Beer Fest - šta da se radi?

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by laza » 21 Aug 2011, 12:49

~~~~~~~~
Hm...

Ako uporedimo ovo
kristijan wrote:[sad ovamo dođe Kristijanov jutrošnji post na ovu temu, ili ma koji drugi Kristijanov post na ma koju temu]
sa ovim
faks wrote:[...] ostali smo samo mi gologuzani i cigani..
[...] kako bi nasi domaci jevreji nastavili da rade svoj posao.. dok ne pojedemo svoju domovinu
eto nam dobrog primera za ono mudro englesko pitanje: Da li doprinosiš rešenju ili doprinosiš problemu?

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 21 Aug 2011, 13:21

hah.. pa covece.. zar stvarno mislis da bilo ko kao pojedinac ili manja grupa ljudi napravi neke promene?
sve i da se ponovo desi neka revolucija od pre 10ak god. tesko da bi bilo bolje. jer jednostavno nemamo dobrih,casnih NORMALNIH ljudi koji ce voditi ovu drzavu.
sto se vise machujes sa tim-sve vise postajes deo sistema (citaj septicke jame)
imam mnooogooo pametnijih stvari na sta da trosim vreme i energiju.. kako god kome to zvucalo.

ne zelim vise pricati o ovome :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Duane » 21 Aug 2011, 14:15

Dersu Uzala wrote:Malopre vidim Uli roth svira na beerfestu. Sutra valjda.
svirao danas... svirao hendrixa :mrgreen: (pocepao hendrixa, iskreno)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by nenadnenad » 22 Aug 2011, 00:10

Bas mi zao sto nisam otisao.
Doduse, slusao sam poljske rock bendove ispred tc usca, tj., pocetak prve pesme , prvog benda, dok nisam usao u autobus.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Cortex » 22 Aug 2011, 08:05

lazo nemoj molim te da drzhish predavanja ovde chlanovima foruma oko ponashanja na forumu i stila pisanja i iznoshenja njihovih stavova, na yumetalu ti si mene iz razloga neslaganja jelte najgore izvredjao i vishestruko nazvao iskompleksiranom pederchinom u istom postu, ali ajde, neka bude da si bio pijan :ziveli: verovatno i jesi :mrgreen:

Shto se Beer Fest-a tiche najiskrenije sumnjam u to da bi naplata ulaznica promenila ishta. :( Jednostavno, na okupljanjima tog tipa, tachnije bilo kog tipa ali tog obima, uvek se nadje pozamashan broj pojedinaca koji su zheljni da se naoshtre malo i praktikuju malo dobrog starog ultra-nasilja, o braco. Mislim da kad bi u potpunosti lishili Beer Fest svakog muzichkog sadrzhaja vec eto, ostavili ljude na jednom velikom prostoru da se druzhe, upoznaju, muvaju, da bi opet sve bilo po starom. Stroboskopi koji dolaze sa bine, i bas bubanj koji pumpa i organski pojachava dejstvo alkohola [pogotovo taj shit minimal techno oko 3-4 ujutru] zaista i sluzhe da se to oblokavanje shto reche Kris, odvija pod najcrnjim velom nekakve predpostavljene svetkovine, velichanja piva...
A zashto je to pivo 2 do 3 puta skuplje nego u radnji, to mi tek nije jasno. Zar ne bi, ako je to vec festival i firme rachunaju na prodaju u mnogo vecem obimu nego obichno, da to pivo koshta manje, ne znam, ne razumem. Okej, organizaciju svog tog izuzetno kvalitetnog muzichkog programa treba nekako i platiti, ali ne zavaravajmo se, i kad bi konzerva bila 80 a ne 180 zaradile bi face vishe nego svi chlanovi ovog foruma za par godina [u ovoj rechenici se po stilu priblizhavam faksu hehe :ziveli: ] Ili ce mi neko mozhda reci da je pivo toliko skupo da se ljudi ne bi mnogo napili i pravili sranja? To bi bio vrhunac...

Ja chak ni ne volim pivo, shtavishe mrzim ga, pa opet odem na veche ili dva, zbog drushtva. Ne znam...siguran sam da u toj skupini ljudi na Beer-u ima i vrlo finih i pristojnih osoba, i zaista i ima, ali opet je tu nepregledna masa nesvesnih budaletina chiji je jedini nachin socijalizacije [pored rachunara jelte] uchestvovanje u masovnom klicanju ovom ili onom idolu. A kako je, ma koliko vas >>kul<< deca ubedjivala da to nije tako, nagon ka isticanju iz mase i samopotvrdjivanju jedan od ljudskih osnovnih, onda mozhete misliti u takvom broju budaletina koji dolaze na beer fest shta ce se desiti ako nekome od njih padne na pamet da bude originalan, da bude prvi, da bude ludAk, da ne zna deje, da zaboravi di bije, da bude legenda. Pa eto shta se deshava, znamo.

Ukoliko, iz ovog ili onog razloga koje ja ne mogu da pojmim, nije razumno ili moguce, ukinuti beer fest, onda nazhalost, mislim da doprinosim problemu. :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by mislim_stvarno » 22 Aug 2011, 08:24

Mislim da treba zabraniti sve koncerte koji nisu jazz i klasika. Pogotovo one gde se toci alkohol.

Isto tako uvesti prohibiciju sa kaznama oduzimanja imovine prekrsiocima.

Na lomaci spaliti svakoga ko pomisli na sheff mt2, hambakere, emg, marshall ili mesa-boogie, to je djavolja rabota. (one koji razmisljaju o engl, blackstar ne dirati odmah jer su manjina)

Nakon toga, sve ekstremne grupe, i one bez kose i one sa mnogo kose, i one sa arapskim salovima, i one istatovirane, sve poapsiti, pa polako ispitivati dok ne priznaju da su kovali planove, kakve nije bitno, mozda su hteli da pojednu neku masnu pljeskavicu ne daj boze...

sad dolaze na red oni sareni, oni sigurno kriju naoruzanje kod sebe


itd


detaljniji planovi ce uskoro biti objavljeni na mom sajtu ^^

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Cortex » 22 Aug 2011, 08:52

Ne znam da li je ovo na neki nachin odgovor na moj post, ili si se nashao provociran iz bilo kog razloga, i jasno je da se shalish...Ako te je moj post iznervirao zhao mi je :ziveli:

Al aj da ti malo odgovorim na post...pusti Dream Theater live at Budokan, to je metal, pa imash Japance kako u odelima sede i tapshu nasmejani kao da pevaju neku dechiju pesmicu tipa Tashi tashi tanana. Mozhe i tako da se ponasha na metal koncertu ili rock svirci. My God, it is an option.

Mozhda japosi i nisu bash najbolji primer hahaha, kad kod njih cohvek izadje na sred trga i krene da kolje, i kao zashto si to uradio "Pa eto, doshlo mi."

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by mislim_stvarno » 22 Aug 2011, 08:59

Cortex wrote:Ne znam da li je ovo na neki nachin odgovor na moj post, ili si se nashao provociran iz bilo kog razloga, i jasno je da se shalish...Ako te je moj post iznervirao zhao mi je :ziveli:
ma ovakve teme me provociraju :lol: :ziveli:


inace, dream theater, ipak nije isto sto i, ne znam sad, bls, metallica i sl, ipak na njih idu ljudi koji se loze na masturbiranje na instrumentima, isto kao i na satrijanija, vai-a i sl...

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Stanko » 22 Aug 2011, 09:02

Cortex wrote:Mozhda japosi i nisu bash najbolji primer hahaha, kad kod njih cohvek izadje na sred trga i krene da kolje, i kao zashto si to uradio "Pa eto, doshlo mi."
Definitivno nisu :) :ziveli:

Elem malo nam je uzaludna tema, BF ce da postoji sta god mi rekli, jer ocigledno mnogima donosi jako finu zaradu.

Da je obezbedjenje traljavjo jeste, kako su se prema meni ponasali mogao sam puskomitraljez da unesem, sa sve postoljem i da zamolim obezbedjenje da mi pomogne.

Prvih par godina, dok je fest bio ispod kalemegdana, bio je bukvalno 10 puta manje ljudi, nije bilo pljeskavica, zabavnog parka i sl. Samo muzika i mnogo manji izbor piva. Mnogi ljudi su tad na pitanje "Jel ides na beer fest?" odgovarali zgadjeno "Pa znas da ja ne pijem pivo i ne volim te metalike?". Dok sad idu svi od 7 do 107, od silvane do nirvane... Ne zelim da kazem da BF treba da bude samo za rokere/metalce ili samo za etno publiku, ali komercijalizacijom su dosli do toga da imaju rulju iz zvih mogucih klasa/grupa/stranaca/domacih (da ne nabrajam), a zabole ih za organizaciju i obezbedjenje.

Ukinuti skroz ako mene pitate, ili organizovati kako treba, nek pivo ostane skuplje, ali onda da sve bude na nivou, i da mogucnost da se desi ovakvi incidenti budu svedeni na minimim.

Eto malo mojih random misli, tek sam ustao zaboga :ziveli: :mrgreen:

P.S. A ti Vlado se opusti :D :D :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by parker » 22 Aug 2011, 09:16

Da citiram sam sebe sa prve strane,
kad uhvate ovog lika a ubeđen sam da će ga uhvatiti (samo je pitanje oće li nas obavestiti ili ne, jer ako je npr. nečiji sin možda će ispasti da ga nisu našli), kad jasno i nepobitno utvrde bez kapi sumnje da je on taj... Po najkraćem mogućem postupku osuditi na 5 godina robije! I to one najteže, tucanje kamena i slično! Ali ono, 5 minuta kod sudije pa pravac Zabela. Tako i huligane na utakmici i slične kategorije. Pa nek tamo kroz meditaciju pronađu duševni mir. Ne možeš ići i nabadati narod na nožekanju ili nabijati nekom baklju u usta i biti heroj... A za manje prekršaje, Padinjak pa plevi baštu mesec dva dok ne nađeš smirenje.
Nije ovo ništa novo, a u praksi se potvrdilo kao efikasno.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by mislim_stvarno » 22 Aug 2011, 10:01

@stanko
ma, opusten sam sasvim, :D nego volim da nekad podhebavam na ovakvim temama... :mrgreen: :ziveli:

Inace se slazem sa tobom, ovo je kretenski sta su uradili, valjda po ugledu na octoberfest. Luna park, roshtilj, zvonko bogdan i pokojni luis sa goblinima i keltima... papazjanija sranja, sa jednim zanimljivim bendom tokom veceri koji ce da svira sat vremena...

obezbedjenje je bilo jadno u svakom slucaju, pipnu ti samo prednje dzepove, ali ih ne zanima sta je u njima (valjda je samo bitno da ne uneses pivo iz samoposluge), van ulaza, ja nisam video ni jednog pripadnika obezbedjenja, a o lakoci prebacivanja ranca punog kojekakvog sranja preko ograde ne vredi ni pricati... Mozes da uneses bilo sta, a to iskombinujes sa retardiranim iskompleksiranim pijanim debilom...

organizatori kazu obezbedjenje bilo maximalno
Prema procenama organizatora, Bir fest je sinoć posetilo oko 120.000 ljudi, a obezbeđivalo ga je oko 300 članova privatnog obezbeđenja i pripadnici policije, čiji broj nije preciziran.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=536352

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kristijan » 22 Aug 2011, 10:27

Ako je organizator zadovoljan sa ovakvom organizacijom i obezbeđenjem, onda je verovatno bolje ukinuti BF. Na tu količinu posetilaca, mora u masi da postoje punktovi gde je obezbeđenje neprekidno prisutno, i neka vrsta patrola, inače je nemoguće da se izbegnu ovakvi incidenti.

Inače, ako čovek nije uhvaćen odmah to veče, ne postoje nikakve šanse da ga naknadno nađu. Može onako za javnost da se nađe nekakav fall guy, mada sumnjam da će neko da se kocka sa tom varijantom.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Cortex » 22 Aug 2011, 11:04

Moram samo da se izvinim Lazi za pochetak mog posta u ovoj temi, ipak to nije taj laza na koga sam ja mislio, na shta je ukazao dobri drug Kristijan :ziveli: Izvinjavam se josh jednom :ziveli:

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by laza » 22 Aug 2011, 15:08

Cortex wrote:Moram samo da se izvinim Lazi za pochetak mog posta u ovoj temi, ipak to nije taj laza na koga sam ja mislio, na shta je ukazao dobri drug Kristijan :ziveli: Izvinjavam se josh jednom :ziveli:

Знаш, сасвим је свеједно који је Лаза у питању. Ником ја не држим предавање: биће само да нисам био довољно јасан. Сад ћу да будем.

Фестивал на којем малолетници лочу пиво и набадају се на ножеве, и интернет форум на којем неки клинац ту појаву објашњава тиме што у Србији нема паметних него су остали само Цигани, па зато Јевреји несметано раде свој посао - то су све делови једне те исте слике. И немојте се заваравати, него рачунајте да је ово друго, баљезгање на тему "Цигани/Јевреји", исто тако кажњиво као онај рад ножем уз пиво.

Може бити да сам преценио овдашњу памет кад сам помислио да то не морам рећи директно, али сад вам кажем: кад неко на форуму пише такве ствари, тај онда мора да попије, јавно и пред свима, warn, ban или већ неки од тих лепих српских израза. У супротном, крив је онај чији је форум и чија је власт на форуму, и то не крив другарски или крив морално, него крив по закону.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 22 Aug 2011, 15:56

:XD:
matori, imam 33 godine!
zna se sta su cigani a sta su romi !
a i takodje jevrejski kontekst!
vec sam rekao da ne zelim dalju raspravu
stojim iza svega sto sam rekao jer smatram da sam jako upravu.
a i ti si zasluzio varn jer.. nisi pametan :XD:
ajde sad da se ne :jedi_fight: nastavi svoj lepi zivot i puno pozdrava
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest