Izvestaj iz Knjazevca!!!

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Izvestaj iz Knjazevca!!!

Post by dejankuki » 08 Dec 2007, 19:45

Nesto neverovatno se desilo u Knjazevcu sinoc!!!

Licili smo na jedan grad u kome ima puuno ponude i gde je svako mogao da nadje lokal u kome ce se prijatno osecati...
U domu kulture Heavy svirka, na drugom klasicna Rock klubska svirka... na trecem je naravno bio mrzak mi grand a na cetvrtom Domaca pop muzika.

Elem, posto sam ja od one stare garde i od onih koji preferiraju tvrdji zvuk... ja sam izabrao dva mesta na kojima sam bas uzivao....

Mesto zlocina 1: Dom Kulture

Svirka povodom proslave 13? godina Knjazevacke gimnazije
Bendovi: Revolution iz Nis i Sick Distortion iz Knjazevac :)

Svirala je grupa Revolution iz Nisa. Momci su svirali jednostavno dobro. Trojka kojoj se ne oseca nedostatak jos nekog instrumenta i koji su dali svoj maksimum. Pevac sa stavom Hetfilda, Basista i Bubnjar. Svirali su neke svoje stvari kao i obrade nekih klasika... Izdvojio bih "Born to be wild" u njihovoj obradi, "God save the queen", dva instrumentala Joe Satrianija, Motorhead i jos nekoliko drugih...
Energicno, Uvezbano i opusteno, odsvirali su svoj repertoar profesionalno, bez obzira na to sto je posecenost bila mala... Ipak je ovo Knjazevac koji je "ucmala palanka" i gde su ljudi malo izgubili naviku, pre svega, da se nesto desava i da je koncert ili svirka na ulaznicu isto privlacno kao i svirka u kaficu...
Na stranu to sto je marketingska podrska skroz zakazala, tj. Plakate su bile lepljene na dan svirke, a lokalna radio-televizija se nije nesto pretrgla u najavi desavanja!!!
Jednom recju, svirka je bila super, Momci iz revolution benda su bili visoko profesionalni i feeling je bio fenomenalan...

Image Image
Image Image


Sick Distortion je lokalna grupa koja je svirala druga, tj. posle Nislija. Bend je svirao nekoliko svojih stvari i nekoliko obrada. Klasicna svirka na koju Knjazevcani navikli, jer je bend svirao vec mnogo puta... eh sad.. nije da ih kritikujem, ali mogli bi da porade na stvarima...i da malo vise vezbaju ...ali ipak skola, fakultet i razni drugi razlozi koji smetaju razvoju jednog benda su ovde jako prisutni, tako da im ne zameram mnogo... Sa druge strane vreme je tek pred njima, tako da se nadam da ce resiti te stvari...

Mesto zlocina 2: Info centar caffe

Klasicna klubska svirka.
Band: Border line

Razlog sto pominjem i ovu svirku je dat na pocetku ovog ... nazovimo ga "izvestaja iz Knjazevca" da ponovim... Najzad sam imao mogucnost izbora!!!!

Nesto novo se nazire u gradu???
... posle poplave narodnjaka predhodnih godina i uglavnom reprodukcije MIDI fajlova sa raznih klavijatura, gazde kafica se sve vise odlucuju da zovu u goste bendove koji sviraju uzivo!!! E, sad jedno vreme su opet najzastupljeniji bili grandovci, ali u zadnje vreme ima sve vise i Rock sastava koji sviraju obrade poznatih klasika. Clapton, Free, Dire Straits, Tom Jones, EKV, Parni valjak, Prljavo kazaliste... i jos mnooogih drugih...sto je dobro iz nekoliko razloga.
pod broj 1, publika je sada u mogucnosti da bira gde ce otici. Napominjem, nemam ja nista protiv grandovaca, ali mi njihova filozofija ne odgovara, zato su zato Rock i Heavy svirka nesto sto prija mojim usima i mom duhu... i radije cu otici da slusam AC/DC, Anastaciju, Whitesnake ili Leny-ja Kravitza nego neku pevacicu koja ima cetri slova u imenu i peva pretezno melodije u harmonskom molu...
pod dva, vazno je da publika uziva u muzici koju voli da cuje i da ima mesta koja zovu u goste takve bendove...najzad.

i pod tri mozda ce ljudi koji su bili bombardovani muzikom iz "Fleka produkcion TV" poceti malo da slusaju pesme umesto da ih samo gledaju...

Ah, da, band Border line je sastavljen od ljudi koji su duugo u muzici i koji sviraju dobro kao pojedinci, tako da im nije bilo tesko da se uklope kao bend...
Izbor repertoara je sasvim u redu i sto je najvaznije, iako je prostor malo skucen (ipak je osrednji kafic u pitanju), SVI gosti su se lepo zabavljali!!! Cak su neki napravili sebi prostor i igrali!!! Atmosfera je bila fenomenalna... Sto mi daje za sada malu nadu da IPAK nije sve igubljeno i otislo u propast...!!

Image Image Image


Nadam se da mi ne zamerate, na ovom izvestaju... ipak se nesto desilo i desava u MOM gradu sto moram da podelim sa nekim...Posle veoma duge dominacije muzike koju ne slusam, najzad osvezenje i razlog da se ne osecam kao "nenormalan" u moru
Last edited by dejankuki on 08 Dec 2007, 21:59, edited 2 times in total.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 08 Dec 2007, 20:03

Revolution dobro poznat bend u Nisu, Bojic(gitara), Buca(Bibanj), Ivcha(bas), stvarno su navezbani, tachni, i rado posecujem njihove svirke(samo me mrzelo da idem do Knjazevac :)) najvishe su svirali po motorijadama shirom Srbije, tada su svirali samo Motorhead retko kad josh neku pesmu drgih bendova........
Sick Distrotion su svirali 1-2 u Nishu, i nisu loshi samo bi trebalo josh malo vezbe, mislim na bubnjara.... Inache odlicni su momci i OK likovi....

Pozzz...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest