi (brojni) koncerti počinju nekako hladno pa se tenzija polako podiže i kada dostigne vrhunac tu je kraj koncerta. Jednostavno čovek to ume. Nisam želeo da idem na koncert i slušam Vlatka u oblasti koja jednostavno nije njegova, meni je to pomalo tužno."

User avatar
kalkulus
Posts: 92
Joined: 09 Apr 2007, 11:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by kalkulus » 07 Oct 2008, 11:31

Što se tiče bluesa mnogo sam od toga očekivao i žestoko se razočarao. Gledao sam koncert na HTV i nisam mogao da se načudim koliko je to pevački loše. On je izjavio da je to njegova interpretacija bluesa što je tačno, ali po meni i jako loša. Svirački je bilo korektno, ali ništa više od toga. Ja jednostavno nisam osetio blues dušu u njegovoj svirci, on definitivno nije blueser. Točak, Vedran Božić ili Duda Bezuha bi ga pojeli sa sve cipelama u toj oblasti."
ovo je otprilike i moj utisak nakon sinocnjeg koncerta. sve je to navezbano do besvesti, ali je jednostavno hladno, bez emocije. prosto je neverovanto kakva je razlika u energiji i toplini kada svira svoje stvari i bluz

iako je ovo trebalo da bude predstavljanje njegovog bluz albuma, drago mi je shto je najmanje svirao bluz. ostatak svirke je bio odlican, iako mislim da se malo predrkava sa gitarom i kada nema potrebe. to fantastcno zvuci, nemojte pogreshno da me shvatite, ali je to vec mozda stvar ukusa

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by Stevan Hinic » 07 Oct 2008, 12:32

NAJBOLJI KONCERT (u zatvorenom prostoru) KOJI SAM U ZIVOTU ODSLUSAO I ODGLEDAO! Ko god kaze da se sviralo bez emocija najblaze receno UOPSTE NIJE U PRAVU! Kako je covek odsvirao Texas flood.... ja sam se tada najezio i jos uvek me drzi.... BOZANSKI OSECAJ! Blues je zvucao fenomenalno sto sam i ocekivao a ostatak programa ( makedonske pesme i hitovi Leb i Sol - a) standardno odlicno! Jedina zamerka bi mi bila na u nekim trenucima pomalo preterano maltretiranje gitare ali nema veze covek je dao sebi oduska..... zasluzio je!!!! Na mene je stvarno odlican utisak ostavio bubnjar, decko drzi atmosferu u bendu konstantno na maksimmumu! Primetio sam da se opako smorio kada je Vlatko gnjavio gitaru pre pocetka pesme ``Kao kakao``...... Amasing grace je zvucala skroz zanimljivo ali konstantno mi je neki ton parao usi.... Ne znam da li je to jos neko primetio? Sve u svemu ocena koncerta 10+!!!! Ja sam dosao sa koncerta i svirao dok nisam zaspao sa gitarom obucen tako da.... wau... To je to...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by Duane » 07 Oct 2008, 19:36

same here... ja isto nisam mogao da se skinem sa gitare kad sam se vratio... eto koliko je inspirativan bio... pre svega na ovaj koncert uopste netreba posmatrati kao na pokusaj bluesa... ok to stoji, da vlatko i nije bog zna kakav bluzer, to sam i ja skapirao cim sam ga cuo na hrtu, glas, truba... on ima haos glas stoji to, al za bluz je to premekano, za bluz ti treba bas heavy heavy glas(nemislim na neki brutal metal glas, nego na nesto tipa you ain't got to be loud son to be as heavy as shit)... zatim njegove improvizacije, pa to nema veze sa bluzom, al na to netreba ni gledati kao da ima... odlicno je odradio blues pesme ali kad krene solo to je vlatko stefanovski solo a ne stivi rej von kopija, jer cenim da je vlatko strasan gitarista i da nema potrebe da kopira ikoga...cak je imao stivijeve riffchitje u texas floodu koji su me zacenili... bluz je svirao jedan solidan deo koncerta ali je ipak glavni deo bio onaj "true" vlatko stefanovski sto znaci da koncert nikako nemozete gledati kao Vlatko plays blues... a za kao kakao je bila explozija xD stvarno fenomenalno je to izveo, cak i ono urlikanje gitare i zvuk motora, iako to i nije neki problem vrlo je zanimljivo i odlicno je zvucalo kao uvod u verovatno najpoznatiju pesmu veceri posle jovano a to bi bilo kao kakao... sve u svemu sjajna svirka i zaista fenomenalan koncert...

ps. ako smeta sto kucam xD mogu da prestanem, to je mesto smajlija... mislim isto je xD ili :lol:

:)

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Vlatko Stefanovski Trio i Jan Akerman

Post by Rax13 » 08 Oct 2008, 16:35

Bio sam ja i bilo je JAAAAKO dobro... Ozvucenje, svirka, atmosvera... VRH!
Malo je Akermanov ton bio loshiji, ali dobro...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest