Beer Fest - šta da se radi?

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by nebojsak » 25 Aug 2011, 00:09

Pretpostavljam da pušačima sada neće biti ništa gore nego što ne nepušačima bilo do sad, valjda.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Duane » 25 Aug 2011, 00:22

trololololololo

ko ima veća prava u gradskom prevozu, pušač ili ameba?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by nebojsak » 25 Aug 2011, 00:23

+1

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 25 Aug 2011, 00:57

ja ne pusim i generalno ne volim taj dim.. ali nekako klub bez tog gustog dima mi je :grummel_2:
hocu reci kao..

User avatar
decades07
Posts: 138
Joined: 14 Jan 2010, 00:42
Location: Novi Sad

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by decades07 » 25 Aug 2011, 02:24

@Bozha - nešto su vrištali o komunalcima i kaznama koje će NJIMA da se zalome. Trulo :facepalm:

@komplikator - da bismo pušili ćemo morati da "izlazimo".. iz takvih mesta u kakvo se CK13 pretvorio/la..
Hvala vam, i tebi i njima, na pridizanju ekološke svesti. Ćao.


itd.

Izvinjavam se na digresiji -> tutanj na Beer Fest, dok tamo ne zabrane alkohol.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Doolio » 25 Aug 2011, 05:23

Написао сам најдужи пост на свету, а онда сам га обрисао, не вреди, превише демагогије је овде у неким постовима... Ако ништа, док сам писао, потврдио сам себи да схватам дискусију онако како треба, тј. да ћу ићи и против својих интереса ако је ту истина, што се не може рећи за 90% људи, нажалост.

Што се тиче бирфеста, слажем се у бити са првим Кристијановим постом (нешто смо кренули Кристијан и ја често да се слажемо, биће неки цунами :mrgreen: ) јер је пар ставки из тог поста и мени моментално пало на памет кад сам прочитао насловни пост. Додаћу неке рандомли ствари:
-бф као манифестација пер се је такав какав је, другим речима, такав је тип манифестације и то је сасвим у реду. Ако је неко у фазону ''треба га укинути, срање је, живео ја'', он треба само да не иде на исти или да одрасте и научи како се дискутује и шта је аргумент, став и томе слично. Ето, ја лично не љубим бф већ неколико година, мрзи ме да идем, нервира ме, смарање ми је. Отишао сам једном ове године на наговор. Али опет, то што људи тамо пију ко стоке или што је пуно шабана (на крају крајева, то је релативно, и ја сам неком шабан вероватно) није никакав аргумент. Објективна критика је нешто друго.
-објективна критика се свакако може упутити организаторима, пре свега обезбеђењу. Знајући какво је, а осећајући се плејфулно:) одлучио сам мало да се зеким и да излазим са феста и улазим поново, да видим шта ће да се деси (наравно, на други неки улаз, да ме не препознају да сам био унутра - мада то и није толико битно - могу да изађем, узмем базуку, па се вратим - ал добро). Прво сам ушао са три пива уз немоћно негодовање момка из обезбеђења у стилу ''еј, па не би смео са пивом''. Други пут сам ушао са три пива у торби (дакле, у торбу могу да стану три пива, толика је), при чему је торба потпуно искулирана иако сам је поносно окачио о раме:) Трећи пут сам само улетео тобоже бесан и пијан и нико ми реч није рекао, нити ме зауставио. Ниједном ме нису претресли. Једном су стиснули торбу споља стиском умируће баке којим не би сконтали ни пет три-пет-седмица. Дакле, знам да је велики фестивал, али брате, њих толико боли курац да то није реално. Па да за џабе обезбеђујем више бих се потрудио, бар због савести, поготово што се срања дешавају на сваком бирфесту до данас.
Са друге стране, обезбеђење и мурија умеју да испатролирају кад им је досадно и мало понабадају неколико погрешних људи и врате се назад (?). Присуствовао сам неколико пута томе и за то би им већ одсеко муда, па нек преносе фруст на неки други начин.
-Што се улазница тиче, није лоша идеја, да не буду скупе, али да су ту, чисто због психолошког момента. Није исто ако те избаце напоље јер правиш срања, а ти платио улаз, него кад те ''избаце'' из недефинисаног џабе простора.
-Забрана уласка малолетнима је по мени лоша идеја, ово је манифестација, није стриптиз бар, нема везе што се све врти око пива. Шта ћемо ако три другара имају 18, 18 и 17 година и оће да чују Саншајн? Забрана точења малолетницима је тек логистички немогућа ствар. Забрана точења после десет није ни за дискусију. Довољно је што је и закон за продају бесмислен и служи само да се узму паре, закон за точење после десет и то још на манифестацији бир фест, то би тек било сулудо. Кад смо код тога, само чекам неке Мишковићеве киоске који имају ексклузивно право да продају алкохол после десет:)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Dersu Uzala » 25 Aug 2011, 05:50

Kod 'nas' se na takvim manifestacijama (tipa 'open air') uglavnom naplacuje ulaz, makar za konzumaciju or someting, a retko je free ali desava se. Ono sto se ne desava je da maloletnik moze da kupi pice. Ne mozes nista da uneses na kapiji, sve uredno pregledaju, pa sto je raja mirnija i odgovornija i ne unosi kontraband, brze to ide i svi zadovoljni. Zato se svima unapred kaze da ne nose torbe i slicne fore, i raja (sem cura) to ispostuje jer nikome se ne drezdi na kapiji. Sto se tice sankova, moras da pokazes licnu kartu da bi kupio pice, ako je ulaz svima otvoren. Mnoge manifastacije nisu otvorene onima ispod 21. godine, tako da vec na kapiji to regulisu (ne puste te unutra) pa nema potrebe da se na sankovima cimaju. Mislim, sve je to tako prosto da je cudo jedno. :bambi:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Doolio » 25 Aug 2011, 06:01

Све је то лепо, али на бир фесту да би наручио пиво мораш да пређеш Супер Марија и то неког мултиплејер Супер Марија кога игра још сто људи у околних двадесет метара квадратних. Сад помножи ту менталну слику са показивањем личне карте:)
И наравно, додајмо ситуацију да господа крчмари вероватно у оној агонији не би ни извалили да је на мојој личној карти бркати црнац. Или да сам пет пива разделио клинцима около.

А то што је просто, то је исто као и рећи ''кад би обезбеђење радило свој посао, не би било срања'', у преводу кад би баба имала патку, била би деда:)

User avatar
komplikator
Posts: 69
Joined: 04 Mar 2011, 13:49
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by komplikator » 25 Aug 2011, 10:31

i ja sam protiv toga da se maloletnima zabrani ulaz.
pa za koj moj onda da izlazim ako ne da jurim pijane maloletnice ? :metal:

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by SonicX » 25 Aug 2011, 10:40

Doolio wrote:Све је то лепо, али на бир фесту да би наручио пиво мораш да пређеш Супер Марија и то неког мултиплејер Супер Марија кога игра још сто људи у околних двадесет метара квадратних. Сад помножи ту менталну слику са показивањем личне карте:)
И наравно, додајмо ситуацију да господа крчмари вероватно у оној агонији не би ни извалили да је на мојој личној карти бркати црнац. Или да сам пет пива разделио клинцима около.

А то што је просто, то је исто као и рећи ''кад би обезбеђење радило свој посао, не би било срања'', у преводу кад би баба имала патку, била би деда:)
E nasmeja me! :lol:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Dersu Uzala » 25 Aug 2011, 23:16

Doolio wrote:Све је то лепо, али на бир фесту да би наручио пиво мораш да пређеш Супер Марија и то неког мултиплејер Супер Марија кога игра још сто људи у околних двадесет метара квадратних. Сад помножи ту менталну слику са показивањем личне карте:)
И наравно, додајмо ситуацију да господа крчмари вероватно у оној агонији не би ни извалили да је на мојој личној карти бркати црнац. Или да сам пет пива разделио клинцима около.

А то што је просто, то је исто као и рећи ''кад би обезбеђење радило свој посао, не би било срања'', у преводу кад би баба имала патку, била би деда:)
Vala i mene je nasmejao.

Tamo gde su tolike guzve, ne pokazuju se licne karte. Imas pecate na sakama ili narukvice (wrist-band) oko zgloba. Zna se ko moze da pije ko ne, ako je dopusten ulaz svima (kao recimo na Coachelli). Sankova ima koliko treba. Na sve strane. Sve radi ko sat jel. Provedoh 20-tak godina po Lollapaloozama, Coachellama, Burning Man festivalima i slicno. Ova poslednja dva traju po nekoliko dana. Svaki dan se skupi 50000-75000 raje. Sve radi kao sat.

Al' mor'o je meni Doolio da 'objasni' :XD: . Ameri su bre iskrcali 3 miliona ljudstva u jednom danu na jednoj plazi. Alo bre. Ti ce im objasnis?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Duane » 25 Aug 2011, 23:29

Dersu Uzala wrote:
Doolio wrote: Al' mor'o je meni Doolio da 'objasni' :XD: . Ameri su bre iskrcali 3 miliona ljudstva u jednom danu na jednoj plazi. Alo bre. Ti ce im objasnis?
300 000 hiljada i to ne u jednom danu

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Dersu Uzala » 25 Aug 2011, 23:46

Duane wrote:
Dersu Uzala wrote:
Doolio wrote: Al' mor'o je meni Doolio da 'objasni' :XD: . Ameri su bre iskrcali 3 miliona ljudstva u jednom danu na jednoj plazi. Alo bre. Ti ce im objasnis?
300 000 hiljada i to ne u jednom danu
A jebiga, 3 miliona u jednom danu impresivnije zvuci. Jos sam izostavio da su bili pod unakrsnom vatrom (dobro opet, ne svuda, negde su se samo prosetali).

Inace, 3 miliona ljudi je iskrcano tu. Ukupno. Za metar dana, malo jace.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Duane » 26 Aug 2011, 11:27

trololololololo

amerikancima se nemoze vjerovati!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by sinisake » 26 Aug 2011, 13:21

Tamo gde su tolike guzve, ne pokazuju se licne karte. Imas pecate na sakama ili narukvice (wrist-band) oko zgloba. Zna se ko moze da pije ko ne, ako je dopusten ulaz svima (kao recimo na Coachelli). Sankova ima koliko treba. Na sve strane. Sve radi ko sat jel. Provedoh 20-tak godina po Lollapaloozama, Coachellama, Burning Man festivalima i slicno. Ova poslednja dva traju po nekoliko dana. Svaki dan se skupi 50000-75000 raje. Sve radi kao sat.
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest