gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Moderators: dejankuki, muki17

kocamaya
Posts: 36
Joined: 13 Aug 2009, 17:44

gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by kocamaya » 06 Dec 2009, 11:32

Pozdrav.
Dakle kao što sam naslov kaže da li neko ima telefon kluba ili već kakvog prostora gde bi moglo da se zasvira nešto autorski,može čak i združeno sa još nekim bendom slićnog žanra ili samo toliko da ne odsklaćemo iz krajnost u krajnost.eto otprilike to je to.
Unapred hvala. ovo je link koji najbolje govori šta sviramo. www.myspace.com/bulevarvodenihmozaika


:jedi_fight: :jedi_fight: :jedi_fight:

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by vasko » 06 Dec 2009, 11:34

gledam ove star wars smajlije,ne mogu da shvatim kako su ljudi gledali te likove sto se macuju neonkama i scenografiju od stirpora,selotejpa i farbe za cunkove :povrac: :bambi:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Rocket Roll » 06 Dec 2009, 12:21

Klub "Žica", klub "Danguba", koliko za početak. Google it up.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Duane » 06 Dec 2009, 13:21

akademija, blue moon, danguba, zica, skc... ali bi najbolje bilo da nadjete neku ekipu, od jos par bendova i snjima radite to... ovako treba imati repertoar od 3 sata autorskih stvari, sto je zeznuto, a i ovako vam drugarski bendovi dovedu jos brdo ljudi na svirku koji ce da vas cuju, mozda se nekom i svidi... get it...

samo da se razumemo, prve svirke ce verovatno da vam budu dzh i dobicete od gazde jednu turu piva, a termin ce biti nesto tipa sreda... e sad dalje krece tek prava prica :)

Enterprise
Posts: 187
Joined: 29 Nov 2007, 14:55

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Enterprise » 06 Dec 2009, 15:13

Duane wrote:samo da se razumemo, prve svirke ce verovatno da vam budu dzh i dobicete od gazde jednu turu piva, a termin ce biti nesto tipa sreda... e sad dalje krece tek prava prica :)
Nije verovatno,nego sigurno.Tako je bar bilo svim ljudima koje ja znam. :)

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Dete epruvete » 06 Dec 2009, 15:49

alo bre ljudi pogledajte njihove stvari, nije to neki shkolski bend koji ce da zove napaljene klinke na svirku u marshal ili dangubu...meni je chudno da nemaju ugovorene stalne svirke u nekom klubu.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Duane » 06 Dec 2009, 15:51

Dete epruvete wrote:alo bre ljudi pogledajte njihove stvari, nije to neki shkolski bend koji ce da zove napaljene klinke na svirku u marshal ili dangubu...meni je chudno da nemaju ugovorene stalne svirke u nekom klubu.
da sad sam video tek kad si rekao... pa ono, trazite klubove tamo po adi, cuo sam da se tamo obrce fina para

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by nenadnenad » 06 Dec 2009, 16:54

jurite neverne bebe da budete predgrupa.

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by istiqrac » 06 Dec 2009, 17:20

Ja jos uvek ne verujem sta pisete??? OZbiljan autorski bend kao sto su oni u Beogradu NEMA gde da svira i. Jedino resenje menadzer pa na velike bine tipa beer fest, gradske proslave i razni autorski festivali. Neverne bebe su i dalje tezga bend i obicno nastupaju sami jer imaju sigurno repertoara da sviraju sami 24 sata bez prekida :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Rocket Roll » 06 Dec 2009, 20:01

istiqrac wrote:OZbiljan autorski bend kao sto su oni u Beogradu NEMA gde da svira.
Ventolin je ozbiljan autorski bend sa onoliko albuma, spotova itd, pa opet svira u "Blue Moonu". Rambo Amadeus ne propušta da održi koncert na Akademiji.

Jel' naši autorski bendovi treba da budu snobovi? Ili da razmišljaju na temu "čim je za nas čulo više od petoro ljudi, treba da imamo svoj šou-program & limuzinu sa devetoro vrata"?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by nenadnenad » 06 Dec 2009, 20:10

Ono drugo.Medijske zvezde, svi mi medijske zvezde, posle prvog bare akorda :mrgreen:

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by istiqrac » 06 Dec 2009, 20:41

Da ali i Vlada cim mu dodje neki bend da zakaze svirku prvo pita koliko ljudi dodvodite? A uz to ti da utorak ili ako imas mnogo srece ili se znate od ranije sredu. A o zvuku u Blue Moon-u ne treba pricati uopste... Ja licno nemam nista protiv doticnog kluba ali na autorske svirke uglavnom dolaze samo prijatelji benda i sl, a alo hoces da te cuje iole veca narodna masa treba ciljati festivale (bilo kakve) i pomenute velike bine. A cemu pravljenje muzike i cela prica oko autorskog rada ako ce na svirku da ti dodju samo ortaci ::ranting:: ::ranting:: ::ranting::

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by nenadnenad » 06 Dec 2009, 20:44

Demo festivali onda.
Sto se tice zice, svaki put smo svirali petkom ili subotom.

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by istiqrac » 06 Dec 2009, 20:46

Demo festivali ok, ali kad si u zici cuo da neko svira muziku koju svira gore pomenuti bend? U tome je problem.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: gde može da se svira autorska muzika u beogradu i okolini

Post by Rocket Roll » 06 Dec 2009, 21:03

istiqrac wrote:...a ako hoces da te cuje iole veca narodna masa treba ciljati festivale (bilo kakve) i pomenute velike bine.
Ima logike u tome, itekako, ali to je već za drugu temu. I menadžera.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest