Koliko naplacujete svoje svirke

Moderators: dejankuki, muki17

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Koliko naplacujete svoje svirke

Post by rock nation » 03 Feb 2010, 10:21

Nije da nesto zelim da se petljam gde mi nije mesto, ali mislim da bi trebalo da porazgovaramo o ovome. Mislim, nemam nista protiv da svako trazi svoje mesto pod Suncem i bori se za posao, ali ima li nekog minimuma ispod kojeg se ne ide? Za koliko se minimalno moze svirati, po clanu? Recite sta mislite.

Bilo bi dobro i da preporucite neko mesto gde ste dobro prosli, gde je gazda OK i slicno. U Srbiji ima preko 200 opstina, ima valjda bar u 150 neko mesto za svirku. 'Ajde da ih nekako pobrojimo, klubove za tezge, sale za autorske bendove, sve gde se moze svirati. Mozda dodjemo do toga da se uz malo truda ipak moze ziveti od rock and rolla...

Ukoliko ovo nije tema za ovaj deo foruma, molim moderatore da je premeste gde treba, ako je moguce. Ili neka me obaveste, ja cu, nije problem. Hvala.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by Boogie Woogie » 03 Feb 2010, 10:26

rock nation wrote: Mozda dodjemo do toga da se uz malo truda ipak moze ziveti od rock and rolla...
..do toga teoretski, zaista možda i dođemo, ali novčanik otvaraju ipak neki drugi ljudi.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by dejankuki » 03 Feb 2010, 10:40

pogledaj temu "tezgarosi'... i tu jos neke teme, ujedinjenje rock scene.. i slicne, vec smo razgovarali na ovu temu.

prvo, sto rece bugi vugi, novcanik otvaraju neki drugi ljudi.. output, a nas input zavisi od mnooogo stvari..

prvo, kvalitet samog benda, pa onda atraktivnost tj. koliko ce se gazi isplatiti sto vas/nas zove, pa onda broj clanova. Kad gazda pita koliko vas je u bendu, prvenstveno misli na to koliko ce stolova morati da skloni, stolova koji bi ljudi zauzeli i pili pice. ukoliko mora da skloni vise njih, to je gubitak na koji on mora da racuna.. onda vrsta muzike... takmicenje sa konkurencijom.. Ako konkurencija dobro zaradjuje ako zove bendove, ondace i taj gazda hteti da bude lokal sa muzikom i da "otme" deo kolaca... trece, grad, tj. sama finansijska i ekonomska moc tog grada.. Kad cujem da se u na primer Boru placa 200 evra 'ladno a u Knjazevcu jeeedva 80-120 i to uz natezanje i "popust" za redovniji angazman.. onda mi dodje da sebi ispraznim tri sarzera iz uzija ili H&K... glavu


no opet ja o ekonomiji.. danas mi ne ide nesto muzicki razgovor...

necu vise..

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by vlobrk » 03 Feb 2010, 13:28

onda mi dodje da sebi ispraznim tri sarzera iz uzija ili H&K... glavu
Iz Hughes&Kettner-a?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by nenadnenad » 03 Feb 2010, 14:18

Heckler and Koch
Zar je popularan taj samoublicaki duh, dejane, i dole po Srbiji? :mrgreen:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by dejankuki » 03 Feb 2010, 15:17

nemas, pojma koliko.... no jebes, crnu kroniku...mislim...ya know..


BTW, danas eto slucajnosti, cekam u birou za zaposljavanje red sa menadzerkom jednog kafica u Knjazevcu... i eto povela se prica.. tj. zapricasmo se i rece ona.. " U petak ima svirka, lokalni jedan vrlo ja/poznat/kvalitetan bend.."

rekoh, super... kolko im placate ako nije tajna..

pa cini mi se7 ili 8 'iljade... moramo da napravimo secu ove godine, prosle smo bendovima placali mnoooogo.. nekima i po 16000...

pa kome se bre isplati da svira za te pare... pitah zacudjeno..


ko 'oce - oce... ko nece - ne mora...!!!

a putni troskovi...?


neka dodju peske..

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by sinisake » 03 Feb 2010, 15:31

Pa da, a da ne govorimo o autorskim bendovima. Tu se radi na karte, i to sa nekim otezicama. :mrgreen:
U Novom Sadu dobri tezgarosi dobro prolaze - 50 evra po glavi je bilo, svojevremeno, ne znam kako je sad.

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by rock nation » 03 Feb 2010, 15:48

dejankuki wrote:nemas, pojma koliko.... no jebes, crnu kroniku...mislim...ya know..


BTW, danas eto slucajnosti, cekam u birou za zaposljavanje red sa menadzerkom jednog kafica u Knjazevcu... i eto povela se prica.. tj. zapricasmo se i rece ona.. " U petak ima svirka, lokalni jedan vrlo ja/poznat/kvalitetan bend.."

rekoh, super... kolko im placate ako nije tajna..

pa cini mi se7 ili 8 'iljade... moramo da napravimo secu ove godine, prosle smo bendovima placali mnoooogo.. nekima i po 16000...

pa kome se bre isplati da svira za te pare... pitah zacudjeno..


ko 'oce - oce... ko nece - ne mora...!!!

a putni troskovi...?


neka dodju peske..
Tipicno srpski - hocu zivu svirku, hocu promet, zaradu, ali kad bi bend svirao dzbe, eee,to bi tek bilo super!!!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by dejankuki » 03 Feb 2010, 15:53

covece, sad sam zaboravio i pravopis... koji ce mi zarez posle "nemas"... no.. bitnije je da ja opet kakim o ekonomiji..




svecano se zaklinjem da vise necu nista drugo sem o muziki... barem danaske...









btw Heckler UND Koch

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by BluesBoy » 03 Feb 2010, 18:41

Situacija je srednje zalosna, pricali smo DejanKuki i ja vec na tu temu 2-3 puta... U Cacku je prosek 1500-2000 po coveku i ima 3-4 lokala gde mogu da sredim svirke ko je raspolozen neka mi se javi na PM pa mozemo da pokusavamo nesto, eto proslo leto sam uspeo da dovedem Zonu B i Texas Flood steta sto je ostalo na tome.... Preko leta se i desi neko takmicenje na otvorenom pa tu imaju sansu autorski bendovi ali i to ostaje na lokalnom nivou... jbg... kada bi se malo vise ljudi uklucilo u tako nesto moglo bi to super da radi....

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by migor8 » 03 Feb 2010, 20:16

sinisake wrote:Pa da, a da ne govorimo o autorskim bendovima. Tu se radi na karte, i to sa nekim otezicama. :mrgreen:
U Novom Sadu dobri tezgarosi dobro prolaze - 50 evra po glavi je bilo, svojevremeno, ne znam kako je sad.
Zavisi u kom lokalu se svira ali ima par koji placaju toliko. :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by sinisake » 03 Feb 2010, 23:24

Pa da, ako bude srece, obici cemo uskoro bas te, a i one sto ne placaju toliko. Mi smo jeftine kurve. :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by nemanjavelimirovic » 04 Feb 2010, 00:16

Shto vishe to bolje...al teshko mozes uzeti puno...shtavishe nekad radish za male pare, nekad za nikakve pare tj za putni troshak, a nekad kad bash imam srece zaradim i 50Evra po svirci...sve zavisi.. Bavljenje muzikom u Srbiji je utopija sa materijalne strane a bogme i utopija sa strane popularnosti, ali je izuzetno zarazno to oko instrumenata i svirki i to je to...svaka budala ima svoje veselje... a mene ne zanima fudbal i ostalo, samo mjuza :mrgreen:

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by migor8 » 04 Feb 2010, 13:46

sinisake wrote:Pa da, ako bude srece, obici cemo uskoro bas te, a i one sto ne placaju toliko. Mi smo jeftine kurve. :ziveli:
Samo napred,i najavi svirke da dodjem da vas cujem :cao: :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koliko naplacujete svoje svirke

Post by sinisake » 04 Feb 2010, 14:03

ali je izuzetno zarazno to oko instrumenata i svirki i to je to...svaka budala ima svoje veselje... a mene ne zanima fudbal i ostalo, samo mjuza :mrgreen:
:1:
Samo napred,i najavi svirke da dodjem da vas cujem :cao: :ziveli:
Naravno, bice obavestena forumska javnost blagovremeno. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest