gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Duane » 06 Dec 2009, 21:05

a cek u zici neko moze da te cuje? moze koliko i u dangubi i u skcu ili stajznam gde vec...

ja mislim da je najace njima da lepo zabodu u neki fensi klubic na adi, ja sam cuo od raznih ljudi da tamo bendovi koji sviraju zaradjuju sasvim fino... sto se tice svirkica, a ovo demo festivali, koncerti, stadioni... po srbiji, malo li ih ima?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by nenadnenad » 06 Dec 2009, 21:06

Ne zivim u Beogradu i retko dolazim, mozda par puta godisnje.
Bio sam u Zici kad sam svirao tamo.A kad se sviralo bilo je mesanje baba i zaba pa nije propala nijedna svirka.
Sta oces tacno da kazes? Da su previse dobri za zicu, da su previse losi, da ce ih neko gadjati flasama, da gazda nece dozvoliti, da nece niko doci,... sta? :mrgreen:
Ja ne bi preporucio dangubu nekim mekanim bendovima , recimo, posto mi deluje ko hc\metal\punk leglo al to je samo moj utisak. :mrgreen: Al u zici su svirali i pop-upsi i balans i ivan ckonjevic i hurricane brothers i izmena vremena i anchor i bilo je uredu.

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by istiqrac » 06 Dec 2009, 21:12

Ali na adi se traze tezga bendovi i iskljucivo tezga, nista osim toga. A covek lepo pita za autorsku muziku i nigde nije napomenuo da od toga zeli da zaradi...
@nenad cini mi se da su malo vise u pop vodama za zicu ::ranting:: mozda i gresim, na zalazim tamo cesto :)

Al smo i mi otisli daleko od teme, covek trazi kontakte, svaki od klubova koje smo ponenuli ima svij myspace pa i mozes tako kontaktirati :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Duane » 06 Dec 2009, 21:19

nenadnenad wrote:Ne zivim u Beogradu i retko dolazim, mozda par puta godisnje.
Bio sam u Zici kad sam svirao tamo.A kad se sviralo bilo je mesanje baba i zaba pa nije propala nijedna svirka.
Sta oces tacno da kazes? Da su previse dobri za zicu, da su previse losi, da ce ih neko gadjati flasama, da gazda nece dozvoliti, da nece niko doci,... sta? :mrgreen:
Ja ne bi preporucio dangubu nekim mekanim bendovima , recimo, posto mi deluje ko hc\metal\punk leglo al to je samo moj utisak. :mrgreen: Al u zici su svirali i pop-upsi i balans i ivan ckonjevic i hurricane brothers i izmena vremena i anchor i bilo je uredu.
ne kazem nista od toga, samo kazem da ce isti broj ljudi da te cuje i u dangubi i u zici, tojest slican broj ljudi, od kojih ces pola morati sam da dovedes...
danguba nije nikakvo hc mesto, pa pobogu bijelo dugme tribut danas svira tamo!
istiqrac wrote:Ali na adi se traze tezga bendovi i iskljucivo tezga, nista osim toga. A covek lepo pita za autorsku muziku i nigde nije napomenuo da od toga zeli da zaradi...
@nenad cini mi se da su malo vise u pop vodama za zicu ::ranting:: mozda i gresim, na zalazim tamo cesto :)
pa pazi ja kapiram da oni nisu neki klinci koji ce da sviraju za dzh, nego da su ozbiljni ljudi koji oce da sviraju, a da uz to i dobiju neku pristojnu kintu...
to jes', na adi su uglavnom tezga bendovi, ali sta drugo onda? sve ste odbacili... osim marakane

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by nenadnenad » 06 Dec 2009, 21:27

Rekao sam za Dangubu da je samo utisak.
Oni su trazili mesto za svirku autorskog benda i dobili su dosta predloga.
Prvi macici se u vodu bacaju al posto su u Beogradu, reko bi da se to nece odnositi na minus u dinarima.Mislim da mogu da pokriju troskove prevoza i da imaju pice za vece bez problema samo nek ubace jos jedan bend za svaki slucaj iako im ne fali materijala.
Mislim, kako da zaradjuju od autorske svirke ako nemaju veze i publiku?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Dete epruvete » 06 Dec 2009, 23:24

Mozete da probate u Red room- u...

kocamaya
Posts: 36
Joined: 13 Aug 2009, 17:44

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by kocamaya » 08 Dec 2009, 15:58

Hvala svima na raznoraznim odgovorima.
Pozdrav. :jedi_fight: :jedi_fight: :jedi_fight: :jedi_fight: :jedi_fight:

sifumarko
Posts: 6
Joined: 05 Sep 2008, 17:16

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolin

Post by sifumarko » 10 Jan 2011, 14:43

U Pozarevcu postoji odlican klub (Club KB) i uglavnom sviraju iskljucivo autorski bendovi. Ako ste zainteresovani mogu da proverim termine i eventualno dogovorim svirku. Obicno jednom nedeljno ide neki jaci bend (januar je rezervisan za Block Out, Partibrejkerse, Neverne bebe) a svake druge nedelje ide manje afirmisan bend. Sto se tice uslova skroz su korektni. Trenutno sviram u jednom bendu koji trazi slicna mesta van Pozarevca, pa ako imate neka iskustva ili zelite da se "ukombinujemo" javite se na 064/55-00-818. Znaci mozemo da sredimo svirku u PO, nama bi znacilo da ucinite tako nesto za nas u BG recimo :) a i druga mesta sto da ne.

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolin

Post by Varenika » 11 Jan 2011, 02:00

nenadnenad wrote: Ja ne bi preporucio dangubu nekim mekanim bendovima , recimo, posto mi deluje ko hc\metal\punk leglo al to je samo moj utisak.
prije jedno pola godine bezveze podjoh u dangubu na pivo, bio neki zenski bend, gitarista mozda nije bio zensko, i uglavnom izmedju ostalog svirali su obradu branka kockice i kolibrija, ono:Zuum zuum, zum zum zum, zakleo se bumbar u cvet i u med.., tj ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=Pxam9MnuYks
i to 2 puta. :lol:
a tamo se mogla cuti i lambada, pa cak i mutta fakin "I will survive" :povrac: i to nerijetko.
Ta pjesma mi je signal za momentalno napustanje prostora u kome se cuje ista...

sifumarko
Posts: 6
Joined: 05 Sep 2008, 17:16

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolin

Post by sifumarko » 11 Jan 2011, 12:57

To zvuci kao Fandango :)

kocamaya
Posts: 36
Joined: 13 Aug 2009, 17:44

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolin

Post by kocamaya » 06 Feb 2011, 08:53

hvala svima na vašim odgovorima.Sve najbolje

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest