Jedne noci u decembru...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Jedne noci u decembru...

Post by dweezil » 04 Jan 2011, 19:46

tj. u januaru, dok je bila hladna zima, ljubio sam Soulbender draga, ljubio sam Fulltone sina .... :bambi:

Dogovorili se @nebojshak, @guvnor i ja tj. dvizl da se nadju u zgradi Bigza, na Nebojshin poziv, dok ih jos Dersu nije izbacio iz zgrade, i da natenane isprobaju sve za cim im dusha ishte,( ali bez ulazakuharlemstairwaytoheavensmokeonthewater zvukova ) razno fuzzovlje, dileji, tremoli, wahi (wahovlja nije bilo al necemo zameriti), ostale custom pjedale i sl. I to se sve odigralo sinoc u periodu od 18 h-21h, i ovo su slike sa te prigode. Moram da napomenem da zgrada Bigza izgleda veoma drazesno u nocnim satima, puna mracnih hodnika, liftova kao iz horor filmova i nepoznatih zvukova na svakom koraku. Zezam se malo :)

Image
Usput da se zahvalim veoma prijatnom gosn.@Nebojshaku na drazesnom gostoprimstvu, pivu i casici razgovora, i naravno @guvnoru na drazesnoj prezentaciji njegovih jelte pjedala i zvukovima koje je tom prilikom ispustao iz njegovog Robert Cray strata.

Image

Mislim da je svako pokusao da ostalima dochara ono na sta se najvise nadrazuje, Nebojsha na Ratt-a, Guvnor na Fulltone 70 Fuzz i ja na of kors custom Mesa Dr.Boogie emulaciju.

Image

Image

Probao sam i cuvenog Dzhersona i moram da kazem da je to def gitara kakve se vishe ne prave, najbolje iz kasnih 70-tih na fazon najboljih Yamaha i Ibaneza iz tog perioda, teska i sa plenty of sustain. Mislim da se to posebno videlo kad sam se ozario svirajuci Dr.Boogey na njoj uz kompresiju na kabinetu koji je poceo da brekce. Btw Bassman sasvim lijepo podnosi heavy gain gadgete :) :bambi:

Image

Image
I dogovoreno je da ovakav susret uprilichimo sto je skorije moguce opet uz kvorum
Slikice su sa mobilnog, ne zamerite. Cheers :bambi:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Jedne noci u decembru...

Post by Kill surf city » 04 Jan 2011, 20:58

:ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Jedne noci u decembru...

Post by nebojsak » 05 Jan 2011, 02:40

E, a zapravo sam tek večeras ustanovio šta je brektalo i rezonovalo na moćan Dr Boogey full scoop. Nisu leđa kabineta nego onaj razglas koji stoji na stalku pored. Večeras mi palo na pamet da ga skinem, al me mrzelo.

A jes bilo lepo drndanje. Sledeći put samo da završimo 3-4 komata Fender struja tu sa senjačke pijace na NG sniženju, boks pljuga :mrgreen: (Guv'nore, mojne da se sečeš, zajebavam se ja malo :ziveli: ), i biće još bolje :)

I da se naviknem na nov D'Addario set u standardnom štimu.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Jedne noci u decembru...

Post by guv'nor » 05 Jan 2011, 12:10

:lol: Dobro, neka neka...

Hvala momcovi na druženju i svirKi, sledeći put (ako bum pozvan :mrgreen: ) ćemo natovarimo sve od opreme pa da ne bude šteta ni ako nas izbace, ovaj put nas je 100% spasao Dr Boogie. :) :ziveli:

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Jedne noci u decembru...

Post by Hillybilly » 05 Jan 2011, 12:49

Bravo momci! :bravo:

Treba da je vise takvih skupova. :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jedne noci u decembru...

Post by dweezil » 05 Jan 2011, 18:45

nebojsak wrote: Sledeći put samo da završimo 3-4 komata Fender struja tu sa senjačke pijace na NG sniženju :mrgreen:
pazi pa to bi bilo overdrazesno, i def se provali razlika izmedju @guvnorove Fender struje na gitari i tvoje meshane Shadow-Duncan :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Jedne noci u decembru...

Post by nebojsak » 05 Jan 2011, 23:39

Btw, meni se Soulbender definitivno dojmio zvukom, samo da mu se reši ono njegovo dranje nekako :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Jedne noci u decembru...

Post by guv'nor » 06 Jan 2011, 13:30

dweezil wrote: i def se provali razlika izmedju @guvnorove Fender struje na gitari i tvoje meshane Shadow-Duncan :bambi:
:lol: :ziveli:
E da, evo ćiku opet nemam problema sa potom, bio otpanjen ili ne. :nixweiss:
nebojsak wrote:Btw, meni se Soulbender definitivno dojmio zvukom, samo da mu se reši ono njegovo dranje nekako :)
:oops: O'šo, tj vrnuo sam ga juče. Jbga, dojajno radi, ali kada se namesti onako kako 'oću onda... Čuo si koliki aplauz izlazi iz njega. Možda je, kao što reče Dweez neka sitnica, možda je nešto krupnije kao lošiji tranzistor npr, ali u svakom slučaju nisam hteo da čačkam po novoj pedali od onoliko oraJa, niti da neko drugi to radi. Na kraju krajeva, deru se na sav glas kako BYOC kit zakiva kako radi, pa ako bude bilo potrebe eto rešenja za 100 dolara.http://www.buildyourownclone.com/tonebender.html
A i das' ne lažemo, od kada sam ponovo probao svog imenjaka MKI sve mi je palo u vodu, sa'ću sve da rasprodam! :facepalm: ...
Pogreši čovek... :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jedne noci u decembru...

Post by dweezil » 06 Jan 2011, 16:10

e meni se dojmio i RR Centaur klon, bash je clean drive freindly boost fazon :bambi:
a nije @guvnor zuji ti jer ti ne valja struja na Fenderu :)
meni se i novi Guvnor dopao, jeste mutniji i basovitiji ali uz par okreta potova da se lepo podesiti, nove Marshall pedale su def podcenjene :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Jedne noci u decembru...

Post by nebojsak » 06 Jan 2011, 16:20

guv'nor wrote: E da, evo ćiku opet nemam problema sa potom, bio otpanjen ili ne. :nixweiss:
:roll: moguće je da u tom potu imaš neka bića kojima je dosadno na gajbi pa kuntaju. Čim promeniš prostoriju, oni se probude i prave žurku šuštanjem.

Ono, baš zvuči ko klasično šuštanje pota :| A usput je i samo jedan.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Jedne noci u decembru...

Post by guv'nor » 07 Jan 2011, 03:24

@dweezil
Struju ćemo menjamo, zna se i kod koga! :D
Nego, što jes-jes, novi Maršali odlično šljakaju, a pri tom su samo po par dinara skuplji od Behringera i konkurencije.
@nebojšak
Ono je sigurno bio pot u pitanju, ali mi ne'e jasno što sada ćuti. Verovatno je ovo što si rekao, tako da prvom prilikom idem u Rodić po anti-gremlin sprej, pa da vidimo šta će da rade kada ih naprskam toliko da i drvo upije. :mrgreen:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Jedne noci u decembru...

Post by nebojsak » 07 Jan 2011, 03:32

E, sad ćete me naterati da isprobam tog novijeg tebe™ preko maksimuma. Ja nisam uspeo da mu isteram ćebe u dosadašnjim ležernim pokušajima, ali ću ih ovih dana postaviti 1 na 1 i drndati pojačano, ako uspem, možeš se obratiti mom drugaru da ti ga proda za 30 evra :)

Mada realno, i na onom starom ume da bude problem sa onim ful rejndžom potova (za 1 pedalu), treba se sagnuti i namestititi ono, ko da sviraš

Image
Last edited by nebojsak on 07 Jan 2011, 03:41, edited 1 time in total.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Jedne noci u decembru...

Post by guv'nor » 07 Jan 2011, 03:40

Ne daj me akobogaznaš™! :mrgreen:
Čuli smo sva trojajca da rade slično ali su dosta drugačije (ono, odra ga stari), ne mislim da je Dweez mislio na to nego da je opasna pedalica za pare za koje se inače prodaje u dojajnim stanjima. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Jedne noci u decembru...

Post by nebojsak » 07 Jan 2011, 03:43

Pf, Shady bi to zavaljao samo tako, 20 komada u pedalbordu, i to za male pare pred kineski Ramazan.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Jedne noci u decembru...

Post by guv'nor » 07 Jan 2011, 03:56

nebojsak wrote:Mada realno, i na onom starom ume da bude problem sa onim ful rejndžom potova (za 1 pedalu), treba se sagnuti i namestititi ono, ko da sviraš...
:1: :lol: Zato je moj i stajao nedeljama u fioci pre nego što sam ga prvi put odneo na svirku... Bedak kada se godinama navikavaš na SD1 i DS1, pa ti posle dođe pedala sa ful EQ-om... Panika! :mrgreen: Al' dobro, mlados' ludos'. ^^
nebojsak wrote:Pf, Shady bi to zavaljao samo tako, 20 komada u pedalbordu, i to za male pare pred kineski Ramazan.
Baja sigurno ima jedno 5-6 bordova, punih i spremnih za slanje, a šta mi radimo... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest